Seriese in Concertzaal met Secret World-tour dichters Privatisering sportvoorzieningen uitsluiten noch dwingend opleggen Omvang fraude Vlissingse vismijn blijkt zeer beperkt Man bijt mensen Conflict ambtenaren en leiding Zuidhoek Politie gaat milieucriminaliteit Zeeland met nieuw beleid te lijf stukken Hoera, asfalt! DINSDAG 31 OKTOBER 1995 NR 25867 7 Astrid Seriese. (Foto: Robert Hendriks) ZIERIKZEE - In zeer korte tijd is Astrid Serie se uitgegroeid tot een van Nederlands allerbes te zangeressen. Op het podium toont zij zich echter meer dan een zangeres. Zij behandelt im mers haar liedjes als korte eenakters. Vrijdag 10 november staat zij op de planken in de Con certzaal in Zierikzee. Het concert maakt deel uit van de Secret World-tour. Na haar debuutalbum Eclipse, dat in 1992 uitkwam, waren de lovende recensies niet van de lucht. De 38-jarige zangeres toont zich van een ön-Neder- landse allure: een exotische uitstraling en een muzikaliteit die de grenzen tussen de vel schillende stijlen, waaronder jazz en rock, overstijgt. Op de middelbare school kwam Seriese voor het eerst in contact met jazz door een me deleerling. Voor haar was dit de aanzet tot het nemen van piano- en zanglessen. Daarna volgden studies aan het conser vatorium en de theaterschool. Zij maakte deel uit van diverse groepen, totdat het kwartet muzikanten, dat nu als bege leidingsband fungeert, haar benaderde om samen te wer- Brouwse nota sportbeleid: BROUWERSHAVEN - Op langere termijn is het niet ondenkbaar dat bepaalde sportvoorzie ningen geprivatiseerd worden. „In principe zijn alle vormen van privatisering bespreek baar. Privatisering is echter geen doel op zich. Het is een middel om een effectief en efficiënt sportbeleid te voeren". Dat staat in de concept nota sportbeleid van de gemeente Brouwersha ven. Sport heeft volgens de opstel lers van de nota een belangrij ke maatschappelijke en econo- mische betekenis. In sport kan men spanningen en agressie kwijtraken en sport vormt een tegenwicht voor verveling en gebrek aan spanning in de sleur van het dagelijks leven. Ook kan sport bijdragen tot opvoeding en vorming, is sportbeoefening goed voor de gezondheid, biedt sport moge lijkheden om sociale contacten te leggen of te verstevigen en speelt een belangrijke bijdrage aan de leefbaarheid van kern, dorp en stad. Een gemeente dient, zo wordt gesteld in de nota, voor wat be treft de sport voorwaarden scheppend, stimulerend en ini tiërend bezig te zijn. In de praktijk houdt dat in dat de ge meente samen met de gebrui ken. Deze samenwerking leid de in 1992 tot Eclipse. Vorig jaar volgde de tweede CD: Se cret World. De begeleidingsband Invita tion van Seriese bestaat uit: Joep Lumeij (contrabas/gi taar), Theo Bodewes (slag werk), Leo Bouwmeester (piano/accordeon) en Jos Machtel (blaasinstrumenten). Het concert in de Zierikzeese Concertzaal begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het kantoor vair de VVV/ANWB in Zierikzee. Verenigingen zullen zelf aan moeten tonen dat er voldoende draagvlak is om bepaalde sporlvoor- zieningen - zoals sportvelden en tennisbanen - te handhaven. (Foto: Joop van Houdt) kers - de sporters - zorgt voor aanleg en onderhoud van sportvoorzieningen. Maar of dat in de toekomst zo blijft is nog maar de vraag. ,,De gemeente dient zich steeds meer te bezinnen op wat de we zenlijke taken van de lokale overheid zijn, op welke wijze bepaalde taken efficiënter kunnen worden uitgevoerd en hoe de financiële middelen van de gemeente effectiever inge zet kunnen worden", aldus dc sportnota. Dat zou in kunnen houden dat aanleg, onderhoud en exploita tie van sportvoorzieningen ge heel of gedeeltelijk geprivati seerd wordt. Daarbij zal het volgens de opstellers van de nota vooral gaan om het uitbe steden van onderhouds- en be heerstaken. Zij haasten zich te zeggen dat ten goede overleg met de sportvereniging wat dat betreft essentieel is. Privatisering kan voor vereni gingen financieel gezien een lastenverzwaring betekenen, maar daar kan dan weer com pensatie in de vorm van een la ger huurtarief van sportvoor zieningen tegenover staan. Door middel van tarieven kan een gemeente bepaalde spor ten stimuleren. De nota heeft vooralsnog een ambtelijke status en is in het kader van de inspraak toege zonden aan de betrokken sportorganisaties. Donderdag 2 november gaat de gemeente om tafel-zitten met de sport verenigingen. Op donderdag 16 november komt de nota aan de orde tijdens de vergadering van de commissie algemene za ken, ruimtelijk beheer en fi nanciën. ZIERIKZEE - Het dagelijks bestuur van Werk- voorzieningsschap de Zuidhoek in Zierikzee ziet zich voor de zware taak om op korte ter mijn met een oplossing te komen in het conflict tussen de ambtenaren en het managementteam van de Zuidhoek. De ambtenaren zijn niet tevre den over het functioneren van directeur P. J. de Groot en de twee bedrijfsleiders. Het be treft hier een conflict dat al meer dan tien jaar speelt. Vo rig jaar echter werd door de ambtenaren een zwartboek sa mengesteld, waarin ze hun on genoegen uitten over het ma nagementteam. Bovendien is er volgens het zwartboek spra ke van slechte werkomstan digheden. Volgens de viee-voorzitter van de Ondernemingsraad van de Zuidhoek, C. van Beveren, gaat het uitsluitend om een conflict tussen de ambtenaren en het manegementteam. De WSW-ers die werkzaam zijn in de Zuidhoek hebben volgens hem niets te maken met het probleem. ,,De personeelsle den worden hiermee in een kwaad daglicht gesteld. Maai de WSW-ers die wij als OR ver tegenwoordigen hebben geen enkele rol gehad in liet zwart boek." Dat is volgens Van Be- veren ook de reden dat de OR het zwartboek nooit heeft in willen zien. Ook over het moment van het naar buiten brengen van de problemen is Van Beveren zeer verbolgen. Dat gebeurt precies op het moment dat directeur De Groot voor zes weken in het buitenland verkeert. ,,Een ge mene streek", aldus Van Beve ren. Het bestuur van de Zuidhoek beslist op korte termijn over eventueel te nemen maatrege len. MIDDELBURG - De politie Zeeland gaat in sa menwerking met verschillende instanties een beter gestructureerd beleid voeren tegen mi lieucriminaliteit. Ze heeft hiertoe het Centraal Regionaal Informatiepunt Milieudelicten (CRIM) opgericht. Volgens de Zeeuwse politie gaat het 0111 een voor Nederland uniek samen werkingsverband. Het CRIM fungeert in eerste instantie als coördinatiepunt. Het grote aantal controlerende en handhavende instanties binnnen de provincie en de ve le milieuregels hebben de be hoefte aan een dei-gelijk punt noodzakelijk gemaakt. Met het CRIM willen de instanties die deelnemen aan het project informatieversnippering voor komen. Het CRIM is ontwikkeld dooi de Provincie Zeeland, de Zeeuwse gemeenten, de Politie te Water, de regionale Inspec tie Milieuhygiëne, het Open baar Ministerie, Rijkswater staat, de Zeeuwse Waterschap pen, de Koninklijke Mare chaussee en de Algemene In spectiedienst. Volgens een woordvoerder van de poiitie wist de politie tot nu toe niet of bij een geconstateer de milieu-overtreding een be drijf al voor deze overtreding was beboet door een van de in stanties. Voor de ondernemers was dit een mogelijkeid om een boete te ontlopen. Vraagbaak Behalve als coördinatiepunt doet het CRIM ook dienst als vraagbaak. Het voordeel hier van is dat controleurs niet meer langs elkaaar heen,.maar met elkaar, werken. Het CRIM levert informatie aan de deelnemers, die zich op hun beurt verplicht hebben om te zorgen voor invoer van gege vens. Het CRIM valt onder de Wet Politieregisters en de Wet Per soonsregistratie., Dat betekent dat op dit moment nog niet alle participanten over de informa- tie beschikken. Strafrechtelij-' ke gegevens die kunnen leiden naar individuele personen mo gen alleen worden verstrekt aan politie en opsporingsamb tenaren die aan een opspo ringsonderzoek meewerken. In de toekomst moeten ook de overige deelnemers over alle gegevens van het CRIM kun nen beschikken. De minister werkt aan een wetsvoorstel om deze knelpunten op te los sen. Krappe 4600 gulden buiten de boeken MIDDELBURG (ANP) - De vermeende fraude bij de Gemeentelijke Vlissingse vismijn blijkt aanzienlijk minder dan aanvankelijk werd aan genomen. De vismijn wordt er nu van verdacht over heel 1993 met slechts 2676 kilo vis met een waarde van een krappe 4600 gulden te hebben gefraudeerd. En dat op een jaaromzet van 50 miljoen gulden en een aanvoer van 10 miljoen kilo vis per jaar. Bij huiszoekingen medio fe bruari van het vorige jaar waren meer dan honderd me dewerkers van.justitie betrok ken. Die deden invallen bij de gemeentelijke vismijn van Vlissingen, het gemeentehuis, vissers en handelaren. Die ac tie staat volgens betrokkenen dan ook niet in verhouding tot hetgeen waarvan de vismijn wordt verdacht. Maandag behandelde de recht bank in-Middelburg de zaak te gen de 52-jarige directeur uit Vlissingen en de 45-jarige ad ministrateur uit Oost-Sou burg. Cruciaal in de zaak is een oude regeling die de vismijn heeft met de Stichting Vislos en Sorteer die de vis in de vis mijn sorteert en klaar zet voor de verkoop. Volgens oude afspraken koopt de Stichting Vislos wekelijks wat vis om uit te delen aan de medewerkers. Die betalen daar een prijs voor die in de buurt ligt van de prijs van wij ting of schol. Wijting De officier van justitie mr. T. de Jong zegt niets van deze re geling te weten. Hij houdt het er vooralsnog op dat de vis mijn op deze manier heeft mee gewerkt aan het wegwerken van te veel gevangen wijting door de vissers. Vandaag, dinsdag, worden ge tuigen gehoord die de regeling met de Stichting Vislos en Sor teer moeten bevestigen. De of ficier houdt dan zijn requisi toir. Verkeerde been De raadslieden vinden dat de officier zich destijds door 'de Algemene Inspectiedienst (AID) op het verkeërde been heeft laten zetten. Eind 1993 werd het voortbestaan van de AID bedreigd door een eventu ele samenvoeging met de Economische Controledienst (ECD). De AID had een grote zaak no dig om zijn bestaansrecht te bewijzen, zo menen betrokke nen. De ledaclie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Ingezonden stukken zgn bulten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de briefschrijver, waarvan naam en adres bi| de redactie bekend moeten zijn. Uiteindelijk is het er dan toch nog een keer van gekomen dat het. fietspad tussen Seroosker- ke en Zierikzee fatsoenlijk te berijden is. Vlak voor de winter is dat voor de vele gebruikers een prettige wetenschap. Wat dat betreft zal dit dan ook mijn laatste bijdrage zijn in de ze rubriek aangezien mijn pro bleem. hiermee is opgelost. Sommigen willen mij aanzet ten tot een dankbetuiging aan het adres van de verantwoor delijken van het fietspad, maar zover wil ik echter niet gaan. Ik zie deze asfaltering name lijk niet als een gunst naar de gebruikers, maar als iets dat al vele jaren eerder had moeten gebeuren. Bovendien is het dan altijd nog zo dat misschien mijn probleem is opgelost, maar dat er nog vele fietspa den bestaan die in aanmerking komen voor een begaanbaar wegdek. Laten we hopen dat er een begin is gemaakt met het einde van het tegelpad en dat het besef nu eindelijk is geko men dat je alleen dan meer mensen op de fiets krijgt als je ze ook de middelen geeft. Een comfortabel fietspad is daar zeker ook onderdeel van. Tenslotte weet ik niet in hoe verre deze stukjes hebben bij gedragen aan de realisatie van de asfaltlaag, maar ik ben wel blij dat ik via deze weg mijn ongenoegen heb kunnen uiten. Ik zal niet meer zeuren. N. J. Schrier, Burgh-Haamstede DEN HAAG - Minister Van Mierlo van buitenlandse zaken heeft volgens de VVD ver zuimd de Tweede Kamer af doende in te lichten over bede- reiging van Srebrenica. De mi nister had volgens VVD'er Blaauw de Kamer op de hoogte moeten stellen van de ideeën van Unprofor-bevelhebber Janvier. Handgemeen na aanrijding GOES - Bij een handgemeen dat ontstond na een aanrijding op de Spiegelstaat in Goes heeft een 35-jarige Hagenaar twee mensen gebeten. Tegen hem wordt proces-verbaal op gemaakt wegens mishande ling. Het tafereel speelde zich af bij een tankstation aan de Spie gelstraat. De 35-jarige man uit Den Haag reed met zijn auto achteruit tegen de stilstaande auto van een 26-jarige man uit Goes. Volgens de politie was de achterruit van de auto van de Hagenaar beslagen waar door hij geen uitzicht naar ach teren had. Nadat beide be stuurders gegevens hadden uitgewisseld wilde de Haagse automobilist zijn weg vervol gen, maar daar was de Goese- naar het niet mee eens. Hij wilde wachten op de poli tie. De Hagenaar wilde daar niet van weten en maakte aan stalten om weg te rijden. Ver volgens ontstond een handge meen tussen de man uit Goes en de Hagenaar. Enkele om standers besloten zich met de ruzie te bemoeien en daarmee was de rel compleet. De Hagenaar voelde zich in het nauw gedreven' en greep naar een ongewoon wapen: zijn tan den. Hij beet de Goesenaar in zijn arm en één van de omstan ders in de pink. Ambulance personeel moest er aan ter pas komen om de gewonden te ver zorgen. m i. m Vader t Hij leerde ons, met zon, het touw opschieten, bracht ons, met zeilvaart, 't varen in het bloed. De fouten die wij maakten moesten wij verdrieten, heel zelden, zo op 't oog, was 't bij hem ook'eens goed. Maar later bleek, voorwaar, met ons zijn goed laveren, wie vormt, met slappe hand, een maatje gaf aan boord? Het varen moet men zeker niet ook suffend leren, maar zelden heeft dit ooit een varensman bekoord. De zeilvaart week voor and're vaartechnieken, maar Vader kreeg, met ons, dit snel weer in de hand. Toen voeren wij, heel even, nog door dalen en op pieken, zijn door zijn hand, met 't nieuwe, nimmer ooit gestrand! R C. Noordhoek Zierikzee fV' Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgaven van de Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presenteren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen noor de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus I 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen.Wijzigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfkër:staót onder het gedicht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7