gemeente Z|yS]rikzee GEMEENTE BROUWERSHAVEN Westerscfiouiuen de zonnebloem FIRMA H00GERWERF DE ZONNEBLOEM BLIJFT GROEIEN... STEUN ONS WERK GIRO 145 WATERSCHAP SCHOUWEN- DUIVELAND DE HANDSCHOEN VOOR VOETEN! WOENSDAG 1 NOVEMBER 1995 NIEUWSBODE EXTRA COMMISSIES De commissie Openbare Werken en Milieu verga dert maandag 6 november om 19.30 uur in de com missiekamer van het stadhuis over kredietvoorstel- len voor het aanpassen van de electriciteitsvoorzieningen op sportpark "Bannink" en het vergroten van de directeurskamer van basis school "Binnen de Veste". De commissie evalueert de afsluiting van de Mol 's middags voor het ver keer, waarmee sinds 15 juni een proef is genomen en het plaatsen van terrassen op het Havenplein en de Schuithaven in dé zomer. De commissie Welzijn en Sociale Zaken vergadert maandag 6 november om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis over vier subsidieverzoeken. De Stichting World Transplant Games Nederland wil een boek uitgeven als start van een landelijke voor lichtingscampagne. De overige subsidieverzoeken zijn van de Majorettenvereniging Mini Stars, van de vrijwilligersorganisatie deskundigheidsbevorde ring Grevelingengroep Brouwershaven en van Be wonerscommissie "De Veste". De agendapunten op het gebied van onderwijs zijn het vergroten van de directeurskamer van openba re basisschool "Binnen de Veste" en de aankoop van het pand Jannewekken 19. De commissie Ruimtelijke Ontwikkeling vergadert woensdag 8 november om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis over de voorbereidingsbesluiten gedeelte Straalweg en Groeneweegje 3-5. Maat schap Legemaate wil een landbouwschuur bouwen aan de Straalweg. Dit bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan "Buitengebied". Om medewer king te verlenen is een artikel 19 procedure noodza kelijk. Op advies van de stedebouwkundige wordt voorge steld dat geen uitbreiding kan plaatsvinden op het perceel Groeneweegje 3-5. Iedere burger kan een commissievergadering bij wonen. De op de vergadering betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in de leeskamer in het stadhuis. U kunt de stukken tijdens kantooruren inzien na afspraak met de secretaris van de com missie. Voor de commissie Openbare Werken en Mi lieu is dit de heer C.L. van der Linde (tel. 454465), voor de commissie Welzijn en Sociale Zaken me vrouw M.A. Bergwerf (tel. 454446) en voor de' com missie Ruimtelijke Ontwikkeling de heer K.A. de Vlaam (tel. 454440). Voor het bezoeken van de vergadering hoeft u zich niet van te voren aan te melden. Voorafgaand aan het behandelen van een agendapunt krijgt u de ge legenheid het woord te voeren. Daarna heeft u in* twee termijnen de gelegenheid met de raadsleden mee te spreken. U kunt zich abonneren op de commissiestukken. Dil betreft de agenda's voorafgaande aan de verga dering en de verslagen achteraf. Voor één raads commissie kost dit 13,25 en voor alle raadscom missies 52,= per jaar. Heeft u hiervoor belangstelling dan kunt u u abonneren bij de afde ling Interne Zaken in het stadhuis, tel. 454415. TIJDELIJKE WEGAFSLUITING In verband met de uitvoering van herbestratings- werkzaamheden in de Gravenstraat is deze straat in de periode van 6 november tot 1 december hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk afgesloten voor alle ver keer. De afsluiting wordt vroegtijdig aangegeven met omleidingsborden en duui't zoveel korter'als moge lijk of zoveel langer als noodzakelijk. BOUWPLANNEN A. Aangevraagde bouwvergunning (art. 41 Woningwet) verbouwen woning aan de Korte St.Janstraat 21 door T. van de Meer/J. Kroon B. Verleende bouwvergunningen inwendig verbouwen bovenwoning aan de Oude Haven 9 door J.C. Schoneman verbouwen woning met garage aan de Zaagmolen 11 door D.H.J. van der Wekken aanbrengen gevelbelettering aan het Jannewek- ken 2 door D.C. de Vries C. Mededelingen (art. 42, lid 1 onder b Woningwet) Wij hebben aan de volgende personen mededeling gedaan, dat zij het door hen gemelde bouwwerk mogen bouwen: plaatsen tuinhuisje aan de Zuidwellestraat 25 door J. Boot plaatsen tuinhuisje aan de Gruttostraat 20 door E. Jongenelen plaatsen blokhut aan de Gruttostraat 30 door P.A. Jeroense Tegen de verleende bouwvergunningen (onder B) en de gedane positieve mededelingen (onder C) kan men op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na deze bekendmaking een be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Tegelijkertijd kan de president van de rechtbank, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg, worden ver zocht een voorlopige voorziening te treffen wat be treft de verleende bouwvergunningen en de gedane positieve mededelingen. WET GELUIDHINDER Kennisgeving van een besluit inzake de vaststel ling van de ten hoogste toelaatbare waarde van de geluidsbelasting op de gevels van de woningen en van de maatregelen strekkende tot het terugbren gen van de geluidsbelasting binnen de woning van wege de wegen "Jannewekken en Hoofdpoort straat" te Zierikzee ex artikel 90, tweede en vierde lid van de Wet geluidhinder. De Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer maakt ingevolge het be paalde in artikel 3:42 van de Algemene wet be stuursrecht (Awb) bekend dat zij bij besluit van 17 oktober 1995 'de ten hoogste toelaatbare waarde van de geluidsbelasting heeft vastgesteld die de ge vels van woningen gelegen aan de wegen "Janne wekken en Hoofdpoortstraat" vanwege de wegen "Jannewekken en Hoofdpoortstraat" mogen onder vinden. De betreffende woningen zijn gelegen in de gemeente Zierikzee. Het besluit en de daarbij behorende stukken, lig gen vanaf ,2 november gedurende de bezwaarter mijn (6 weken) ter inzage bij: de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00 uur tot 17.00 uur; het Bureau Sanering Verkeerslawaai (De Bleek 10 te Woerden) op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur; het politiebureau te Zierikzee op zaterdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. In de stukken is een lijst opgenomen van de betrok ken woningen met de daarbij behorende ten hoog ste toelaatbare waarde van de geluidsbelasting. De termijn voor het indienen van een bezwaar schrift bedraagt, op grond van artikel 6:7 Awb, zes weken. Deze termijn vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit door middel van pu blicatie bekend is gemaakt. Het bezwaar dient te worden gericht aan: De Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer p/a Bureau Sanering Verkeerslawaai Postbus 97 3440 AB WOERDEN Het bezwaarschrift moet van een datum en van naam en adres van de indiener zijn voorzien. Dui delijk moet worden aangegeven waarom tegen het besluit bezwaar wordt gemaakt en zo mogelijk moet een kopje van het besluit worden meegezon den. Zij die tijdig bezwaar hebben ingediend, ontvangen een schriftelijke uitnodiging voor een hoorzitting. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatierubriek van de ge meente. i Redactie: Bureau Voorlichting Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee Tel. 0111-454454 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE GEMEENTE Openbare hoorzitting commissie Bezwaar- en Beroepschriften tijdstip: woensdag 8 november 1995, 20.00 uur plaats: raadzaal v/h gemeentehuis agenda: 20.00 uur bezwaarschrift van de heer S. Otte inz. weigering bouwvergunning. 20.30 uur bezwaarschrift van de heer ir. R:S. Louw inz. de weigering nadere voorschriften te f stellen aan slagerij Wielaart. 21.00 uur bezwaarschrift van de heer A. Verwijs inz. de aanschrijving dwangsom. 21.30 uur bezwaarschrift van Creating Housing Accommodation Inc. inz. de weigering vrijstelling van het bestemmingsplan te verlenen. 21.45 uur bezwaarschrift van de heer J. den Herder tegen de intrekking van de subsidie toezegging particuliere woningverbe tering. Aangevraagde bouwvergunning De volgende bouwaanvraag is ingediend: - F.F. en G. van Santen - bedrijfsloods, Nijverheids- weg 9. Binnen 2 weken kunnen belanghebbenden hun ziens wijze naar voren brengen. I november 1995, Burgemeester en wethouders van Bruinisse Molenstraat 65 (4311 EB) Telefoon 01 I I 481251 postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax 01II 482092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur Besluit Het college van burgemeester en wethouders heeft in zijn vergadering o.m. de volgende bouwvergunning verleend: - M. van Gilst, Burg. Hagelaan 20 - dak op een schuur (verzonden 20.10.1995). Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit, ingevolge de Algemene wet bestuursrecht, bezwaar indienen. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na verzen ding van het besluit schriftelijk bij ons zijn ingediend. Het bezwaarschrift moet tenminste bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de motivering van het bezwaar. Wet milieubeheer Beschikkingen Burgemeester en wethouders hebben een vergunning (onder voorwaarden ingevolge de Wet milieubeheer) verleend aan: - Watersportvereniging Bru, voor de jachthaven, Werkhavenweg I (verzonden 27-10-1995) - B.V. Jachthaven, voor de jachthaven, Jachthavenweg 61 (verzonden 26-10-1995) - Geronimo, voor het verwerken van leder tot kleinlederwaren, Industrieweg 10 (verzonden 27-10-1995) Met ingang van 2 november 1995 liggen de beschikkin gen met alle relevante stukken ter gemeentesecretarie voor eenieder gedurende zes weken ter inzage. Op verzoek kunnen de stukken buiten kantooruren wor den ingezien. Op verzoek wordt een mondelinge toelichting gegeven op de stukken. Tegen deze be sluiten kan beroep worden ingesteld. Het beroep schrift dient binnen zes weken na verzending van het besluit schriftelijk te worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te Den Haag. OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester van Brouwershaven brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 2 novem ber 1995 gedurende 14 dagen ter gemeentesecre tarie voor een ieder ter inzage liggen de navol gende aanvragen om een aanlegvergunning, ingediend door: 1. de heer G. M. van der Bijl te Zonnemaire, voor een kleinschalige boerderijcamping op het perceel Rietdijk 10 te Zonnemaire, kada- straalnummer F 365 gedeeltelijk; 2. de heer N. A. Deïst te Zonnemaire, voor een natuurkampeerterrein op het perceel aan de Rietdijk te Zonnemaire, kadastraalnummer F 363 gedeeltelijk. Deze aanvragen zijn strijdig met de geldende ag rarische bestemmingen ingevolge het bestem mingsplan Buitengebied. In verband hiermee is een herziening van dit be stemmingsplan in voorbereiding. Daartoe is door de raad bij besluit van 29 mei 1995, nr. 7, een zgn. voorbereidingsbesluit vastgesteld. Daar de aanvragen met de voorgenomen herzie ning in overeenstemming zijnj hebben burge meester en wethouders besloten middels toepas sing van de procedure geregeld in artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel lingen te verlenen van het bestemmingsplan, teneinde daarna vergunning te kunnen verlenen met inachtneming van het bepaalde in artikel 19 der genoemde wet, juncto artikel 46, lid 6, der Wet op de ruimtelijke Ordening. Gedurende bovengenoemde termijn, van 2 tot en met 15 november 1995, bestaat voor een ieder de mogelijkheid schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van de vrijstellingen in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 28, 4318 ZG Brouwershaven. BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Brouwersha ven zijn voornemens een oprichtingsvergunning te verlenen aan: 1. het Waterschap Walcheren, Havenpark 40 te Zierikzee, met betrekking tot de bestaande inrichting aan Dirksweg 2 te Brouwershaven en in gebruik als rioolwaterzuiveringsinstal latie. 2. Mol-Schuddebeurs B.V., Kloosterweg 44 te Schuddebeurs, met betrekking tot de inrichting aan Kloosterweg 11a te Schuddebeurs, in ge bruik te nemen als verkooppunt van motor brandstoffen inclusief LPG, opslagplaats voor gewasbeschermingsmiddelen, opslag van smeer middelen, opslag van gasflessen en parkeer plaats voor voertuigen voor het vervoer van (di verse) motorbrandstoffen met een mogelijkheid deze voertuigen te wassen op een wasplaats. De vergunningen zullen worden verleend onder het stellen van voorwaarden ter bescherming van het milieu. INZAGE De betreffende stukken liggen vanaf 2 november 1995 ter gemeentesecretarie, Markt 2 te Brou wershaven, voor een ieder ter inzage op elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en op maandag avond van 19.00 tot 20.00 uur, tijdens andere uren overdag na telefonische afspraak (tel. 0111- 691651), tot en met 29 november 1995. ONTWERP-VERGUNNING Gemotiveerde bedenkingen tegen het ontwerp van de vergunning kunnen tot en met. 29 novem ber 1995 schriftelijk bij het college van burge meester en wethouders worden ingediend. Degene die schriftelijke bedenkingen indient, kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Het verzoek dient tegelijkertijd met de schriftelijke bedenkingen te worden gericht aan burgemeester en wethou ders. Indien daarom wordt verzocht, kan tot en met 29 november 1995 over het ontwerp van de vergun ning van gedachten worden gewisseld tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en overige aanwe zigen. Namens het college van burgemeester en wet houders van Brouwershaven, de directeur van de Centrale Dienst Gemeentewerken. OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester van Brouwershaven brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 2 novem ber 1995 gedurende 14 dagen ter gemeentesecre tarie voor een ieder ter inzage liggen de navol gende bouwplannen, ingediend door: 1. de heer P. J. Hanse te Brouwershaven, voor een bedrijfswoning met schuur op het perceel Spuiweg 5 te Brouwershaven, kadastraalnum mer G 245 gedeeltelijk; 2. Camping Grevelingenpolder B.V. i.o., voor een antennemast aan de Spuiweg te Brou wershaven, kadastraalnummer G 143 gedeel telijk. De genoemde aanvragen zijn strijdig met de ter plaatse geldende bestemmingen, voor respectie velijk agrarische doeleinden eh voor plantsoen en berm. In verband hiermee is een herziening vanhet be stemmingsplan Buitengebied in voorbereiding. Daartoe is door de raad bij besluit van 28 augus tus 1995, nr. 8. een zgn. voorbereidingsbesluit vastgesteld. Daar de aanvragen met de voorgenomen herzie ning in overeenstemming zijn, hebben burge meester en wethouders besloten middels toepas sing van de procedure geregeld in artikel 91as van de Wetop de Ruimtelijke Ordening vrijstel lingen te verlenen van het bestemmingsplan, teneinde daarna vergunningen te kunnen verle nen met inachtneming van het bepaalde in arti kel 19 der genoemde wet, juncto artikel 50, lid 6, van de Woningwet. Gedurende bovengenoemde termijn, van 2 tot en met 15 november 1995, bestaat voor een ieder de mogelijkheid schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van de vrijstellingen in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 28, 4318 ZG Brouwershaven. RECREATIEGEMEENTE ART. 18a W.R.O. De burgemeester van Westerschouwen maakt be kend: dat burgemeester en wethouders van deze gemeente voornemens zijn om met toepassing van: artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning (vrijstelling geldend bestemmingsplan ver- gunning te verlenen aan: 1. H. W. M. Dikmans voor het vergroten van twee woningen op het perceel sectie E nr. 1178, Kraaijensteinweg 69 en 73 te Burgh-Haamstede; 2. P. Verkouteren voor het vergroten van een wo ning op het perceel sectie A nr. 883, Bremweg 21 te Renesse; Bovengenoemde plannen liggen met ingang van donderdag 2 november 1995 gedurenden 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling VROR ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkingen kenbaar maken bij ge noemd college van burgemeester en wethouders, tegen zijn vermeld voornemen. VERGADERING GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de gemeenteraad van Westerschouwen op maandag 6 november 1995 in het gemeentehuis te Haamstede, aanvang 19.30 uur. AGENDA 1Opening Spreekrecht voor het publiek 2. Bepaling volgorde stemming 3. Notulen vorige vergadering 4. Ingekomen stukken 5. Voorstel betreffende vergoeding aan wethou ders i.v.m. extra tijdsbeslag t.g.v. herindelings proces gemeenten op Schouwen-Duiveland 6. Voorstel tot instelling van verkeersmaatregelen voor de Laone en Scholderlaan te Renesse 7. Voorstel tot aanwijzing van een invalidenpar keerplaats nabij de woning Mauritsweg 52a te Renesse 8. Voorstel tot instemming met aanbevelingen project Bevoegd Teamwork 9. Voorstel tot intrekking besluit verkoop kavel grond aan de Constanijnweg te Renesse 10. Voorstel verkoop pand Duinwegje 8 te Burgh aan Tennisvereniging Westerschouwen 11Voorstel verkoop grond aan de Huismeet te Serooskerke aan: a. fam. Speksnijders b. mw. Van Meurs-Tseng c. fam. Heeres 12. Voorstel nemen voorbereidingsbesluit en be sluit machtiging voeren art. 19/50 WRO proce dure t.b.v. bouw 19 appartementen in het Duin wegje te Burgh 13. Voorstel betuigen adhesie aan. motie van Pro vinciale Staten van Zeeland, betreffende bezui niging op de ontwerp-begroting 1996 van het Regionaal Bestuur Arbeidsvoorziening Zeeland 14. Voorstel verlenen financiële bijdrage aan Bu reau Bedrijfscontact Zeeland Noord. 15. Voorstel voteren krediet en gunning uitvoeren werkzaamheden herinrichting centrum Renesse 16. Voorstel kostenverhaal herinrichting centrum Renesse Fase 1 17. Verder voorkomende zaken 18. Rondvraag 19. Sluiting Na de opening van de vergadering kan het publiek het woord voeren over al dan niet op de agenda vermelde onderwerpen. Daarvan zijn uitgezonderd agendapunten die betrekking hebben op het doen van keuzen, voordrachten of aanbevelingen van personen. Degenen die van het spreekrecht gebruik willen maken melden dit voor aanvang van de vergadering bij de secretaris. Zij die zich als spreker hebben aangemeld verkrijgen van de voorzitter gedurende maximaal 5 minuten het woord. De laatste twee jaren nam het totale aantal Zonnebloemvrijwilligers met bijna 1000 toe. Dat betekent meer bezoeken en activiteiten, waaraan bij veel zieken en gehandicapten Postbus 2100, 4800 CC Breda - Telefoon (076) 60 20 60 zo'n dringende behoefte bestaat. De Zonnebloem is u bij voorbaat dankbaar voor een bijdrage. SCHOUW Hiermede .maken wij nogmaals bekend dat op grond van het bepaalde in hoofdstuk D van de verordening waterhuishouding Zeeland de jaar lijkse schouw wordt gedreven over alle sloten, ook kavelsloten, vanaf: a. 1 november 1995: in het gebied ten westen van de lijn Hogeweg - Hogezoom - Laöne; b. 15 november 1995: in het overige deel van Schouwen-Duiveland. De onderhoudsplichtigen - eigenaren/gebrui kers van de aan de sloten gelegen gronden - die nen voor de voor hen geldende datum: - de sloten te schonen; - de taluds en de bodems te maaien; - de zich in de dammen bevindende duikers vrijgemaakt en in goede staat van onderhoud te hebben; - de afgetrapte of ingelopen kanten hersteld te hebben. Zierikzee, 1 november 1995 Het dagelijks bestuur van het waterschap Schouwen-Duiveland, mw. A. P. DE HAAN, dijkgraaf. P. VISCH, wnd. secretaris. LANDINRICHTINGS COMMISSIE SCHOUWEN OOST MEDEDELING Ten behoeve van de ruilverkaveling in voorbereiding "Schouwerl Oost" vinden 'de komende tijd in het gebied bodemkundige veldinventarisaties plaats. Deze veldinventarisaties. worden uitgevoerd door bodem- kundigen van het Staring Centrum. Voor deze inventarisaties zullen incidenteel percelen betreden moeten worden. Wij verzoeken u in die geval len uw medewerking te verlenen. Voor eventuele nadere informatie kunt u zich wenden tot ing. R. Meeuwse van de dienst Landinrichting en Beheer Landbouwgronden te Goes, telefoon: 0113-237243. De secretaris, ing. W. de Meulemeester WALDLAlBSl De kwaliteit, de pasvorm, zó komfortabel. Waldlaufers zijn een weldaad voor uw voetep, onder alle omstandigheden. De ideale wandel- en gebruiksschoen. L OOP KOMFOR T HEEFT MAA R ÉÉN NAAM: WALDLAUFER Zierikzee, tel. 0111-412488 Middelharnis, tel. 0187-484778 Auto- en demontagebedrijf Ruime sortering onderdelen gebruikt en nieuw In- en verkoop schade-auto's Aangesloten bij Autorecyling Nederland met RDW vrijwaringsbewijs. Molenweg 2 - Bruinisse - Tel. 0111-481400 KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR MIDDEN- EN NOORD-ZEELAND seminar belastingcontrole Iedere onderneming wordt gecontroleerd door de belas tingdienst. Wat kunt u verwachten bij een belastingcon trole en wat zijn uw rechten en plichten? Wat moet u voorleggen en wat kunt weigeren? Over dit onderwerp organiseert de Kamer van Koophandel speciaal voor Schouwen-Duiveland en Tholen het seminar Belasting controle. Data/Plaats: maandag 6 november 1995 te Zierikzee Aanvang: 19.15 uur Kosten: 195,- per deelnemer Voor informatie/aanmelding: Mevr. Adri Kievit, tel. 0118-673540

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 16