gemeente Zlrarikzee GEMEENTE BROUWERSHAVEN GEMEEN1 ;E DUIVELAND UITNODIGING DORPSHUIS RENESSE FSRMA H00GÉ De perfekte tweede huid WOENSDAG 25 OKTOBER 1995 NIEUWSBODE EXTRA Raadsvergadering )e gemeenteraad van Zierikzee vergadert maandag 0 oktober om 19.30 uur in de raadzaal van het adhuis. 'e raad neemt een beslissing over de bestemming an het pand Jannewekken 19: of beter geschikt aken voor oriderwijsdoeleinden of op deze locatie oningbouw voor ouderen realiseren en elders een ieuw schoolpand te bouwen. "et college van B W stelt voor kredieten beschik- aar te stellen voor het aanbrengen van een be- rhermkooi aan de ladder op het podium van de oncertzaal, voor de voorbereiding van aanpassing n vernieuwing van de riolering in de St. Domus- raat (ged.), Fonteine en Peterseliestraat, voor de anleg van riolering in de Weststraat en voor het erbeteren van de kademuur aan de Vissersdijk. eld is eveneens nodig voor deelname van Zierik- e aan het toeristische stedensamenwerkingsver- and "Patriciërs en Piraten" voor de uitvoering an stedebouwkundige werkzaamheden en voor et aanbrengen van voorzieningenin het pand van Irogum. p sportgebied moet de witte randbelijning van de unststof-atletiekbaan in verband met slijtage ver- ieuwd worden en de slijtlaag dient hercoat te wor- en. foor het Maritiem Museum wordt een scheepsmo- el van de Zeeuws Poon aangekocht, inclusief een bijpassende vitrine en op onderwijsgebied staat ervanging van de warmtewisselaar van de c.v.- etel van basisschool "Binnen de Veste" en een anvulling op het overzicht vermeerdering huisves- irfgsvoorzieningen basisonderwijs op de agenda. )e overige agendapunten zijn de benoeming van en regent en regentes van het Burgerweeshuis, een ubsidieverzoek van de Stichting Popmuziek Ne- lerland, een bijdrage aan de Stichting Hulp Or- aanslachtoffers Bovenwindse Eilanden, de vast- telling van een nieuwe Algemene Plaatselijke herordening (APV) en vaststelling van het bestem- ïingsplan "Laan van St. Hilaire". Het noordelijke edeelte van deze straat moet gereconstrueerd wor- en, omdat de verkeersdruk de komende jaren toe al nemen. edere burger kan een raadsvergadering bijwonen. agenda en de bijbehorende voorstellen liggen ijdens kantooruren (9.00-17.00 uur) ter inzage bij 3ureau Voorlichting. Na de opening van de verga- ering kunt u het woord voeren over de meeste op le agenda vermelde punten (met uitzondering van aken omtrent personen en de rondvraag). kunt zich abonneren op alle raadsstukken. Dit ietreft de raadsagenda, de voorstellen van het col- ege van burgemeester en wethouders aan de ge- neenteraad en het verslag van de vorige vergade- ing. De raadsstukken worden ruim 1 week voor de 'ergadering toegestuurd. len jaarabonnement op de raadsstukken kost 41,80. Heeft u hiervoor belangstelling dan kunt u ';ich opgeven bij de afdeling Interne Zaken in het ■Stadhuis, tel. 0111-454415. Commissies >e commissie Cultuur vergadert woensdag 1 no- ember om 16.45 uur in de raadzaal van het stad- uis over de integraalvisie podiumbeleid. De ge- ïeente wil een onafhankelijke visie over wat er iét onder andere de Concertzaal en Brogum moet ebeuren. Ü)p de agenda staan twee subsidieverzoeken. De tichting "Uit op Schouwen-Duiveland" verzorgt p vrijwillige basis de podiumkunsten in Zierikzee. >eze stichting vraagt een jaarlijkse bijdrage van 300,- tot 500,- voor onkosten als portokosten, eiskosten en bloemetjes voor artiesten. Het Gere- ormeerd Kerkkoor Zierikzee verzorgt jaarlijks een lit voering van de "Ceremony of Christmas Carols".*' )it jaar vindt deze uitvoering plaats op 22 decem- >er in de Nieuwe Kerk. Het koor vraagt een ge- neentelijke bijdrage in het tekort, dat wordt be- jroot op 900,-. l'eja van Hoften heeft opdracht gehad het kunst- verk "Parel aan de Oosterschelde" te realiseren. Iet kunstwerk is bijna gereed en wordt in novem- >er onthuld. Het komt in de nabijheid van de Nieu- 'e Kerk te staan. Iedere burger kan een commissievergadering bij wonen. De op de vergadering betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in de leeskamer in het stadhuis. U kunt de stukken tijdens kantooruren inzien na afspraak met de secretaris van de com missie. Voor de commissie cultuur is dit de heer Th. J. Rigter (tel. 0111-454464). Voor het bezoeken van de vergadering hoeft u zich niet van te voren aan te melden. Voorafgaand aan het behandelen van een agendapunt krijgt u de ge legenheid het woord te voeren. Daarna heeft u in twee termijnen de gelegenheid met de raadsleden mee te spreken. U kunt zich abonneren op de commissiestukken. Dit betreft de agenda's voorafgaande aan de verga dering en de verslagen achteraf. Voor één raads commissie kost dit 13,25 en voor alle raadscom missies 52,- per jaar. Heeft u hiervoor belangstelling dan kunt u u abonneren bij de afde ling Interne Zaken in het stadhuis, tel. 0111-454415. Tijdelijke wegafsluiting In verband met conserveringswerkzaamheden aan de Zuidhavenbrug (tussen de Oude Haven ZZ en 's Heer Lauwendorp) is deze brug maandag 30 en dinsdag 31 oktober afgesloten voor alle verkeer. De afsluiting duurt zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk. Plaatsing tuinhuisje/berging De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer J. J. Verkamman, Haringvlietstraat 4, een melding bouwvoornemen is ingediend voor het plaatsen van een tuinhuisje/berging" op het perceel Frederik Hendriklaan 3," kadastraal bekend ge meente Zierikzee, sectie G nr. 325 (gedeeltelijk). Deze melding is in strijd met het bestemmingsplan "Uitbreidingsplan in onderdelen Kaaskenswater". Burgemeester en wethouders zijn bereid aan de in gediende melding bouwvoornemen medewerking te verlenen door ingevolge artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van genoemd bestemmings plan. In verband hiermee liggen de op voornoemde mel ding bouwvoornemen betrekking hebbende be scheiden met ingang van 2 november a.s. gedurende veertien dagen ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00-12.00 uur. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan men bedenkingen tegen het verlenen van een vrij stelling schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Monumentenwet De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door Tourelle, Poststraat 26, een aanvraag om ver gunning ingevolge artikel 11, lid 2, sub a van de Monumentenwet is ingediend voor het aanbrengen, van een markies, plaatselijk bekend Poststraat 26. Genoemde aanvraag met bijbehorende bescheiden ligt met ingang van 26 oktober a.s. gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00-12(00 uur. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan 1 men zijn zienswijze tegen het verlenen van een ver gunning op grond van artikel 11 van de Monumen tenwet schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatierubriek van de meente. Redactie: Bureau Voorlichting Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee Tel. 0111-454454 D WONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE Ouderenbeleid Op donderdag 9 november 1995 om 14.30 uur zal in het verzorgingstehuis 'In 't Opper' een bijeenkomst plaatsvinden inzake het ouderenbeleid. Alle ouderen worden uitgenodigd hierbij aan wezig te zijn. Punten die aan de orde zullen worden gesteld zijn: - Het gemeentelijk ouderenbeleid inzake wo nen voor ouderen, bejaardenalarmering, tele- taxi, bijzondere bijstand - Zorgverlening aan ouderen: verpleeghuiszorg in het verzorgingshuis *één loket op Schouwen-Duiveland Tafeltje Dekje dagverzorging in het verzorgingshuis - Sociale activiteiten: *de ouderensociëteiten Meer Bewegen voor Ouderen - Project voorlichting aan Ouderen op Schou wen-Duiveland. Naast een bespreking van bovenstaande pun ten zal er voldoende ruimte aanwezig zijn om vragen te stellen. Verplaatsing markt In verband met dankdag zal de weekmarkt verplaatst worden van woensdag I november naar dinsdag 31 oktober 1995. Molenstraat 65 (43 I I EB) Telefoon 01 I I 48125 I postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax 01 II 482092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur Commissievergaderingen Verkeerscommissie tijdstip: maandag 30 oktober 1995, 19.30 uur plaats: raadzaal v.h. gemeentehuis agenda: o.a. - Verkeerssituatie Deltastraat' nabij zwembadje - Verkeerssituatie Beursstraat-Oudestraat. Openbare Werken tijdstip: dinsdag 3 I oktober 1995, 19.30 uur plaats: raadzaal v.h. gemeentehuis agenda: o.a. - Uitbesteding herstel/reconstructie brandpaden - Regionale samenwerking GBKN. Financiën tijdstip: donderdag 2 november 1995, 19.30 uur plaats: raadzaal v.h. gemeentehuis agenda: o.a. - Grondruil Verenigingsgebouw Hervormde Ge meente - Uitbesteding herstel/reconstructie brandpaden - Investeringen t.b.v. de automatisering - Bijdrage in aansluitkosten van huisvesting vogel vereniging - Onderhoud gebouw tennis/padvinderij - Aanpassing tarieven leges - Markt- en standplaatsgelden - Konversie geldleningen - Onderzoek zonering en quotering kleinschalig kam peren. Bouwaanvraag De volgende bouwaanvraag is ingediend: - R. Hagendijk - bouw woning, Grevelingenhout 160. Belanghebbenden kunnen hun zienswijze binnen 2 weken naar voren brengen. 25 oktober 1995, Burgemeester en wethouders van Bruinisse RECREATIEGEMEENTE Westerschouwen Maandag 30 oktober om 19.30 uur Het gemeentebestuur zal op bovengenoemde datum tijdens een openbare bijeenkomst de plannen pre senteren met betrekking tot de [KIEFtlHRICIfflNG DOHPSKEm ÜENESSI (Fase II, „Zoomgebied" tussen O.Moolweg, Zeeanemoonweg, J. van Renesseweg en terrein ,,De Dreef") Zoals bekend streeft het gemeentebestuur naar voortdurende bescherming en verbetering van de woon- en verblijfsomgeving van inwoners en recreanten. Daarbij wordt zorgvuldig rekening gehouden met alle betrokken beleidsaspecten, zoals verkeer, recreatie, economie, milieu en veiligheid. Maar evenzeer met menselijke behoeften als „vertrouwdheid" en „gezelligheid" in de dorpskernen. Inwoners, ondernemers en andere belangstellenden worden hierbij uitgenodigd om de presentatie van deze plannen bij te wonen. Suggesties en andere reacties op de plannen zullen tijdens deze bijeenkomst zeer op prijs worden gesteld. BOUWAANVRAGEN (artikel 41 van de Woningwet) - J. Politiek, bouw schuurtje Oosterenbanweg 13 te Renesse; - J. Willemse van den Bout, vergroten woning Korte Reke 5 te Renesse; - Watersportver. „Burghsluis", vergroten clubge bouw Havenplateau 1 te Burgh-Haamstede; - J. de Neef, bouw woning Ligusterlaan 8 te Burgh- Haamstede; - - A. Stouten, bouw berging Julianastraat 33 te Burgh-Haamstede; - J. van Andel, veranderen woning Stoofweg 56 te Noordwelle. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Westerschou wen, maken gelet op artikel 8.41 van de Wet milieu beheer bekend dat zij de volgende meldingen inge volge de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: - L. Baumann, Lagezoom 1 en 2 te Burgh-Haam stede voor het in werking hebben van een akker- of tuinbouwbedrijf. - J. F. van Dijke, Esdoornweg 1 te Burgh-Haamste de voor het uitbreiden/veranderen van een detail handelszaak. De bovenstaande meldingen liggen van 26 oktober 1995 gedurende vier weken van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur ter inzage in het ge meentehuis, afdeling Milieu. OPENBARE BEKENDMAKING Het gemeentebestuur van Brouwershaven maakt bekend dat de heer L. N. Labruyère per 1 no vember 1995 zijn ambt van burgemeester zal neerleggen. Voor inwoners, besturen van vereni gingen gn andere belangstellenden is er op dinsdag 31 oktober van 19.30 uur tot 21.00 uur gele genheid afscheid te nemen van de burgemeester en zijn echtgenote, in het gemeenschapscentrum 'Het Tonnenmagazijn' aan de Haven Noordzijde 38 te Brouwershaven. De heer en mevrouw Labruyère zouden een eventueel afscheidscadeau graag ontvangen in de vorm van een bijdrage aan een zitbank, die geplaatst zal worden op een rustiek punt binnen de gemeentegrenzen. Bijdragen kunnen worden gestort op postbank nr. 9558, ten name van ge meente Brouwershaven, onder vermelding van "bank Labruyère". Brouwershaven, oktober 1995 Het gemeentebestuur voornoemd, G. J. van de Velde-de Wilde, lócoburgemeester A. P. G. van der Sluijs, secretaris OPENBARE BEKENDMAKING AGENDA RAADSVERGADERING Burgemeester en wethouders van Brouwersha ven brengen ter openbare kennis, ingevolge arti kel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, dat met ingang van 26 oktober 1995 gedurende zes weken ter inzage ligt de le herzie ning van het bestemmingsplan Buitendijks gebied en de daaraan door het college van Gede puteerde Staten van Zeeland verleende goedkeu ring bij besluit van 5 september 1995, kenmerk 956526/38, afd. RO. Gedurende bovengenoemde ermijn, van 26 okto ber tot en met 6 december 1995, kan tegen het be sluit van Gedeputeerde Staten schriftelijk be roep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Dit be roep kan worden ingesteld door een belangheb bende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich overeenkomstig artikel 27 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tot Ge deputeerde Staten te wenden. OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester van Brouwershaven brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 26 oktober 1995 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt een bouwplan, in gediend door de heer A. Oxener te Zierikzee, voor een vrijstaande woning op het perceel Fransewegje te Noordgouwe, kadastraal bekend gemeente Brouwershaven, sektie D nr. Ill ge deeltelijk. Dit bouwplan is strijdig met de geldende agrari sche bestemming ingevolge het bestemmings plan Noordgouwe Kom. In verband hiermede is een herziening van dit bestemmingsplan in voorbereiding. Daartoe is door de raad bij besluit van 28 november 1994, nr. 19b, een zgn. voorbereidingsbesluit vastge steld. Daar het bouwplan met de voorgenomen herzie ning in overeenstemming is, hebben burgemees ter en wethouders besloten middels toepassing van de procedure geregeld in artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan, teneinde daarna vergunning te kunnen verlenen met in achtneming van het bepaalde in artikel 19 der genoemde wet, juncto artikel 50, lid 6, der Wo ningwet. Gedurende bovengenoemde termijn, van 26 ok tober tot en met 8 november 1995, bestaat voor een ieder de mogelijkheid schriftelijk bedenkin gen tegen het verlenen van de vrijstelling in te dienen bi'j het college van burgemeester en wet houders, Postbus 28. 4318 ZG Brouwershaven. 30 OKTOBER 1995 OM 14.00 UUR 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van 25 septem ber 1995. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Instellingen waarin de gemeente partici peert. 5. Vaststellen gemeentebegroting 1996. 6. Benoeming comptabele en waarnemend comptabele en benoeming kassier en waarne mend kassier. 7. Verlening medewerking zeilschool in Den Osse. 8. Onderhoudssubsidie monumenten. 9. Aangaan pachtovereenkomsten met de heren R. J. van der Wekken en A. L. van de Velde voor dijkgedeelten van de Schouwsedijk te Brouwershaven. 10. Toekenning verplaatsingssubsidie aan de heer J. L. van Gastel. 11. Vaststelling welzijnsprogramma 1996. '12. Vaststelling besluit nadere regels budgettoe kenning dorpsraden gemeente Brouwersha ven. 13. Bijdrage rampfonds orkaanramp slachtoffers Bovenwindse Eilanden. 14. Voorstel tot verlenen van medewerking inge volge ex art. 74 van de Wet op het basison derwijs ten behoeve van de School met de Bijbel „De Schouw" te Brouwershaven. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. AGENDA BIJZONDERE RAADSVERGADERING n OKTOBER 1995 OM 15.00 UUR IN DE GEMEENSCHAPSRUIMTE HET TONNENMAGAZIJN TE BROUWERSHAVEN 1. Opening. 2. Afscheid van burgemeester L. N. Labruyère. 3. Sluiting. OPENBARE BEKENDMAKING In verband met de bijzondere raadsvergadering van 31 oktober 1995 ter gelegenheid van het af scheid van burgemeester L. N. Labruyère is het stadhuis 's middags gesloten. Brouwershaven, 25 oktober 1995 Burgemeester en wethouders van Brouwershaven De burgemeester, L. N. LABRUYÈRE De secretaris, A. P. G. VAN DER SLUIJS. DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN VOOR EEN EIGENTIJDS ONTWERP AANKONDIGINGEN WONINGWET Burgemeester en wethouders van Duivel an bekend dat bij hun zijn ingediend: A. Bou waan vragen (art. 41 Woningwet) - J. G. Flikweert, voor het vergroten woning Rite: straat 2 te Nieuwerkerk; - L. F. N. M. Wijnstekers, voor het veranderen/ver nieuwen winkelpand in woning Groenendaal 12 Oosterland; - H. T. van Dijk, voor het oprichten woning gara ge voorl. genumm. d'Heule 31 te Nieuwerkerk: '- M. K. van 't Hof, voor hel oprichten woning vooi 1 genumm. Jacobsheul 6 te Nieuwerkerk. B. Meldingen (art. 42 Woningwet) - S. Zwart, voor het plaatsen tuinhuisje Leeuwen burg 38 te Oosterland. Burgemeester en wethouders van Duiveland maker ingevolge artikel 3:40 van de Algemene wet be stuursrecht eveneens het volgende bekend: A. Verleende bouwvergunningen (art. 46 Woik - wet) - R. Hartman, voor het vernieuwen voorgevel Dj Schutterstraat 40 te Oosterland; - Adm.kantoor „De Baak", voor het veranderen kantoorraam in deur Ribesstraat 20 te Nieuwer kerk; - Fam. Weijermans, voor het oprichten woning voorl. genumm. d'Heule 29 te Nieuwerkerk; - J. Flikweert. voor het vergroten woning Stolpv 1 te Nieuwerkerk; - A. van Hese. voor het veranderen voorgevel Pen straat 12 te Nieuwerkerk. B. Geaccepteerde meldingen (art. 42, lid 1 onder b. Woningwet): - M. P. Capelle, voor het plaatsen dakkapel Kun straat 4 te Oosterland. Tegen de Verleende bouwvergunningen en geaccep teerde meldingen, alsmede tegen de verleende sloop vergunningen kan een ieder binnen zes weken na deze bekendmaking bezwaar indienen bij ons colle ge. Tegelijkertijd kan de president van do arrondis sementsrechtbank te Middelburg worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen. Burgemeester en wethouders voornoemd. De wnd. burgemeester, G. HOKKEN De secretaris, F. C. DIELEMAN Nieuwerkerk, 24 oktober 1995. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR MIDDEN- EN NOORD-ZEELAND seminar belastingcontrole Iedere onderneming wordt gecontroleerd door de belas tingdienst. Wat kunt u verwachten bij een belastingcon trole en wat zijn uw rechten en plichten? Wat moet u voorleggen en wat kunt u weigeren? Over dit onderwerp organiseert de Kamer van Koophandel -speciaal -voor Schouwen-Duiveland en Tholen het seminar Belasting controle. Data/Plaats: maandag 6 november 1995 te Zierikzee Aanvang: 19.15 uur Kosten: 195,- per deelnemer Voor informatie/aanmelding: Mevr. Adri Kievit, tel. 0118-673540 Auto- en demontagebe :'r!f Ruime sortering onderdelen gebrui' ieuw In- en verkoop schade-si' i Aangesloten bij Autorecyling Nedertend met RDW vrijwaringsbewijs. Molenweg 2 - Bruinisse - Tel. 0111-481400 uaiij m 0~ w J SUPERIOR SHOES k s BoiiiisC SCHOENMAKERS SINDS 1734 Zierikzee, tel. 01110-12488 Middelharnis, tel. 01870-84778

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 11