7e HOBBYBEURS 'KREADOE' VAN 1 TIM 7 NOVEMBER INTERNATIONALE TRIKPIEISÏER NEDERLAND HOBBYLAND UNIEK IN DE WERELD. WORKSHOPS VOUWBEEN IN DE JAARBEURS SPECTACULAIRE AQUARELCURSUS IN DE JAARBEURSUTRECHT DECOREREN, VAN ZIJDEN ZAKDOEK TOT GRENEN WANDMEUBEL De introductie van een nieuwe mee slepende hobby: Foampatchwork reanitütUiWif! De grootste hobbybeurs van Europa in de Jaarbeurs te Utrecht (voor maximaal 2 personen) Entreekorting voor de beurs voor creatieve handvaardigheden l WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 NIEUWSBODE EXTRA Van woensdag 1 november tot en met dinsdag 7 november staat de Utrechtse Jaarbeurs in het teken van de grootste hob bybeurs van Europa; KreaDoe. KreaDoe wordt nu al voor het zevende achtereenvolgende jaar in Utrecht georganiseerd. Na een voorzichtige start in 1989 is de belangstelling van zowel deelnemers als bezoekend pu bliek stormenderhand toegeno men. Zoveel zelfs, dat de organi satie heeft moeten besluiten om de beurs, in tegenstelling tot vo rige jaren, geen vijf maar zeven dagen te laten duren. De Jaarbeurs staat dan ook dit jaar weer bomvol met stands van leveranciers en fabrikanten van de meest uiteenlopende hobby materialen. Een waar eldorado voor mensen met belangstelling voor creatieve hobby's. Waar de interesse ook naar uitgaat, als het met een creatieve hobby te ma ken heeft, dan is het op KreaDoe vertegen woord i gd De Jaarbeurs in Utrecht blijkt een ideale locatie te zijn om zo'n groots opgezet evenement plaats te laten vinden. Het ligt centraal in Nederland en bovendien stopt de trein bijna voor de deur. Tijdens de beursdagen zijn er op alle stations in Nederland Trein- toegangs-kortingkaarten ver krijgbaar. Buitengewoon veel Nederlan ders blijken hun vrije tijd zinvol te willen besleden en doen aan een of andere creatieve hobby. Nederland heeft wat dat betreft zelfs een unieke positie in de we reld, want er is geen ander land ter wereld dat zoveel hobyïsten kent. Naast hel werk en de sport blijken we met z'n allen ook nog eens op het artistieke vlak goed uit de voeten te kunnen. Zeker nu de televisiepulp door een onoverzichtelijk aantal zen ders met evenzovele "herhalin gen" minder aantrekkelijk is ge worden, grijpt men vaker naar een bevredigender manier om de vrije tijd te besteden. In steeds meer Nederlandse huiskamers hoor je de timmer, zaag, knip. plak en boorgeluiden van nijvere hobbyisten. In de praktijk blijken creatieve hobby's nogal versla vend te werken, wie er eenmaal aan begonnen is vindt veel vol doening en kan er maar moeilijk mee stoppen. Deze nationale, edoch prettige verslaving dreigt ook over de landsgrenzen aanstekelijk te wer ken, want KreaDoe krijgt in toe nemende mate bezoek van be langstellenden uit landen zoals Duitsland, België. Engeland. Frankrijk enz. KREADOE, ELDORADO VOOR CREATIEVE EUROPEANEN. Kennis maken met nieuwe hob by's, verfrissende ideeën opdoen, hobby's uitproberen het kan in de Jaarbeurs. Welhaast elk denkba re hobby geeft er acte de precen- ce: tekenen, schilderen, model bouw, patchwork, beeldhouwen, pottebakken, textielverven, do zen maken, poppenhuizen, wol- bewerking. kleding verfraaien, home-decoratie, klokken maken, keraniek, hout draaien, weven, boetseren, stempelart, kalligrafie, naaien, handwerkhobby's en nog tientallen andere vormen van vrijetijdsbesteding. KIJKEN MAG, AANKOMEN MAG, UITPROBEREN MAG Het aardige van KreaDoe is, dat het niet bij alleen maar kijken hoeft te blijven. Nee KreaDoe staat er juist bekend om, dat het een aktieve beurs is, waar van al les te beleven en te doen valt. Zeer veel deelnemers laten het publiek door interaktieve works hops daadwerkelijk kennis ma ken met hun produkten. Heel prettig voor de bezoeker, die tast baar bezig is met die produkten en er op die manier veel makke lijker een oordeel ovfcr kan vel len. Bovendien zijn die works hops telkens weer buitengewoon gezellig. Soms zijn de works hops gratis, soms vraagt men een bescheiden materiaalvergoeding. Er zijn steeds deskundigen aan wezig, die u helpen bij het ver vaardigen van een probeerwerk- stukje. VARIATIE Wie de beurs KreaDoe bezoekt, mag daar wel een dag voor uit trekken. Het aanbod is zo im mens groot, dal u beslist een dag onder de pannen bent. zeker als u hier en daar een workshop be zoekt. TIJDEN EN PRIJZEN KreaDoe opent op woensdag 1 november. De beurs duurt tot en met dinsdag 7 november en is elke dag geopend van 10.00 uur lot 17.00 uur. De toegangsprijzen zijn voor volwassenen 12,-. voor mensen met een 65+-pas 9,- en kinderen tot en met 12 jaar (on der geleide) mogen gratis naar binnen. Er zijn vanaf 26 oktober op alle stations trein-toegangs- kortingkaarten verkrijgbaar. Met dc bon onderaan deze pagi na krijgt u ook een gereduceerde entreeprijs. Een combinatie van kortingen is niet mogelijk. U bent van harte welkom op hel grootste creativiteitsfeest van Europa. Informatie over de hobbybeurs KreaDoe: AFC Promotions Genderen 04165 -1790 De grootste kleine cursus" Wie belangstelling heeft voor 3 Keer per dag kunnen zo'n 100 de schone kunst van het aqua- belangstellenden een één uur relleren, maar het door gebrek durend college bijwonen, aan basiskennis nog niet aan- Het aquarelleer-college is een duift, kan van 1 tot en met 7 no- initiatief van "Atelier", toon- vember, op de hobbybeurs aangevend teken- en schilder- KreaDoc in Utrechtse Jaar- magazine, en "Winsor New- beurs, alles te weten komen ton", fabrikant van kunstschil- over deze schildertechniek. dersverven. Dècoratierage slaat toe in Nederland De hobbybeurs KreaDoe vindt plaats van woensdag 1 tot en met dinsdag 7 november. Openingstijden: dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur Boekbinden in opmars. Sinds enige jaren manifesteert het vakblad voor vrije-tijds boek binders, "Vouwbeen", zich op de Utrechtse KreaDoe beurs. Een vouwbeen is een veelgebruikt stuk gereedschap bij boekbinden. Het tijdschrift vierde onlangs z'n eerste lustrum, en zag kans om in die vijf jaar z'n abonnee-tal van ongeveer 200 tot meer dan 1100 op te voeren. Kortom boekbinden en kartonna- ge'zitten "in de lift". Redenen genoeg om dit jaar ter gelegenheid van de hobbybeurs KreaDoe z.g. workshops te orga niseren. De bedoeling is dat be langstellenden in korte tijd en on der deskundige begeleiding een eenvoudig doch smaakvol boek je maken. Daartoe wordt bij de stand van Vouwbeen een "bouw pakket" aangeschaft waarmee de potentiële boekbinder zich naar de workshop begeeft. Men wordt daar opgevangen door deskun digen en gaat aan de slag. In het pakket bevindt zich een schriftelijke instructie en bij vra gen wendt men zich tot één van de begeleiders. Het kan dus niet misgaan. mogelijkheid om middels ver krijgbare lijsten met cursussen, ook in de regio, verder te gaan met deze boeiende en verslaven de hobby. De mogelijkheden zijn legio; zelf inbinden van tijd schriften en bijzondere boeken zoals dagboeken en receptieboe- ken, maken van dozen en foudra- len, etc. De mogelijkheden om deze hobby te verbreden en te verdiepen zijn schier eindeloos. Het ambacht is tenslotte meer dan vijf eeuwen oud. Vouwbeen heeft voor belangstel lenden een uitgebreide informa tiestand op de hobbybeurs in dc Jaarbeurs Utrecht. Op opzienbarende wijze wordt daar 7 beursdagen lang een mi- nicollege gegeven, waarbij de techniek van het aquareleren van A tot Z uit de doeken wordt gedaan. U krijgt les van Rob Komala (bekend van eerdere colleges in het hele land), samen met Laura Broos. Vanaf het podium wei den zij u in, in de geheimen van het aquarelleren. Niemand hoeft iets te missen, want de technieken die zij laten zien worden geprojecteerd op een grote videowall. De basis technieken worden gedemon streerd en u krijgt vervolgens te zien hoe een aquarel opge bouwd wordt. Gaandeweg wor den de te gebruiken materialen doorgenomen. Een aantrekkelijke manier om eens kennis te maken met deze creatieve hobby. De toegang tot het mini-college is gratis. En raakt u enthousiast, dan kunt u direkt thuis aan de slag, want alles wat u nodig hebt is volop verkrijgbaar op de beurs. een eigen naam te omschrijven. Daarom is er nu "Dekoratie Hobbie", een soort verzamel naam voor alle hobby's die met decoreren te maken hebben. Compleet met eigen full-colour magazine dat zes maal per jaar verschijnt. Het gaat in hoofdzaak om drie hoofdlijnen; Tri-Chem, Jean Watkins etc." en Swarovski. Met deze drie hoofdprodukten kunt u werkelijk alles decoreren. Tri-Chem is de bekende textiel verf en Swarovski staat voor een indrukwekkende kollektie exclu sieve mode-accesoires waarmee kleding prachtig afgewerkt kan worden. Jean Watkins staat voor een aan tal produkten waarmee hout be werkt, veredeld en gedecoreerd kan worden. Een ware uitdaging voor liefhebbers. 'Home Deco- ration'-trends kunt u op de voet volgen en thuis toepassen. Ook kunnen de oude meubeltjes weer van zolder, want met Jean Watkins maakt u er absoluut weereen fraai en gewild meubel stuk van. Ideaal voor man en vrouw om samen lekker bezig tc zijn. KENNIS MAKEN Wie nieuwsgierig is naar dc mo gelijkheden die "Dekoratie Hobbie" te bieden heeft kan naar de hobbybeurs KreaDoe in de Jaarbeurs in Utrecht, van I t/m 7 november. Omdat hel om een vrij nieuwe hobbyrichting gaat, gaat Kippers op deze beurs op "grootse wijze" uitpakken. Hoe precies wilden ze nog niet kwijt, maar dat het spec taculair wordt, daar kunt u op re kenen. Wie met "Dekoratie-Hobbie" gaat werken wordt niet aan zijn lol overgelaten. Kippers werkt met kursusleidslers die wekelijks cursussen geven in het hele land. Er zijn een groot aantal cursussen waaruit u kunt kiezen, van basis cursus "werken met standaard- verf" tot Zijde- en I lome Dceo- rationcursussen. Daarnaast is er het al eerder genoemde magazi ne met steeds weer nieuwe ideeën, tips, patronen, technie ken en nieuwe trends. De komende wintel en een hele boel winters erna hoeft u zich ab soluut niet te vervelen. Een van de vele foampatchwork pakketten "Dekoratie-Hobbie' is een hob by waarbij veel creatieve men sen zich naar hartelust uit kun nen leven. Met de materialen, gereedschappen en cursussen die "Dekoratie-Hobbie" te bie den heeft kan men werkelijk al les, maar dan ook alles decore ren. Men kan als het ware een decoratietour door het huis ma ken en gaandeweg de hele in boedel onder handen nemen. Verantwoordelijk voor deze rage is Kippers bv uit Hatlemerbroek. Een hobbylirma die grote be kendheid geniet als leverancier van Tri-Chem, een serie populai re textielverven. Deze textielver ven zijn en blijven de voornaam ste producten van Kippers, maar vanaf dit jaar zijn er een groot aantal nieuwe trends op decora- tiegebied. Naast de decoralicmogelijkhe- den op kleding en vele andere materialen kan men nu ook alle ontwikkelingen op het gebied van 'Home Decoration' volgen. VEELOMVATTEND Er is zo buitengewoon veel tc be leven in 'decoraiicland' dat hel bijna ondoenlijk is om alles met Foampatchwork is een nieuwe techniek, waarmee men snel en op eenvoudige wijze zeer leuke resultaten kan boeken. De intro ductie van deze nieuwe nijver heid vindt plaats op de hobby beurs KreaDoe in de Jaarbeurs te Utrecht. Het lijkt enigszins op hei beken de patchwork, maar bij deze techniek worden geen naald en diaud gebruikt, maar werkt men met foamhord. Dit speciale foambord, een soort styropoor, lijkt op piepschuim, echter met een opmerkelijk fijne structuur. Aan beide zijden van het bord is een papicrlaag aangebracht. Heel pieltig deze papierlagen, want dal biedt de gebruiker de moge lijkheid om van tevoren een ont werp te tekenen. Zo is een goed ontwerp van tevoren al gewaar borgd. Na het nodige leken- en gum- werk begint het echte patchwork. Alles wat daar voor nodig is, is een mesje en een stopnaald. De getekende lijnen worden met het mesje I centimeter diep in het foambord gesneden, vervolgens worden de lapjes stof met de stopnaald in dc "voeg" gedrukt. Werkt makkelijk en past altijd perfect. Hier bewijst de fijne structuur van het foambord goe de diensten, want hel brokkelt niet. Als patchwork liefhebber wil je natuurlijk een beetje volu me in je werkstuk hebben. Ook daar is aan gedacht, door op som mige delen eerst wat 'volilme- vlies' te plakken ontstaat vanzelf het gewenste effect. WORKSHOP FOAMPATCHWORK Kennis maken met deze nieuwe hobby en ook daadwerkelijk uit proberen hoe het werkt kan op de hobbybeurs KreaDoe in Utrecht. "Van Eeuwen Hobby" organi seert daar gedurende zeven da gen een promotie-workshop. Hier kan men tegen een zeer ge ringe materiaalvergoeding zelf aan de slag met foampatchwork. De bezoeker krijgt als model een Delftsblauw tegeltje of een kerst lijstje. Er is volop keus uit mooie Amerikaanse patchworkstoffen. Wie al eerder op de beurs KreaDoe is geweest, weet dat zulke workshops altijd zeer ge zellig uitpakken. PAKKETTEN. Er zijn vanaf begin november verschillende foampatchwork- pakketjes verkrijgbaar in de hob bywinkels. Diverse formaten met legio designs, zoals kerstmotie ven, kinder- of bloemont weipen. Wie de smaak te pakken krijgt kan zich storten op het 'grotere' werk zoals schilderijpakketten met allerhande ontwerpen; kin- dercarousels, ganzen, fruitman den. dolfijnen en vele andere. In ieder geval genoeg om de ko mende wintermaanden thuis, of in clubverband, eens lekker cre- "Nederland is een hobby land bij uitstek. Het blijkt dat we naast het "Oranjegevoel" nog een gemeenschappelijk kenmerk hebben, een cre atieve inborst. Opmerkelijk veel Nederlanders besteden hun vrije tijd aan het uitoefe nen van de een of andere cre atieve hobby. Nederland is zelfs toonaangevend op dit gebied." Aan het woord is Wim Kros, uit gever van een aantal belangrijke hobbybladen en bekende Neder lander door zijn wekelijkse op treden in bet televisieprogramma Koffietijd van RTL-4. Er wordt vanuit dc gehele we reld met bewondering naar Nederland gekeken door fabri kanten en leveranciers van hob- byprodukten. Nergens anders ter wereld is de bevolking zo nijver bezig, nergens anders wordt er zo veel aan höbbyprodukten uitge geven en nergens anders bloeit dc hobby wereld als in Neder land. Wal de preciese oorzaak van dit typisch Hollandse hobby-en- thousiasme is. is moeilijk aan te geven. Misschien wel onze natte, koude winters, waarbij we hel liefst maar binnenshuis verpo zen. Zeker is. dat groots opgezette beurzen en het verschijnen van verschillende tijdschriften de massale belangstelling in de af gelopen jaren alleen maar ver sterkt hebben." Wim Kros is zelf uilgever van het populaire blad "Hobby Handig" Een veelomvattend magazine. Mocht het "boekmaken" aan slaan dan biedt Vouwbeen de atief bezig te zijn. DOZEN MAKEN Dozen maken is een hobby die in de afgelopen jaren bijzonder populair is geworden^ Het is dan ook voor de hand liggend, dat de foampatchtechniek ook in deze hobbyhoek een plaatsje heeft veroverd. Er zijn nu al heel aardi ge pakketten verkrijgbaar; een 9- vaks Jheedoos, een servetten- doos, naaimandje, sieradendoos enz. enz., alle met fraaie ontwer pen. Wie echt alles over foampatch work wil lereir heeft veel aan het 'Doeboekje' dat geschreven is door Margriet Kors. De titel luidt: Foampatchwork. zonder naald en draad. dat zo'n 12 jaar geleden het dag licht zag. Wim Kros is door zijn uitgeverij en grote kennis van hobbyzaken, nauw betrokken ge weest bij de organisatie van wat nu de grootste hobb>*beurs van Europa is: KreaDoe. KreaDoe en "Hobby Handig" zijn in de afgelopen zeven jaar onafscheidelijk geworden. Het blad promoot de beurs, ter wijl de beurs het blad promoot. Een soort kruisbestuiving, zoals Wim dal zelf noemt. Beiden zijn er van overtuigd, dat de belangstelling voor hobby's alleen maar toeneemt, getuige het feil dat ca. 80.000 mensen dc beurs bezoeken en er steeds weer reikhalzend uitgezien wordt naar het volgende nummer van "Hobby Handig." Binnenkort verschijnen er twee gloednieuwe hobbytijdschriften. UITKNIPPEN Lezers van dit blad betalen bij inlevering van deze reductiebon aan de Jaarbeurskassa geen 12,- maar slechts 10,- p.p. INIET IN COMBINATIE METANOERE KORTINGEN I 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5