Bluesroute in Goes met dertien bands Brief CNV over WOV Schouwen-Duiveland sterkste groeiregio na Zuid-Beveland Aladin: feestelijke cisshow in een moderne choreografie Naj aars visser ij mosselzaad verloopt hier en daar stroef MAANDAG 23 OKTOBER 1995 NR 25862 7 MIDDELBURG - In een open brief aan de provincie Zeeland vraagt de districtsraad Zee land van het CNV aandacht voor de werkgelegenheid. Door het realiseren van de WOV zal volgens het CNV op termijn bij de Provinciale Stoomboot Diensten (PSD) werkgelegenheid verloren gaan. ,,Dit heeft zijn negatieve effecten voor de regio. Denk hierbij onder meer aan de con sequenties voor toeleverings bedrijven, middenstand en ge meenten", aldus het CNV in haar open brief. Verder vraagt het CNV in zijn brief aandacht voor de finan ciële aspecten van de WOV. ,,Uit de praktijk blijkt dat gro te projecten zoals het onderha vige altijd duurder uitvallen dan op enig moment ge raamd". Een bijzonder punt van aan dacht is de totstandkoming van een fiets/voetveer Bres- kens-Vlissingen. „De districts raad vreest dat anders met name voor West-Zeeuws- Vlaanderen problemen ont staan. Veel inwoners van West- Zeeuws-Vlaanderen werken of leren/studeren aan de 'over kant'. De CNV-districtsraad verzoekt de provincie met klem aandacht te besteden aan deze zaken rond de uitvoering van de WOV. Bevolkingsaantal Bru en Brouw fors gestegen In november in sportpaleis A hoy 70.000 ton van de toegewezen 75.000 ton boven water BRUINISSE/ZIERIKZEE - Afgelopen dinsdag en woensdag heeft de Zeeuwse mosselvloot cir ca 70.000 tonnen mosselzaad en halfwasjes ge vangen op de daarvoor opengestelde bestekken in de westelijke Waddenzee en de Oosterschel- de. Op het Wad lieten dinsdagmiddag en -avond 36 vaartuigen hun vangst registreren. Het ove rige deel van de 80 schepen hield de dagvangst aan boord, overnachtte op de visgronden en voer de volgende dag naar de meetstations Ali- da en Omega. De najaarszaad visserij verliep niet voor alle bemanningen even vlot. Kwekers die dins dag besloten op het Texel- stroom op fijn zaad te korren, moesten na een hele dag vissen genoegen nemen met vangsten van hooguit 900 ton. In de na middag lieten onder meer de YE 20 (645 ton), BRU 40 (Leu- schel, 653 ton), BRU 27 (De Ronde BV, 945 ton), YE 50 (794 ton) en BRU 4 (K. Verspoor, 405 ton) opmeten bij het meet station Alida. Weer andere kwekers hadden het oog laten vallen op half wasjes, of incidenteel nog gro tere maten. Een aantal vaar tuigen viste op halfwas in het Molenrak, het Vlieter en de Omdraai. De vangsten gingen in die gebieden wat vlotter, waardoor onder meer de YE 16 zich rond het middaguur meld de met 910 ton halfwasjes. Het trio YE 79, YE 83 en YE 116 gaf later in de middag acte de présence met ladingen vanaf 1.100 tot ten hoogste 1.400 ton. Van de 80 schepen die bij de zaadvisserij worden ingezet wéren er woensdagavond vijf tien bij die het individuele vangstaandeel niet volledig hadden opgevist. Het betrof voornamelijk kwekers die ge richt op zuiver zaad hadden ge vist. Volgens Produktschaps- medewerker J. Fraanje heb ben de kwekers die het quotum niet konden volmaken geza menlijk nog plusminus 5.000 ton te goed. Vuilbaard Elf schippers kozen afgelopen dinsdag en/of woensdag voor de Oosterschelde en lieten de stalen korren ojd de Vuilbaard zakken. Op een smalle strook, met een lengte van circa drie kilometer, werd op verschil lende maten en kwaliteiten ge vist. Sommige vaartuigen vin gen in een dag hooguit 400 ton. Een uitschieter, zoals de YE 69, stuitte op een zaadbankje en liet om 16.00 uur 1.200 ton zaad door PV-medewerker F. Zoeteweij noteren. De YE 156 ving op zijn beurt circa 1.000 ton grover zaad. De vaartuigen BRU 2, ZZ 3, ZZ 7 en ZZ 10 wachtten de volgende dag af en lieten de vangsten woensdag eenmalig vaststellen. In week 44 vaart de mosselvloot nog maals twee dagen uit voor het vissen op de rasterende 55.000 tonnen zaad en halfwasjes. De bevolking van Zierikzee groeide in het eerste halfjaar van 1995 met veertien mensen. Zierikzee bleef daarmee achter op de andere gemeenten op Schouwen-Duiveland. (Archieffoto) ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland is in het eerste halfjaar van 1995 met 208 mensen ge groeid. Na Zuid-Beveland is Schouwen-Duive land daarmee de sterkst gegroeide regio in Zee land. Bruinisse en Brouwershaven waren op het eiland de sterkste groeiers. Vorig jaar vertoonde het aan tal inwoners van Schouwen- Duiveland nog een daling, maar volgens de jongste cijfers is men nu weer terug op het ni veau van 1993. Volgens de di rectie economie, ruimtelijke ontwikkeling en welzijn van de provincie Zeeland heeft de regio Schouwen-Duiveland haar groei vooral te danken aan het feit dat er zich meer mensen vestigden dan er men sen vertrokken. Dat vesti gingsoverschot bedraagt voor Schouwen-Duiveland 180 men sen over het eerste halfjaar van 1995. Op Schouwen-Duiveland werd de meeste bevolkingswinst ge boekt door de gemeente Brui nisse. Daar zag men het aantal inwoners met 66 groeien van 3568 naar 3634. Bruinisse kon 23 geboortes registreren en zes tien overlijdens. Daarmee komt het geboorte-overschot voor Bruinisse op zeven. Hon derdnegentien mensen vestig den zich in het eerste halfjaar van '95 in Bruinisse terwijl zes tig mensen uit de gemeente vertrokken. Per saldo levert dat een vestigingsoverschot van 59 op. Op de tweede, plaats volgt Brouwershaven met een groei van 46 zielen. De gemeente heeft nu 3864 inwoners. In Brouwershaven werd een ge boorte-overschot van vijf gere gistreerd en een vestigings overschot van 41. Honderdtweeëndertig vestig den zich in de gemeente, ter wijl 91 mensen naar elders ver trokken. De gemeente Middenschouwen zag haar inwonertal met 38 mensen groeien van 2645 naar 2683. In de qua inwoners klein ste gemeente op Schouwen- Duiveland werden in het eer ste halfjaar negentien kinderen geboren en regis treerde men vier overlijdens hetgeen een geboorte-over schot van vijftien oplevert. In Middenschouwen boekte men een vestigingsoverschot van 23. De bevolking van Wester- schouwen groeide met 28 van 6026 naar 6054. Als één van de weinige gemeenten - ook Zie rikzee kent een sterfte-over- schot - op Schouwen-Duive land registreerde men in Wes- terschouwen minder geboortes dan overlijdens. Een sterfte- overschot van elf. Tweehon derdenvierendertig mens'en vestigden zich in Westerschou- wen terwijl 195 mensen elders domicilie kozen: een vesti gingsoverschot van 39. In Duiveland groeide de bevol king met zestien mensen van 5787 naar 5803. In het eerste halfjaar van 1995 werden in Duiveland 30 kinderen gebo ren en registreerde men tien overlijdens hetgeen een ge boorte-overschot van twintig oplevert. Opmerkelijk in Dui veland is dat deze gemeente als enige op Schouwen-Duiveland een vertrekoverschot kent. Ne gentig mensen vestigden er zich terwijl vierennegentig mensen uit de gemeente ver trokken. Zierikzee tenslotte boekte de minste bevolkingswinst. Het aantal inwoners van Schou- wen-Duivelands centrumge meente steeg met 14 van 10.086 naar 10.100. Net als in Wester- schouwen overtrof in Zierik zee het aantal overlijdens het aantal geboorten: een sterfte- overschot van 8. In totaal 252 mensen vestigden zich in Zie rikzee terwijl 230 mensen naar elders vertrokken. Goes Zoals al gemeld is de regio Zuid-Beveland binnen Zeeland de sterkste groeier. Binnen die regio boekte Goes de meeste bevolkingswinst en groeide ook Borsele sterk. Beide ge meenten hebben zowel een groot geboorte-overschot als een groot vestigingsoverschot. De bevolking van Walcheren is het eerste halfjaar van 1995 nauwelijks gegroeid. In West- Zeeuws-Vlaanderen compen seert het sterfte-overschot het vestigingsoverschot en is het bevolkingsaantal gelijk geble ven. De aanhoudende groei van de bevolking in Zeeland is groter dan eerder voorspeld was. ROTTERDAM - Al vijftig jaar reist het gezelschap door Europa: Holiday on Ice. Van woensdag 15 tot en met donderdag' 19 november is de bekende ijsshow te zien in Sportpaleis Ahoy in Rotterdam. De nieuwe ijsshow heeft de naam Aladin mèegekregen. De nieuwe ijsshow is een pro- dukt van de Britse Stephanie Andros, die een grote naam heeft op het gebied van chore ografie. De show opent met een groot, kleurrijk, Spaans feest. Temperamentvolle Latijns- Amerikaanse ritmen, een beet je rock 'n roll en de passie van de Spaanse Flamenco zorgen voor een opwindende proloog die de toeschouwers onmiddel lijk in een feeststemming brengt. Top dog Het volgende programma-on derdeel heet Top dog en is een parodie op een hondenshow. De hond is één van de beste vrienden van de mens en vaak gaan baas en hond op elkaar lijken. Op deze hondenshow ziet men ze beide: welke hond is de mooiste, de intelligentste en de meest gehoorzame". In de eerste scène van Aladin en de wonderlamp wordt de toeschouwer meegevoerd naar een bonte markt in het oude China waar handelaren hun waar aanbieden. Temidden van hen bevindt zich Aladin die door iets te stelen in de ge vangenis terecht dreigt te ko men, maar daar door toedoen van een rijke handelaar aan ontkomt. Wat Aladin niet weet is dat zijn redder in werkelijkheid een boosaardige tovenaar is. In de tweede scène vindt Ala din de geheimzinnige lamp. Maar plotseling is daar de 'aar dige' handelaar die de lamp op eist. Aladin weigert en komt in gevaar door enorme spinne- webben, heksen, vleermuizen, demonen en de duivel. Als Aladin de lamp stevig tegen zich aandrukt verschijnt plots klaps de goede geest. In de derde en laatste scène weet Aladin - met behulp van de geest uit de lamp - het hart van de mooie prinses Shareen te winnen. Maar op de bruiloft verschijnt de als lampenhan delaar verklede tovenaar die de prinses weet te ontvoeren. Aladin doet alles om zijn bruid terug te krijgen. Het wordt een verbitterde strijd. De show in sportpaleis Ahoy in Rotterdam wordt traditiege trouw afgesloten met de Grote Finale; een zee van fraaie kos tuums, veren en glanzende edelstenen. Het is traditie dat het Corps de Ballet de finale verzorgt. Aan de nieuwe ijs show werken verschillende sterren mee. De grote finale: een spektactilciire traditie. Van Chicagoblues tot ruig Boogiewerk GOES - Goed nieuws voor de bluesliefhebbers. Vrijdag' 27 oktober kunnen zij hart hun ophalen tijdens de Bluesroute in Goes waarbij optre dens van dertien bands gepland staan. Het aan bod voert van Chicagoblues in Muddy Waters stijl tot ruig Boogiewerk a la ZZ Top, Texasblues zoals die van Stevie Ray Vaughan en traditionele blues zoals Robert Johnson die vertolkte. Ook dit jaar weer van de partij is Magie Frankie samen met pianist Roel Spanjers en wel in de Geluckige Oliphant vanaf 22.00 uur. In grandcafé Bolsjoi speelt de uit Engeland afkom stige formatie Philip James The Blue Flames. Deze band was eerder al te zien en te ho ren tijdens de Bluesroute in Middelburg. Bottleneck Philip James speelt vooral bot tleneck-gitaar en brengt werk uit de Chicago,- en Mississippi- blueshoek. Het concert in Bols joi begint om 22.00 uur. Café De Pompe is het podium voor de bikerband bij uitstek, Ides of May. De band is afkomstig uit de Achterhoek, draait al ja ren mee i-n de bluestop in Ne derland en is opgebouwd rond Ab Daalmeyer. Ides of May brent stomende bluesrock en heeft inmiddels al drie CD's op haar naam staan. In café Matisse speel de Side kick Blues Band werk van BB King, Wilson Pickett en Dr. Feelgood. De band presenteert in het Goese café de nieuwe CD. Het optreden van de Side kick Blues Band begint om 22.30 uur. In De Snor speelt pianist/entertainer Piano Pete. Vanaf 22.00 uur. In Midcity speelt de Zeeuws Vlaamse Bulldose Blues Band. Deze band speelt vooral werk van de Blues Brothers en BB King. Het optreden begint om 22.30 uur. De Joker stelt het podium beschikbaar voor de sterk in opkomst zijnde El Fish die volgens de kenners egn van de beste blues-mond harmonicaspelers in haar gele deren heeft. El Fish speelt in de West Coast stijl. Aanvang 22.30 uur. BB The Bluesfactory spelen in El Toro hun vijftiger jaren swingblues met uitstekend blaaswerk in de stijl van Otis Redding en T Bone Walker. De groep was eerder te zien op het Bluesfestival in Kwadendam- me. Het optreden van BB The Bluesfactory begint om 22.00 uur. In Nationaal speelt één van de kopstukken van de Belgische Blues: Red Rooster. De band is net terug van een groot festival in Engeland waar ze speelde met onder anderen The Fabu lous Thunderbirds. Aanvang 22.30 uur. Ook uit België af komstig is Ruthless 3 die aan treedt in De Vrijbuiter met werk van Stevie Ray Vaughan. Hun optreden begint om 22.00 uur. Uit West Friesland komt de band rond zanger/gitarist Willem Boon; Sweep de Ville. Dit voor de liefhebbers van George Thorogood The De stroyers. Aanvang 22.00 uur. Dragline Van Walcherse bodem komt de formatie Dragline die speelt in La Strada. De band brengt werk in de stijl van John Mayall, JJ Cale en The Fabu lous Thunderbirds. Het con cert van Dragline begint om 22.30 uur. De Bevelandse bluestrots The Juke Joints sluit de Bluesroute in Goes af met een nachtconcert in El To ro. Dat concert begint om 02.00 uur. Passe-partouts voor alle con certen zijn te krijgen bij de deelnemende cafés en de VVV's in Goes en Middelburg. Donderdag 26 oktober spelen de Juke Joints een speciale un plugged set in café De Pompe in Goes. Dat optreden gaat om 21.30 uur van start. Magie Frankie Roel Spanjers. (Foto: Boyd B. Smith) 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7