EEN SCHOT IN DE ROOS 159.-1 «^gemeente lepra. DRUKWERK mm HANDEL El INDUSTRIE Uitnodiging A FABRIAN ZONWERING DUIYELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I sportcorrespondent m/v ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I Deurloo Uw onderneming in balans Giro 50500 DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN ZIERIKZEE Schipper Accountants WOENSDAG 1 NOVEMBER 1995 NIEUWSBODE EXTRA AANKONDIGINGEN WONINGWET Burgemeester en wethouders van Duiveland maken bekend dat bij hun zijn ingediend: A. Bouwaanvragen (art. 41 Woningwet) - E. J. Hartog, voor het oprichten woonhuis met ga rage voorl. genumm. Jacobsheul 5 te Nieuwer- kerk; - C. L. Steenpoorte, voor het oprichten \yoning Ringweg 2c te Oosterland;f - I. C. flikweert, voor het vergroten woning Galge- weg 2 te Oosterland; - P. J. Koopman en A. J. J. van Zundert, voor het oprichten woning voorl. genumm. Loensweg 8 te Nieuwerkerk. - M. Berger, voor het oprichten berging Oostweg 2- 144 te Ouwerkerk. Burgemeester en wethouders van Duiveland maken ingevolge artikel 3:40 van de Algemene wet be stuursrecht eveneens het volgende bekend: A. Verleende bouwvergunningen (art. 46 Woningwet): - W. M. Briggeman, voor het oprichten woning voorl. genumm. Loensweg 12 te Nieuwerkerk; - W. K. Fonteine, voor het oprichten woning ga rage voorl. genumm. Loensweg 14 te Nieuwer kerk; - C. P, Radewalt, voor het vergroten woning Muye- weg 20 te Nieuwerkerk; - B. S. Neele, voor het vergroten Zweedsestraat 11 te Ouwerkerk. B. Geaccepteerde meldingen (art. 42, lid 1 onder b. Woningwet) - L. Fazliu, voor het plaatsen dakkapel Unastraat 45 te Nieuwerkerk; - C. A. C. van Ouwerkerk, voor het plaatsen blok hut Merellaan 8 te Nieuwerkerk; - J. J. v/d Zande, voor het oprichten serre Capelle- weg 5 te Nieuwerkerk; - H. R. Heemskerk, voor het plaatsen broeikas Meeuwenlaan 33 te Nieuwerkerk; - mw. M. van der Leer, voor het oprichten gasme- terkast Dillingsweg te Sirjanslana. Tegen de verleende bouwvergunningen en geaccep teerde meldingen kan een ieder binnen zes weken na deze bekendmaking bezwaar indienen bij ons college. Tegelijkertijd kan de president van de ar rondissementsrechtbank te Middelburg worden ver zocht een voorlopige voorziening te treffen. BEKENDMAKINGSBESLUIT VOOR DE BELEIDSREGELS VOOR HET AANWIJZEN VAN EEN BELASTING PLICHTIGE IN EEN KEUZESITUATIE Het college van burgemeester en wethouders van Duiveland maakt bekend dat hij in zijn vergade ring van 24 oktober 1995 beleidsregels heeft vastge steld voor het aanwijzen van een belastingplichtige in een keuzesituatie. De beleidsregels kunnen toe passing vinden bij de volgende belastingen: - onroerende-zaakbelastingen; - forensenbelasting; - hondenbelasting; De beleidsregels liggen gudurende een maand ter inzage op het gemeentehuis. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Duiveland maken ingevolge de artikelen 8.1 en 13.10 van de "Wet Mi lieubeheer bekend dat bij hen zijn binnengekomen de volgende aanvragen ingevolge de Wet Milieube heer voor een vergunning: - Dhr. K. Brouwer, Kempensweg 1 te Nieuwerkerk. de aanvraag betreft het inwerking hebben van een pluimveehouderij op het perceel kadastraal bekend gemeente Duiveland, sectie G nr. 486, plaatselijk bekend Kempensweg 1 te Nieuwer kerk. - Pleysier Holding, KI. Fuitestraat 42 te Genemui- den. De aanvraag betreft het in werking hebben van een kantoor- en magazijnruimte t.b.v. prefab- bouw op het perceel kadastraal bekend gemeente Duiveland, sectie A nr. 887, plaatselijk bekend Deltastraat 10b te Nieuwerkerk. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om positief op de aanvragen te beschikken, onder het stellen van voorschriften ter bescherming van het milieu en voor de omgeving. Hiertoe zijn de vergun ningen in ontwerp vastgesteld. De aanvragen en de ontwerpvergunningen alsmede de hierop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage op de gemeentesecretarie te Nieuwerkerk, van 2 november 1995 totdat de definitieve beschik king op de aanvraag is genomen elke werkdag van 09.00 - 12.00 uur. Gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de beschikkingen kunnen schriftelijk worden inge diend bij hun college van 2 november 1995 tot 14 de cember 1995. Tijdens deze periode kunnen de aan vraag en de ontwerpervergunning alsmede de hierop betrekking hebbende stukken worden inge zien, iedere werkdag van 09.00 uur - 12.00 uur en van 13.00 uur - 16.00 uur en (na telefonische af spraak) op maandagavonden van 18.30 - 21.30 uur. Een ieder kan mondeling in persoon of bij gemach tigde bezwaren inbrengen, indien daartoe vooraf te lefonisch wordt verzoent. Hierbij wordt dan tevens de gelegenheid geboden tot een gedachtenwisseling omtrent de aanvraag en de ontwerpvergunmng. In dien men dat wenst worden de persoonlijke gege vens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk en gelijktijdig met het bezwaarschrift bij hun college worden ingediend. Beroep tegen de definitieve vergunningen kan later, behalve door de aanvragers en de adviseurs, slechts beroep worden ingesteld door diegene" die tegen het ontwerp van de vergunningen bezwaren heoben ingebracht, alsmede door belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest om bezwaren in te brengen tegen het ont werp van de vergunningen. WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING De burgemeester en wethouders van Duiveland maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 19a van de Wet- op de Ruimtelijke Ordening, het volgende bekend. Met ingang van 2 november 1995 ligt, gedurende een periode van veertien dagen, ter gemeentesecre tarie (tijdens werkdagen gedurende de openstel lingsuren van-9.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage het verzoek om vrijstelling van het bestem mingsplan „Kom Nieuwerkerk", ingediend door dhr. C. A. Schot, ten behoeve van het plaatsen van een tuinhuisje aan de Erling Steenstraat 1 te Nieu werkerk, kadastraal bekend gemeente Duiveland sektie A nr. 1086. Het betreft een verzoek om vrijstelling, als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning. Dit artikel biedt de mogelijkheid om vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan voor bouwwerken van beperkte betekenis, mits deze vol doen aan bepaalde voorwaarden en het verlenen van vrijstelling planologisch verantwoord wordt geacht door burgemeester en wethouders. Gedurende de genoemde periode van veertien dagen kan een ieder, schriftelijk en gemotiveerd be zwaren indienen bij burgemeester en wethouders van Duiveland, 'tegen het verlenen van vrijstelling van het betreffende bestemmingsplan De burgemeester van Duiveland maakt, ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, het volgende bekend. Met ingang van 2 november 1995 ligt, gedurendq een periode van veertien dagen, ter gemeentesecre tarie (tijdens werkdagen gedurende de openstel lingsuren van 9.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage het verzoek om vrijstelling van het bestem mingsplan „Buitengebied", ingediend door de heer H. van Damme, Zwanenbergseweg 12 te Ouwer kerk, ten behoeve van de aanleg van een heemtuin op een perceel landbouwgrond aan de Groeneweg te Ouwerkerk, kadastraal bekend gemeente Duive land, sectie E. nr. 17 (ged.). Het betreft een verzoek om vrijstelling, als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning. Gedurende de genoemde periode van veertien dagen kan een ieder, schriftelijk en gemotiveerd, bedenkingen indienen bij burgemeester en wethou ders van Duiveland, tegen het verlenen van vrijstel ling van het betreffende bestemmingsplan. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Duiveland maakt, ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat de Raad van deze gemeente in zijn vergadering van 25 oktober 1995 heeft besloten te verklaren dat een be stemmingsplan wordt voorbereid voor een perceel, gelegen aan de Groeneweg te Ouwerkerk, kada straal bekend gemeente Duiveland, sectie E., nr., 17 (ged.), een en ander zoals is aangegeven op de bij het besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening. Het besluit treedt in werking met ingang van 2 november 1995. Het besluit ligt met ingang van 2 november 1995 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. BEKENDMAKING AANWIJZING BESCHERMDE MONUMENTEN De burgemeester van Duiveland maakt, ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 4 lid 1 van de Mo numentenwet juncto artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat de Staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft beslo ten tot aanwijzing als beschermd monument van de volgende woningen in de gemeente Duiveland: - Rijksweg 16 te Oosterland - Lageweg 15 te Sirjansland - Hoge Kerkstraat 13 te Nieuwerkerk Het besluit is in werking getreden met ingang van 25 oktober 1995. Gelet op artikel 7:1 van de Algemene wet bestuurs recht is het mogelijk' voor degene wiens belang rechtstreeks bij het besluit betrokken is, daartegen binnen zes weken na de dag waarop het aangeval len besluit bekend is gemaakt, een bezwaarschrift in te dienen bij het Ministerie van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschappen, de Aspectdirectie Wetge ving en Juridische Zaken, Kamer J-463, Postbus 25000, 2700 LZ Zoetermeer. Het besluit ligt met in gang van 3 november 1995 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Duiveland maken bekend, dat ter voldoening aan het gestelde in arti kel 12 van de Gemeentewet vanaf heden voor een ieder ter inzage ligt de geactualiseerde lijst met an dere functies, dan het lidmaatschap van de raad, welke door de raadsleden worden vervuld. Burgemeester en wethouders voornoemd, De wnd. burgemeester, G. HOKKEN De secretaris, F. C. DIELEMAN Nieuwerkerk, 1 november 1995. De redactie van de is op zoek naar een voor de regio Schouwen-Duiveland Gedacht wordt aan een kandidaat die: Beschikt over een vlotte pen en een heldere schrijfstijl Beschikt over een goede kennis van de Nederlandse taal Woonachtig is op Schouwen-Duiveland Belangstelling heeft voor één of meer van de volgende sporten: volleybal, (zaal)voetbal, tennis, hockey en basketbal. Schriftelijke reacties graag binnen veertien dagen naar: ter attentie van Peter van den Belt Postbus 1 - 4300 AA Zierikzee - Telefoon 0111-416551 Adverteren doet verkopen! m Ik heb TepraStlchtlng GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Wet Milieubeheer Meldingen Bij burgemeester en wethouders is binnengekomen een melding ingevolge de Wet milieubeheer voor het van toepassing worden van het Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer op een reeds opgerichte inrichting, van: - Maatschap J. en J. Boot, Provincialeweg 10 te Kerkwerve - M. van Strien.Tellersweg 15 te Kerkwerve. Voorgenomen wijziging vergunning (art. 3.30 Awb) Burgemeester en wethouders zijn voornemens de verleende Hinderwetvergunning te wijzigen, die op 6 mei I99I verleend is aan: - L. de Kok,Tellersweg 3 te Kerkwerve - voor het oprichten en in werking heb ben van een witlofkwekerij op genoemd adres, door de huidige voorschriften in te trekken en er nieuwe voorschriften aan te verbinden. Tijdens een milieucontrole is gebleken dat de huidige voorschriften van de vige rende vergunning niet adequaat zijn. Ter inzage Het ontwerp-besluit tot wijziging van de vergunning, de bijbehorende voorschrif ten en andere relevante stukken liggen vanaf 2 november t/m 15 november I995 ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie: - elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur - na telefonisch verzoek van 13.00 tot 16.30 uur en buiten kantooruren. Bedenkingen Gedurende genoemde periode kan eenieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen tegen het ontwerp-besluit (tot ambtshalve wijziging) indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Daarnaast kan hij of zij verzoeken om een zitting, waarbij eenieder de gelegenheid heeft tot een gedachtenwisseling over het ont werp-besluit en tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. Hiervoor kan hij of zij telefonisch contact opnemen met de afdelingAlgemene Zaken van het gemeentehuis. Wie een schriftelijke bedenking heeft ingediend, kan verzoeken zijn of haar per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Hij of zij moet het verzoek schriftelijk indienen -onder vermelding van de persoonlijke gegevens- en tegelijkertijd met de schriftelijke bedenking. Beroep Alleen zij, die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht te gen het voornemen tot wijziging, kunnen later -bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State- beroep instellen tegen het uiteindelijke besluit; ten zij zij aantonen, dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest (tijdig) bedenkingen tegen het uiteindelijke ontwerp-besluit in te brengen, of als de besluitvorming straks afwijkt van genoemd ontwerp-besluit. Verleende vergunningen (art. 3.44 Awb) Burgemeester en wethouders hebben -onder het stellen van voorschriften ter bescherming van het milieu- vergunning ingevolge de Wet milieubeheer verleend aan: 1 Boswoudt B.V., Mariapolderseweg l te Kamperland - voor het oprichten en in werking hebben van een centrumvoorziening/receptievoorziening met restau rant en zwembad voor het zomerhuizenpark Zeeland Village, Boutlaan 2 te Scharendijke 2 Maatschap Boot.Verseputseweg 7 te Kerkwerve - voor een uitbreiding van een landbouw- en veeteeltbedrijf,Verseputseweg 7 te Kerkwerve 3 A.Verhage, Oude Hoofdweg 7 te Kerkwerve (een nieuwe.de gehele inrichting omvattende vergunning) - voor een meelhandelbedrijf, Oude Hoofdweg 7 en Taaijersweg 9 te Kerkwerve. Ter inzage De desbetreffende stukken liggen vanaf 2 november I995 ter inzage op de gemeentesecretarie op de onder 'Voorgenomen wijziging vergunning' genoemde tijdstippen. Beroep De volgende personen/instanties kunnen tegen de verleende vergunning beroep instellen: - de aanvrager - de adviseurs, die in de gelegenheid zijn gesteld advies 'uit te brengen m.b.t. het geven van het besluit - zij, die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp- besluit - zij, die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die, ten opzichte van het ont werp-besluit, in het uiteindelijke besluit zijn aangebracht - belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest bedenkingen in te dienen tegen het ontwerp-besluit. Zij moeten een dergelijk beroepschrift uiterlijk op 14 december I995 indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De besluiten worden van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedu rende deze termijn beroep is ingesteld èn aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is gevraagd de milieuvergunning te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gezonden aan Voorzitter van voornoemde Afdeling. Gewijzigde vergunningen (art. 3.30, lid 1 Awb) Burgemeester en wethouders hebben besloten de verleende vergunning ingevolge de toenmalige Hinderwet te wijzigen, die op: 15 juni 1992 is verleend aan: 4. B.L. Louwerse.Dijkstraat 3 te Scharendijke - voor het oprichten en in werking hebben van een bouwbedrijf op de percelen Dijkstraat I, 2, 8 en 27 te Scharendijke, door de oude voorschriften van de oude vergunning in te trekken en er nieuwe voorschriften aan te verbinden m.b.t. opslag van hout, verf KIK2 en K3 vloeistoffen, chemicaliën en afvalstoffen en voorschriften m.b.t. houtbewer king I 8 september 1989 is verleend aan: 5. Cebeco Handelsraad,Verseputseweg I te Kerkwerve - voor het oprichten en in werking hebben van een land- en tuinbouwmechanisatiebedrijf op Verseputseweg I te Kerkwerve, door daar aanvullende voorschriften aan toe te voegen voor afvalstoffen, het wassen van voertuigen en voorschriften m.b.t. lassen c.q. metaalbewerking 28 augustus 1989 is verleend aan: 6. S.J.J. Everaers, Dorpsstraat 17 te Scharendijke - voor een supermarkt en nonfoodwinkel op Dorpsstraat 9 en 15 te Scharendijke, door daar aanvullende voorschriften aan toe te voegen voor geluid, afvalstoffen, de bakkerij en koel en/of vriesinstallaties. Ter inzage De desbetreffende stukken liggen stukken liggen vanaf 2 november 1995 ter inzage op de gemeentesecretarie op de onder 'Voorgenomen wijziging vergunning' ge noemde tijdstippen. Beroep De volgende personen/instanties kunnen tegen de gewijzigde vergunning beroep instellen: - zij, die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit - de adviseurs, die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te bren gen over het ontwerp van het besluit - zij, die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die, ten opzichte van het ont werp-besluit, in het uiteindelijke besluit zijn aangebracht - belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest bedenkingen in te dienen tegen het ontwerp-besluit. Zij moeten een dergelijk beroepschrift uiterlijk op 14 december 1995 indienen bij de Afdeling bestuursrecht van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het besluit wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende deze termijn beroep is ingesteld én aan deVoorzitter van deAfdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State is gevraagd de milieuvergunning te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gezonden aar\ Voorzitter van voornoemde Afdeling. I november 1995, Burgemeester en wethouders van Middenschouwen Frisé tapijt. Keuze uit 16 fraaie kleuren. 100% polyamide. Vuilwerend behandeld (Scotcligard). Voor wonen (zwaar gebruik), slaapkamers en trappen. 400 of 500 cm breed. Per str. meter 400 cm bree*d NU WOONTEXTIEL ZONWERING ZIERIKZEE HAVENPLEIN 3 4301 JD ZIERIKZEE TELEFOON 0111-415951 FAX 416378 6 november 1995: Informatie-avond voor ondernemers Op maandag 6 november 1995 organiseert de ABN'AMRO Bank in samenwerking met Schipper Accountants een informatie-avond. Tijdens deze bijeenkomst zal worden stilgestaan bij de waarde van goede finan ciële informatie voor het nemen van beslissingen. De ABN'AMRO Bank zal u inzicht verschaffen hoe uw jaarrekening wordt geïnterpreteerd. De informatie-avond wordt gehouden in RESTAURANT MONDRAGON te Zierikzee. Het programma ziet er als volgt uit: 19.30 uur Ontvangst met koffie 19.40 uur Opening door de heer P. van der Stel, direkteur ABN'AMRO Bank N.V., Zierikzee 19.45 uur Informatievoorziening als kompas van uw bedrijf door de heerT.G.M. Duijvesteijn, Registeraccountant, vennoot van Schipper Accountants 20.30 uur Pauze 20.45 uur Uw cijfers en de bank door de heer B.H. van der Werf, ABN'AMRO Bank N.V. 21.30 uur Diskussie 22.00 uur Sluiting Aansluitend is er gelegenheid om, onder het genot van een drankje, met de inleiders van gedachten te wisselen. Deze informatie-avond wordt u aangeboden door de ABN'AMRO Bank in samenwerking met Schipper Accountants. ■BW - TEflNEOZÊK - T-H9LEN - VLISSIHGEN [j~j ABN'AMRO Accountants en Belastingadviseurs Ripstraat 27 Kamperland tel. 0113-371315 fax: 0113-371758 Toonzaal: Prinsendijk 5 Kortgene (bij grasdrogerij) NU MET AANTREKKELIJKE KORTING: Alle soorten binnenwering, fraai èn decoratief (grote collectie) Knikarmen, diverse types Uitvalschermen - Buitenjalouzieën - Sereens Markiezen Toonzaalbezoek na tel. afspraak

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 17