'Laatste officiële opening van een dorpshuis voor herindeling' Vanaf vandaag: 80 kiloisief er GOED KOOP Onderzoek naar toekomst van huidige stadhuizen Concert van bluesgigant B. B. King in Vlissingen Aanrijding Auto zwaar beschadigd Brandje in strostapel Bromfietser te veel gedronken Stremming Te veel op Zeeuwse plaatsnamen i MAANDAG 23 OKTOBER 1995 NR 25862 3 Verbouwde Putmeet in Scharendijke feestelijk heropend De grote zaal in De Putmeet werd bijna twee keer zo groot als eerst en kreeg een podium. (Foto: Joop van Houdt) SCHARENDIJKE - „De verbouwing van dorpshuis De Putmeet was aanvankelijk gepland voor 1997 of 1998. In verband met de komende gemeentelijke herindeling van Schouwen-Duiveland hebben we het plan naar voren gehaald en nu reeds laten uitvoeren. Waarschijnlijk is dit de laat ste officiële opening van een dorpshuis voor de herindeling." Namens het gemeentebestuur van Middenschouwen voerde wethouder W. G. Renden het woord tijdens een feestelijke bijeenkomst waarmee dorpshuis De Putmeet in Scharendijke officieel werd heropend. Het dorpshuis werd de afgelo- Op het laatste moment werd architect W. J. Kraamer uit pen maanden voor een bedrag van 873.000 gulden uitgebreid en gemoderniseerd. De grote zaal in het complex werd daar bij bijna twee keer zo groot als vroeger. Er kwam een podium in, waarop de toneelafdeling van de sportvereniging ZSC'62 reeds tijdens de openingsbij eenkomst een toneelstuk pre senteerde. Het mortuarium aan de achterzijde van het dorpshuis werd verplaatst en kreeg een andere ingang. Een initiatief van de gemeente raad, waarmee men volgens Renden achteraf heel blij is. „Het mortuarium is nu veel toegankelijker, terwijl in de directe omgeving ook meer parkeerruimte is." besloten om ook nieuwe tafels en stoelen aan te schaffen voor in de grote zaal, zodat de op knapbeurt compleet was. Ren den sprak de hoop uit dat het vernieuwde gebouw de bevol king van Scharendijke zal in spireren tot het vormen van een dorpsraad. Als herinne ring aan de opening van het dorpshuis in 1976 door de echt genote van de toenmalige bur gemeester Barends heropende hij het nieuwe gebouw met het gedicht: 'Geopend, gedicht, heropend'. „Het ontwerpen van de uitbreiding van De Put meet was een beetje een lastig karwei omdat van het bestaan de gebouw geen goede bouwte kening aanwezig was", aldus Schuddebeurs. Hij vertelde dat bij het ontwerp is gestreefd naar het maken van een simpel en vooral eenvoudig gebouw. „Ik hoop dat de bevolking er veel plezier van zal hebben." Dorpshuisbeheerder J. van Iwaarden vergeleek de voorbe reidingen en de verbouwing met een voetbalwedstrijd. „Aanvankelijk zag het er naar uit dat de wedstrijd voortijdig klaar zou zijn, maar uiteinde lijk hadden we nog een verlen ging nodig." Hij vertelde dat het voor hem een hele ervaring was om in de bouwcommissie te zitten die de bouw begeleid de. „Er worden ideeën van je gevraagd en een vooruitblik in de toekomst. Het was ook heel wat om het oude gebouw waar in we al zoveel jaar werkten te zien afbreken. Gelukkig gin gen gelijk de palen in de grond voor de vernieuwing." Vol gens Van Iwaarden was er alle reden voor de verbouwing. „Als beheerder wil je de men sen die het gebouw willen hu ren wat bieden. In de oude situ atie had je daarbij het gevoel auto te rijden met de handrem nog aan." Na het officiële ge deelte waren alle ogen gericht op de tonelisten van ZSC'62, die op het splinternieuwe to neel de klucht 'De man met de twee schoonmoeders' presen teerden. Daarna kon de bevol king van Scharendijke het ver nieuwde dorpshuis bekijken tijdens een 'open huis'. ZIERIKZEE/BRUINISSE - „Er wordt te hard gereden, te dicht op elkaar en de automobilis ten zijn te snel geneigd om in te halen." Zo vatte het hoofd van de dienstkring Noord- en Midden Zeeland van Rijkswaterstaat, A. van Zeijst de redenen samen die er toe leidden dat vanaf van daag (maandag) een maximumsnelheid van tachtig kilometer per uur geldt op de Rijksweg N59 tussen Zierikzee en Bruinisse. Tot en met gisteren kon onge straft met een snelheid van honderd kilometer over de weg worden gereden, In de toe komst is dat uitgesloten. Me dewerkers van Rijkswater staat halen vandaag de vierkante blauwe 'autoweg borden' weg en plaatsen bij el ke kruising op het traject een verbodsbord, waaraan wegge bruikers kunnen zien dat de weg verboden is voor lang zaam verkeer. „De mensen kunnen daaruit reeds opma ken dat ze niet harder dan tachtig mogen rijden", aldus Van Zeijst, die persoonlijk naar Zierikzee kwam om het eerste verbodsbord te plaat sen. Om de weggebruikers extra op de nieuwe situatie te attende ren, worden bij kruising De Tol bij Zierikzee en de afslag Westkop op de Grevelingen- dam na Bruinisse enorme bill boards geplaatst waarop de nieuwe maximumsnelheid wordt aangegeven. Verder ko men bij elke kruising poster borden die betrekking hebben op de nieuwe maatregel. Behalve deze tijdelijke maat regelen worden langs de N59 tussen Zierikzee en Bruinisse zes radarkasten geplaatst waarmee de snelheid van het passerende verkeer wordt ge meten. Daarbij horen matrix- borden waarmee te hard rij dende automobilisten, via een oplichtende tekst op hun snel heid worden geattendeerd. Volgens Van Zeijst houdt de politie nauwgezet in de gaten of weggebruikers zich aanpas sen aan de nieuwe situatie. „In het begin wordt alleen gewaar schuwd, maar daarna volgen bekeuringen." Hij vertelde dat Rijkswaterstaat met de nieu we maatregel inspeelt op de toenemende drukte en het aan tal ongelukken op de Rijksweg N59. „We willen op deze manier be reiken dat het vrachtverkeer (dat al langere tijd niet harder dan tachtig mocht rijden op de N59) en personenverkeer in één gelijke stroom over de weg rijdt." Vanwege gemeentelijke herindeling ZIERIKZEE - Er komt een onderzoek naar nieuwe bestemmingen die mogelijk zijn voor de gemeentehuizen in Bruinisse, Nieuwerkerk, Brouwershaven, Scharendijke, Burgh-Haam- stede en Zierikzee. Vanwege de gemeentelijke herindeling van Schouwen- Duiveland op 1 januari 1997 verliezen deze gebouwen hun huidige functie als onderko men voor de gemeentesecreta rie en vergaderruimte voor raads- en commissievergade ringen. In plaats van de zes huidige komt er één gemeente- kantoor, van Waaruit de nieu we gemeente Schouwen-Dui veland wordt bestuurd. Met het oog op deze ontwikke lingen heeft de werkgroep Huisvesting (die onderdeel uit maakt van de stuurgroep die de herindeling voorbereidt) di verse bureaus gevraagd offerte uit te brengen voor een haal baarheidsonderzoek. Via zo'n onderzoek wordt bekeken wat in de toekomst kan worden ge daan met de huidige gemeente huizen. Daarbij wordt gedacht aan representatieve functies, archiefruimte of locatie voor het sluiten van huwelijken. Het bureau dat het haalbaar heidsonderzoek gaat uitvoeren bekijkt ook welke locaties in aanmerking komen voor het nieuwe gemeentekantoor voor de gemeente Schouwen-Duive land. Hoeveel ruimte daarbij nodig is, hoe een dergelijk kan toor zou moeten worden inge richt en waar dependances zou den kunnen komen van gemeentewerken. Voorverkoop start 3 november VLISSINGEN - Bluesfenomeen B. B. King geeft op zaterdag 16 maart een concert in Sporthal Baskenburg in Vlissingen. Dit in het kader van zijn nieuwe Europese toernee. B. B. King wordt tijdens dit concert begeleid door zijn vaste band. Support act is de Zeeuwse formatie The Juke Joints. B. B. King geldt als één van de laatste nog in leven zijnde grootheden die de blues sinds de vijftiger jaren populair heeft gemaakt. De zanger/gita rist is al meer dan veertig jaar vrijwel onafgebroken 'on the road'. Hij heeft zijn muziek in de loop der jaren in alle denkbare gele genheden en tot alle uithoeken van de wereld gespeeld. B. B. King bracht meer dan vijftig albums uit en heeft voor een bluesperformer een opvallend groot aantal commercieel suc cesvolle nummers op zijn naam geschreven, zoals The Thrill is gone, Every day I have the blues, You don't know me en Woke up this mor ning. Zijn samenwerking met U2 enige tijd geleden, resulteerde in de hitsingle When love comes to town en leverde B. B. King een nieuw, jeugdig pu bliek op. Kaarten voor het concert op 16 maart dat om 20.15 uur begint, zijn onder meer verkijgbaar op Schouwen-Duiveland, bij Ra dio Weltevreden in Zierikzee ZIERIKZEE - Twee auto's raakten vrijdagmiddag be schadigd bij een aanrijding op de Weg naar De Val bij Zierik zee. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Het ongeluk gebeurde toen een 45-jarige inwoner Van het Duitse Wuppertal afremde voor de verkeerslichten. Een achter hem rijdende 26-jarige inwoner van Bruinisse zag dat te laat en kon zijn auto niet meer tijdig tot stilstand bren gen. Bij de aanrijding die volg de raakten beide auto's be schadigd. HAAMSTEDE - Zaterdagmor gen raakte de auto van een 31- jarige inwoner van Zonnemai- re bij een aanrijding op de Kraaijensteinweg zo zwaar be schadigd dat deze moest wor den weggesleept. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor. Het onge luk gebeurde op de splitsing Kraaijensteinweg, afslag Wes- tenschouwen. een 26-jarige in woonster van Wuppertal (Duitsland) zou volgens de po litie geen voorrang hebben verleend aan de man uit Zon- nemaire. SINT PHILIPSLAND - Zater dagavond moesten de brand weerkorpsen van Tholen en Nieuw Vossemeer in actie ko men voor een brandje in Sint Pliilipsland. De brand werd ontdekt door patrouillerende politieagen ten. Zij troffen in een agrarisch gebied bij Nieuw Vossemeer - plaatselijk bekend als 't Slaak - een in brand staande strosta pel van naar schatting tien me ter hoog, tien meter breed en vijftien meter lang aan. Een getuige verklaarde tegenover de politie dat hij drie minder jarige jongens van de branden de stapel af had zien springen. De drie jongens bleken nog ter plaatse en werden op verden king van brandstichting aan gehouden door de politie. Het betreft twee jongens van 14 jaar en een jongen van 15 jaar, alle drie uit Nieuw Vossemeer. RENESSE - Een 22-jarige in woner van Burgh-Haamstede bleek in de nacht van zaterdag op zondag meer gedronken te hebben dan goed voor hem was. De jongeman trok de aandacht van de politie, omdat hij rond reed op een onverlichte brom mer, bovendien bleek hij geen helm te dragen. Zijn gedrag was voor de politie aanleiding hem een blaastest af te nemen. De onfortuinlijke bromfietser blies op het politiebureau 440 ug/1. In aanmerking genomen, dat 220 ug/1 de grens is om aan het verkeer deel te nemen, vond de politie dit gehalte nog al aan de ruime kant. DORDRECHT - Een defecte goederentrein heeft maandag ochtend vroeg het treinverkeer op de trajecten Dordrecht - Breda en Dordrecht- Roosendaal ontregeld. Even na negen uur was de stremming verholpen. Advertentie BRABANT KNAK WORSTJES pot 8 stuks van JS& Aanbieding geldig van ma. 23 t/m wo. 25 oktober 1995. A&P Services B V. tel. 035-5483333. ELKE DAG GOED NIEUWS Verwachting t/m vrijdag 27 oktober WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 16 graden Windkracht zuid 6 Donderdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 30% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 16 graden Windkracht zuid 4 Vrijdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 16 graden Windkracht zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 24okt. Zon op 07.20, onder 17.27 Maan op 07.29, onder 17.41 Nieuwe Maan: 24 okt. (05.37) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Van vorst aan de grond is voorlopig geen sprake meer. Afgelo pen nacht kwam het vooral in het midden van het land op tien centi meter hoogte nog tot twee graden vorst. Vannacht is het door een toe name van de zuidenwind en de aan voer van zachtere lucht uit zuidoost- Frankrijk niet zo koud meer; het wordt ongeveer 8 graden. Net als vandaag heeft de zon ook morgen overdag vrij spel. Het blijft droog. s'Middags wijzen de thermometers op veel plaatsen 17 graden aan. De zuidenwind trekt boven land aan tot matig en aan de kust en op het IJs- selmeer tot krachtig 6. Na morgen bereiken frontale storingen, zij het in verzwakte vorm, ons land en scher men wolken de zon geregeld af. Met name op woensdag kan wat regen vallen. De temperatuur blijft ondanks dit alles met een graad of 16 boven normaal. BRUINISSE - De politie, de ambulance en een dokter wer den vrijdagavond te hulp ge roepen bij een jongen die bewe gingsloos op een toilet zat op een caravanpark bij Bruinisse. De jongen bleek (veel) te veel aan Bacchus te hebben ge offerd. Hij was niet meer in staat om zelfstandig van het toilet af te komen. Vrienden brachten de jongen terug naar zijn tent waar hij zijn roes uit kon slapen. Hulp van de dok ter was niet nodig. MIDDELBURG - Zeeuwse plaatsnamen, van Aardenburg tot Zonnemaire is de titel van het boek dat vrijdag 3 novem ber wordt overhandigd aan de Commissaris van de Koningin in Zeeland, drs W. T. van Gel der. Het boek werd uitgegeven door het Administratief Dien stencentrum Zeeland (ADZ), een Middelburgs bedrijf dat actief is in het kader van de so ciale werkvoorziening. Het boek wordt uitgereikt in het Prinsenlogement van het Ab dijcomplex in Middelburg. ZIERIKZEESCHEfl NIEUWSBODE® Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 0111-417314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties - Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2°/o B.T.W. Hoofd dienstkring Noord- en Midden Zeeland van Rijksioaterstaat, A. van Zeijst kwam persoonlijk naar Zierikzee om het eerste bord te plaatsen waarmee de veranderde maximumsnelheid op de Rijksweg N59 tussen Zierikzee en Bruinisse wordt aangeduid. (Foto: Joop van Houdt) 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3