Voorstel om opheffing gemeente Brouwershaven waardig te vieren Duitse vrouw (72) komt om bij aanrijding Heuvelsweg 1 GRATIS ADVERTENTIE UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Man bekent doden vrouw nit Putte Visspullen gestolen ZIERIKZEESCHE ff NIEUWSBODE H lJ j\ 2 Inbraak bij drukkerij Visspullen gestolen Beloning 3 5 8 9 dé krant van schouwen - duiveland! 10 ZIERIKZEESCHE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie tussen 1 oktober en 31 december 1995 deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. H drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 0111-416551 DINSDAG 31 OKTOBER 1995 152e JAARGANG NR 25867 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Initiatief PvdA tijdens laatste Brouwse begrotingsraadsvergadering BROUWERSHAVEN - ,,We zouden eind volgend jaar op waardige wijze moeten vieren dat de gemeente Brouwershaven op 1 januari 1997 op houdt te bestaan." Deze suggestie deed PvdA-fractievoorzitter A. de Vlieger tijdens de gemeenteraadsvergadering waarbij de begroting 1996 werd vastgesteld, de beleidsplannen voor het laatste jaar waarin Brou wershaven een zelfstandige gemeente is. De begrotingsraad was tevens de laatste gemeenteraadsvergadering die werd geleid door burgemeester L. N. Labruyère. Vandaag (dinsdag) neemt de burgemeester in het Brouwse Tonnenmagazijn officieel afscheid van de gemeente om morgen aan zijn nieuwe baan als voorzitter van het bestuur van de Hogeschool Zeeland te beginnen. A. de Vlieger (PvdA):.Viering opheffing gemeente Brouwers haven kan bijdragen aan be wustwording bevolking.'" De nieuwe gemeente Schou- wen-Duiveland wierp tijdens de begrotingsbehandeling op verschillende manieren haar schaduw vooruit. Heel clirect door de suggestie var. De Vlie ger en meer indirect via een discussie over de toekomst van de Brouwse jachthaven en een budget voor de toekomstige dorpsraden. De Vlieger moti veerde zijn idee voor een 'op heffingsviering' vanuit be trokkenheid met de inwoners van de gemeente Brouwersha ven. ,,Zo'n viering kan bijdra gen aan de politieke bewust wording van de bevolking, terwijl ze tevens de uitdaging voor de toekomst symboli seert." Wethouder G. J. van de Velde-de Wilde (VVD) reageer de positief op de suggestie van De Vlieger. ,,De gemeentelijke Culturele werkgroep is reeds aan het denken over zo'n vie ring. We komen er op terug. Ook in de andere vijf gemeen ten op Schouwen-Duiveland zal het onderwerp zeker aan de orde komen." J achthaven De toekomst van de Brouwse jachthaven was tijdens de be grotingsbehandeling een van de belangrijkste discussiepun ten. Raadsvoorzitter burge meester L. N. Labruyère bena drukte daarbij dat de ideeën, die het college in de begro- tingsbrief verwoordde, niet zijn bedoeld om volgend jaar te worden uitgevoerd. „Het enige wat we in 1996 willen realise ren is de bouw van een nieuw kantoor voor de havenmees ter. Alle andere ideeën zijn voor de jaren daarna. Wellicht wordt er pas definitief over be slist wanneer de nieuwe ge meente Schouwen-Duiveland reeds zijn tweede gemeente raad heeft. Maar een bestuur der moet in de toekomst kij ken. Daarom vragen wij u om voor- en nadelen die u ziet op een rijtje te zetten." Labruyère stelde voor om dat ook door een deskundig bu reau te laten doen via een zoge naamd zoek'. 'haalbaarheidsonder- Alleen D66 en het CDA, de fracties die zich al eerder uit spraken tegen een mogelijke privatisering van de jachtha ven, verlegging van de weg naast de nieuwe haven, huizen bouw op het parkeerterrein achter het Tonnenmagazijn en verplaatsing van havenbe drijfsactiviteiten naar het ge bied achter de Loswal, waren tegen zo'n haalbaarheidson derzoek. „Daar hoeven we geen geld aan uit te geven. Het is duidelijk dat een groot deel van de bevolking tegen die plannen is", aldus R. J. van der Wekken (CDA), terwijl Th. van Dijk (D66) pleitte voor een 'menselijkheidsonderzoek' om na te gaan of er wel een draag vlak is voor de ideeën van het college. Beide fractievoorzitters brach ten naar voren dat het risico dat de gemeente nu heeft als beheerder van de Brouwse jachthaven, bij pri-vatisering wordt verplaatst naar de Wa tersportvereniging Brouwers haven, die dan verantwoorde lijk wordt. „Dat wreekt zich wanneer het in de toekomst economisch minder goed zou gaan en grote onderhoudskos ten nodig zijn. Op die manier is niet gewaarborgd dat Brou wershaven ook in de toekomst een kwaliteitsjachthaven houdt." De drie andere fracties re ageerden positief op de plan nen met en bij de haven. P. van der Meide (SGP/RPF/GPV) ging bij zijn argumentatie te rug in de tijd. „Vijfentwintig jaar geleden besliste het toen malige gemeentebestuur om de nieuwe jachthaven aan te leg gen, een plan dat niet breed werd gedragen door de bevol king. Toch was het achteraf een prima besluit. De tijden veranderen en we moeten er voor zorgen dat de jachthaven ook in de toekomst attractief blijft. Daarom moeten we de collegeplannen in een breder perspectief plaatsen met het oog op de toekomst. Het is jam mer dat sommige fracties daar moeite mee hebben." Het collegevoorstel om 20.000 gulden uit de post onvoorzien te halen om de vier toekomsti ge dorpsraden in 1996 elk te voorzien van een budget van 5000 gulden stuitte op weer stand bij de CDA-fractie. „De ideeën waarmee de dorpsraden komen moeten worden beoor deeld en eventueel betaald door de gemeenteraad", aldus J. W. Heinen (CDA). Wethou- Wethouder G. J. van de Velde- de Wilde (VVD): ..De gemeen telijke culturele werkgroep denkt reeds na over manier om opheffing van de gemeente te gedenken. der Van de Velde (VVD) bracht daar tegen in dat op die manier de ziel uit dc dorpsraden wordt gehaald. „Dan zijn we terug bij af." De andere fracties hadden geen problemen met dat onder deel van het dorpsradenbud get, maar het CDA stemde te gen. De D66-fractie kon haar fiat niet geven aan het collegeplan om voor een bedrag van onge veer 80.000 gulden een openba re ijsbaan aan te leggen voor het landgoed Mon Plaisir in Schuddebeurs. D66 vond het niet juist dat de uitvoering van dit plan ongeveer 20.000 gul den duurder uit blijkt te vallen dan was geraamd én aan geld gereserveerd. Om dezelfde re den verzetten de democraten zich aanvankelijk tegen de, 18.000 gulden duurder uitval lende, aanpassing van het scoutinggebouw in Brouwers haven, dat ook geschikt wordt gemaakt als onderkomen voor jeugdsoos de Trump. „Wan neer je je voorneemt om iets te doen voor een bepaald bedrag moet je dat ook gestand doen", aldus Van D;jk. Evenals de CDA-fractie stem de D66 tegen een verhoging van de gemeentelijke bijdrage aan de VVV Brouwershaven met 7.500 gulden. Die is vol gend jaar nodig vanwege een salarisverhoging in het kader van de CAO voor VVV-perso- neel. De VVD-fractie liet bij monde van M. C. J. Mol weten tegen' een verhoging te zijn van de administratieve boete op lig gelden van vijf naar tien gul den. „Op een liggeld van veer tien gulden per dag is vijf gulden ruimschoots voldoen de." Verdere deelname aan de Stichting Werkgelegenheid Zeeland Noord was tijdens de begrotingsraad geen punt van discussie. Het bleek een van zelfsprekende zaak. En ook verder reageerden de Brouwse raadsfracties in grote lijnen positief op de beleidsplannen voor het komende jaar. KERKWERVE - De 72-jarige D. Kortenhorn- Dettki uit het Duitse Bocholt is gisteren in het ziekenhuis in Goes overleden aan haar verwon dingen die zij opliep bij een aanrijding op de Heuvelsweg in Kerkwerve. De vrouw zat als duo-passagier in de auto, bestuurd door haar tachtigjarige man. De auto reed over de Kakkersweelweg uit de richting van Noordgou- we. Bij het oversteken van de kruising met de Heuvelsweg, verleende de bestuurder geen voorrang aan een bestelbus van Kwekerij de Rijke, be stuurd door een zestigjarige man uit Zierikzee. Bij de aanrijding kwamen dc drie inzittenden van beide voertuigen bekneld te zitten. De blusploeg Kerkwei've van de brandweer van Midden- schouwen moest eraan te pas komen om de betrokkenen te bevrijden uit hun benarde po sitie. Zij werden met drie am bulances vervoerd naar het zie kenhuis. De 72-jarige vrouw overleed later aan haar ver wondingen in het Oosterschel- de Ziekenhuis in Goes. De voertuigen werden totaal ver nield. De brandweer van Kerkwerve kwam eraan te pas om de inzittenden uit de totaal vernielde voertuigen te bevrijde Houdt) (Foto: Joop van ZIERIKZEE SCHARENDIJ- KE - In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken in het pand van drukkerij L O aan het Jannewekken in Zierikzee. De dieven verschaften zich toe gang tot het pand door een deur te forceren. Het gehele pand werd doorzocht en een kluis werd opengebroken. Uit de kluis werd een bedrag van enkele honderden guldens weggenomen. De schade door de inbraak wordt voorlopig ge schat op ruim 10.000 gulden. De diefstal is gepleegd tussen 23.00 en 05.00 uur. De techni sche recherche stelt een onder zoek in. r In dezelfde nacht werd inge- broken in een kantoor aan de Brouwersdam. De 51-jarige be- heerder deed aangifte bij de politie. De dieven gingen er vandoor met een computer. De omvang van de schade is bij de politie niet bekend. ZIERIKZEE - Een 51-jarige in woner van Gemert deed bij de politie aangifte van diefstal van vismateriaal. De visspullen werden gestolen uit de auto van de man uit Ge mert. Deze stond geparkeerd aan de Gouweveersezeedijk bij Zierikzee. De schade bedraagt ongeveer 900 gulden. UTRECHT - De gouden tip over de serievei'krachter die aan de oostkant van Utrecht in korte tijd vijf vrouwen ver krachtte en er zeven aanrandde is 25.000 gulden waard. De Utrechtse hoofdofficier van justitie, mr. R. Berger, heeft de beloning maandagavond uitge loofd in een nieuwe poging de dader met hulp van het pu bliek in het nauw te drijven., Toekomstige gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit. Thomas Campbell Nu en dan regen 3 HET WEER Overwegend bewolkt en af en toe wat regen. Minimumtemperatuur omstreeks 6 graden, middag- temperatuur ongeveer 12 graden. Noordwestenwind, matig 3 tot 4, aan de kust af en toe vrij krachtig, 5. COMMUNICATIE Betere communicatie moet gevoel van onveilig heid burgers Westerschouwen verminderen. O JUBILEUM Echtpaar Kik uit Haamstede viert het zestigjarig huwelijk. OVERSTEEK Er worden geen extra verkeersmaatregelen ge troffen voor oversteek bij kleuterbadje. VOLLEYBAL Zowel de dames' als de heren van het Bruse Kwiek zijn tegen een nederlaag aangelopen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. MIDDELBURG (ANP) - Een vijftigjarige man, zonder vaste woon- of verblijfplaats, heeft maandag tegenover de politie bekend dat hij op 26 september de veertigjarige C. Aarts uit Putte heeft gedood. Het lijk van de vrouw werd op 15 oktober gevonden in een droge sloot tussen het Schelde-Rijnk* - en het Spuikanaal hij Ril- land-Bath. De man is vorige week woens dag in het Belgische Beren- drecht aangehouden. Dat ge beurde na een onderzoek in de kennissenkring van het slacht offer. De verdachte maakt deel uit van, deze kennissenkring. Donderdag is de man aan de Nederlandse justitie overge dragen en in verzekerde bewa ring gesteld opgesloten. Sinds die tijd is hij verhoord door het rechercheteam dat de zaak on derzoekt. De verdachte heeft tegenover de politie verklaai'd dat hij de vrouw op 26 september tijdens een ruzie in zijn auto in het Belgische Zandvliet een klap op het hoofd heeft gegeven, waardoor zij om het leven kwam. Later die dag verstopte hij het lichaam van de vrouw een droge sloot. De man heeft maandag 25 en dinsdag 26 september met de vrouw doorgebracht. ZIERIKZEE - Een 51-jarige inwoner van Ge mert deed bij de politie aangifte van diefstal van vismateriaal. De visspullen werden gestolen uit de auto van de man uit Ge- mert. Deze stond geparkeerd aan de Gouweveersezeedijk bij Zie rikzee. De schade bedraagt ongeveer 900 gulden. 71 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee wéken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee fooi ZZn i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1