College rekent zich arm bij uitbreiding parkeerterrein9 10 DMGS VOORDEEL 'Verkeersader is inmiddels gedegenereerd tot spatader' UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 5 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE deurloo Nyiodp' 7 9 13 Schade bij aanrijding Gewonde bij aanrijding Embleem gestolen Zeeuw pleegde 105 diefstallen o ca L dé krant van schouwen - duiveland! >26g ■&>yy ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I VRIJDAG 27 OKTOBER 1995 152e JAARGANG NR 25865 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 „MERK" FABRIKANTEN RUIMDEN NU REEDS HUN WINTERVOORRAAD (wij mogen geen namen noemen) Zie onze advertentie in de Nieuwsbode Extra van 25-10-95 mannen D66 Zierikzee in algemene beschouwingen: D66 ziet niets in het zichtbaar maken van cle contouren van de St. Lievensmonsterkerk door een muurtje. (Archieffoto) ZIERIKZEE - Volgens D66 van Zierikzee rekent het college van burge meester en wethouders zich arm bij de bekostiging van de uitbreiding van het parkeerterrein aan de Hoofdpoortstraat. Het college wil deze kosten, acht ton, in één keer dekken ten laste van het gemeentefonds. Be ter is het volgens de democraten de investering over een periode van 25 jaar af te schrijven. De vrijkomende gelden kunnen gebruikt worden voor de verbetering van de verkeersveiligheid en voor het vergroten van de reserve sanering milieu hinderlijke bedrijven. Volgens de algemene beschou wingen juicht D66 de uitbrei ding van het parkeerterrein toe. De fractie is echter niet te spreken over het feit dat het college voorstelt de investerin gen in één keer te dekken. „Het college rekent zich arm." Volgens D66 is het beter de kosten over een periode van 25 jaar af te schrijven, zoals ook bij andere parkeerterreinen is gebeurd. De kapitaallasten van 88.000 gulden per jaar kun nen vervolgens gedekt worden uit de parkeeropbrengsten, re kent de oppositiepartij voor. Dan hoeft er geen 227.800 gul den toegevoegd te worden aan het parkeerfonds. De 139.000 gulden die uiteindelijk over blijft kan besteed worden aan nieuw beleid. D66 denkt bij dit nieuwe be leid in eerste instantie aan het treffen van verkeersmaatrege len met betrekking tot de ves tiging van het overslagstation op het industrieterrein Zuid hoek. Het zware verkeer van en naar het overslagstation kruist immers de route naar zwembad en sporthal. Reden temeer voor de democraten de verkeersveiligheid te verho gen. Omdat er door deze wijze van bekostiging geen beroep hoeft te worden gedaan op de zes ton uit het parkeerfonds pleit D66 ervoor vier ton uit deze pot over te boeken naar de reserve sanering milieuhinderlijke be drijven. Volgens de grootste oppositiepartij is de huidige reserve „volstrekt onvoldoen de om in voorkomende geval len snel op actuele ontwikke lingen in te spelen." Ijsbaan Zowel de PvdA als het CDA komen met een noviteit met betrekking tot het parkeerter rein aan de Hoofdpoortstraat. Beide fracties willen dat het college de mogelijkheid be kijkt om het parkeerterrein in de winter geschikt te maken voor gebruik als ijsbaan. Iets dat volgens de PvdA wellicht ook mogelijk is met het par keerterrein aan de Schelde- straat. D66 en CDA zh,n voorlopig niets in het zichtbaar maken van de contouren van de basi liek uit de twaalfde eeuw op het Kerkplein door middel van het metselen van een muurtje van negentig centimeter hoog en 250 meter lang. Op dit mo ment ontbreekt het aan vol doende informatie en boven dien moet dit plan volgens beide partijen eerst grondig te gen het licht gehouden wor den. In de ontwerpbegroting trekt het college van burgemeester en wethouders bijna zes ton uit voor deze eerste fase van de herinrichting van het gebied rond de Nieuwe Kerk. D66 vraagt zich „ten zeerste af of deze ommuring een verfraai ing zal betekenen van dit nu toch mooie stukje Zierikzee." Het CDA wil het hele gebied, vanaf' de Balie tot de Meel- straat en de Poststraat inclu sief Noord- en Zuidzijde Kerk hof, betrekken bij de herinrichting. Verheugd Beide fracties vinden de VVD lijnrecht tegenover zich. Deze fractie is „uitermate ver heugd" met het voorstel. De li beralen zien zelfs het liefst dat ook de tweede fase van de her inrichting, het opmetselen van de oude contouren tussen kerk en toren, nog voor de herinde ling wordt uitgevoerd. Met de ze tweede fase is een bedrag van 127.000 gulden gemoeid. Hiervoor zouden, volgens de VVD, eventuele meevallers ge bruikt kunnen worden. Met name de coalitiepartners maken zich zorgen over de da lende werkgelegenheid op Schouwen-Duiveland. De ge meente geeft echter in de ogen van de sociaal democraten niet het goede voorbeeld. In ver band met de herindeling mag er geen nieuw personeel wor den aangenomen, maar moet indien nodig gebruik worden gemaakt van een uitzendbu reau. Dat er tegenwoordig steeds meer banen worden aangeboden op contractbasis stuit de PvdA tegen de borst. Nieuwkomers 0{d de arbeids markt kunnen daardoor moei lijk zekerheden voor de toe komst opbouwen. Volgens de PvdA maakt het college geen gebruik van alle arbeidsverruimende regelin gen die er zijn. Bruse kritiek op snelheidsaanpassing N59 BRUINISSE - Rijkswaterstaat heeft volgens de fractie algemeen Belang binnen de Bruse ge meenteraad met het verlagen van de maximum snelheid op de N59 de gemakkelijkste en goed koopste maar zeker niet de veiligste oplossing gekozen. In de visie van AB heeft de weg niet de aandacht gekregen die ze verdient. „Deze ver keersader is inmiddels gedegenereerd tot spat ader Rotterdam-Vlissingen". De kwestie kwam aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergade ring. De N59 tussen Zierikzee en Bruinisse is in de ogen van de fractie een belangrijke ver keersader die niet alleen ge bruikt wordt door recreanten, maar ook dient als verbinding tussen Europoort en Goes/ Vlissingen. Ook voor de inwo ners van Schouwen-Duiveland zelf is het, zo betoogde AB- woordvoerster mevrouw M. C. Maaskant-Okkerse, een be langrijke weg. Viaducten Volgens AB zou met een ver breding van de weg een de bouw van een aantal viaducten de wegbeheerder 'het heersen de onveilige gevoel bij de ge bruikers kunnen wegnemen'. Algemeen Belang: ,,Op de snelweg is de snelheid straks even langzaam als op de langzaam ver keersweg (Foto: Joop van Houdt) „Met de geboden oplossing blijft het voor de plaatselijke bewoners en de aldaar verblij vende weggebruikers gevaar lijk om op de N59 te geraken", aldus mevrouw Maaskant. Zij wees op met name de grote verkeersstroom in de zomer maanden. „Op hun weg wor den massa's mensen over de frequent opgehaalde brug van de Grevelingensluis geperst. Dit gaat gepaard met levensge vaarlijke crash-stops, met alle gevolgen van dien. De over heid moet op haar verantwoor delijkheid ten aanzien van de ze onveilige situatie gewezen worden". Volgens mevrouw Maaskant zou de verlaging van de maxi mumsnelheid best eens aver echts uit kunnen pakken. „De maximumsnelheid op de lang- zaamverkeersweg is 80 kilo meter per uur. Dat is nu even snel als de maximumsnelheid op de snelweg. De weggebrui ker zal, zo veronderstellen wij, meer dan nu al het geval is ge bruik gaan maken van de lang- zaam-verkeersweg, daarmee wellicht onbewust de vele fietsende medeweggebruikers in gevaar brengend". Wethou der W. w. Jumelet sloot zich namens het college geheel aan bij het betoog van mevrouw Maaskant. Verder kwam tijdens de verga dering aan de orde het voorstel van het college om geld uit te trekken voor het laten opstel len van een totaalplan voor het gedeelte van de Dorpsweg tus sen de Molenweg en De Padjes. Het trottoir aan de oostzijde is slecht en aan de westzijde ont breekt een voetpad. Tijdens de discussie over dit agendapunt bleken er zoveel vragen en twijfels bij de raad te leven dat het college uiteindelijk besloot het voorstel 'van de agenda af te voeren en eerst in commis sieverband over de plannen te praten. Zeeland Noord Op de agenda van de raadsver gadering prijkte ook het voor stel van het college tot voort zetting van financiële steun aan de Stichting Stimulering Werkgelegenheid Zeeland Noord. In Bruinisse is altijd raadsbrede steun geweest voor Zeeland Noord en het lag dan ook niet in de lijn der verwach ting dat er kritiek op het voor stel zou komen. Maar dat pak te anders uit. De CDA-fractie wees het colle ge erop dat de bij het agenda punt behorende stukken te laat bij de raadsleden waren bezorgd en verzocht het college derhalve het voorstel terug te nemen. De overige fracties gin gen daar niet op in maar be tuigden hun steun aan Zeeland Noord. „Ik vind het een treuri- gé zaak dat elders zcf negatief over deze stichting gesproken wordt", aldus Lijst van de Vel- de-woordvoerder C. van den Hij voegde daar aan toe dat het in zijn visie niet slim zou zijn om de steun aan Zeeland Noord nu af te kappen. De frac ties Algemeen Belang en SGP/RPF/GPV schaarden zich achter die opmerkingen. Wet houder G. E. Houtekamer hield aansluitend een gloedvol betoog ten faveure van Zee land Noord dat hij besloot met de opmerking: „Ik hoop dat u als raad uw plicht verstaat. Ik hoop ook dat u niet ingaat op het voorstel van het CDA". Na een discussie tussen burge meester A. Vogelaar enerzijds en CDA'er N. P. de Danschut- ter anderzijds over de formele vraag of het college al dan niet in strijd met het reglement van orde zou hebben gehandeld werd het voorstel in stemming gebracht. Alleen het CDA stemde tegen. Men moet rijden en omzien. (Spreekwoord) Af en toe zon HET WEER Vannacht opklaringen en een min. temp. van 9 graden aan zee tot 4 graden plaatselijk in het binnenland. Overdag wisselend bewolkt en op de meeste plaatsen droog. Middagtemp. rond 13 graden. Zwakke tot matige wind uit west tot noordwest, kracht 3. RECONSTRUCTIE De toename van het verkeer op de Laan van Saint Hilaire in Zierikzee noopt tot reconstructie. o LANDINRICHTING De Landinrichtingscommissie Schouwen-Oost is gisteren officieel geïnstalleerd. KUNST Het kunstobject dat Teja van Hoften maakt voor de gemeente Zierikzee nadert de voltooiing. DAMMEN In de interne competitie van Damvereniging Zie rikzee is John Honig pog steeds ongeslagen. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. ZIERIKZEE - Twee auto's raakten gisteren beschadigd bij een aanrijding in Zierikzee. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor. Het ongeluk gebeurde toen een 57-jarige inwoner van Vars- seveld over de Laan van Saint Hilaire reed, komende uit de richting van de Nieuwe Kool- weg. Hij verzuimde voorrang te verlenen aan de voor hem van rechts uit de Haringvliet- straat komende auto bestuurd door een 67-jarige inwoner van Zonnemaire. Bij de botsing die volgde raakten beide auto's beschadigd. DREISCHOR - Een 20-jarige inwoner van Ouddorp raakte gisteren gewond bij een onge luk. De man reed met zijn bedrijfs auto over de Dreischorsedijk bij Dreischor. Door onbekende oorzaak raakte de man de macht over het stuur kwijt en reed van de dijk af. Na tien me ter hekwerk te hebben platge walst belandde de auto uitein delijk op de kop in de sloot. De bestuurder van de auto klaag de over pijn in de rug. Hij werd naar het Zweeds Rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee ver voerd voor onderzoek. ZIERIKZEE - Een veertigjari ge inwoonster van Nieuwer- kerk deed bij de politie aangif te van diefstal van een auto-embleem. De ster werd van de Mercedes gesloopt terwijl de auto gepar keerd stond aan 't Vrije in Zie rikzee. ZOETERMEER - De po litie van Zoetermeer heeft donderdag in een warenhuis in die plaats een onverbeterlijke win keldief in de kraag ge vat. Uit een eerste onderzoek is gebleken dat de man, een 26-jarige Middelbur ger, al 105 keer eerder is aangehouden voor dit vergrijp. De man probeerde in Zoetermeer een leren jasje ter waarde van bij na 500 gulden te ont vreemden. Hij is in ver zekering gesteld en wordt voorgeleid bij de officier van justitie in Den Haag. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummervermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1