Bezuinigingen nopen provinciale VVV tot beperking activiteiten Toename verkeer maakt reconstructie Laan van Saint Hilaire noodzakelijk Een nieuwe Kroniek van Stad en Lande Stremming Rijksweg 29 College voor behoud schoolgebouw Welkom Hogeschool Labruyère Vrijspraak seksuele intimidatie VRIJDAG '27 OKTOBER 1995 NR 25865 8 Fietspad verplaatst naar andere kant van weg Om de veiligheid van fietsers te vergroten wordt het fietspad verplaatst naar de overkant van de Laan van Saint Hilaire. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - In verband met een toenemende verkeersdrukte en een vergroting' van de ver keersveiligheid voor fietsers wordt het noorde lijke gedeelte van de Laan van Saint Hilaire in Zierikzee aangepast. De reconstructie, moet in 1997 voltooid worden. De kosten ervan bedra gen ruim 1,1 miljoen. Met de reconstructie, waar over twee jaar geleden voor het eerst gesproken werd, speelt de gemeente in op de te verwachten toename van het verkeer op de Laan van Saint Hilaire. Deze verwachting is mede gebaseerd op de uitbrei ding van Poort Ambacht in zuidelijke richting. Op dit mo ment worden de voorbereidin gen gemaakt voor Poort Am bacht 10. Daarnaast is de huidige situ atie voor fietsers onveilig. Op het meest noordelijke stuk van de weg ligt liet fietspad aan de oostzijde en voorbij de krui sing met de Haringvlietstraat aan de westzijde. De over steekplaats bij de Haringvliet straat levert onveilige situ aties op in deze (voor scholie ren) belangrijke fietsroute. Om aan deze gevaarlijke situ atie een eind te maken ver dwijnt in de plannen het fiets pad aan de oostkant van de Laan van Saint Hilaire. Hier voor in de plaats komt er aan de andere kant van de weg een nieuw fietspad. Dit fietspad sluit aan op het bestaande fietspad langs de Laan van Saint Hilaire voorbij de Ha ringvlietstraat. Aan de noord zijde sluit dit fietspad -aan op het bestaande fietspad langs de Nieuwe Kooiweg. De fiets- oversteekplaats van dit fiets pad wordt verlegd naar de westkant van de kruising. De ruimte die vrijkpmt langs de Laan van Saint Hilaire door de verplaatsing van het fiets pad wordt gebruikt om de weg zelf op te schuiven. Deze krijgt tussen de Nieuwe Kooiweg en de Haringvlietstraat twee af zonderlijke rijbanen, geschei den door een middenberm. De ze middenberm wordt bij kruisingen en opritten door stoken. Het uitgaande verkeer krijgt de beschikking over twee rijstroken. In tegenover gestelde richting is er één rij strook met in- en uitvoegstro- ken op bepaalde plaatsen. De kruising van de Laan van Saint. Hilaire met de Haring vlietstraat wordt tussen de vijf en tien meter opgeschoven in de richting van de Nieuwe Kooiweg. De Haringvliet straat krijgt over een lengte van ruim vijftig meter twee ge scheiden' rijbanen. Het fiets pad dat de Haringvlietstraat kruist wordt in verband met de veiligheid op ruime afstand van de Laan van Saint Hilaire gelegd. Voor voetgangers wordt het bestaande voetpad langs de Nieuwe Kooiweg ter hoogte van de Boerenweg via een nieuwe oversteek verbon den met het fietspad langs de Laan van Saint Hilaire. In het verlengde van de Houwersweg (bij de Zuidwellebrug) wordt een voetpad aangelegd dat met enkele knikken aansluit op het voetpad langs de Haringvliet straat. Het poeltje in de drie hoek Zuidwellestraat, Hou wersweg en Laan van Saint Hilaire blijft in aangepaste vorm bestaan.Voor de realise ring van de reconstructie moet de gemeente aan de oostzijde van de Laan van Saint Hilaire een strook grond verwerven. De Wet op de ruimtelijke orde ning biedt de gemeente de mo gelijkheid dit snel te doen. Daarnaast moet het bestem mingsplan worden aangepast. Dit nieuwe bestemmingsplan komt aan de orde in.de raads vergadering van maandag 30 oktober. 'We moeten een stapje terug doen' MIDDELBURG - De door de provincie ingezet te bezuinigingen zijn voor de provinciale VVV niet zonder gevolgen gebleven. ,,Wij zijn ge noodzaakt nog selectiever om te gaan met deel name aan projecten en activiteiten", aldus PVVV-directeur R. H. ter Heide in de aanbie dingsbrief bij het activiteitenplan 1996 van de Provinciale VVV Zeeland. Om ondanks de bezuinigingen te kunnen overleven zit er vol gens Ter Heide niets anders op dan een commerciële weg in te slaan en tegelijkertijd te zoe ken naar wegen om minder geld uit te geven. ,,Dc provin ciale VVV.'s zullen een stapje terug moeten doen.. Er is min der ruimte in taakstelling en budget om de zogenaamde zorgfunktie gestalte te geveh", aldus het activiteitenplan. In de aanbiedingsbrief bij het Activiteitenplan windt Ter Heide er tegenover de relaties cq potentiële klanten geen doekjes om. De Provinciale VVV kan volgens Ter Heide onmogelijk zelfstandig deelne men aan alle activiteiten. ,,Wij menen er goed aan te doen u in ons activiteitenplan''96 in elk geval alle mogelijkheden te noemen. U bent dan tenminste in de gelegenheid te bepalen welke activiteiten voor uw be drijf cq organisatie specifiek van belang zijn. Het is goed ons hierbij te realiseren dat sa menwerking tot meer moge lijkheden en kansen leidt". Aandachtspunten Het ministerie van economi sche zaken ziet voor de provin ciale VVV's vooral een zwaar dere rol met betrekking tot beleidszaken en produktont- wikkeling weggelegd. „Vooral de zorg om het achterblijven van de Noordzeekust in de toe ristische ontwikkeling van ons land, zou één van de eerste aan dachtspunten kunnen zijn", al dus het activiteitenplan. Volgens de Provinciale VVV moet men in het kustgebied op passen om in de toekomst de boot niet te missen. Op ver schillende punten is de toeris- t i sc h-r eer e a t i e v e i n f r a s tr u c- Het aantal overnachtingen van Nederlanders in Zeeland vertoont sinds 1993 weer een stijgende lijn (Archieffoto) tuur verbeterd en worden zwakke plekken aangepakt, maar dat wil niet zeggen dat men achterover kan gaan leu nen. „CBS-uitgaven wijzen onom wonden op een gestage terug loop van het gastenbezoek aan Zeeland. De gevolgen van het alsmaar toenemen van belas tingen en heffingen - gratis parkeren is er binnenkort nau welijks meer bij - zullen op de voet moeten worden gevolgd en bijgestuurd als zich onge wenste effecten voordoen". In zijn algemeenheid genomen loopt zoals al gemeld het aan tal bezoekers van het kustge bied terug. Het aantal over nachtingen van Nederlanders in Zeeland stijgt sinds 1993 weer. Dit aantal groeide in 1994 tot circa 8,4 miljoen. „Ver geleken met andere nationali teiten is Nederland nog steeds de grootste doelgroep. De Ne derlanders zorgen voor 61 pro cent van alle overnachtingen". Bungalows Uit recent onderzoek is geble ken dat het percentage van de inwoners van Nordrhein-West- falen dat in 1994 op reis is geweest hoger ligt dan in Ne derland. Het aantal overnach tingen van Duitsers in Zeeland wordt door de provinciale VVV op 4,8 miljoen geschat. Dat komt overeen met 33,5 pro cent van alle overnachtingen in Zeeland. Onze Oosterburen bivakkeren volgens de provin ciale VVV bij voorkeur in bun galows. „Duitsers zorgen voor maar liefst 39 procent van de overnachtingen in Zeeland". België en Luxemburg zijn na Nederland en Duitsland de be langrijkste marktgebieden voor Zeeland. Het totaal aan tal overnachtingen is de laat ste jaren stabiel volgens de provinciale VVV. De Belgen zorgen voor iets minder dan een half miljoen overnachtin gen in Zeeland. ZIERIKZEE - Tijdens de na jaarsvergadering van de Ver eniging Stad en Lande van Sehouwen-Duiveland wordt de Kroniek 1995 gepresenteerd. De vergadering wordt vrijdag 17 november gehouden in de Concertzaal van restaurant Mondragon aan de Paarden straat in Zierikzee. Na een al gemeen gedeelte, waarbij de begroting 1996 een belangrijke rol speelt, wordt de Kroniek gepresenteerd. In het boek werkje staan de volgende arti kelen: Het Platte van Schou wen als monument geschreven door drs J. W. Beijersbergen, Boerderijen door P. A. Boot. Restauratie van de Nobelpoort door H. Goedegebure. Molens op Sehouwen-Duiveland vroe ger en nu door D. A. Haak. Sint Lievensmonstertoren door H. Janse. Jonge monumenten/re creatiewoningen door drs B. Sens. Gildepoortjes en gevel stenen door F. Beekman en H. Uil. De makelaar, een klein monument door H. C. Verduyn den Boer-Gorzeman. Archeolo gische monumenten door drs. E. Vreenegoor. Het boek is ver krijgbaar tijdens de vergade-*, ring. De bijeenkomst wordt besloten met een lezing door M. P. de Bruin uit Middelburg. Hij bespreekt de negentiende- eeuwers Abraham en Pieter Caland. ZIERIKZEE - Op maandag avond 30 oktober en woens dagavond 1 november zal Rijkswaterstaat directie Zuid- IIolland de A29 in de richting Rotterdam ter hoogte van het Vaanplein voor alle verkeer afsluiten. De afsluiting vindt plaats tussen 21.00 en 05.00 uur. Tijdens deze afsluiting zal een omleidingsroute (met num mer 5) worden aangegeven. De afsluiting is nodig om repa raties aan het wegdek uit te voeren. Bij slechte weersom standigheden zullen de werk zaamheden worden uitgesteld. Rijkswaterstaat heeft de afge lopen jaren de oostelijke rij baan van' de A 29, tussen de aansluiting Oud-Beijerland en de aansluiting Barendrecht van een nieuw ZOAB (Zeer Open Asfalt' Beton) wegdek voorzien. Aanvankelijk zou dit ook met het resterende wegdek tot aan het Vaanplein gebeuren. Toen dit gedeelte aan de beurt was,bleek echter de rechterrijstrook scheuren te vertonen. Hierdoor was het niet mogelijk het nieuwe ZOAB wegdek zonder meer aan te brengen. Onderzoek heeft inmiddels uitgewezen dat naast het repareren van de scheuren ook een nieuwe tus senlaag moet worden aange bracht. ZIERIKZEE - Een meerder heid van het college van burge meester en wethouders van Zierikzee spreekt zich expli ciet uit voor behoud en aanpas sing van het schoolgebouw aan het Jannewekken. Alleen wet houder L. J. van Gastel is voor sloop van het gebouw en het plegen van woningbouw op de ze plaats. Dinsdag meldde deze krant dat het college er niet uitkwam en daarom geen voorstel aan de gemeenteraad kon overleggen. B.en W willen een 'richtingge vende uitspraak' van de raad. Dat er geen voorstel ligt berust echter geheel op formele gron den. In het bestedingsplan van 1995 is nog geen rekening ge houden met de aankoop en aanpassing van het gebouw en het bestedingsplan van 1996 moet nog door de gemeente raad worden goedgekeurd. Bo vendien is het gebouw officieel nog steeds niet te koop aange boden. Derhalve kan de ge meenteraad nu nog niet beslis sen over de toekomstige bestemming van het gebouw. VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland in Vlissingen houdt op woensdag 1 november een bij eenkomst ter verwelkoming van L. N. Labruyère. Labruyère is per 1 november benoemd als voorzitter van het College van Bestuur van de Hogeschool. Tevens wordt tij dens de bijeenkomst afscheid genomen van de interimma nager ir W. Verhage. ZIERIKZEE Lezingen over geloven en kunst In het MFC aan de Huybert- straat 35 in Zierikzee worden er in de Lichtboei twee lezin gen gehouden met als thema: „Is geloven een kunst". Op donderdagavond 2 november geeft ds. Aarnoud van der De- ijl, predikant te Burgh een le zing in de Lichtboei en op 7 de cember wordt er een avond verzorgd door Mar ja de Lange, kunstenares uit Brouwersha ven. Geloven lijkt de laatste tijd een beetje een tobberige aangelegenheid, twijfels doen zich sterker gelden dan vroe ger. Twijfels zoals: is het alle maal wel waar? Beelden gelo vigen zich niet van alles in? Als v/ij het geloof nu eens gaan zien als kunst, zou dat gelovi gen niet van een heleboel getob verlossen? Aan de hand van een aantal teksten, gedichten en kunst werken wordt er gezocht naar de verwantschap tussen kunst en geloof. De lezingen begin nen om 19.30. Houtsnijden De Lichtboei gaat op donder dag 30 november van start met een cursus houtsnijden. Deze cursus wordt gegeven van 14.00 tot 16.00 uur door de heer J. van Woestijne in het MFC aan de De Huybertstraat 35 in Zierikzee. Voor informatie en aanmelding: telefoon 0111- 412075. RENESSE Ouderavond In de gemeenschapsruimte van obs 't Staepel'of in Renesse werd dinsdagavond een goed bezochte ouderavond gehou den. Voor de pauze bracht theatergroep Framboos onder de titel 'Zeg nou zelluf', een sa tirisch programma over het on derwijs. Voorzitter van de ou derraad Toos Coltof deelde na de pauze mee dat de ouderbij drage, waarin de kosten van de schoolreis zijn berekend, wordt opgetrokken naar 75 gulden per kind. Verder vertel de zij dat met advertenties in de schoolkrant een bedrag van 2115 gulden binnenkomt. Het geld wordt gebruikt voor in vestering in materiaal voor de school. Bij de verkiezing voor de ouderraad werden de dames Coltof en C. Horst herkozen. Mevrouw M. Krijger neemt de plaats van mevrouw I. Priemis in, die zich na 14 jaar heeft te ruggetrokken uit de ouder raad. Direkteur van de school P. Stal deelde mee dat de fusie met Noordwelle inmiddels een feit is en vertelde tevens dat de school regelmatig een nieuws brief uit zal gaan geven met in formatie over de verschillende groepen. Binnenkort wordt hiermee gestart. NOORDWELLE NBvP Noordwelle Vorige week hield de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Noordwelle en omstreken, in het dorpshuis van Noordwelle een bijeen komst. De avond werd ver zorgd door de heer Katsman uit Wolphaartsdijk. Aan de hand van dia's vertelde hij over hofjes in Nederland. Voor de pauze kwamen de hofjes in Zeeland aan bod, na de pauze verschillende hofjes in andere delen van het land. De volgen de bijeenkomst van de afde ling wordt op donderdagavond 16 november om 19.30 uur ge houden in het dorpshuis in Re- nesse. Mevrouw Schalij uit Oost-Voorne zal dan de aanwe zigen meenemen op een wande ling door de tuinen van Euro pa. GOES Filatelistenbeurs De filatelistenvereniging - De Bevelanden houdt op zaterdag 28 oktober haar grote, traditio nele najaarsbeurs. Van 10.00 tot 17.00 uur kan men terecht in de kantine van het Scaldis College aan de Rommerswae- lestraat in Goes. Er zijn hande laren aanwezig en diensten van de vereniging, zoals de nieuwtjes- en materiaaldienst. Rond half drie is er clubveiling met als laatste kavel een koffer vol filatelistisch aller lei. Aan deze veiling kunnen ook niet-leden meedoen. In lichtingen: 01100-16176. Expositie In de expositieruimte van de Stichting Psychiatrische Zorg voorzieningen Zeeland (PZZ) is tot eind november werk te zien van medewerkers van de acti- viteitendienst van de stich-,. ting. Tentoongesteld wordéri objecten van hout, keramiek, poppen en tekeningen. Een deel van de tentoongestelde werken is te koop. De exposi tie is te bezichtigen tijdens kantooruren. Kapasi De vriendenkring Kapasi houdt op zaterdag 4 november een dans- en ontmoetings avond voor alleenstaanden in wijkgebouw De Spinne in Goes. De aanvang is om 21.30 uur RILLAND Kleiduiven schieten De afdeling Sehouwen-Duive land van de Plattelandsjonge ren Zuid (PJZ) gaat kleiduiven schieten met haar leden. Het evenement staat gepland voor zondag 19 november in Schiet sportcentrum Reymerswaal in. Rilland. Wie mee wil wordt verzocht zich om 14.30 uur te verzamelen op de carpoolpar keerplaats op het kruispunt van de Julianastraat en de Weg naar De Val. Wie meer wil we ten kan bellen met Annet van Oeveren, 0111-412335. Opgave voor 8 november. BARENDRECHT Bijeenkomst fruittelers Dinsdag 31 oktober houden vijf groente- en fruitveilingen, die verenigd zijn in het samen werkingsverband Zuid-West Nederland(ZWN), een speciale bijeenkomst voor fruittelers en hun medewerkers. De bij eenkomst vindt plaats in Het Kruispunt, Middenbaan 111 te Barendrecht van 18.00 uur tot 22.00 uur. Informatie wordt ger geven over de toekomstige fu sie tussen Veiling holland Zee land, Veiling De Kring, Groenteveiling Westland, RBT Veiling Breda en Veiling Utrecht. Tijdens de fruitbij- eenkomst komen dezelfde on derwerpen aan bod als op de startbijeenkomst Telers Trends Toekomst van 16 sep tember. Daarnaast is er aan dacht voor specifieke fruiton- derwerpen. Als laatste onderdeel van het programma is er een uitgebreide gedach- tenwisseling met de zaal over de marketing van fruit. Aan de gedachtenwisseling, onder lei ding van G. Vos, nemen deel M. Bos, G. Brussaard, H. Haak, D. Hart en A. Kerstens. 'SHEER HENDRIKSKINDEREN Ypsilon In het Heer Hendrikhuis in 's- Heer Hendrikskinderen wordt dinsdag 7 november een bij eenkomst gehouden van de vereniging Ypsilon. Ypsilon is een vereniging van ouders en andere familieleden van chro nisch psychotische en schizo frene mensen. De bijeenkomst is zowel bedoeld voor leden als belangstellende (toekomstige) leden. Voor nadere informatie kan telefonisch contact wor den opgenomen via 0113- 212221. SINT MAARTENSDIJK Bertus Staigerpaip In recreatiecentrum Haestinge in Sint Maartensdijk is zater dag 28 oktober een concert van de Brabantse bouwrockforma- tie Bertus Staigerpaip. De band is reeds elf jaar actief in het Nederlandse rockcircuit. De nieuwste CD van de groep heet 'Feesten op de steiger' Tijdens het concert in De Haes tinge wordt de nieuwe single van dit album 'Wij douwe door' gepresenteerd. Het con cert begint om 20.00 uur. Voor nadere informatie kan telefo nisch contact worden opgeno men via 0166-662865. DEN HAAG - De Tweede Ka mer wil meer druk uitoefenen op de provincies om ze te dwin-, gen afval te verbranden in' plaats van te storten. Dat bleek donderdag bij een overleg tus sen minister De Boer en de ka merleden over het afvalbeleid. MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft donderdag een kantinebaas vrijgesproken die ervan werd verdacht zijn vrouwelijke per soneelsleden onzedelijk te heb ben betast. De rechtbank achtte niet bewe zen dat de 40-jarige man uit Aardenburg ontucht had ge pleegd met twee verstandelijk gehandicapten. De man was kantinebaas van de sociale werkplaats in Terneuzen. Te gen hem was acht maanden cel waarvan vier voorwaardelijk andere afdelingen en G. is be vorderd tot hoofd van de huis houding bij de sociale werk plaats.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5