Zoekplaatje BEL NU: Dl TELE-LEENLIJN levense Cel voor doodslag Onderzoek podiumbeleid Zierikzee moet wachten op overleg met De Kok Vergadering Stichting Renesse 06-8282836' 3 3© Zeeuws Orkest geeft concert voor jeugd en gehandicapten Landschapsverzorging nu Landschapsbeheer Kroniek van Zeeland 1995 in teken van monumenten Concerten René Froger Verwachting t/m dinsdag 31 oktober WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 10% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht zuid 4 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht zuid 4 Dinsdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 28okt. Zon op 07.27, onder 17.19 Maan op 12.07, onder 21.04 29okt. Zon op 07.29, onder 17.17 Maan 12.56, onder 22.14 30okt. Zon op 07.31, onder 17.15 Maan op 13.36,onder 23.27 Eerste Kwartier: 30 okt. (22.18) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Komende nacht is het fris. .Tijdens opklaringen wordt het in het binnenland een graad of 4. Dit staat in schril contrast met de temperatuur van de afgelopen nacht; toen werd het op de meeste plaatsen niet kou der dan 14 graden. Morgen wordt die waarde overdag waarschijnlijk niet eens meer gehaald. De tempe ratuurdaling hangt samen, met het binnendringen van koude lucht van uit het noordwesten. In die koude lucht ontstaan stapelwolken, daar tussen schijnt regelmatig de zon. Op de meeste plaatsen blijft het droog, alleen in het noorden van het land zou een enkele bui tot ontwikkeling kunnen komen. Zondag lijkt het weer sterk op dat van morgen, 's Nachts wordt het nog iets frisser en aan de grond vriest het hier en daar een graadje. Ook na het weekend gaat de daling van de temperatuur door. Overdag komt de temperatuur nog net boven de 10 graden uit. In het binnenland zou het echt tot vorst kunnen komen. DEN HAAG - Nederland moet bij een uitbreiding van de Eu ropese Unie vasthouden aan een eigen commissaris in de Europese Commissie. RENESSE - Per abuis werd gis teren in deze krant gisteren ge meld dat de Stichting Renesse vandaag, vrijdag, vergadert. De vergadering in kwestie staat gepland voor donderdag 2 november in het kantoor van de stichting aan de Jan van Re- nesseweg in Renesse. Op de agenda onder meer het verwij deren van vijfendertig popu lieren aan de Vroonpias en de overdracht van het erfpachts- recht Jan van Renesseweg 13 en Populierenlaan 22. Ook de exploitatiecijfers tot en met 31 augustus 19995 van het sport en recreatiecentrum Wester- schouwen komen aan de orde. ZIERIKZEESCHE RH NIEUWSBODE ia Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 0111-417314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ,,succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W. van Duke Kostenbroek -20™. gevolmagiigd intermedial toetsing en registratie bkr tiel. POSTSTRAAT 44 ZIERIKZEE 011 1 412605 al onze offertes zijn vrijblijvend en kosteloos Het Zoekplaatje van vorige week leverde een stuk minder in zenders op dan het zoekplaatje van de week ervoor. Op de foto van Joop van Houdt ivas een stukje van de Stoofweg ter hoogte van Serooskerke te zien en dat hadden alle inzenders door. Over de plas die op de foto te zien is lopen de 'meningen uiteen. Een aantal inzenders zegt dat de plas een overblijfsel is van de water snoodramp van 1953. Anderen weten te melden dat het hier om een veedrinkput gaat. Eén van de inzenders stelt dat dé plas in volksmond Het Weeltje heet en voegt daar als bijzonderheid aan toe dat er in de plas zo genaamde levende stenen' zitten. ..Eén van de weinige lokaties waar deze zich bevinden", aldus de inzender. Uit de goede inzen dingen werd die van J. J. van der Wekken, Kruisweg 1, 4316 LC Zonnemaire als winnende inzending getrokken. Naar hem of haar ivordt een cadeaubon ter waarde van 25 gulden gestuurd. Het Zoekplaatje van deze week lijkt geen hl te moeilijke opgave, maar schijn kan bedriegen. Mensen die weten ivaar bovenstaand zoekplaatje iverd gemaakt maken kans op een cadeaubon van 25 gulden. Oplossingen schriftelijk melden aan de redaktie van de Zierikzeesche Nieuivsbode, Postbus l,m 4300 AA Zierikzee. De inzendingen kunnen ook in de brievenbus aan het Janneioek- ken 11 worden gedaan. Inzendingen moeten uiterlijk woensdag 1 november binnen zijn bij de redaktie. Aan de buitenzijde graag het ivoord Zoekplaatje vermelden. (Foto: Joop van Houdt) Advertentie Nieuwerkerk UNAstraat 10 Brouwershaven Noorddijkstraat 8 0111-641368 0111-691634 0111-413348 VRIJDAG 27 OKTOBER 1995 NR 25865 MIDDELBURG/VLISSIN- GEN - Het Zeeuws Orkest geeft in het kader van de von Brucken Fock herdenking twee avondconcerten en een middagconcert voor de jeugd, gehandicapten en hun begelei ders. Van Brucken Fock was\ een conqaonist, dichter en schilder die leefde van 1859 tot 1935. Het is nu dus zestig jaar gele den dat deze Zeeuwse kunste naar overleed. Ter herdenking worden enkele van zijn wer ken uitgevoerd door het Zeeuws Orkest onder leiding van de dirigent Ernst van Tiel met medewerking van Het Zeeuws Philharmonisch Koor, Miranda van Kralingen (sopraan), Marga Ockhuyzen (alt), Harald Quaaden (tenor) en Hans van Heiningen (bari ton). Uitgevoerd wordt onder meer een lofzang op de rivier de Schelde en een gedeelte uit het requiem waar von Brucken Fock bijna zijn hele leven aan gewerkt heeft. Na de pauze ge deelten uit de toneelmuziek opus 23 die Edward Grieg heeft gecomponeerd bij de toneelbe werking van Peer Gynt. Eén van de avondconcerten wordt gegeven in Vlissingen op don derdag 9 november om 20.00 uur. In Middelburg is op zater dag 11 november een officieel herdenkingsconcert in de Con certzaal, om 20.00 uur. 's Mid dags om 14.00 uur vindt het jeugdconcert plaats. GOES - De Stichting Landschapsverzorging Zeeland gaat haar naam veranderen. Het be treft slechts een kleine wijziging: landschaps verzorging wordt landschapsbeheer. Dit bete kent niet dat dat de manier van werken van de stichting verandert: zonder zelf gebieden in ei gendom te hebben, blijft de stichting zich inzet ten voor de in het agrarisch cultuurlandschap gelegen natuur- en landschapselementen, zoals bijvoorbeeld hoogstamboomgaarden. De stichting blijft proberen de vrijwillige landschapsbeheer ders te ondersteunen. De reden voor de naamsverandering moet op landelijk niveau ge zocht worden. In vrijwel alle provincies is een stichting ac tief, die ongeveer de zelfde ac tiviteiten ontplooit als deze stichting. Helaas bestond er landelijk een flinke variatie in naamgeving, aldus de SLZ, waardoor het moeilijk was om landelijke activiteiten goed ge zamenlijk te presenteren. Daardoor was het voor de bui tenwacht vaak moeilijk om verschillende stichtingen met elkaar in verband te brengen. Om dit probleem op te lossen hebben bijna alle stichtingen er voor gekozen om voortaan door het leven te gaan als Stichting Landschapsbeheer „provincienaam". Voor hier dus Stichting Landschapsbe heer Zeeland. De overkoepe lende t landelijke organisatie 'gaat heten: Landschapsbeheer Nederland. Het blijft niet bij naamswijzi ging: ook het logo wordt aan gepast. De meeste stichtingen nemen al het door Landschaps beheer Utrecht gebruikte logo over. Presentatie op 16 november ZIERIKZEE - Het twintigste jaargang' van de Kroniek van het land van de Zeemeermin staat geheel in het teken van monumenten. De pre sentatie van de nieuwe kroniek vindt plaats op 16 november om 16.00 uur in de trouwzaal van het stadhuis. Het thema monumenten is een onderwerp dat nauw aansluit bij de doelstelling van de Ver eniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland. In de kroniek is ondermeer aan dacht besteed aan archeologi sche monumenten op Schou wen-Duiveland. Over dit onderwerp schrijft drs. E. Vreenegoor. Molenaar D. A. Haak heeft een bijdrage ge schreven over molens op Schouwen-Duiveland, vroeger en nu. Verder kan men onder meer lezen over de bouwmate rialen van de Sint Lievens- monstertoren in Zierikzee (door ing. H. Janse), de restau ratie van de Nobelpoort (door H. Goedegebure) en over de Zierikzeese poortjes en gevel stenen door archivaris H. Uil. Tenslotte wordt in de Kroniek 1995 aandacht besteed aan jon ge bouwkunst en stedebouw op Schouwen-Duiveland door Berit Sens. Het eerste exemplaar zal wor den aangeboden aan de burge meester van Zierikzee, de heer mr. J. J. P. M. Asselbergs. Hij is voorzitter van de Monumen- tenwacht Zeeland en waarne mend voorzitter van de bege leidingscommissie Monumen ten Selectie Project Zeeland. MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Mid delburg heeft een 42-jarige man uit Aagtekerke donderdag veroordeeld tot vijf jaar gevange nisstraf. Tegen hem was zes jaar geëist wegens doodslag op zijn twee jaar jongere echtgenote Caro- lien. De vrouw vertelde de man dat zij meer voor, haar nieuwe vriend voelde dan voor hem, en dat ze hem zou verla ten. De verdachte probeerde zijn vrouw over te halen bij hem en hun drie kinderen te blijven. Daarop sloegen bij hem de stoppen door. Hij pak te een kussen en drukte dat op haar gezicht tot ze overleed. Advertentie Combinatie concertzaal en restaurant uit de tijd G. Peijs:Voor amateurtoneel is de Concertzaal in Zierikzee uitermate geschikt. "(Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Het college van burgemeester en wethouders van Zierikzee wil pas op de plaats te maken bij de ontwikkeling van een visie po diumbeleid. Mede op advies van G. Peijs, direc teur van de Stadsschouwburg in Middelburg, is het volgens burgemeester mr. J. J. P. M. Assel bergs beter het overleg af te wachten dat de Zeeuwse portefeuillehouders en gedeputeerde G. de Kok in december hebben. Zierikzee wil een extern bu reau onderzoek laten verrich ten naar wat het beste gedaan kan worden met de podia in de gemeente (Brogum en de Con certzaal). Met name de Con certzaal is een heet hangijzer. Het alternatief is handhaven van de accommodatie en aan passen of het gebouw afstoten en ergens anders in de gemeen te een nieuwe accommodatie bouwen. Volgens Peijs is echtereen bo- vengemeentelijk draagvlak voor podiumkunsten noodza kelijk. Volgens hem is het dan ook beter deze zaak in een pro vinciale context 'te bekijken. Mede in het licht van de moge lijke sluiting van de Prins van Oranje in Goes, heeft gedepu teerde de Kok de portefeuille houders uitgenodigd voor overleg. Peijs adviseert Zierik zee de resultaten van dit over leg af te wachten voordat verdere stappen worden on dernomen. Zeker omdat de mo gelijkheid bestaat dat de pro vincie besluit tot het houden van een onderzoek naar de po diumkunst. Imago Daarnaast is het volgens Peijs beter pas stappen te onderne men na verkoop van restau rant Mondragon. De eigenaar van dit restaurant is tevens be heerder van de Concertzaal. ,,Een ongelukkige combinatie, die niet meer van deze tijd is", volgens Peijs. „Het imago van het restaurant past niet bij de zaal die erachter ligt. Het res taurant heeft een totaal andere sfeer dan het theater. Het pu bliek van tegenwoordig wil veel eerder eep snelle hap voor de voorstelling en na de voor stelling lekker napraten in een bruin café, of iets dergelijks." Asselbergs, portefeuillehou der cultuur, neemt de woorden van Peijs ter harte. Daarnaast' zijn ook de algemene beschou wingen van de raadsfracties voor Asselbergs reden het on derzoek uit te stellen. Zowel de PvdA als de VVD stellen in hun algemene be schouwingen voor een ruimte voor podiumkunsten te combi neren met een nieuw stadskan toor. Ook gaan er stemmen op het podiumbeleid in een brede re context te plaatsen en het niet alleen te beschouwen als een Zierikzeese aangelegen heid. Het uitstellen van het onder zoek naar het podiumbeleid komt woensdag 1 november aan de orde in de vergadering van de commissie cultuur. GOES - Voor het concert dat René Froger op zaterdag 4 no vember in de Zeelandhallen in Goes geeft, zijn nog kaarten verkrijgbaar. Het concert op vrijdag 3 november is inmid dels uitverkocht. Als eerste Nederlandse act gaf Froger in juni twee openlucht concerten in het Feyenoord Stadion. Beide waren uitver kocht, wat 60.000 bezoekers per concert betekende. Tege lijk met de concerten in De Kuip is voor het eerst een 'live- album' van Froger verschenen met daarop al zijn grote con cert-successen van de laatste jaren. Kaarten voor het concert op 4 november zijn onder meer ver krijgbaar bij de ^Schouwburg René Froger. Prins van Oranje in Goes en de Stadsschouwburg in Middel burg.(Foto: Ray Cristian)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3