Kwiek-teams lopen tegen nederlaag op Louis Havermans vermaakt publiek in en na demonstratiepartij tegen Richard de Bruin In de schijnwerper Clubtitel opnieuw voor Marianne Uittenbogaard Van der Wielen derde Koplopers volleybal blijven overeind WEA/MEVO'80 op dreef De eerste nederlaag: voor badmintonteam Zierikzee Nederlaag Brouwershaven DINSDAG 31 OKTOBER 1995 NR 25867 9 Arm uit de kom bij Annelies van Oudheusden BRUINISSE - De volleybalteams van Kwiek uit Bruinisse hebben geen gelukkig weekeinde achter de rug. Zowel de dames als de heren ver loren en bij beide teams leeft het idee dat er meer in had gezeten. De dames gingen in een slechte wedstrijd met 3-1 onderuit te gen het laag geklasseerde RVC/Libanon. ,,Niks lukt, ter wijl we de week ervoor tegen de koploper zo overtuigend hadden gespeeld", vond coach Peter Daver. Al voor de wedstrijd kreeg Kwiek een verlies te incasse ren. speelster Annelies van Oudheusden kwam tijdens het inspelen verkeerd terecht en nader onderzoek wees uit dat haar arm uit de kom geschoten was. Door dit incident begon de wedstrijd enige tijd later. Aanvankelijk leek het onge luk geen ongunstige invloed te hebben op het spel van de da mes. In de eerste set werd een 3-0 voorsprong genomen. De ploeg van Kwiek had geduren de de partij echter moeite om zich staande te houden op de gladde vloer. ,,Dat was een duidelijk voor deel voor.de thuisclub, die ge wend was op een dergelijke on dergrond te spelen. Aan de andere kant moeten zulke er varen spelers zich toch aan de omstandigheden aan kunnen passen", was het oordeel van Daver. Aan het negatieve re sultaat (15-11 verlies) van de eerste set kon de coach echter niets meer veranderen. Ondanks twee wissels wilde het ook in de tweede set niet draaien bij de dames van Kwiek. De blokkering haper de en bovendien was één van de buitenaanvalsters van de tegenpartij bijzonder op dreef. Zij leidde haar ploeg naar een 15-5 setwinst. Met de wetenschap dat er al een punt verloren was, droeg Daver zijn dames op dan maar vrijuit te spelen. „Want wat ze daar voor lieten zien, was alle maal erg weifelend." Het leek goed uit te pakken. De derde set werd met 15-11 gewonnen, maar in de laatste set verviel de ploeg weer in de fouten van de eerste twee. Met 15-3 won RVC met afgetekende cijfers. Daver: „Het zit gewoon tussen de oren. Dat is moeilijker op te lossen dan technische proble men. Misschien dat we er door veel te praten uitkomen." Komend weekeinde worden ér geen wedstrijden in competi tieverband gespeeld. Wel ko men de dames vrijdagavond in actie in de bekerwedstrijd te gen Molenwiek. Dit duel be gint om half negen. Heren Bij de heren deed het gemis van trainer/spelverdeler Tonie van Breda zich voelen. De ploeg ging met 3-1 stuurloos ten onder tegen Spirit. De cij fers 7-15, 15-5, 4-15 en 3-15 doen bovendien het ergste vrezen, maar volgens aanvoerder Kees Arensman viel op het spel niet eens zo veel aan te merken. „We moesten te veel energie stoppen in het verdedigen. Daardoor hadden we aanval lend te weinig over. Als het wat minder gaat komt er ook te veel di'uk op de spelers die moeten scoi'en. Als team zijn we nog niet ver genoeg om pun ten te maken." Bij de heren di'aait het ook let- tei'lijk nog niet goed. Met twee van de zes opstellingen heeft het team problemen. „Die le- vei'en nog te weinig punten op. Bovendien komen we op die momenten ver achter als de te genstander punten gaat ma ken." De eei'ste set ging met 15-7 ver loren. In de tweede set leek de Bruse ploeg zich te herstéllen. Een binnen koi'te tijd opge bouwde 10-1 voorsprong werd niet meer uit handen gegeven en uitgebouwd tot een 15-5 winst. De derde en vierde set leverden dikke nederlagen over. Toch duurden die partijen lan ger dan je op basis van de 15-4 en 15-3 setstanden mag ver wachten. De vei'dediging van Kwiek was taai, maar aanval lend werden er te weinig pun ten behaald. Topspeler is even in Zierikzee ZIERIKZEE - Louis Havermans bleek naar ver wachting in de demonstratiepartij driebanden een maatje te groot voor Zierikzeeënaar Ri chard de Bruin. De biljartmatador uit Zundert liet in biljartcentrum Zierikzee op het beslis sende moment zien dat hij niet voor niets in de eredivisie uitkomt. Ger de Klepper had niet de eer ste de beste naar Zierikzee ge haald als tegenstander voor Richard de Bruin. Havermans, zelf eigenaar van biljai'tcen- trum den Hoek in Zundert, speelt in de eredivisie in het team van Van Dongen de Roo. Een team dat met als kop man Raymond Ceulemans de lijstaanvoerder in deze sterk ste competitie ter wereld is. Louis Havermans traint zo'n drie uur per dag, wat in schi'il contrast staat met de trai- ningsarbeid van Richard de Bx'uin, die mede door zijn werkzaamheden in de zomer maanden geen keu kan aanra ken. Dat Havermans de de- monstrati^partij zou winnen stond bij voorbaat al vast, al was de teamgenoot van de man uit Zundex-t, Ad Broeders ook al eens onderuit gegaan tegen De Bruin. Klasse Louis Havermans was dus ge- waai'schuwd en in het begin van de partij kon De Bruin ook redelijk volgen. Bij de stand 24-24 in de dei'tigste herneming leek er zelfs een regelrechte verrassing aan te komen. Op dat moment toonde Haver mans echter zijn uitzonderlij ke klasse. Met een serie van 10 liep hij bij zijn opponent weg om daarna zijn voox'sprong alleen maar uit te bouwen. Vier beurten lang was De Bruin aangesla gen, maar leek toen weer enigszins terug te komen. Ha vermans hield de zaak echter redelijk gesloten en tikte de partij met serietjes van 5 en 3 toch eenvoudig uit. Na 44 her nemingen prijkte de eindscore van 31-50 op het bord. Illusie Richard de Bruin was niet echt ontevreden ovex zijn prestatie: „Mijn gemiddelde was niet ge weldig, maar ik ben pas sinds een maand weër in training. Dan kan je eigenlijk niet ver wachten dat je tegen zo'n te genstander dii'ect de sterren van de hemel speelt. Boven dien had ik geen enkele illusie dat ik in een partij over vijftig caramboles van Louis kon winnen. Het is al een eer dat je tegen deze topper mag spelen. Geen afgang Louis Havermans over de par tij: „In het begin had ik wat moeite met de tafel. Hij slaat wat kort af. Bovendien bleef Richard goed bij en je wilt toch niet verliezen. Niet dat dat dan een afgang is, maar leuk is an ders. Ik' kom hier graag nog Louis Havermans (rechts) en Richard de Bruin voor de tafel waarop de biljartkunstjes werden ver toond. (Foto: Marijke Folkertsma) eens terug om Richard een re vanche te geven." Na afloop van de partij kreeg het publiek de gelegenheid om uitleg van het spel aan de man uit Zundert te vragen. Louis Havermans liet de toeschou wers in een toegift nog even van een paar wonderlijke kunststoten genieten waar door iedereen met een voldaan gevoel huiswaarts kon keren. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Spor ters die recentelijk een opmer kelijke prestatie hebben gele verd worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Leon van der Wielen 'In de schijnwerper'. De Zierikzeese schaatser won twee weken terug met over macht de drie kilometer bij de Senioren I. Het afgelopen weekeinde bleek hij ook al de snelste op de 1500 meter. Beide wedstrij den werden gehouden op de Haagse Uithof. Naam: Leon van der Wielen. Geboren: Op 4 april 1968 in Zierikzee. Woonplaats: Zierikzee. Sport: Schaatsen/Wielrennen. Partner: Patricia. Club(s): IJsclub De Poel uit 's-Heer Arendskerke. Beroep: Matrijzenmaker. Hobby's: Schaatsen en fietsen. Favoriete sporten: Ik kijk graag naar voetbal, vooral als het een beetje be langrijke wedstrijden zijn. Laatste boek: Geen. Ik heb geen tijd om te lezen. Ik ben altijd bezig. TV-prograinma's: Ik kijk graag naar Studio Spoi't. Kranten/tijdschriften: Ik lees de Zierikzeesche Nieuwsbode, de PZC en af en toe het Alge meen Dagblad. Muziek: U2. Eten: Lasagne. Drinken: Een biertje op zijn tijd. Uitgaan: Dat doe ik afwisse lend in Vlissingen, Goes en Renesse. Mooiste plekje op Schouwen- Duivéland: Volkerakstraat 61, daar woon ik. Favoriete stad in Nederland: Zierikzee. Vakantie: Ik ga graag naar Frankrijk en Spanje. Geloof; Geen. Heeft hekel aan: Zeurende mensen. Slechtste eigenschap: Ik kan vrij driftig zijn. Beste eigenschap: Ik ben aardig voor iedereen. Mooiste sportmoment: De drie kilometer van vorig jaar in het Italiaanse Baselga di Piné. Daar reed ik het Zeeuwse record op deze af stand. Vervelendste sportmoment: Dat ik de limiet voor het Ne derlands Kampioenschap nooit gehaald heb. Blessures: Met wiclx-ennen ben ik een keer flink gevallen. Sportief doel: Lekker schaat sen. Sportvrouw/sportman uit de regio: Arjaan van der Kreckc. Als veteraan rijdt hij nog 2.08 op de 1500 meter. Daar komen de meeste senioren nog niet aan. Beste trainer: Arjaan van der Kreeke als conditietraincr en Wim den Elzen voor de techniek. Golfclub Grevelingenhout BRUINISSE - Op zondag 29 oktober werd op Grevelingenhout in Bruinisse voor de zevende en laatste maal dit seizoen om de Maandbekers Strokeplay gespeeld. Er waren dit jaar drie catego rieën: Maandbeker dames, he ren voor handicap 0-28 waarbij de maximaal verrekenbare handicap 24 was, en de maand- trofee voor de non-handicap- pers (Hazen) op de kleine par 3 negen-holesbaan, waarbij de maximaal verrekenbare han dicap 36 was. De totaalscore over de beste vijf wedstrijden was bepalend voor de ein drangschikking. Marianne Uittenbogaard won niet alleen de dagprijs, maar ook voor het tweede jaar ach tereen de Maandbeker met een totaalscore van 359 netto sla gen. Zij won dit jaar ook al het Matchplay- en Strokeplay- clubkampioenschap en toont zich daai'mee een ware club kampioene. Tweede was Ella Middelhoek met 361 slagen. Bij de heren sleepte Luciën de Kind naast de dagprijs ook de Maandbeker in de wacht met een totaalscore van 368. In de totaal rangschikking was Jac ques Asselbergs tweede met 375 slagen. De Maandtrofee 'Hazen' was voor Wim van de Kieboom met een netto scox-e van 176, terwijl 2e en tevens dagprijswinnaar Hans van der Linden werd. DEN HAAG - Tijdens wedstrij den in de categorie Senioren I is Leon van der Wielen uit Zie rikzee als derde geëindigd in het totaalklassement over de 500 en 1500 meter. Eerste werd Jerx-y van Herk, die twee persoonlijke record schaatste. De tweede plaats was voor Bram van der Poel. Op de vijfhonderd meter kwam Van der Wielen tot een enigszins teleurstellende tijd van 42.32 seconden, waar Van Herk 40.58 liet aantekenen. Op de 1500 meter maakte hij zijn dag echter meer dan goed. Met 2.06.94 was Van der Wielen daar de snelste van de 29 deel nemers. Dat was ruim een se conde sneller dan de nummer twee. Uitslagen, 500 meter: 1. Van Herk 40.58 seconde, 2. Van der Poel 41.08, 3. Bavius 41.81. 8. Van der Wielen 42.32. 1500 meter: 1. Van der Wielen "2.06.56, 2. Van der Poel 2.07.94, 3. Hogervorst 2.08.05. Totaal punten: 1. Van Hei'k 83.543, 2. Van der Poel 83.726. 3. Van der Wielen 84.506. ZIERIKZEE - Boekhandel De Vries blijft lei den in de volleybalcompetitie van sporthal On derdak. Hekkesluiter HCR de Kroon/Wiska had geen schijn van kans. 3-0. In de B- en C-poule stonden topduels op de rol. Vermeer Cluzona verdedigde de eerste plaats met verve. Taxi Lem- som werd op de nul gehouden en naar de derde plaats gewe zen. In Poule C ging nummer 1 Zeel^ndia onderuit tegen Bouwman dat door de zege de achterstand terugbracht tot één punt. De kampioen van de dames, Strayer/Noordwelle maakte korte metten met PAV de Zandsnor. De top drie, Stray er/Noordwelle, Mosselhuis Schot en Verboom/Cluzona, heeft inmiddels een gat gesla gen met de achtervolgers. Uitslagen Bouwman Watersport WE A/ME VO '80 4 0-3, Pav. de Schorpioen - ING Bank Ziexnk- zee 3-0, WEA/MEVO '80 D - Dries Herenmode/WIK D2 2-1, VVOZ D - Mosselh. K. Schot/'WIK Dl 0-3, Stadscafé De Banjaard - Volleybal Nieuwdorp 0-3, Taxi Lemsom - Vei'meer/Cluzona 0-3, De Put- ters D - Bloemenshop Krokus 1-2, 't Cafeetje/Renesse - Fen- net/Renesse 0-3, Sporthuis Zzee/PJZ - De Stulp 3-0, Zee- landia 2 - Bouwman Sleep dienst 1-2, CZ Groep - Brink man/Kwiek Dl, 2-1, Boek handel de Vries - HCR de Kroon/Wiska 3-0, De Putters - Nobelpoort/Peugeot 0-3, Zee- landia 3 - Verfbi'on Goes 0-3, Strayer Noordwelle - Pav. de Zandsnor, 3-0, Verboom/Clu zona 2 - Mol/Schuddebeurs 1-2. Programma 19.00. Mol/Schuddebeurs- Stadscafé de Banjaard, Schou ten LMB-Bouwman Sleep dienst, Verboom/Cluzona D-JMC/Kwiek D2, Volleyball Nieuwdorp-Atlas 2. 19.50: Atias/Korstanje-Vis- handel v. Beveren, HCR de Kroon/Wiska-Grandorama Keukens, WEA/MEVO'80 meisjes B-CZ Groep, Zeelandia 1-ING Bank Zierikzee. 20.45: Buys/Kwiek-WEA/ME- VO'80 4, PJZ 2-VVOZ 2, WÖZ D-WEA/MEVO'80 D, Strayer Noordwelle-'t Cafeetje/Renes se. 21.40: Sporthuis Zzee/PJZ- Pav. de Schorpioen, Café de Vlinder-Vermeer/Cluzona, Bloemenshop Krokus-Fen- net/Renesse, Pav. De Zand- snor-De Putters D. Opnieuw een 3-0 zege ZIERIKZEE - De volleybalheren van WEA/ME- VO'80 hebben dit weekeinde een gemakkelijke overwinning behaald op TDK/Brevok 2. De set standen 15-12, 15-4 en 15-12 resulteerden in een 3-0 zege. Door goed spel pakte MEVO de eerste set. De tweede set speel de de ploeg volgens coach Ton Baas zelfs 'bijna foutloos'. Dit was mede het gevolg van het inbrengen van Onno Bal die door Baas in de ploeg wei-d ge bracht voor Peter Langerak. Een goede servicebeurt van Hans van Eyk levei'de de mees te punten op. In de dei'de set viel de concen tratie weg bij de Zierikzeese ploeg en bij een 7-5 achterstand vond Baas het tijd om in te grijpen. „In een time-out heb ik ze getracht wakker te schud den.". Met succes want na een 12-10 achterstand wei'd de set alsnog met 15-12 gewonnen. Dit was mede het gevolg van een goede servicebeurt van Bram Maurik. Baas: „Er zit toch duidelijk vooruitgang in ons spel. Al haalden we zater dag niet het niveau van vorige week." Alle enkelspelen verloren ZIERIKZEE - Na drie overwinningen is het eer ste team van Badmintonvereniging Zierikzee tegen de eerste nederlaag aangelopen. Na het duel tegen Marathon 3 kon een 5-3 eindstand in de boeken worden bijgeschreven. Dc nederlaag tekende zich al af tijdens de enkelspelen. Deze gingen alle verloi'en. Angeü- que en Carola van der Have slaagden er zelfs niet in één set te winnen. Vooi'al het verlies van Angelique, tegen Anoeska Bose, mag afgetekend woi'den genoemd (11-5 en 11-2). Tijdens de dubbels werd de scoi-e door de Zierikzeese ploeg weer wat opgehaald. Beide werden gewonnen. In dc eerste gemengd dubbel stelde Mara thon de overwinning echter veilig. André Verloo en Carola van der Have moesten hun meerdere erkennen in Rogier Ci-usia en Maralde Louws. Pa trick Feeleus en Angelique van der Have kwamen in de slot- partij wel tot winst. Uitslagen: Max-athon 3 - Zierik zee 1 5-3, DOK 1 - Zierikzee 2 0- 8, Zierikzee 3 - Stenge 2 5-3, Asti'oïden 9 - Zierikzee 4 3-5, Zierikzee 5 - Den Ossaert 2-6. HEINKENSZAND Brou wershaven verspeelde in de uitwedstrijd tegen Heinkens- zand tot twee maal toe een voorsprong en ging tenslotte nog riant onderuit, 4-2. „We zijn weer terug in het dal waar we net een beetje uit wa ren geklommen", aldus coach Leen van der Velde. „Het is al lemaal het gevolg van een te smalle selectie, maar er zijn nu weer enkele geblesseei'de spe- lers op de weg terug en ik heb er alle vei'trouwen in dat we de boel nog voor de winterstop weer op orde hebben." Tegen Heinkenszand kwam Bi-ouwershaven in de 23e mi nuut op voorspi'ong door een ti-effer van Marcel Duinhou wer. Klaas Bakker maakte vüak voor het rustsignaal de gelijk maker uit een corner. De twee de voorspi'ong van de bezoe kers kwam op naam van Arjan Kx-aaijenbrink. Dit op aange ven van Remy Lievense. Rein van Liere. Klaas Bakker en Raymond Mohr bezoi-gden vervolgens het op drift geraak te Heinkenszand de overwin ning. A-junioren: Zierikzee Al-Ar- nemuiden Al 2-0, DFS Al-ME- VO Al 9-1, Duiveland Al-ZSC Al 1-1, Wissenkerke Al-Zierik- zee A2 15-2. B-junioren: Middelburg Bl- Zierikzee BI 2-1, Zierikzee B2- Duiveland BI 0-4, SKNWK Bl- DFS BI 7-1, Bruse Boys Bl-Bevelanders BI 11-0. C-junioren: 's-H. Arendskerke Cl-Zierikzee Cl 2-2, Zonnenxai- re Cl-Bruse Boys Cl 2-5, Dui veland Cl-Renesse Cl 6-4, Dreischor Cl-SKNWK Cl 2-5, DFS Cl-MEVO Cl 5-3, Goes C2- Renesse C2 2-2, Brouwersha ven Cl-WIK Cl 1-5. D-junioren: DFS D2-Zonne- maire Dl 3-8, WIK Dl-Duive- land Dl 1-15, Ziei'ikzee D3-Bru- se Boys D2 1-2, MEVO D2-Volharding Dm 1-5, Renes se Dl-ZSC Dl 0-5, Bruse Boys Dl-DFS Dl 8-2, MEVO Dl- SKNWK Dl 5-6, Goes Dl-Zie- xikzeeDl 1-3. Dames: Vlissingen-DFS 3-3.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9