Statisch Renesse machteloos tegen oppermachtig Zeelandia Zierikzee verliest van goed Luctor'88 WEA/MEVO'80 weet weer wat winnen is All-Ready bekert verder door late treffer Snoek Nog veel haken en ogen aan oprichting golfclub Excelsior Klaverjassen Volleybaldames MEVO, coachloos maar puntrijk <5 t MAANDAG 23 OKTOBER 1995 NR 25862 Demonstratie driebanden ZIERIKZEE - In Biljart- centrum Zierikzee wordt donderdagavond een demonstratie drie banden op de grote matchtafel gegeven. De wedstrijd zal gaan tussen de in biljartkrin gen bekende topspeler Louis Havermans en de van Schouwen-Duive- land afkomstige Ri chard de Bruin. De de monstratie begint om 20.00 uur. Hagesteijn schrikt van Zierikzee HEINKENSZAND - „Ik ben een beetje ge schrokken van Zierikzee. Ik vond ze zwak spe len. Ze hadden wel een beetje meer kunnen en moeten laten zien, ondanks wat blessures", sprak ex-Zierikzee-trainer Kees Hagesteijn. De huidige trainer van Luctor'88 zag zijn ploeg in het duel met Zierikzee kinderlijk eenvoudig met 4-0 aan het langste eind trekken. Zierikzee-trainer Jan Meul- meester werd er al met al niet vrolijker op. ,,Het was bar. We speelden ver beneden ons peil, maar we moeten roeien met de riemen die we hebben", sprak hij. Meulmeester doelde hier mee op een aantal geblesseer den die verstek lieten gaan. Ook Luctor'88 (4e klas KNVB) was niet compleet. ,,Ik kan zo een mannetje of vijf opnoemen die er niet bij waren. De waar de van de 4-0 in een vriend schappelijke wedstrijd moet je op zich zien, maar het is altijd leuk. De uitslag, daar hecht ik geen waarde aan, maar dat de jongens er gewoon stonden wel", gaf Hagesteijn zijn spe lers een pluim. Voor rust kwam de thuisploeg op 1-0 door een goal van Erik de Groene. De Groene rondde een aanval middels one-touch voetbal prima af. Nadat Zie rikzee de eerste tien minuten na rust wat sterker was, trok Luctor het initiatief naar zich toe. Erik de Groene scoorde 2-0 en uit een vrije trap kopte Fred Velkers, in een luchtduel met Wim Lafeber, zijn ploeg naar 3- 0. Uiteindelijk werd het 4-0 uit een vrije trap. De voor Lafeber ingevallen Ruben van der Ha ve werd verrast door de inzet van Fred Velkers in de korte hoek. Meeste doelpunten in eerste helft ZIERIKZEE - De korfballers van All-Ready hebben zaterdag de volgende ronde van het be kertoernooi bereikt. In de voorlopig laatste veldwedstrijd van het seizoen werd het tweede team van Zuidwesters met 9-8 verslagen. Van de zeventien doelpunten vielen er dertien in de eerste helft. De aanval van de thuis club draaide opmerkelijk goed als in aanmerking wordt geno men dat de ploeg Anita in 't Veld (blessure) en Debbie Vos- hart (vakantie) moest missen. Hun plaatsen in de ploeg wer den ingenomen door Saar To- rensma en Angela van de Wek ken. „Zij hadden een ondankbare taak", vond inval ler-coach Jaap van Gastel. „Het is erg moeilijk om te moe ten draaien in een team dat al aardig loopt. Een aantal keren liep de aanval ook nog wel eens vast, maar dat kwam vooral door onwennigheid." All-Ready ging de rust in met een 7-6 voorsprong, maar Zuid westers wist tot 8-8 terug te ko men. In de slotfase was de ploeg in gedachten al bij de strafworpen die de wedstrijd zouden moeten beslissen, maar Esther Snoek voorkwam met haar vierde treffer van de mid dag dat de loterij nodig was om de winnaar aan te wijzen, 9-8. Scores All-Ready: Esther Snoek 4, Ronald Snoek 2, Wim in 't Veld 1, Saar Torensma 1 en Miriam van Tiggelhoven 1. BURGH-HAAMSTEDE - Voor de oprichting van een golfclub bij de Molenberg in Burgh- Haamstede moeten er nog een aantal behoorlij ke hobbels genomen worden. Tijdens een onlangs gehouden bijeenkomst werd de voorge stelde contributie door de aanwezigen te hoog bevonden. Daarnaast ontbreekt het op de ap- proachbaan aan een elementaire voorziening als een overdekte driving range. Positief was dat zeven personen zich beschikbaar stelden verder aan de oprichting van een club te willen werken. Eén belangrijke hobbel is er voor de golfclub in oprichting al genomen. Bij de Molenberg is al een golfbaan. Twee ke,er eerder liepen de plannen voor een golfclub op niets uit, onder meer omdat het vereiste aantal leden om een golfbaan finan cieel mogelijk te maken niet bereikt werd. Bij de Molen berg ligt een zogenaamde ap- proach-golfbaan. Hierbij ont breekt bij iedere baan de afslag, zodat er per hole tussen de dertig en vijftig procent minder meters afgelegd hoe ven te worden door golfer en bal. Dat was ook een van de bezwa ren die door enkele aanwezi gen geuit werden geuit. Zij wil den weten of het de bedoeling is om ooit nog eens een echte golfbaan aan te leggen. Daar voor ontbreekt het echter aan mogelijkheden. Volgens ande ren was dat ook niet nodig. „We moeten juist de specifieke punten van deze baan uitbui ten. Gewone golfbanen zijn ex- al genoeg. Je moet laten zien dat je een bijzondere baan hebt in plaats van je ervoor te scha men", sprak een van hen geest driftig. De man in kwestie vond de hoogte van de voorgestelde contributie, tussen de 450 en 550 gulden per jaar, een veel groter probleem. „Daarmee trek je geen mensen. En er moet toch leven in de brouwe rij komen. Dan komt het van de grond en vervolgens komt van het een het ander." S. Bom, mede-eigenaar van het complex wilde nog geen harde toezeggingen doen, maar na het horen van de kritiek toon de hij zich bereid de contribu tie omlaag te brengen tot onge veer de helft. Behalve de contributie was ook het ontbreken van een overdekte driving range voor sommigen een reden voorals nog geen lid te worden van een golfclub. „Zonder een over dekte gelegenheid om te oefe nen kun je een golfclub niet verkopen. Ik denk dat daar eerst aan gewerkt moet wor den. Andei-s neemt je interesse voor het approach golfen snel af en ga je elders kijken", bracht een van de vaste gebrui kers van de golfbaan in. Dat probleem werd onderkend door J. Kloet, pr-medewerker van de Molenberg. Volgens Kloet loopt er een aanvraag voor een overkapping bij de gemeente. Hij was er van over tuigd dat deze er snel komt. De wens is hierbij wellicht de va der van de gedachte. Bij de aanleg van de baan is immers overeen gekomen dat het open landschap behouden moet blij ven. Met een overkapping van drie meter hoog en tien meter lang is hiervan al snel geen sprake meer. Het is dan ook nog maar de vraag of het alle maal zo snel gaat als Kloet denkt. In totaal hadden bijna dertig belangstellenden zich tegen over het comité van aanbeve ling genesteld. Van de aanwe zigen bleken zeven personen bereid als een soort voorlopig bestuur de zaken allemaal op een rijtje te zetten. Volgens Blom was dat een goed teken. Wat hem betreft kan zijn ac commodatie niet snel genoeg door een groot aantal golfers gebruikt worden. Hij spint daar immers commercieel ge zien garen bij. Dat kan tevens tot problemen leiden, werd er vanuit de zaal opgemerkt. „Niet als er goede afspraken gemaakt worden", aldus Kloet. Bovendien zou het eigenlijk helemaal niet zo erg zijn wanneer de clubleden in het gedrang komen door an dere golfers, merkte hij op. Drie treffers voor Roland Pruijsers NIEUWERKERK - SKNWK speelt komende dinsdag een oefenwedstrijd tegen het eer ste zondagteam van Flakkee. Het duel in Middelharnis be gint om 19.30 uur. Flakkee komt uit in de eerste klasse af deling van het district Rotter dam. NIEUWERKERK - De Rotter damse eerste divisieclub Ex celsior belegt aan het begin van het komend seizoen een trainingkamp op Schouwen- Duiveland. Tijdens het verblijf, begin au gustus 1996 zullen enkele oe fenwedstrijden tegen lokale verenigingen worden ge speeld. Inmiddels staat vast dat op 5 of 6 augustus SKNWK de tegenstander zal zijn. Half juli van dit jaar speelde Excel sior ook al eens een wedstijd op Schouwen-Duiveland. Toen was Zierikzee de tegenstander. ZIERIKZEE - In de Zierikzee- se klaverjascompetitie heeft Zierikzee een verrassende overwinning behaald op de Nutsspaarbank Delta Sport. Door dit resultaat hebben alle zes de teams na twee wedstrij den een keer gewonnen en ver loren. De heer Linthout was de top scorer van de avond. Hij be haalde met 5816 punt de eerste pi'ijs. De overige prijswin naars luiden: 2. T. Verwest 5243, 3. A. Klink 5191, 4. R. van de Zande 4984. 5. M. de Graaf 4909 en 6. T. van de Zande 4900 punten. Rechtsachter Bart Dieleman kwam naar voi'en en haalde de achterlijn. Zijn aanval werd door Pruijsers ingetikt. Na de openingstreffer vielen de gaten niet alleen aan Renes- ses linkerkant te bespeuren. Ook door het midden en over rechts kwamen de aanvallen. Na 35 minuten kon Gerard de Nooijer diagonaal het centrum doorkruisen en een pass geven op Jacco Witte. Deze scoorde van dichtbij 0-2. Coach Kind zag dat zijn ploeg vooral op het middenveld werd overlopen. „Ze speelden op papier met een viermans middenveld, maar vanuit de verdediging schoven steeds drie man door. Dat zorgde voor een te groot overwicht." Om op dat mo ment nog mensen te laten zak ken wat het al te laat. Want met een 2-0 achterstand dien je als ploeg toch wel de aanval te zoeken. Uitstel Het was slechts Zeelandia dat een boel halve en enkele hele kansen wist te scheppen. Pruijsers en Witte misten in de beginfase van de tweede helft al enkele mogelijkheden om de score te vergroten. Dat was oveidgens meer uitstel dan af stel, In de 75e minuut maakt Pruijsers zijn derde treffer van de wedstrijd door van dichtbij de bal simpel achter Verboom te tikken. Na een voorzet van Danny Gilde tekende dezelfde speler ook voor de 0-4. Coach Gert Boer van Zeelan dia kon vervolgens tevreden huiswaarts keren. „We waren duidelijk de betere ploeg, al vond ik dat we de eerste helft nog een paar essentiële fouten maakten. Zo brachten we de bal te veel, op momenten waar we beter voor een pass konden kiezen. De tweede helft werd dat gelukkig beter opgepikt." Renesse - Zeelandia 0-4 (0-2). 25. Roland Pruijsers 0-1, 35. Jacco Witte 0-2, 80. Roland Pruijsers 0-3, 85. Roland Pruijsers 0-4. Derde overwinning op rij ZIERIKZEE - Het eerste damesteam van WEA/MEVO'80 heeft zaterdag de derde compe titiezege op rij gehaald. In de Zierikzeese sport hal Onderdak werd het Rotterdamse Ervea 3, met 3-1 verslagen. (13-15,15-9,15-3,15-8). Het ontbreken van een coach laat zich in de prestaties dus nog niet gelden als een grote handicap. Toch zou de koplo per van de competitie wel graag iemand op de bank heb ben zitten. Al was het alleen maar om de wissels bij te hou den en op momenten de dames van peptalk te voorzien. Tot op heden heeft zo iemand zich ech ter nog niet aangediend en moest Ervea coachloos worden bestreden. Het leek er op dat de bezoekers al hun kracht hadden ver speeld in de eerste set. Toen werd een zorgvuldig door ME VO opgebouwde voorsprong in kort tijdsbestek omgebogen in de uiteindelijke 15-13 winst. In de tweede en derde set hadden de bezoekers steeds minder in té brengen en pas in de vierde leek Ervea zich enigszins te herstellen. De bezoekers namen een 3-0 voorsprong, maar deze werd erg snel ongedaan gemaakt toen Henny van Liere aan service kwam. Onder haar ser vice-bewind boog MEVO de achterstand om in een comfor tabele 8-3 voorsprong. „Ervea heeft een goed basisteam, maar de wisselspeelsters die ze hadden meegenomen stelden niet veel voor. Die zoek je dan op bij het serveren", aldus Van Liere. Met een time-out kon de coach van de Rotterdamse ploeg de aanstaande nederlaag nog wel uitstellen, maar niet voorko men. Bij een 12-3 achtei-stand kwam Ervea terug tot 12-8, waarna MEVO de partij uit maakte. Peter Moerland verliest de bal aan Bart Dieleman. Renesse verloor tevens van Zeelandia. (Foto: Joop van Houdt) RENESSE - Renesse had gisteren weinig in te brengen tegen Zeelandia. Op de 4-0 'nederlaag van de Schouwse ploeg was niets af te dingen. Roland Pruijsers nam met drie treffers het grootste deel van de produktie voor zijn reke ning. Toch was Pruijsers niet eens de beste man van het veld. Dat was Mare Schreuder, de laatste man van de bezoekende ver eniging. Hij bezat een voor de eerste klasse afdeling boven- modaal overzicht. Hierdoor kon hij vrijwel alle aanvallen van Renesse neutraliseren. Daarbij kwam dat hij zich ook nog eens met de opbouw van zijn eigen ploeg bemoeide. Het kan Renesse wellicht aan gerekend dat ze deze angel niet uit het spel van Zeelandia wist te halen. Maar de spelers had den al moeite genoeg om de rest van de spelers van het be zoekende team bij te houden. Het is te makkelijk gezegd dat de thuisploeg korter op de te genstander moest spelen, de ploeg moet er namelijk wel de capaciteiten voor hebben. Zee landia speelde echter in een voor Renesse te hoog tempo, waardoor de ploeg van Nico Kind niets anders kon doen dan de schade beperkt te hou den. „Dit was de beste ploeg tot op heden", constateerde Kind die de nederlaag wel ge flatteerd noemde. „Natuur lijk, want om in de tweede helft toch te proberen de aan sluitende treffer>te maken, zijn we achterin gaan spelen. Dan kan het spel twee kanten op. Of dat doelpunt valt of de tegenstander profi teert van de extra ruimte en verhoogt de score." Balverlies Balverlies van linksback Ro bert Jan Canters leidde in het' begin van de wedstrijd tot de eerste kans voor Zeelandia. Het was ook de rechterkant waar de bezoekers in eerste in stantie de aanval zochten. Met succes want na 25 minuten le verde de zoveelste aanval over deze kant de eerste treffer op. Na twee nederlagen op rij ZIERIKZEE - Na twee nederlagen op rij, lijkt het ergste leed voor WEA/MEVO'80 te zijn gele den. Atak'55 werd in de Zierikzeese sporthal Onderdak met 3-0 verslagen. De setstanden spraken bovendien duidelijke taal (15-6, 15-7 en 15-9). Coach Ton Baas had weinig moeite om het verschil met de eerste twee wedstrijden aan te geven. „Iedereen was vandaag scherp en er werd goed samen gespeeld. Er zat beleving in en wat duidelijk te zien was, was dat iedereen weer plezier in het spelletje leek te hebben. We moesten ook gewoon een keer winnen om aan ons zelf te laten zien, dat we het nog kun nen. Dat het goed liep blijkt wel uit het feit dat ik geen en kele time-out heb hoeven aan vragen. Aan de time-outs van de tegenstander had ik genoeg en daarin hoefde ik ze alleen maar bij de les te houden." Het nieuwe elan diende zich overigens niet zomaar aan. Donderdag werd in een groeps gesprek nog eens naar de oor zaken van de twee nederlagen gezocht. Er kon echter niet di rect een verklaring worden ge vonden. De oplossing werd daarom gezocht in meer bele ving en scherper trainen. Het gevolg van het een en ander was wel dat de spelers 'super geconcentreerd' aan de wed strijd begonnen. Dat bleek ook al in de eerste set. De setwinst kwam door de constante servicedruk geen moment in gevaar. En de twee de en derde set weken daar qua beeld eigenlijk niet van af. Baas roemde na afloop vooi'al het collectief, maar wilde er' toch enige individuele presta ties uitlichten. „Spelverdeler Marcel Bal speelde een uitste kende partij, hij heeft van de week extra scherp getraind. Twee uur lang op honderd pro cent. Klasse. En Peter Lange- rak, een nieuwe speler uit de promotieklasse heeft vandaag bewezen mee te kunnen op dit niveau. Zijn sprongservice is erg gevaarlijk, Maar ook weer omdat hij vandaag goed werd aangespeeld door Bal. Die twee beginnen elkaar aardig te vinden." Ondanks alle euforie rond de eerste set, was coach Cees de Hond van Atak niet bijster onder de indruk van de Zierikzeese volleyballers. „Onze spelverdeler moest soms ballen acht of negen me ter van het net vandaan halen. Dat is niet goed. We hadden vandaag een slechte pass en bij MEVO was de passing wel goed verzorgd. Dat was het verschil want een slechte pass corrigeren is het moeilijkste dat er is. Maar het neemt niet' weg dat we deze partij hadden moeten winnen. Thuis winnen we ook wel van deze ploeg." WEA/MEVO'80 slaagde er tegen Atak in constant servicedruk te houden. Dat legde een goede basis voor de overwinning. (Foto: Marijke Folkertsma) *•»-"'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9