Brouws college blijft achter plan privatisering jachthaven staan GRATIS ADVERTENTIE UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Meerderheid bevolking wil loket in elke woonkern na herindeling Eric van de Sande breekt kuitbeen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE H JE 3 9 5 o a: L J drukkerij lakenman ochtman bv 7 8 L dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 1 GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie tussen 1 oktober en 31 december 1995 deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. Jannewekken. 11 4301 HH Zierikzee Tel. 0111-416551 I MAANDAG 30 OKTOBER 1995 152e JAARGANG NR 25866 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 'Risico naar anderen, blijvende inkomsten voor gemeente' Een meerderheid van de fracties wil niet dat jachthaven van Brouwershaven wordt geprivatiseerd (Foto Joop van Houdt) BROUWERSHAVEN - Het Brouwse college van burgemeester en wethouders vindt dat privatise ring van de jachthaven in Brouwershaven een voordelige zaak is voor de gemeente. „Enerzijds wordt het ondernemersrisico verplaatst naar anderen, terwijl de gemeente zich aan de andere kant verzekert van blijvende inkomsten in de vorm van huur of pacht", stelt het college in ant woord op de algemene beschouwingz.il die eerder door de verschillende raadsfracties zijn inge diend. Het college zegt zich bewust te zijn van de knelpunten die be heer van de jachthaven door de Watersportvereniging Brou wershaven met zich mee brengt. ,,Bij de onderhandelin gen zullen wij daarmee terdege rekening houden", aldus het dagelijks bestuur van de ge meente. In de gemeentebegroting 1996 stelt het college voor de jacht haven te verzelfstandigen, met als uitgangspunt dat exploita tie van een jachthaven een on eigenlijke gemeentelijke taak is. Afgezien van de VVD heb ben alle fracties het nodige commentaar geuit op dit voor nemen. Vooral het CDA liet niet veel heel van het idee. De partij ziet de voordelen van privatisering niet in en zegt niet te zitten wachten op een haven met hekwerken en slag bomen in de kern van Brou wershaven. Het college stelt nu dat gezien de ligging van de haven ten opzichte van de openbare ruimte, hekken en dergelijke, sowieso niet zijn toegestaan. Omdat vrijwel alle fracties achter de vervanging van het havenkantoor staan, wordt het karwei binnenkort aanbe steed, meldt het college. De financiering van het verleg gen van de weg langs de Nieu we Jachthaven om zodoende betere parkeergelegenheid te creëren, moet volgens b en w worden betaald uit de grond- opbrengsten van de woning bouw op de parkeerplaats ach- 'ter het Tonnenmagazijn. Het college wil het verleggen niet betalen uit de reserve die de gemeente heeft: „Aanwending van een gedeelte van deze mid delen voor de herinrichting van de Markt in Brouwersha ven achten wij meer voor de hand liggen." Naar aanleiding van de reac ties op dit begrotingsvoorstel, gaat het college er verder van uit dat de aankoop van de vis- boot die tegenover het Tonnen magazijn ligt, akkoord is. Het CDA en D66 zien niets in de voorgenomen bouw van een nieuw clubhuis voor de Water sportvereniging aan de rand van de Nieuwe Haven, op de plaats wadr nu een toiletge bouw staat. Het CDA denkt dat de haven daardoor onnodig duur wordt en D66 wil dat het clubgebouw bij het nieuw te bouwen havenkantoor op de •sluis' of bij het jollenveld komt. Het college zegt echter te streven naar een moderne aantrekkelijke haven. Een renovatie van het bestaan de toiletgebouw past daar niet in, wordt gesteld. „Nieuw bouw van een moderne toilet accommodatie met een aantal randvoorzieningen, verhogen de gebruiksmogelijkehden en de attractiviteit van de haven en is daarom voor de toekomst van de haven een noodzaak. Het aanvullen van deze accom modatie met een kantine is hierop een logische stap", al dus het college. Politie De suggestie van D66 om tij dens het gemeentelijk spreek uur op maandagavond een po- litiefunctionaris spreekuur te laten houden, vindt het college geen oplossing op de vraag van de inwoners om meer politie. „In het verleden is gebleken dat dit spreekuur nauwelijks bezocht wordt. Bovendien ver mindert dit spreekuur juist-het toezicht op straat, omdat dit hierop in mindering wordt ge bracht", antwoordt b en w. Meer ziet het college in verho ging van het aantal uren door de parkeerpolitie en zegt toe hiernaar onderzoek te zullen doen. Uitkomst enquête PvdA Schouwen-Duiveland: ZIERIKZEE - Volgens een PvdA-enquête wil meer dan driekwart van de bevolking van Schou wen-Duiveland na de gemeentelijke herindeling graag een loket in elke woonkern, waar aangifte gedaan kan worden en een paspoort of rijbewijs te verkrijgen is. Verder vindt ruim veertig pro cent de gemeentelijke herindeling van Schouwen-Duiveland een goede zaak. Bijna een kwart ziet er niets in. Onder meer deze gegevens zijn naar voren gekomen uit een en quête die de gezamenlijke ei- landelijke PvdA-afdelingen vorige week hebben gehouden. De enquête bestond uit twee delen, één waarbij 101 wille keurige Schouwen-Duivelan- ders telefonisch werden onder vraagd en één die alleen voor PvdA-leden gold. Van de 235 leden, beantwoordden 130 de vragen. Van die leden is ruim zestig procent het met de herindeling eens en vindt bijna zeventig procent een loket in elke woon kern op zijn plaats. De PvdA-afdelingen, binnen kort verenigd in één afdeling Schouwen-Duiveland, voerden de enquête uit om een beter beeld te krijgen van wat er Een ruime meerderheid van de bevolking wil graag een loket in elke woonkern hebben. (Foto: Joop van Houdt) leeft onder de bevolking en kiezers. „Op een vergadering spreek je toch maar een be perkte groep mensen. De en quête zien we als een goede me thode om kiezers te kunnen raadplegen en een koers uit te zetten voor de komende ver kiezingen", aldus voorlopig voorzitter van de afdeling Schouwen-Duiveland, Gerard Bosman. Vier antwoorden waren moge lijk op de voorgelegde vragen: 'Mee eens', 'Niet mee eens, maar ook niet mee oneens', 'Mee oneens' en 'Weet niet'. De enquête bracht verder aan het licht dat 33 procent vindt dat er op het eiland te weinig onderwijsvoorzieningen zijn. Dit tegen dertig procent van de PvdA-leden. Dat je om werk te vinden maar beter van Schou wen-Duiveland kunt vertrek ken, vindt ruim 47 procent van de bevolking, tegen meer dan vijftig prooent van de leden. Bijna zestig procent van de be volking meent dat er voor jon geren op het eiland maar wei nig te beleven valt. Wat de leden betreft komt dit percen tage veel lager uit, namelijk op 46 procent. Toerisme Achtenvijftig procent van de bevolking kan volgens de en- quêtegegevens instemmen met enige beperking van het toeris me op Schouwen-Duiveland. Zestig procent van de PvdA-le den vindt dit ook. Verder wil ruim zeventig procent van bei de ondervraagde groepen veel meer aandacht van de politiek voor de verkeersonveiligheid op de N59. Als belangrijkste onderwerp bij de komende raadsverkie zingen noemt 32 procent van de bevolking de poSitie van de boeren, 27 procent verbetering van het milieu, elf procent houdt het op bevordering van het toerisme en 25 procent vindt verbetering van het on derwijs het belangrijkste. Onder de PvdA-leden ziet dit prioriteitenlijstje er heel an ders uit: slechts 13 procent noemt de positie van de boeren als belangrijkste item, veertig procent verbetering van het milieu, bijna vijf procent be vordering van het toerisme en 33 procent pleit voor verbete ring van het onderwijs. Van beide ondervraagde par tijen vindt rond de zestig pro cent de PvdA een moderne par tij. Ruim zeventig procent van de leden zegt dat de PvdA het goed doet in het kabinet, tegen ruim 52 procent van de bevol king. Volgens de enquêtegegevens die de vragen onder de bevol king hebben opgeleverd, weet bijna vijftig procent van de 'mensen niet'op welke partij ze bij de komende raadsverkie zingen zal stemmen. Bij de vo rige verkiezingen ging dat om dertien procent. Bijna een kwart van de ondervraagden stemde vorige keer op de PvdA. Daarvan zal bijna twin tig procent dit straks weer doen. Het CDA trok bijna 15 procent van de stemmen, tegen negen procent straks, de VVD dertien procent vorige keer te gen bijna twaalf nu, D66 bijna zeven procent tegen 0 bij de komende verkiezingen. SGP/ GPV/RPF blijft gelijk met vier procent van de stemmen. De eerste wet der politiek is altijd geweest: ik wil! Eerst mist, later zon HET WEER Heldere nacht en opnieuw plaatselijk mist en lichte vorst.Min.temp. van 5 graden aan zee tot ongeveer -1 in het binnenland.Overdag perioden met zon en max. temp. omstreeks 12 graden. Wind uit uiteenlopende richtingen, zwak tot matig, kracht 3. OBLIGATIES Obligaties moeten financiën Goemanszorg een stuk opkrikken. PRENTENKNIPPER Jantje de Prentenknipper staat centraal in De Bewaerschole in Burgh-Haamstede. HANDBAL Delta Sport revancheert zich voor bekerne'derlaag tegen Avanti. WIELERSPORT De Ronde van Midden-Zeeland wordt eindelijk opgewaardeerd. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Handballers nemen revanche KERKWERVE - De 29-jarige Eric Van de Sande, speler van het eerste elftal van WIK, kan gerust uitgeroepen worden tot pechvogel van de week. Op het eind van de donderdagavondtraining brak hij, zoals vrijdagmorgen bleek, zijn kuit been. Van de Sande is daarmee zeker uitgeschakeld tot de winter stop. „Het was twee minuten voor het eind. Joost (Rotte, red.) maakte een sliding. Ik draaide weg, maar mijn been zat klem", gaf de ongelukkige de toedracht aan. Aanvankelijk leek het allemaal met een sis ser af te lopen. Van de Sande: „Ik heb na de training tot half elf vergaderd, we hadden jeugdvergadering, en ben daarna gewoon naar huis gelopen. Mijn enkel deed wel zeer. Vrijdagmorgen ben ik bij dokter Daniëls ge weest." Vervolgens ging het allemaal in ijltempo. „Kwart over tien zat ik in het zieken huis. Elf uur zat ik in het gips en kwart over elf was ik weer thuis", aldus Van de Sande. De eerste zes weken zit Eric van de Sande in het gips. „Waren we eindelijk weer eens bijna compleet en dan gebeurt dit". Gelukkig voor hem kon hij zijn krukken twee keer de lucht in steken. Zijn ploeg won zonder hem met 2-1 van Bevelanders. Sportieve pech was er 'voor Bruse Boys. Door een lank moedige instelling kwam de ploeg al binnen tien minuten met 2-0 achter. Roda Boys schopte er bovendien vlak voor en na de rust nog twee treffers bij en het leek toen dat de wedstrijd was gespeeld. Echter in de laatste vijftien mi nuten van de wedstrijd kwam de thuisclub nog terug tot 3-4. De gelijkmaker zat er echter niet meer in. Zierikzee kwam opnieuw niet verder dan een gelijkspel. Koploper MOC werd nog wel op een 1-0 achterstand gezet, maar in de tweede helft trok ken de bezoekers de stand recht. Meer sport op pagina 7, 8 en 9. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee (VPJ ZZ|

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1