Vernieuwd en uitgebreid dorpshuis De Putmeet klaar voor de toekomst 1 AUTOSHOW Dijkgraaf De Haan waarnemend burgemeester van Brouwershaven 0 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND AUTOBEDRIJF SLAGER C.V. r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Partij hout verloren bij brand Auto bekrast 3 KLOK 4 REGIONALE TV 5 VLASOOGSTMACHINE 7 VOETBAL Identiteit dode vrouw Killand-Bath bekend THEATER-MENU MONDRAGON dé krant van schouwen - duiveland! /Vf/Dnc> av3 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 19 OKTOBER 1995 152e JAARGANG NR 25860 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Zie onze advertentie elders in deze krant POORTDIJKSTRMT 61-63 - BROUWERSHAVEN - 0111-691344 Grote zaal van 80 naar 145 vierkante meter De Putmeet anno 1995: lichter en ruimer. (Foto: Marijke Folkertsma) SCHARENDIJKE - „Vroeger had ik vijftien uur werk voorbereiding als ik een groot feest had in De Putmeet, want dat moest in de gymzaal. Dan moesten er tapijttegels op de vloer en moest de zaal versierd. Daar ben ik nu vanaf". Beheerder J. vqn Iwaarden van dorpshuis De Putmeet in Scharendijke is duidelijk in zijn nopjes met het dorpshuis zoals dat er na een ingrijpende zeseneenhalve maand durende verbouwing uitziet. Mor gen, vrijdag, wordt de nieuwe Putmeet in gebruik genomen. De Putmeet werd in 1976 ge bouwd en sinds die tijd is er ei genlijk - tot voor kort - maar bar weinig aan het gebouw veranderd. Van Iwaarden kreeg steeds vaker te kampen met ruimtegebrek en trok eind tachtiger jaren aan de alarm bel. Begin negentiger jaren be gon het balletje te rollen en werden plannen gemaakt voor renovatie en uitbreiding van het Scharendijkse dorpshuis. In de begroting voor 1992 van de gemeente Middenschouwen was de verbouwing van De Putmeet wel opgenomen, maar stond toen nog gepland voor 1994. Een jaar later werd in de aanbiedingsbrief bij de begro ting voor 1993 beloofd dat in dat jaar begonnen zou worden, maar uiteindelijk kwam er toch weer uitstel. In eerste instantie ging men er nog vanuit dat De Putmeet voor nog geen drie ton - 275.000 gulden om precies te zijn - ver bouwd zou kunnen worden. Dat bleek al snel een veel te laag bedrag. In 1994 was de in vestering al opgetrokken naar 660.000 gulden en in augustus van dat jaar werd bekend ge maakt dat de verbouwing van De Putmeet nog anderhalve tón extra zou kosten zodat men uiteindelijk uitkwam op een investering van 815.000 gul-- den. Die extra anderhalve ton schoot bij de CDA-fractie bin nen de Middenschouwse ge meenteraad in het verkeerde keelgat en staande de gemeen teraadsvergadering werd door de christen-democraten een al ternatief plan gelanceerd. Dat plan kreeg echter geen steun van de andere raadsfracties en opgelucht kon Van Iwaarden constateren dat de kogel nu toch echt door de kerk was. In maart dit jaar werd een be gin gemaakt met de eigenlijke verbouwing. ,,Op 3 maart heb ik hier mijn laatste feest ge had", aldus Van Iwaarden. Hij zwaait al sinds de bouw van De Putmeet de scepter in het dorpshuis en ziet met de herin- gebruikname van het ver nieuwde en uitgebreide dorps huis een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. Eén van de belangrijkste ver anderingen aan De Putmeet is voor Van Iwaarden -de uitbrei ding van de 'grote zaal'. Deze mat voor de verbouwing 80 vierkante meter maar is nu 145 vierkante meter groot. Daar komt bij dat men in het dorps huis nu ook de beschikking heeft over een volwassen to neel. Van Iwaarden: „Vroeger moest ik dat opbouwen van losse elementen". Foyer Meteen al bij binnenkomst van het dorpshuis valt een tweede verandering in het oog. Het kleine benauwde halletje met daarin de bar is veranderd in een ruime foyer waar plaats is voor verschillende zitjes. Van Iwaarden heeft in het ver nieuwde dorpshuis ook veel meer bergruimte tot zijn be schikking gekregen. Voor de verbouwing moest hij vaak gebruik maken van berg ruimte van de aan het dorps huis vastgebouwde gymzaal. „Daar staan nu alleen de spul len die er thuishoren, maar bij voorbeeld niet meer het schoonmaakmateriaal. Daar heb ik nu een aparte ruimte voor", aldus de beheerder. Het mortuarium heeft een nieuw plaatsje gekregen, met een ei gen ingang. Het vernieuwde dorpshuis is meteen ook veel beter geïso leerd. Overal is dubbel glas aangebracht en ook het dak is geïsoleerd. „Zie je die radiato ren? Die had ik vroeger nodig voor een ruimte van 80 vier kante meter. Nu kunnen ze door die isolaties een ruimte verwarmen die bijna twee keer zo groot is", aldus Van Iwaarden. Van de gelegenheid is gebruik gemaakt om het meubilair te vervangen en nieuwe gordij nen en vloerbedekking aan te brengen. Van Iwaarden heeft nu ook de beschikking over een microfooninstallatie met verschillende aansluitpunten. „Als er nu een feestje aan de gang is en er is telefoon voor één van de gasten dan kan ik dat nu omroepen. De muziek gaat dan automatisch zach ter". Snel intverken moet hier mogelijk zijn BROUWERSHAVEN - Vijf jaar geleden kwam zij als derde dijkgraaf van het waterschap naar Schouwen-Duiveland. Met ingang van 1 november aanstaande gaat zij die functie combineren met het waarnemend burgemeesterschap van Brouwershaven. „Dat is eerder vertoond, dat moet kun nen", aldus mevrouw De Haan. De vacature in Brouwershaven ontstond door het vertrek van bur gemeester L. N. Labruyère. Hij wordt voorzitter van het bestuur van de Hogeschool Zeeland. Nu nog dijkgraaf, straks ook waarnemend burgemeester, me vrouw A. P. de Haan: ,,Twee maanden een dubbele functie moet kunnen. In 1990 volgde mevrouw De Haan de heer M. J. Steur op als derde dijkgraaf van het Water schap Schouwen-Duiveland. Zij woonde daarvoor in Lely stad waar zij dertien jaar deel uitmaakte van de gemeente raad. Eerst vertegenwoordigde zij een lijstcombinatie van PvdA, PPR en D66. Later ging die combinatie ter ziele en koos mevrouw De Haan voor het lidmaatschap van de PvdA. In 1984 werd mevrouw De Haan wethouder en loco-burgemees ter van Lelystad. Die functie vervulde zij tot 1990. Besturen Dijkgraaf mevrouw De Haan is één van de twee dijkgraven die door de fusie van de water^ schappen boven de Wester- schelde haar baan als dijk graaf kwijtraakt. Zij ziet geen enkel probleem in haar terug keer naar de politiek. Dat het laatste jaar van de gemeente Brouwershaven als zelfstandi ge gemeente best wel eens een turbulent jaar kan worden deert haar niet. „Ik vind het al leen maar leuk als er wat leven in de brouwerij is", aldus me vrouw De Haan. Het inwerken in de nieuwe functie hoeft volgens haar ook niet al te veel tijd in beslag te nemen. „Ik denk dat dat heel snel moet kunnen. Ik ken de streek, ik ken de gemeente en ik ken de problemen die ge paard gaan met een fusie. En ik heb behoorlijk wat ervaring in besturen en leiding geven". Vrouwen Met de komst van mevrouw De Haan beschikt Brouwersha ven straks als eerste gemeente op Schouwen-Duiveland over een college dat geheel uit vrou wen bestaat. Formeel is de be noeming van mevrouw De Haan tot waarnemend burge meester van Brouwershaven nog niet rond, maar volgens de Brouwse gemeentesecretaris A. P. G. van der Sluijs is er geen reden om aan te nemen dat de benoeming niet door zou gaan. Over de inhoud van de porte feuille van de waarnemend burgemeester is volgens Van der Sluijs nu nog niets defini tief. Hij verwacht zelf geen al te grote verschuivingen in de portefeuilleverdeling. Het burgemeesterschap van mevrouw De Haan loopt tot 1 januari 1997, de datum waarop de nieuwe gemeente Schou wen-Duiveland een feit moet zijn. GOES - Bij een grote brand bij een houthandel in Goes is woensdagmorgen voor onge veer een miljoen gulden aan hout in vlammen opgegaan. Ook de loods waarin het hout lag opgeslagen brandde deels af. De politie sluit brandstich ting niet uit. Het vuur werd rond half vier in de morgen ontdekt. De brandweer rukte uit met zeven voertuigen en ongeveer zestig mensen. Het brandweerkorps van 's-Heer Arendskerke ver leende bijstand aan de Goese brandweerlieden. Het korps van Wolphaartsdijk bleef standby op de achtergrond. Bij de brand ging ongeveer duizend kubieke meter hout verloren. Ook werd de over kapping in het middengedeelte van de loods zwaan bescha digd. Na ruim een uur' blussen kon het sein brand meester worden gegeven. Halverwege (ie mor gen werden de nabluswerk- zaamheden gestaakt. Volgens de technische rechercl^, die onderzoek instelde naar de oorzaaak van de brand, Is de brand mogelijk aangestoken. NIEUWERKERK - In Nieu- werkerk is afgelopen weekend de auto van een vijftigjarige man uit deze plaats bekrast. De auto stond geparkeerd aan de Stationsstraat. De eigenaar vermoedt dat de vernieling in de nacht van zon dag op maandag heeft plaats gevonden. Hij deed gisteren aangifte bij de politie. De auto is rondom bekrast. De schade bedraagt ongeveer 3.500.gul den. De eerste wet der politiek is altijd geweest: ik wil I Eerst regen 0 HET WEER Veel bewolking en af en toe wat regen. In de loop van de middag van het noorden uit opklaringen. Min. temp. ±10, middagtemp. ±14 graden. Zuidwestenwind, matig kracht 3 tot 4. In de middag draaiend naar noordwest. Bruinisse zit sinds gisteren zes weken zonder torenklok. NOS negeert Omroep Zeeland bij start regionale televisie. Loonbedrijf Boot maakt in eigen beheer vlas oogstmachine. SKNWK verdedigt titel Zierikzeesche Nieuws bode Trofee op eigen terrein. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. RILLAND-BATH - De vrouw, van wie zaterdag het stoffelijk overschot werd aangetroffen bij Rilland-Bath, blijkt de veertigjarige C. Aarts uit het Brabantse Putte te zijn. De identiteit is dinsdag vastgesteld bij controle van haar vin gerafdruk. Wandelaars vonden het lijk za terdagmiddag in de sloot tus sen het Schelde-Rijnkanaal en het Spuikanaal. Het stoffelijk overschot verkeerde in verre staat van ontbinding. Dit be moeilijkte de identificatie. De identiteit van de vrouw werd achterhaald bij controle van haar vingerafdrukken in het zogenaamde Automatisch Vinger Afdrukkensysteem Ne derlandse Kollektie (Havank). Gebruikelijk In dergelijke omstandigheden is het gebruikelijk dat vinger afdrukken worden genomen. Een vingerafdruk is uniek en bij een positief resultaat is de identiteit honderd procent ze ker. In het geautomatiseerd sys teem van Havank zijn circa 7,5 miljoen vingerafdrukken op geslagen van personen die in aanraking zijn geweest met de politie. Over het feit waarvoor het slachtoffer in het systeem zit, mag de politie in het kader van privacybescherming geen mededelingen doen. Het opsporingsbericht op de Nederlandse televisiezenders maandagavond leverde elf re acties op. Dinsdagavond werd hetzelfde bericht uitgezonden op Belgische televisiezenders. Dat leverde nog geen reacties op. Het vaststellen van de doodsoorzaak vergt gezien de staat waarin het stoffelijk overschot verkeerde nog min stens enkele weken. Zaterdag 21 oktober in RESTAURANT 39,50 inclusief koffie in de pauze Oude Haven 13 - Zierikzee Telefoon (0111) 412670 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, i^ wil een kwartaalabonnement af 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 □jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: n Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1