Duizenden bezoekers verwacht bij achtendertigste Jumping Amsterdam EN DM NU BET 60EDI NIEUWS: fiï 15.000,- VOORDEEL ©P il EXIM $f?0IIflif I Clilil 11.S OÏSi. r y y IX cl SL Nationale Opel Testdag k 4 4 Jumping Amsterdam van 2 tot en met 5 november Koersherstel zet niet door WOENSDAG 1 NOVEMBER 1995 Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Tot en met donderdag 2 november Brouwershaven Kunstwerk van papier van Hans Bommeljé. Stadhuis. Van maandag tot en met vrij dag 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Tot maandag 6 november Middelharnis Schilderijen Co Schellevis. Bi bliotheek. Dinsdag van 14.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. Woensdag en dondei"dag van 10.00 tot 17.00 uur. Vrijdag van 1'4.00 tot 21.00 uur. Zater dag van 10.00 tot 12.00 uur. Tot en met 11 november Burgh-Haamstede Expositie Knipselkunst vroe ger en nu. in De Bewaerschole. Open: ma. t/m za. 13.30-16.30 uur. Tot en met zondag 12 november Herkingen Schilderijen Maya Wildevuur. Theetuin De Bongerd. Dage lijks (behalve donderdag) van 10.00 tot 21.00 uur. Na 22 okto ber alleen op zaterdag en zon dag. Tot en met donderdag 16 november Ouddorp Droogboeketten Ina van Ber gen. 't Blaeuwe Huus. Maan dag tot en met vrijdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag tot 16.00 uur. Van woensdag 1 november tot en met zondag 31 december Oosterland Schilderijen Yvonne van Kra nenburg. De Blauwe Keet. Tij dens openingstijden restau rant. Tot en met 31 december Zierikzee Bewoners-expositie. Exposi- Het progrdmma van de achten dertigste Jumping Amsterdam is zowel sportief als recreatief en is in elkaar gezet door voor zitter Kees de Ruiter en zijn meer dan tweehonderd mede werkers. De groei zit er over duidelijk in: enkele jaren gele den trok Jumping Amsterdam nog tweeëntwintigduizend be zoekers. Het vorig jaar stroom den bijna vijfenveertigdui- zend liefhebbers de Amsterdamse RAI in en rond het eerste weekend van no vember worden er nu vijftig duizend verwacht. Daarmee is Jumping Amsterdam terug bij de internationale top-concour- sen van Nederland. Zowel in de populaire dres suur-, als in de springdiscipli- nes komt de onbetwiste we reldtop aan de start. Anky van Grunsven, de wereldkampioe ne dressuur-Kür op Muziek is natuurlijk weer een van de pu bliekstrekkers, evenals de Ne derlandse coryfeeën Sven Rot- henberger, Ellen Bontje, Leida Strijk en Tineke Bartels. Bij de springruiters zullen toppers als Jos Lansink, Albert Voorn en de beste man van het pas verreden Europees kampioen schap in het Zwitserse Sankt Gallen, Jan Tops, aanwezig zijn. Jumping Amsterdam biedt, traditiegetrouw, vier dagen lang veel meer dan hip pische topsport. In en rond de twee grote RAI- hallen, de Europahal en de Zuidhal, zijn ook allerlei ander dingen te beleven: modeshows, vele muziekuitvoeringen en KWPN-hengstencompetitie. tiegang verpleeghuis Cornelia. Tijdens openingstijden ver pleeghuis. GOEREE-OVERFLAKKEE Donderdag 2 november Dirksland Vergadering adviescommissie algemene bestuurszaken. Ge meentehuis. 19.30 uur. Den Bommel Spelmiddag 55-plussers. 't Westerlicht. 13.30 uur. Ooltgensplaat Potermaaltijd 55-plussers. Fort Prins Hendrik. 17.00 uur. Vrijdag 3 november Goedereede Maritieme avond. Partycen trum Oostdam. 19.30 uur. Sommelsdijk Ontmoetingsdag/bazaar Exo- cus kerkgebouw, Dorpsweg. 19.00 tot 22.00 uur. Herkingen Verkoping Nederlandse Her vormde vrouwenvereniging Niet in eigen kracht. Vereni gingsgebouw Ons Huis. 14.00 tot 17.00 uur en 18.00 tot 20.00 uur. Zaterdag 4 november Stellendam Concert orgelleerlingen. Ne derlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Jeugdbingo. De Schuur. 20.00 uur. Dirksland Officiële ingebruikname ge renoveerde speelplaatsen. Vic- toriahal. 16.00 uur. Sommelsdijk Ontmoetingsdag/bazaar Exo dus kerkgebouw, Dorpsweg. 10.00 tot 16.00 uur. Middelharnis Potermarkt. Diekhuusplein. 10.00 uur. Triplum concert. Sierlijke ba rok en impressionistische meesters. Rooms-Katholieke kerk. 20.15 uur. Daarnaast zijn er kampioens wedstrijden van alle hippische basis-organisaties. Basissport en topsport gaan er hand in hand en ook voor mensen die niet veel van paardensport we ten is het de moeite waard. Jan Tops Jan Tops, de beste Nederland se springruiter van het laatste Europees kampioenschap in het Zwitserse Sankt Gallen, is een van de grote favorieten bij Jumping Amsterdam. Tops staat op dit moment vierde op de BCM-wereldranglijst. De tweede Nederlandse topruiter, Jos Lansink, is gezakt naar de tiende plaats. Vorig jaar werd de belangrijkste wedstrijd van Jumping Amsterdam gewon nen door olympisch kampioen Ludger Beerbaum. Jos Lans ink werd tweede en Michel Ro bert uit Frankrijk derde. De spring wedstrijden met de hele wereldtop aan de start vormen van oudsher het hoog tepunt van Jumping, maar de laatste jaren zorgen de dres- suur-evenementen in Amster dam ook voor uitverkochte tri bunes. Pas de Deux Anky van Grunsven zet haar paarden in om de duizenden liefhebbers van de hogeschool van de paardrijkunst weer eens ouderwets op de banken te krijgen. Sjef Janssen paar den zal bij Jumping Amster- Zondag 5 november Ouddorp Zangdienst. Gereformeerde kerk. 18.30 uur. Stellendam Kinderdienst. Gereformeerde, kerk. 10.00 uur. Donderdag 9 november Middelharnis Vogeltentoonstelling. Show room Fordgarage. 20.00 tot 22.00 uur. Film Once were warriors. Filmhuis Middelharnis. 20.00 uur. Oude-Tonge Begin serie informatie-avon den borstvoeding. Truma- straat 6. 20.00 tot 22.00 uur. Vrijdag 10 november Melissant Herfstdrive Bridgeclub Melis sant. Melishof. 19.30 uur. Sommelsdijk Koor- en samenzangavond met mannenkoor Jeduthun. Neder landse Hervormde kerk. 20.00 uur. Middelharnis Vogeltentoonstelling. Show room Fordgarage. 10.00 tot 22.00 uur. Ooltgensplaat Winterconcert Advendo. 't Centrum. 19.30 uur. Zaterdag 11 november Goedereede Snuffelmarkt. Oostdam. 09.00 tot 16.00 uur. Middelharnis Vogeltentoonstelling. Show room Fordgarage. 10.00 tot 22.00 uur. Maandag 13 november Middelharnis Spreekuur. Informatie- en klachtenbureau gezondheids zorg. Dienstencentrum. 13.30- 16.00 uur. Oude-Tonge Begin cursus Shantala baby massage. Kruisgebouw. 09.15 uur. dam,, samen met zijn vriendin Anky, Pas de Deux rijden op Grand Prix-niveau. Sommige mensen komen uit sluitend naar Jumping Am sterdam voor het befaamde 'strodorp'. Dit jaar hebben zich 120 standhouders gepos teerd. Tientallen winkels met paardesportattributen, sport- kleding, en vrijetijdsartike len. Jumping Amsterdam heeft ook een gezellig kinder- reformeerde kerk. 19.45 uur. Donderdag 16 november Oude-Tonge Thema-avond Stuurgroep Ont wikkelingssamenwerking Oostflakkee. Gemeentekan toor. 19.45 uur. Vrijdag 17 november Middelharnis Begin cursus Shantala baby massage. Kruisgebouw. 09.15 uur. Voorlichtingsavond door oud leerlingen. Regionale Scholen gemeenschap Goeree-Over- flakkee. 19.00 uur. Woensdag 22 november Ouddorp Toerustingsavond Agapé. Ge reformeerde kerk. 19.45 uur. Zaterdag 25 november Stellendam Taai-taai cross. Vanaf indus trieterrein aan binnenhaven. 11.00 uur. Maandag 27 november Middelharnis Spreekuur. Informatie- en klachtenbureau gezondheids zorg. Dienstencentrum. 13.30- 16.00 uur. Zaterdag 2 december Middelharnis Triplum concert. Jesu redemp- tor omnicum. Rooms-Katho- lieke kerk. 20.15 uur. Vrijdag 8 december Goedereede Kerstmarkt. Oostdam. 09.00 tot 16.00 uur. Maandag 11 december Middelharnis Spreekuur. Informatie- en klachtenbureau gezondheids zorg. Dienstencentrum. 13.30- 16.00 uur. Woensdag 27 december Sommelsdijk Champions Leaqus. De Staver. 17.00 tot 23.00 uur. Donderdag 28 december Sommelsdijk Champions Leaqus. De Staver. 17.00 tot 23.00 uur. Vrijdag 29 december Sommelsdijk Champions Leaqus. De Staver. 09.00 tot 20.00 uur. Woensdag 1 november Zierikzee Begin cursus babymassage. Kruiswerkgebouw Jannewek ken. 09.00 uur. dorp, waar de kleintjes zich kunnen vermaken en waar da gelijks het Circus Elleboog voorstellingen geeft. Hengsten Het Koninklijk Warmbloed Paardenstamboek Nederland (KWPN) presenteert bij Jum ping een hengsten-competitie, in de onderdelen springen, Gratis spreekuur FNV. MFC. Van 10.00 tot 11.30 uur. Vergadering commissie cul tuur in de raadzaal van het stadhuis. 16.45 uur. Scharendijke Themamiddag ANBO over In tegrale veiligheid. Jeugdge- bouw Nederlandse Hervormde kerk. 14.00 uur. Donderdag 2 november Zierikzee Lezing ,,Is geloven een kunst" door ds Aarnoud van der Deijl, in MFC, De Huybertstraat'35 in clubhuis De Lichtboei. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Excursie NBvP Schouwen- Duiveland naar zuivelboerde- rij de Westhoek. Brou wersha ven NBvP, afdeling Brouwers haven excursie naar zuivel- boerderij De Westhoek, ver trek om 13.00 uur vanaf de Markt in Brouwershaven. Vrijdag 3 november Zierikzee Jubileumavond ZVU. Aula RSG Prof. Zeeman. 20.00 uur. Zaterdag 4 november Zierikzee Dameskrans Tryféna houdt grote verkoping in de zaal van de Christelijke Gereformeerde kerk, Zevengetij straat. Van 10.00 tot 15.30 uur. Doe-dag in Kinderboerderij de Punt. Van 13.00 tot 15.30 uur. Burgh-Haamstede Klaverjaswedstrijd ANBO. De Schutse. 14.00 uur. Scharendijke Griekse dansdag in NH-vereni- gingsgebouw. 12.30 uur. Zonnemaire Harmonievereniging Nut en Uitspanning haalt oud papier op vanaf 9.30 uur. Zondag 5 november Renesse Avondgebed in teken van Franciscus. Jacobuskerk. 19.00 uur. Maandag 6 november Burgh-Haamstede Vergadering gemeenteraad Westerschouwen in gemeente huis. 19.30 uur. Dreischor NBvP afdeling Noordgouwe. Doe-avond. Dorpshuis. 20.00 uur. Dinsdag 7 november Zierikzee Lezing Thomas Rosenboom. Scholengemeenschap RSG. 19.30 uur. dressuur en aanspanningen. Deze wedstrijd geldt als kwali ficatie voor de grote, jaarlijkse hengsten-slotcompetitie in de Brabanthallen van 's-Herto- genbosch. Op vrijdagavond 3 november, tijdens Jumping Amsterdam, staat er in de Europahgl een in ternationale springwedstrijd voor jonge hengsten (met bar rage) op het programma. Hier aan zullen gerenommeerde Woensdag 8 november Zierikzee Bijeenkomst ouderen NCVB. In de zaal van het Herv. Kerk centrum, achter de Gasthuis- kerk. 14.30 uur. Vrijdag 10 november Zierikzee Concert Astrid Seriese in de Concertzaal. 20.00 uur. Zaterdag 11 november Zierikzee Rommelmarkt/bazar in de za len van de Christelijke Gere formeerde kerk aan de Zeven getijstraat. Van 10.00 tot 15.00 uur. Dromenworkshop. De Licht boei. Multifunctioneel Cen trum. 10.00-16.00 uur. Burgh-Haamstede Open klaverjaswedstrijd. De Schutse. Vanaf 19.30 uur. Ellemeet Toneeluitvoering in dorpshuis Ellemeet met bal na. 19.30 uur. Dinsdag 14 november Zierikzee Bijeenkomst In Perspectief. Hervormd Kerkcentrum. 19.45 uur. Start gespreksgroep voor vrouwen van 60 RIAGG-ge- bouw, Nieuwe Haven 2. 15.00 uur. Lezing Wat betekent het voor de omgeving als iemand psy chisch ziek is. Hervormd Kerk centrum. 19.45 uur. FNV-bijeenkomst over Ar beidstijdenwet. MFC-gebouw. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Lezing door ISD bij NVvH. De Schutse. 14.00 uur. Donderdag 16 november Renesse Bijeenkomst NBvP, afdeling Noordwelle e.o. Dia-serie over tuinen in Europa. Dorpshuis. 19.30 uur. Vrijdag 17 november Zierikzee Najaarsvergadering Stad en Lande. Mondragon. 19.30 uur. Optreden cabaretier Marcel Verreck in Brogum. Zaal open om 20.00 uur, aanvang 20.30 uur. Zaterdag 18 november Bruinisse Ruilbeurs De Nachtegaal in het clubgebouw. Van 10.00 tot 12.00 uur. Maandag 20 november Zierikzee Informatiemiddag NBvP in de foyer van Mondragon over per soonlijke verzorging, voeding en huishouden. 14.00 uur. springruiters met hun jonge paarden deelnemen. In de Zuidhal van de Amster damse RAI worden tijdens alle dagen van het concours de kwalificatiewedstrijden voor de kampioenschappen sprin gen voor pony's en paarden van de basis-sportorganisaties (KNF, NBVR, NKB en NPC) gehouden. De NK-finale voor paarden, het Febo-kampioen- schap, staat voor zaterdagmid dag 4 november in de hoofdpis te van de Europahal op het programma. Het Nederlands Horsetrainer- ponykampioeschap wordt op zondag 5 november in de Zuid hal beslecht. Kaarten te bestellen bij: Be spreekbureau RAI, telefoon 020-5043030. Centraal staat de gratis 18- punten check van de betreffen de Opel en de pi'esentatie van de 1996 Opel modellen, en na tuurlijk ook de nieuwe Opel Vectra. Daarnaast grijpt de Opel-dealer deze gelegenheid aan om ook andere afdelingen in de schijnwerpers te zetten, zoals die van de gebruikte au to's. En uiteraard speciale aan biedingen in het magazijn van originele Opel-onderdelen en - accessoires. 18 punten check Al vele jaren organiseert Opel het Winterplan, waarbij alle belangrijke onderdelen voor een goed functioneren in de winterperiode gratis worden gecontroleerd. Als alle elf on derdelen van de betreffende Opel in orde zijn of geconsta teerde gebreken hersteld, ont vangt men het unieke Opel winterplan Certificaat. Met dat certificaat komt de Opel- rijder of -rijdster zonder (fi nanciële) uitglijders de winter door. Tijdens de Nationale Opel Testdag worden nog zeven punten van de auto aan een an der onderzoek onderworpen, met name waar het de veilig heid betreft. De Opel technici kijken ook naar de verlichting, uitlaat, schokdempers, ban den, remmen, koppeling, wis- serbladen en vloeistofniveaus. Na de controle wordt een gede- 4 tailleerd rapport overhandigd met een overzicht van alle uit gevoerde controles. Demonstratie Ter gelegenheid van de Natio nale Opel Testdag beschikt de Opel-dealer over vele demon stratiewagens. Geïnteresseer den kunnen een proefrit ma ken in het Opel-model naar keuze. In de tussentijd wordt indien gewenst gratis en vrij blijvend de inruilwaarde be paald van de eigen auto. Naast het landelijk raamwerk van activiteiten organiseert ie dere Opel-dealer nog tal van extra acties. Met activiteiten voor de kinderen. Vanzelfspre kend staan ook de 1996 Opel- modellen in het brandpunt van de belangstelling, zoals de Op el Astra Season en de nieuwe Vectra. Inruilwagen-actie Opel-dealer Akkerdaas BV in Noordgouwe organiseert naast de landelijke activiteiten ook nog een inruilwagen actie. De heer J. Smits van Opel- dealer Akkerdaas BVAls we afgaan op de ervaring van vo rig jaar, is de verwachting ge rechtvaardigd dat het bij ons op 4 november gezellig druk zal zijn. En iedere klant gaat terug naar huis met een terde ge gecontroleerde Opel". Oude-Tonge Woensdag 15 november Studiedag fanfare-orkest Vooruit. MAVO de Komeet. "uaaorP 09.00 uur. Toerustingsavond Agapé. Ge- AMSTERDAM - Met twee Volvo-wereldbeker- kwalificaties, springen en dressuur, belooft het komende Jumping Amsterdam weer een van de mooiste paardesport-evenementen te worden. De Amsterdamse RAI is van donderdag 2 tot en met zaterdag 5 november weer het hippisch cen trum van Nederland. NIEUWSBODE EXTRA BINNENLAND TOYOTA ir Op de beurs in Amsterdam heb- de doorslag gegeven voor het vilon^c- N«fM}ven trapen 6 et ve- JF De extra sportieve Carina E 1.8 GTSi is tijdelijk leverbaar voor 'n wel heel speciale prijs. Inclusief sportstoelen, elektrische ramen en buitenspiegels, breed- stralers, leren stuur, achterspoiler en superzuinige Leanburn motor. Uw voordeel kan oplopen tot zo'n 5.000,-*. En natuurlijk wordt elke Carina E standaard geleverd met airbag, 3 jaar Totaalgarantie plus 3 jaar Toyota EuroCare, onze internationale hulp dienst. Bel gratis 06-0369, of ga snel naar de Toyota-dealer en ontdek waarom we al jaren roepen: Toyota. De beste auto ter wereld. Uil TOYOTA. Importeur: Louwman Parqui B.V., Stcurweg 8. 494) VR Raamsdonksveer. Prijzen incl. BTW. excl. kosten rijklaar maken. Afgebeeld Carina E GTSi Wagon. Er ts al een Carina E vanaf37.650,- Wijzigingen voorbehouden "Aanbieding geldt, mits gekocht vanaf 1-9-1995 en geregistreerd voor 31-12-1995. CK STERKENBURG De najaarstentoonstelling is al weer voorbij als ik deze aflevering schrijf. Er was een goede belangstelling en er is goed gekocht. Al met al heeft het zich goed verhou den met vorige tentoonstellingen, met name met die van afgelopen voorjaar en vorig najaar. Wat me ook nu weer opviel is, een vooraf niet te bepalen of in te schatten belangstelling voor een bepaald, of be paalde, schilderijen. Vanuit mijn visie op een bepaald ob- jekt aangekocht, ingelijst, en zo goed mogelijk gepresen teerd. Zo'n object is vaak al door de markt en de kunsthistorische geschiedenis op zijn plaats gezet, en ik zou feitelijk ,,de rest" moeten doen. Toch werkt dat ab- soluuut niet zo. Misschien is het interessant met een paar voorbeelden dit wat concreter te maken. Een van de eer ste vragen die zich aandient is: waarom kost een schilde rij gemaakt door a 50.0000,-, terwijl je een evengoed schilderij gemaakt door b voor 5.000,- kunt kopen. Vaak is b zelfs beter dan a. Natuurlijk heeft het als regel te maken met naam en kwaliteit, maar niet altijd! In de meeste gevallen werkt hier het marktmechanisme. Zowel in het verleden als in het heden. In het verleden ingezet b.v. als „trendy" onderwerp, kleurgebruik, een heel eigen palet, eigen visie of anderzins afwijkend in positieve zin, of, veel gehoord, vernieuwd zijn. Ik noem u slechts enkele mogelijkheden. En van iets (de kunstenaar) waar weinig van is en veel naar gevraagd wordt, drijft de prijs op. Een aan de weg timmerende kunstenaar en een actieve kunsthandelaar alsmede de media, maken dan een totaalprodukt. Als er voldoende kwaliteit is (of was) dan continueert het totaal produkt, ook na overlijden van zo'n kunstenaar. Maar dat moet dan de handel, de markt doen. Lukt het hen de aan dacht voor zo'n kunstenaar in alle facetten vast te hou den, dan drijft de prijs haast automatisch op. Eerst voor het beste, of goed werk, later vaak ook voor minder tot ronduit slecht werk. (Want niemand is volmaakt, toch?). Ook is bekend dat er van leerlingen die bijna gelijk waren aan hun leermeester werken vervalst zijn tot die van de meester. Met bovenstaande wil ik u verduidelijken dat een grote naam beslist niet per definitie ook een grote kwaliteit heeft, en andersom, dat kleine namen geen grote kwali teit (kunnen) hebben. En hoe sterk die doctrine van grote namen door werkt blijkt uit het gedrag van zowel de ver koper als de koper. Je zou de (kunst)verkopers, haast wel in kunnen delen in twee groepen, te weten verkopers van „namen" en die van kwaliteit. Helaas te weinig die bei den consequent nastreven. Toch schijnt de eerste gedachte te lonen, want men leest vaak grote namen en ziet vaak slechte kwaliteit. In veilingzalen gonst vaak 't is toch een goede, grote naam! Je moet je dan ook afvragen als het werkt waarom het werkt. Het antwoord is snel te geven: de koper wil het! Immers bijna alles werkt toch alleen maar bij de gra tie van de koper. Waarom die koper dat wil kan ik u geen eenduidig antwoord opgeven. Ongetwijfeld zal „heb zucht" en „status" een koopmotief zijn. Onwetendheid en naïviteit zullen ook zeker een rol spelen en natuurlijk het opvolgen van een advies. En bij het laatste komt natuur lijk ook de „reputatie" van de verkoper aan de orde. Ik geloof dat de invloeden die ons van buitenaf bereiken van grotere invloed zijn dan wij denken, of willen aanne men. Of dat we ons dat vaak niet bewust zijn. Het beeld wat we ons vormen is vaak niet zo objectief als wij den ken. Het „onwetend" en onbevooroordeeld kijken naar kunst en het niet alleen mooi vinden met onze ogen maar ook met ons gevoel of „instinct" is mijn inziens de pri- maire leidraad. Natuurlijk is dat niet het enige. Op uw eerste indruk mag u van de verkoper alle informatie ver wachten (en verlangen) die uw reactie bevestigt. Of u uit leg geven waarom uw reactie wellicht zo is. Het bij of aan een object bevestigd kaartje waarop de prijs en de naam van de maker van het object staan ver meld, kan m.i. dan ook een objectieve belangstelling en/of koopgedrag beïnvloeden. Lovende en wervende teksten of onderschriften eveneens. U mag best vertrouwen hebben in uw eigen gevoel voor goede smaak. En daar kopen of kijken waar dat gevoel bevestigd wordt. Als motief voor kopen of kijken naar kunst dient niet het verhaal van de maker of de verkoper van het object te zijn, maar zijn hulp en ondersteuning van uw waarnemingen. Wegens succes op herhaling ZIERIKZEE - Mede gesteund door het enorme succes vorig jaar hebben Opel Nederland en al le Opel-dealers besloten op zaterdag 4 novem ber wederom een Nationale Testdag te organi seren. Alle Opel-rijders en -rijdsters zijn van harte welkom om een bezoek te brengen aan de Opel-dealer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 13