Scheidsrechter onderbreekt duel SKNWK wegens verbaal geweld Dennis Voshart begint WK-korfbal op de bank Bruse Boys zakt richting streep Handballers rijden naar verkeerde zaal Van den Berge ook in selectie Jong Zeeland Groepsgesprek helpt MEVO over dood punt Duiveland: nog geen coach, maar wel punten MAANDAG 6 NOVEMBER 1995 MIDDELBURG - Dinsdagavond speelt de selectie van Jong Zeeland voor eigen pu bliek. Op het hoofdveld in Vlissingen komt de ploeg van coach Wies van Avermaete dan in actie tegen de beloften van Lierse SK. De sterke Belgische ploeg heeft wat goed te maken, want op eigen veld in Lier hielden de Zeeuwse spelers de Belgen verrassend en nauwelijks verdiend op 3-3. Dinsdagavond om half acht kan Wies van Avermaete in Vlissingen beschikken over de volgende spelers: Leon van Belzen en Cor Schroe- vers van Arnemuiden, Rino de Windt (Breskens), Theu- nis-Henk van den Berge (Bruse Boys), Arjan Ver burg (Colijnsplaatse Boys), Arno Meiaar (Dauwendae- le), Niels van Lange velde (Goes), Walter de Kok ('s- Heer Arendskerke), Mario Harte en Mark Minnaert van Hoek, Jean Paul Hart- hoorn (Kapelle), Alexander Bom (Middelburg), Joel Pattenier (Oostkapelle), Onno Doeland en Marciano Tjauw A. Hing van RCS, Wilbert Koole (Oostkapel le) en Pattrick de Meijer van Terneuzen. Verzorger is weer Ton Sheilds en begeleider Lau Traas. De afdeling Zeeland heeft intussen contacten ge legd met Eendracht Aalst (de ploeg van trainer Jan Ceulemans) en voorgesteld tegen Jong Zeeland te spe len op 12 december in Aalst en een return op 16 januari ergens in Zeeland. DEN HAAG - De handballers van Delta Sport wisten ondanks een belabberde voorbereiding toch nog een punt te halen in de uitwedstrijd te gen het Haagse Hermes. De wedstrijd eindigde in 19-19. Volgens coach Alex de Brauwer kreeg zijn ploeg, gezien de slotfase, zelfs nog te wei nig. De voorbereiding op de wed strijd ging de mist in omdat de handbalploeg in Den Haag naar de verkeerde hal was ge reden. De ploeg kwam daar tij dens het omkleden in de kleed kamers van het sportlokaal pas achter. In allerijl werd ver volgens naar de juiste hal gere den, waar de ploeg tien minu ten voor aanvang van het duel pas arriveerde. ,",Een tegen slag", aldus De Brauwer met gevoel voor understatement. Maar waarschijnlijk heeft het incident wel invloed gehad op de wedstrijd. De Brauwer: ,,We speelden niet op niveau. Alleen Peter Lefèvre vormde daar een uitzondering op. Hij heeft de ploeg er op bepaalde momenten doorheen ge sleept." Zo stond Delta Sport met rust op een 6-7 voorsprong. Lefèvre maakte de laatste vier doel punten voor de Zierikzeese ploeg. Na rust kwam Delta Sport voor het eerst in deze ge- lijkopgaande strijd even los. Hermes kwam daarna terug tot 8-8 en draaide de rollen om door een 10-8 voorsprong te ne men. Er moest weer een sterke periode van Lefèvre aan te pas komen om Delta Sport weer over een dood punt heen te til len. Na zijn tweede bevlieging stond Delta Sport met 11-12 weer even aan de goede kant van de score. Het spel ging over en weer tot met de stand van 19-19 de slot minuten werden ingegaan. De Brauwer: „Daarin kregen we twee goede kansen om de wed strijd af te maken. In drie po gingen raakte de ploeg slechts de paal. In het eindsignaal kreeg Delta Sport de grootste kans. Op dat moment floot de arbiter voor een overtreding van de Haagse ploeg. De regle menten schrijven voor dat de vrije worp nog genomen mag worden. Lefèvre schaarde zich voor het zesmans blok van Hermes en gooide de bal in het net. De twintigste treffer van de Zierikzeese ploeg werd ech ter geannuleerd omdat de scheidsrechter vond dat Lefè vre met twee voeten van de grond was geweest. Het gelijke spel bezorgt Delta Sport na twee wedstrijden een plaats in de subtop. De Brau wer: „Daar horen we ook thuis. Hier voel ik me ook het beste. De druk om bovenaan te staan, hoef ik nog niet. De overwinning op Hermes had leuk geweest en gezien de slot fase terecht, maar over de hele wedstrijd genomen is een ge lijkspel het juiste resultaat." WIJK EN AALBURG - Trainer Roger Schouwe- naar van Wilhelmina'26 kon zijn geluk na de duidelijke 4-1 overwinning op Bruse Boys niet op. „Bruse Boys had te veel ontzag voor ons. Dat was misplaatst gezien de stand op de rang lijst", verklaarde hij na de wedstrijd. Bruse Boys zakt verder weg op die lijst en nadert de onderste drie plaatsen. Theo Moerland had weinige goede woorden over voor de 'prestatie' van zijn ploeg. „Het was een drama, zowel yoetbal- lend als wat inzet betreft." Binnen tien minuten kwam de thuisploeg op 1-0. Marien Be nard, die Jakkoo Brouwer ver ving, veroorzaakte een straf schop. Van Geffen scoorde. Toen daarna Leon van Bladel na een offensief overmacht 2-0 scoorde, was de wedstrijd al beslist. Willem Webers liet een kans op 2-1 liggen en na rust bouwde Wilhelmina de score uit. Anton van Steeg zorgde met een diagonaal schot voor de 3-0 en toen Bruse Boys ach terin één-op-één ging spelen kreeg de ploeg door Edwin Blinksma de vierde treffer om de oren. Kort voor tijd redde Peter Willemse op aangeven van Willem Webers de Bruse eer. Roger Schouwenaar was tevre den. „Voor ons was het nood zaak om vandaag te winnen. .Wij hebben een moeilijk sei zoen want we zijn acht spelers kwijtgeraakt van de selectie van vorig seizoen" Theo Moer land was boos. „Precies in de wedstrijden dat je er moet staan, zijn ze er niet. Vorige week niet en nu weer niet. Nu moet je straks van ploegen als SHO gaan winnen. Dat wordt moeilijk", keek hij somber vooruit. Komend weekend wordt cruciaal. Dan ontvangt Bruse Boys op eigen terrein 's- Heer Arendskèrke. Wilhelmina'26 - Bruse Boys 4-1 (2-0). 9. Wilbert van Geffen 1-0. 22. Leon van Bladel 2-0. 55. An ton van Steeg 3-0. 75. Edwin Blinksma 4-0. 88. Peter Wil lemse 4-1. Scheidsrechter: W. Roegiest uit Sas van Gent. Toe schouwers: 250. Opstelling Bruse Boys: Jacob Muller, John van Dijke, Ton- nie van den Berge, Wilco Han zen, Marien Benard (60. Ralph van de Ouden), Johan Benard (45. Leo Burgers), Peter Wil lemse, Theunis-Henk van den Berge, Erwin van der Maas, Erik Bleiji en Willem Webers. Olijhoek tevreden over inzet ZIERIKZEE - Met het inlassen van een pittig groepsgesprek heeft MEVO-coach Gerard Olij hoek getracht zijn zwalkende ploeg weer aan het voetballen te krijgen. Het resultaat was er naar. De uitwedstrijd tegen VCK werd met 3-0 gewonnen. „Maar de overwinning was voor mij vandaag bijzaak", al dus de Zierikzeese oefenmees- ter. „Het ging er mij om dat ze weer als team in het veld ston den. Dat bleek eindelijk weer zo te zijn." Een tweede hulpmiddel zag Olijhoek in een veranderde op stelling. Zo verhuisde Johan Heikamp, van de voorstop- persplaats naar de spits. „Niet zo zeer vanwege zijn voetbal capaciteiten, maar ik wilde daar iemand hebben, die bij balverlies op de bal jaagde." Andere spelers die op een voor hen ongewone positie terecht kwamen waren Marco van Zwol, Ruud Dekker en Cle ment van Splunder. Doelman Sander Kloos, die zich de nederlaag van vorige week mocht aantrekken, eiste eveneens zijn rol in de winst op. Olijhoek: „Een keeper hoort punten te pakken voor het team. Dat heeft Sander vandaag gedaan." In zijn rol als spelverdeler los te Van Splunder het eerste Zie rikzeese waarschuwingsschot. Het projectiel raakte de paal. Nog in de beginfase was het wel raak. In de vijfde minuut bracht Van Splunder MEVO aan de leiding, 0-1. VCK probeerde de tegenaan val te zoeken door middel van lange halen richting spitsen. De Zierikzeese ploeg kon zich hier echter makkelijk op in stellen. De tweede treffer kwam op naam van Eric Wijsman. Op de rechterflank dolde hij een paar tegenstanders, kroop het zes tienmetergebied in en tikte de bal geniepig in de korte hoek, 0-2. Barry Schoute maakte de drie vol. De invaller bekroon de in de 85ste minuut een aan val door het midden. Puntendeling met Bevelanders Bondscoach geeft voorkeur aan tweede keus Rommelig Wilco de Valk had in de 57e mi nuut het duel een beslissende wending kunnen geven. Hij werd alleen op rechts wegge stuurd, maar kreeg de bal niet over de attent reagerende doel man. Dat was de laatste uitge speelde mogelijkheid die SKNWK zou ki-ijgen. Voor het overige was het duel vooral rommelig en dat leek in het voordeel van Bevelanders dat steeds dichter bij het doel van SKNWK kwam. SPUI - Duiveland, dat deze week coach Jaap van Huizen zag vertrekken, moest naar Zeeuws-Vlaanderen voor een duel tegen de zwakste ploeg uit de eerste klas. In en tegen Spui werd 'slechts' een 2-0 overwinning be haald. Toch was iedereen bij Duive land tevreden. De ploeg was namelijk nog zonder coach af gereisd. De waarschijnlijke opvolger van Van Huizen, Ed van Lent, was vrijdagavond nog niet tot overeenstemming gekomen met de Oosterlandse ploeg. Bovendien kon men zich bij Duiveland niet aan de in druk onttrekken dat zij een heel ander Spui tegenover zich hadden dan de voorgaande te genstander. „Omdat de ploeg de eerste zeven wedstrijden had verloren, zijn er wat routi niers, die vorig jaar nog wel in het eerste speelden, terugge haald. De ploeg is daar duide lijk sterker door geworden", aldus speler/bestuurslid Jan Stouten. Invaller Bart van den Boo- gaart had een belangrijk aan deel in de overwinning van zijn ploeg. De A-junior zette in de slotfase van de partij twee goede combinaties op die door René van der Werf werden af gemaakt. Behoudens wat bal len op lat en paal speelde de strijd zich daarvoor vooral af op het middenveld. de van één doelpunt per wed strijd in stand hield. In de tweede helft kwam Mark den Haan Tonny Schiettekatte vervangen. „E.en. logische wis sel", volgens Schiettekatte. „Mijn tegenstander was een stuk groter. Bevelanders kreeg bovendien nogal wat kopkan- sen en Mark kopt wat makke lijker." Scheidsrechter Kooman keert met de SKNWK-sjjelers terug naar het veld. De arbiter had de wedstrijd voor acht minuten onderbro ken omdat het verbale geweld van de supporters hem te gortig werd. (Foto: Joop van Houdt) KAMPERLAND - Het duel tussen Bevelanders en SKNWK, uitslag 1-1, werd in de tweede helft onderbroken wegens verbaal geweld vanaf de zijlijn. De jonge doelman Erik de Bruine van SKNWK was het voornaamste doelwit van de Kamperlandse supporters. Arbiter Kooman be nadrukte na afloop dat beide teams geen blaam troffen aan het oponthoud. In de eerste helft had de Goese scheidsrechter zijn vocabulai re betreffende scheldwoorden al aardig kunnen uitbreiden. Toen in de tweede helft doel man Erik de Bruine opnieuw onder vuur werd genomen vond Kooman het welletjes. Hij liet de ploegen in de zestig ste minuut tijdelijk inrukken. Na een pauze van acht minuten liet de arbiter de wedstrijd weer hervatten. Dit gebeurde echter pas nadat hij het pu bliek vanachter de beide doe len had laten verwijderen. Zo vlak na de wedstrijd had Kooman geen behoefte aan commentaar. Hij zal'zijn be vindingen aan Zeist doorge ven. „We zijn het als scheids rechters spuugzat. Het is ongelooflijk wat er allemaal aan verbaal geweld tegenover spelers en scheidsrechter wordt geroepen. Een van de mooiste hobby's wordt zo ver ziekt." „Kankerlijer dit, kankerlijer dat en nog veel meer", ant woordde doelman De Bruine als hem wordt gevraagd naar wat er zoal geroepen werd. „Toen de gelijkmaker viel, zei ik wat terug en toen werd het nog veel erger." Na de hervat ting, met nog twintig minuten te gaan, had Bevelanders het beste van het spel. Tot doel punten leidde dat echter niet' meer. Initiatief SKNWK had de eerste helft het initiatief. Na de beginfase worstelde de ploeg zich onder de druk van Bevelanders uit en creëerde mogelijkheden via Jacky de Bruine'(net naast) en Michel Flikweert (omspeelde de keeper, maar moest vanuit een moeilijke hoek schieten). Daarbij toonde doelman Jim my Kikkert zich een onzekere factor in het doel van de thuis club. Aan de andere kant leidde on zorgvuldig spel van SKNWK tot enkele uitvallen, waaruit nogal wat kop- en schietkan sen ontstonden. De grootste moeite had doelman De Bruine echter met een terugkopbal van Tonny Schiettekatte. Na 35 minuten opende SKNWK de score. Na een voor zet van Martijn Neele zag Wil co de Valk zijn inzet geblokt worden door Kikkert. In de re bound schoot de Nieuwerkerk- se topscorer echter wei raak. Het betekende alweer de acht ste treffer van De Valk die daarmee een keurig gemiddel- Het duurde tot de zeventigste minuut voordat de verdiende gelijkmakerzou vallen. Na een vrije trap van aanvoerder Jaco Balkenende dook De Bruine de bal nog wel uit de hoek. Aan de zijkant van het doelgebied stond echter Leo Versluis klaar om de bal met veel meer vaart te retourneren. De Brui ne was kansloos, maar kreeg als beloning nog meer hoon van supporters over zich heèn. Gezien de ontwikkelingen in de wedstrijd kon coach Cees Willemse vrede hebben met de puntendeling. „Al hadden we het in de eerste helft af moeten maken. Mentaal-zijn we door gaans niet sterk, dus dat we het op 1-1 hebben kunnen hou den, na alles wat er gebeurd is, is voor mij een pluspunt." Bevelanders - SKNWK 1-1 (0- 1). 35. Wilco de Valk 0-1, 70. Deo Versluis 1-1. Scheidsrechter: J. Kooman uit Goes. Geel: Theo de Visser (Bevelan ders) en Michel Flikweert en Kees Jan van Nieuwenhuize (SKNWK). Toeschouwers: 150 SKNWK: Erik de Bruine; Sam Flikweert, Ronnie de Bruine, Tonny Schiettekatte (45. Mark den Haan), Martijn Neele; Kees Jan van Nieuwenhuize, Jacky de Bruine, Peter van der Cingel. Erwin Theunisse, Mi chel Flikweert en Wilco de Valk. NEW DELHI/ZIERIKZEE - Dennis Voshart is tijdens de openingswed strijd van het Nederlands korfbalteam op het wereldkampioenschap in India niet in het veld gekomen. De Scharendijkenaar begon op de bank. Zo'n vierhonderd toeschou wers keken zondag in het im mense Indira Ghandi-stadion (capaciteit 25.000) naar het eer ste duel van het Nederlands team op weg naar de finale van het wereldkampioenschap. Zuid-Afrika was in New Delhi geen reden tot zweten, de hitte in de zaal wel. De voorspelbare overwinning viel groot uit. Tweede keus De tweede keus van Harrie Dassen mocht aantreden voor het openingsduel van Oranje. Die liet zien dat korfbal in Zuid-Afrika nog weinig voor stelt. Binnen 30 seconden te kende debutante Danniela Riet van Deetos voor de ope ningstreffer. In de eerste helft viel de bal daarna nog zeven tien keer door de mand. Zuid- Afrika stelde daar één treffer tegenover. Om krachten te sparen stuurde bondscoach Harry Dassen zijn tweede keus het veld in. Zuid- Afrika had daar overigens weinig aan. Nederland won met 39-11„Aan de score is niet te zien dat er echte strijd is ge weest, maar je moet de bal er nog wel steeds ingooien", meende Voshart. Dinsdag volgt het tweede groepsduel. Tsjechië is dan de tegenstan der. Aartsrivaal België startte het WK ook met een grote over winning. Gastland India werd met 41-10 opgerold. treffers. „We stonden te trap pelen om aan de slag te gaan. Na een week trainen en accli matiseren heb je behoefte aan een echte wedstrijd", stelde de hevig zwetende Huizebosch vast. Een echte wedstrijd werd het niet. Daarvoor was de tegen stand te zwak. Tot aan de fina le tegen België zal dat ook wel zo blijven. Nederland en België steken te ver boven de andere deelne mers uit. Van de in totaal 39 succesvolle Nederlandse doelpogingen, kwamen er tien uit de handen van Roger Huizebosch. Hij werd als topscorer gevolgd door Margo Coenraads met zes. Frank van het Kaar en Daniela Riet waren goed voor vijf Dennis Voshart begon het WK-korfbal als bankzitter. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7