GOED KOOP 'Duinoord is na veertig jaar op keerpunt terecht gekomen' Koninklijk zilver voor jubilerend vakbondsman in hart en mieren Integraal jeugdbeleid en kleinschalig kamperen KRENTEN BOLLEN Broeiramen gestolen Potloodventer Financiële loijdrage van Jantje Beton 1 I MAANDAG 6 NOVEMBER 1995 NR 25870 3 Laatste vergadering Bouw- en houtbond FNV Zierikzee Uit handen van burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs kreeg Kleppe de ere-medaille in zilver, behorende tot de Orde van Oranje- Nassau. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Tijdens de laatste vergadering van de afdeling Zierikzee van de Bouw- en houtbond FNV - die na een fusie met andere af delingen opgaat in de nieuwe afdeling Duive- land - werd vakbondsman in hart en nieren C. J. Kleppe uit Zierikzee koninklijk onderschei den. Uit handèn van burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee kreeg de 80-jarige de ere-medaille in zilver behorende tot de Orde van Oranje-Nassau. Commissievergadering in Zierikzee ZIERIKZEE - Om tot een integraal jeugdbeleid te komen in de toekomstige gemeente Schou- wen-Duiveland is aan de Stichting Jeugd ge vraagd daarvoor een offerte uit te brengen. Dat is een van de onderwerpen waarover donderdag 9 november wordt gepraat in het Zierikzeese stadhuis, tijdens een openbare vergadering van de adviescommissie financiën en economische Kleppe maakt, sinds 1946 deel uit van het afdelingsbestuur van de vakbeweging. Tijdens deze bijna 50-jarige periode be kleedde hij binnen het bestuur verschillende functies. „Dat zijn toch mensen die je in het zonnetje moét zetten", stelde Asselbergs in zijn toespraak tot Kleppe. Hij schetste aller eerst in het kort de loopbaan van Kleppe die begon als bak kersknecht, daarna bij dè toen malige grasdrogerij werkte, vervolgens ging werken bij een drainagebedrijf en uitein delijk aan de slag ging als zink- werker. Mentaliteit In een tijd dat je daarmee de nek uitstak en de toorn van de baas over je afriep werd Klep pe lid van de vakbond en dat is hij tot op heden met volle over tuiging gebleven. „Ik vind het uniek dat je op de leeftijd die Volgens Martens zal er de ko mendejaren nog heel wat werk de heer Kleppe nu heeft be reikt nog steeds doorgaat met het vakbondswerk. Kleppe geeft nooit op en dat getuigt van een mentaliteit waar je U legen moet zeggen", aldus As selbergs. Hij omschreef Kleppe als een man van de letter. „Een man waar je letterlijk en figuurlijk op kunt bouwen. De afdeling Zierikzee van de Bouw- en houtbond FNV is u veel dank verschuldigd. U bent een sie raad voor de afdeling", aldus de lovende woorden van de Zierikzeese burgemeester. Hij zei zich gelukkig te prijzen met het feit dat in een tijd waarin het 'samen-sterk ge voel' 'tanende is Schouwen- Duiveland nog een °etieve vakbeweging kent. „De vak bond speelt ook op Schouwen- Duiveland een belangrijke rol", aldus Asselbergs. „Lid zijn van de vakbond is een verzet moeten worden om in te kunnen spelen op de nieuwe maatschappelijke eis. Zeker in deze tijd van herindeling en re organisatie. Ik heb zelf 'altijd een beetje moeite met mensen die geen lid zijn van de vak bond, maar wel 'meeliften' met de resultaten die de vakbe weging boekt". Asselbergs stelde dat er in'de verhouding tussen werkgevers en werknemers in de loop der jaren wel het een en ander ver anderd is. „Het gebeurt niet zo vaak meer dat men keihard te genover elkaar staat. In de meeste gevallen komt men in goed overleg tot overeenstem ming". Staking J. J. de Jong, al twintig jaar aan het roer van de afdeling Zierikzee van de Bouw- en houtbond FNV en nu ook weer voorzitter van de afdeling Dui- veland, stelde in zijn jaarrede dat de vakbeweging nog steeds hard nodig is. „Dit jaar ston den werkgevers en werkne mers lijnrecht tegenover el kaar. Onze eisen werden door de werkgevers van tafel ge veegd. Toen hebben wij samen met de CNV en het Zwarte Korps de handen ineen gesla gen en na de staking hebben we toch gezamenlijk overeen stemming weten te bereiken met de werkgevers". De nieuwe afdeling Duive- land, bestaande uit de voorma ontwikkelingen. „Binnen een paar jaar gaan we toe naar wo- lige afdelingen Bruinisse, Nieuwerkerk, Dreischor en Zierikzee telt 322 leden. De af deling Schouwen heeft onge veer 180 leden. „Voor de leden verandert er niet zoveel", al dus De Jong. „Het systeem van de plaatselijk vertegenwoordi ger (PV) blijft gehandhaafd. Voor de afdeling Duiveland is P. Willemse uit Zierikzee de PV. Omstreeks juli 1996 gaat het Steunfonds Bouwnijverheid (SFB) een landelijke herstruc turering doorvoeren. Er komt dan een betaalde kracht die zit ting heeft bij het bureau Ar beidsvoorziening. Tot die tijd echter blijft Willemse de plaat selijke vertegenwoordiger van de afdeling Duiveland van de Bouw- en houtbond FNV.- Tijdens de vergadering werden diverse jubilarissen in het zon netje gezet. A. J. Heijboer, J. de Vlieger en L. J. Lukus vier den het 25-jarig lidmaatschap. N. G. Krijger en H. Blanken krijgen het zilveren speldje be horende bij het jubileum thuis bezorgd. C. Dalebout, S. W. Schot en A. Willemse kregen de gouden speld wegens het 40- jarig lidmaatschap. A. Blom- maert krijgt het gouden speld je thuisbezorgd. C. J. Kleppe en J. L. Lukus kregen de gou den speld met robijn vanwege het 50-jarige lidmaatschap. J. B. Timmerman-Kuijler kreeg eerder de gouden speld met briljant uitgereikt wegens het 60-jarig' lidmaatschap. nen, zorgen en verplegen in één huis", aldus Martens. „Dat houdt onder meer in dat we meer mensen in huis zullen krijgen met een grotere be hoefte aan zorg. Voor het per soneel zal het zeker zwaarder worden". Samenwerking Samenwerking tussen de ver schillende verzorgingscentra en verpleeghuizen zal volgens Martens in de komende jaren steeds belangrijker worden. „De zorg zal een schaars goed worden en dus is het zaak dat dat schaarse goed zo goed mo gelijk wordt verdeeld. We kun nen en mogen geen concurren ten van elkaar zijn". In de toekomst zal er volgens Martens ook steeds meer be hoefte ontstaan aan zorgwo- ningen. Bij Duinoord horen nu 24 zorgwoningen, maar het is de bedoeling dat dat aantal in de komende jaren minstens verdubbeld wordt. Aan de plannen voor de uitbreiding van het aantal zorgwoningen wordt nu al gewerkt en men hoopt in het voorjaar van vol gend jaar te kunnen gaan bou wen. De sociale functie van een ver zorgingscentrum is in de veer- zaken. Het is de bedoeling dat de zes huidige gemeenten de kosten delen die aan deze werkzaam heden zijn verbonden, in totaal 9000 gulden. De kosten voor Zierikzee bedragen 1500 gul den. De gemeentelijke advies commissie spreekt zich uit over deelname van de gemeen te aan het initiatief. Dat geldt ook voor een onderzoek tot zo nering' en quotering betreffen de kleinschalig kamperen op Schouwen-Duiveland. Het on derzoek moet de basis vormen voor het sturen en beheersen van het 'kamperen bij de boer' in de toekomst. De stichting Scoutingcentrum Bruinisse krijgt niet minder dan 12.000 gulden voor de bouw van een nieuwe scouting- accommodatie. Zoals bekend werd het onderkomen van de Bruse scouts door brand ver woest. De stichting Scouting Brouwershaven wordt door Jantje Beton bedacht met een subsidie van 8000 gulden en een lening van 6000 gulden. Dit geld is een bijdrage aan de uitbreiding van het scouting- gebouw onderaan de Grevelin- •gendijk en het Slingerbos. De uitbreiding is nodig omdat ook de nieuwe Brouwsé jeugdsoos De Trump een onderkomen in het gebouw moet krijgen. De stichting Bruse jeugdsoos De Pul krijgt van Jantje Beton een bijdrage van 12.500 gulden voor het nieuwe jeugdsoosge- tig jaar dat Duinoord bestaat al veel veranderd en zal in de toekomst nog verder verande ren. Vroeger moesten mensen over de streep getrokken wor den om in een - zoals het toen nog heet - bejaardenhuis te gaan wonen, maar anno 1995 heeft men te maken met wacht tijden. Daarnaast heeft het bejaarden centrum - waarbij het vooral om het wonen ging - zich ont wikkeld tot een centrum dat niet alleen woonruimte biedt, maar ook verzorging en in de toekomst wellicht ook verple ging. „We gaan steeds verder in het zorgen op maat", aldus Martens. „Denk maar aan voorzieningen als de alarme ring en het eten via Tafeltje- dek-je". Duinoord, en met haar ook de andere verzorgingscentra, is een bedrijf geworden. „Je ziet ook dat de mensen steeds kriti scher worden. Vergeet niet dat ze moeten betalen om in een verzorgingscentrum te mogen wonen. Dat wordt nog weieens vergeten. Onze bewoners beta len voor een produkt en dus moeten wij zorgen dat ze een goed produkt krijgen". Wijkfunctie Een verzorgingscentrum is an no 1995 geen 'eilandje' meer binnen een bepaald gebied. „Een verzorgingscentrum heeft ook nu al een wijkfunctie en dat zal in de toekomst al leen maar groeien", aldus Mar tens. Niet alleen op medisch gebied overigens. Martens vindt dat als er in de recreatie zaal van Duinoord iets te doen is ook mensen uit de regio de weg moeten weten te vinden". Het afgelopen weekend wisten in ieder geval veel mensen de weg naar Duinoord te vinden. Vrijdag werd na de officiële opening van de festiviteiten door de één na oudste bewoon- Op de agenda staat verder de jaarrekening 1994 van de wo ningbouwvereniging Beter Wonen, de verdeling van de middelen uit het stadsvernieu wingsfonds 1996, subsidie aan de stichtingen Uit in Zeeland, Uit op Schouwen-Duiveland en stichting World Transplant Games Nederland, de vervan ging van de telefooncentrale in de werkplaats gemeentewer ken en de begroting 1996 van de regionale brandweer. De vergadering begint om 19.30 uur en kan door iedere belang stellende vanaf de publieke tribune worden gevolgd. bouw, dat, gedeeltelijk met ei gen werkzaamheid is gereali seerd. Het fonds van Jantje Beton zet zich in voor de leef- en speel ruimte van kinderen en jonge ren in Nederland. Door middel van giften of leningen gebruik te het fonds in 1995 195.000 gul den om Zeeuwse instellingen te helpen. Het geld was onder meer afkomstig van de jaar lijkse collecte. Die wordt dit jaar gehouden van 5 tot en met 11 november. NIJKERK - Op twee spoorwe govergangen zijn zondagmid dag auto's onder een trein ge komen. In Nijkerkerveen, op het traject Groningen - Amers foort, eiste het ongeval vier le vens. ster getoost op 40 jaar Duin oord waarna het Duinoordlied gezongen werd. Namens de be wonerscommissie kreeg de di rectie van Duinoord een vlag met logo aangeboden. Vrijdagmiddag was er een re ceptie voor genodigden en 's avonds werden de feestelijkhe den afgesloten met een koud buffet voor personeel, vrijwil ligers en oud-medewerkers. Zaterdag was Witte van Haem- stede te gast in Duinoord, speelde Luctor et Emergo en speelde de boerénkapel. Zater dagavond werd de bewoners een koud buffet aangeboden. Advertentie zak 4 stuks van Aanbieding geldig van ma. 6 november t/m wo. 8 november 1995. A&P Services B.V. tel. 035-5483333. ELKE DAG GOED NIEUWS Verwachting t/m vrijdag 10 november WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 20%' Min.temp. 3 graden Mid.temp. 8 graden Windkracht variabel 3 Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 2 graden Mid.temp. 8 graden Windkracht zuidwest 3 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 9 graden Windkracht zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 7 nov. Zon op 07.45, onder 17.00 Maan op 17.19, onder 07.41 Volle Maan: 7 nov. (08.21) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De oostenwinden die we tijdens het weekeinde hadden, zijn verdwenen en dus verandert er iets in het weer. De huidige zuidwesten tot westenwind voert namelijk wol kenvelden aan en iets minder koude lucht. De zeer lage temperaturen van de afgelopen nachten behoren dan ook tot het verleden. Komende nacht vriest het alleen in het zuid oosten nog op uitgebreide schaal. Elders in het land ligt de temperatuur tussen +1 en +6 graden, waarbij de kuststrook de minst koude nacht heeft. Morgen overdag drijven er flin ke wolkenvelden over het land. In het noorden valt er vooral in de middag uren wat regen of motregen. In de rest van Nederland blijft de neerslag beprekt tot nu en dan wat lichte re gen. De zon heeft het moeilijk. Ze laat zich slechts af en toe zien. De middagtemperatuur ligt rond 8 gra den. Vanaf woensdag komt het ner gens meer tot nachtvorst. Verder houden wolkenvelden de overhand en blijft de middagtemperatuur rond 8 graden schommelen. ZIERIKZEE - Een 48-jarige in woner van Zierikzee deed aan gifte van diefstal van een aan tal broeiramen. In de afgelopen twee weken zouden diverse ramen zijn weggehaald. De schade wordt geschat op ongeveer 60 gulden. ZIERIKZEE - Zaterdagoch tend is op het Wysantpad in Zierikzee een potloodventer gesignaleerd. Rond tien uur 's ochtends toon de een man - die vermoedelijk zijn hond uitliet - zijn ge slachtsdeel aan voorbij fiet sende meisjes. Mogelijke ge tuigen wordt verzocht contact op te nemen met de politic in Zierikzee (414055). ZIERIKZEESCHEÜ NIEUWSBODE® Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon OU'1-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111-417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) d. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W. De festiviteiten gingen van start met de komst van een draaiorgel. De op één na oudste bewoonster, de 99-jarige mevrouw J. C. van de Bos-van den Hoek verrichtte de officiële opening. (Foto: Joop van Houdt) Advertentie Twee dagen feest in jubilerend verzorgingscen trum BURGH-HAAMSTEDE - Na veertig jaar staat verzorgingscentrum Duinoord in Burgli-Haamste- de volgens directeur J. L. Martens op een keerpunt. „Er zal in de komende jaren veel veranderen", aldus Martens. „Er komen een heleboel nieuwe ontwikkelingen op ons af". Het afgelopen week end werd twee dagen feest gevierd in Duinoord vanwege het veertigjarig bestaan van het verzor gingscentrum. Voor scoutinggroepen en Bruse jeugdsoos BROUWERSHAVEN/BRUINISSE - De scou tinggroepen in Brouwershaven en Bruinisse en de Bruse jeugdsoos krijgen flinke financiële bijdragen van het Nationaal Jeugd Fonds Jan tje Beton. l 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3