Accordeonleraar brengt eigen nstrumenop de muziekmarkt Najaarsshow tweedehands auto's in sporthal Onderdak IMlTfl UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND BEL NU: Di 1 MI-LEENL1JN 100,- en 200,- Eerste CJV-filmdag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Cursus Russisch en Slowaaks 06-8282836*1 SALOMON SCHOENEN nu Orphange in De Piek Speelgoedbeurs De Krukels ne dé krant van schouwen-duiveland! Harry Schroevers importeur Pazzoli Op vrijdag 20 en zaterdag 21 oktober Zierikzeese wint reischeque bij IJssalon Croissanterie Capri H NSE H NSE ZIERIKZEE - Dé Zeeuwse Volksuniversiteit start in de week van 23 tot en met 27 okto ber met cursussen Russisch en Slowaaks in Zierikzee. De cursus Russisch omvat twintig lessen van anderhalf uur en wordt gegeven in de RSG Professor Zeeman aan het Hatfieldpark 2. De kennisma kingsbijeenkomst voor alle ni veaus vindt plaats op maandag 23 oktober om 19.30 uur. De aanvangsdatum van de lessen wordt in overleg met de docen te vastgesteld. Slowaaks Vijftien lessen Slowaaks van anderhalf uur worden gegeven aan het Jannewekken 19. Ook hier wordt de datum van aan vang in overleg met de docente bepaald. De kennismakings bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 26 oktober om 19.30 uur. Voor meer informatie kunnen belangstellenden zich wenden tot het ZVU-bureau, telefoon 0118-364800 of fax 0118-626789. BRUINISSE BURGH ZIERIKZEE Deze week op de achterpagina van Duke Kostenbroek *20™. nnr-rr™. 1t a„gevolmachtigd intermedial toetsing en registratie bkr hel POSTSTRAAT 44 ZIERIKZEE 0111 412605 al onze offertes zijn vrijblijvend en kosteloos Advertentie de nvm-selectie het onroerend goed aanbod van de nvm makelaars van schouwen-duiveland... wekelijks op de achterpagina van deze krant deurloo NIEUWSBODE EXTRA B WOENSDAG 18 OKTOBER 1 995 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND DEZE EDITIE BESTAAT UIT 22 PAGINA'S ZIERIKZEE - Zaterdag 21 ok tober wordt de eerste CJV- filmdag gehouden van het sei zoen 1995/96, waarin een aantal filmdagen voor de jeugd zijn gepland. Alle voorstellingen zijn te zien in de grote zaal van gebouw de Driehoek aan Kerkhof NZ in Zierikzee. Via de scholen zijn uitnodigingskaartjes ver spreid, leerlingen van OBS Binnen de Veste kunnen zo'n kaartje halen bij slagerij Or- née-Bolier in de Sint Domus- straat. 's Middags zijn jongens en meisjes van 4 tot en met 8 jaar welkom bij de Disney- film De Leeuwekoning ofwel The Lion King. Aanvang 14.00 uur. De voorstelling duurt tot 16.00 uur. 's Avonds is er voor de jongeren van 9 tot en met 14 jaar de film Richie Rich, het avontuur van vijf vrienden, een butler en een hond. Aan vang 19.00 uur. Deze voorstel ling duurt tot 21.30 uur. Bij beide voorstellingen is de zaal een kwartier voor aanvang van de film geopend. VLISSINGEN - De doom/ deathmetalformatie Orphange treedt zaterdag 21 oktober op in De Piek in Vlissingen. Deze groep begon in 1993 als project rond gitarist Lex Voge laar. Na enkele succesvolle demo's zocht Vogelaar enkele muzi kanten bij elkaar en vormde daarmee Orphange. De eerste CD, Oblivion ver scheen in januari van dit jaar. Aanvang: 22.00 uur. Op vrij dag 20 oktober kan er weer ge jamd worden. BRUINISSE - Peuterspeelzaal De Krukels in Bruinisse houdt woensdag 25 oktober in Molen straat 44 een fancy-fair en speelgoedbeurs. Naast de fancy-fair met zijn spelletjescircuit zoals onder meer sjoelen, kipje prik, vis sen en nog veel meer is er een beurs van tweedehands speel goed. Kinderen kunnen wor den geschminkt en tevens is er een poppendokter die grieperi ge, verkouden en gevallen pop pen weer beter maakt. Ook is door het bestuur van De Kru kels aan de inwendige mens ge dacht. De bazar duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Om onge veer 15.30 uur is de trekking van de loterij Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dbr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, -gp Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee ZIERIKZEE - „Alweer een nieuwe ster aan het accordeonfirmament?" Zo start de Nederland se Organisatie voor Accordeon en Mondharmo nica (NOVAM) het positieve testrapport voor de Pazzoli-accordeon. Dit instrument is ontwik keld door Harry Schroevers, accordeonleraar aan de Zeeuwse Muziekschool, en wordt ge maakt door een fabriek in voormalig Oost- Duitsland. En met veel succes. ,,Het is eigenlijk geleidelijk gegaan," vertelt Harry Schroe vers. Naast het lesgeven en het coördineren van diverse orkes ten en ensembles houdt hij zich ook bezig met onderhoud en re paratie van accordeons. ,,De onderdelen die ik hiervoor no dig heb, bestel ik altijd bij de Harmonafabriek in Klingen- thal. Dit fabriekje bestaat al meer dan honderdvijftig jaar. Sinds het vallen van de muur zijn ze ook westerse materia len gaan gebruiken en dat heeft de kwaliteit van dat in strument behoorlijk opge krikt. Op een gegeven moment heb ik een lijstje met adviezen voor verbetering ingeleverd met een aantal punten waarop volgens mij de Harmona-ins- trumenten verbeterd zouden kunnen worden. Normaal ge sproken horen ze weinig op- of aanmerkingen omdat ze meest al aan de groothandel leveren. Zo'n groothandel heeft allerlei instrumenten en kan uiteraard niet overal evenveel verstand hebben. In ieder geval waren ze in Klingenthal zo enthou siast over de adviezen, dat ze mij voorstelden om een instru ment onder eigen naam op de markt te gaan brengen." Dat de tijd rijp was voor een goed instrument met een rede lijke prijs bleek uit het succes van de kersverse Pazzoli-ac cordeon. Schroevers: „Een goe de accordeon is behoorlijk duur en daarnaast betaal je ook voor de naam. In de tijd dat ik mijn instrument op de markt bracht waren de prijzen behoorlijk de pan aan het uit rijzen." 1 Prijsvraag De naam Pazzoli is tot stand gekomen door middel van een prijsvraag. Schroevers: „Dat leverde ongeveer honderd vijf tig inzendingen op. Pazz is een verbastering van peace en -olie staat voor 'geolied', de Pazzoli speelt lekker. De naam is ver zonnen door Jaap van der Oest uit Zierikzee." De accordeon is in twee ver schillende uitvoeringen te ver krijgen. De 'Proffi' en de 'Standard'. Deze laatste is ver krijgbaar in alle modellen en de Proffi alleen in het 96-bas- model en heeft onder meer als extra de beschikking over een klankkamer. Beide uitvoerin gen zijn ook verkrijgbaar met een knopklavier. Daarnaast kunnen er instru menten besteld worden met melodiebassen, met convertor of alleen melodiebassen. Alle maal vaktermen die de gemid delde leek waarschijnlijk niet veel zal zeggen. Schroevers lacht: „Wie weinig van accordeons weet zal waar schijnlijk ook niet op de hoog te zijn van het feit dat het ei genlijk een blaasinstrument is. De lucht wordt aangevoerd door een blaasbalg, die de mu zikant door trekken en duwen in beweging brengt. De lucht gaat langs een metalen tonge tje dat hierdoor gaat trillen. Dit veroorzaakt een toon. Deze metalen tongetjes bevinden zich in de 'tongenhuizen' en de ze zijn weer bevestigd aan een zogenaamd tongenblok. Bij de Pazzoli worden Italiaan se stemtongen gebruikt, die zijn beter dan de Duitse. Het is heel belangrijk dat er weinig lucht zit tussen de tong en het tongenhuis. Bij die Italiaanse kan er nog geen papiertje tus sen en dat speelt gewoon mak kelijker. Door middel van een aantal re gisters is de klank te beïnvloe den. Daardoor kun je veel ver schillende soorten muziek maken met een accordeon. Ook polyfone muziek klinkt heel mooi. De kleine zwarte knop jes zijn de bassen voor de bege leiding." Concertina Veel mensen die willen begin nen met accordeon spelen schrikken van het aantal knopjes. Schroevers: „Het is heel be langrijk dat je het in-strument in je macht hebt. Het is net als met leren fietsen, als je een te grote fiets hebt kun je het niet goed leren. Kinderen moeten dus met een klein in-strument beginnen." Harry Schroevers geeft, behal ve aan de muziekschool in Zie rikzee, les in heel Zeeland. Vijf jaar geleden richtte hij de Zeeuwse Accordeon Vereni ging Concertina op. Schroevers: „We begonnen met twaalf leden en inmiddels is het uitgegroeid tot tachtig le den. Er is een afdeling in Zie rikzee, in Vlissingen en in Oostburg. Iedere afdeling re peteert wekelijks en één keer in de maand komen we alle maal bij elkaar. We geven ook regelmatig concerten, bijvoor beeld in verzorgingshuizen. Binnenkort, op vrijdag 27 ok tober zijn we in De Schutse in Haamstede. Deze uitvoering is vooral be doeld om mensen kennis te la ten maken met de accordeon. We laten de verschillende mu ziekstijlen horen zoals klassie ke muziek van Mozart en het Harry Schroevers, accordeonleraar aan de' Zeeuwse Muziek school, heeft zijn eigen instrument ontwikkeld en laat deze onder de naam Pazzoli fabriceren. (Foto: Joop van Houdt) requiem van de beroemde mu sical-schrijver Webber. Daarnaast brengen we muziek uit de Lion King, discomuziek en andere populaire muziek. Er is voor iedereen wat bij. Het orkest is verdeeld in ver schillende partijen: een eerste, tweede en derde stem plus be geleiding. Daarnaast is er slag werk en een bas. Soms hebben we ook een synthesizer erbij. De aanvang van het concert in De Schutse is 19.30 uur. Een reischeque van duizend gulden voor de 23-jarige Kim Bij de Vaate (rechts) uit Zierikzee. De hoofdprijs van de actie van IJssa lon Croissanterie Capri werd vorige we&k getrokken door nota ris P. J. E. Frantzen uit Goes. De actie begon in april vorig jaar. Bij iedere vier gulden besteed aan ijs werd een stempel op een volle kaart gegeven. De volle kaart kon vervolgens in een bus ge deponeerd worden en de klant kreeg een mega-milkshake cadeau uit het gloednieuwe Amerikaanse milkshake-apparaat dat eige naar R. Verschuren aanschafte. Ook trok de notaris 25 T-shirts winnaars. Kim Bij de Vaate is politie-agente en oefent dit beroep uit üi Oud-Beijerland. Kim: ,,Het was wel een verrassing natuur lijk. Dit jaar zal ik de cheque niet meer gebruiken want ik heb al een vakantie in Frankrijk besproken. Misschien dat ik hem in derdaad ga gebruiken om eens naar Venetië te gaan. Anders mis schien een weekendje Parijs of Londen.(Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Meer dan honderd tweedehands auto's vormen de basis van een najaar-occasion show, die vrijdag 20 en zaterdag 21 oktober wordt gehouden in het Zierikzeese sportcen trum Onderdak. Het gaat om een initiatief van vijf Zierikzeese autodealers. Na het succes van de eerste ge zamenlijke occasion-show die vorig jaar werd gehouden, na men de autobedrijven Braai, Goedbloed, Legemaate, de No- belpoort en Van der Wekken het initiatief om ook dit jaar een 'tijdelijke showroom' in te richten in de Grevelingenhal; de tennishal van sportcentrum Onderdak. Dat houdt in dat de Zierikzeese autodealers over een ruimte met vloeroppervlakte van on geveer tweeduizend vierkante meter beschikken om hun tweedehands auto's te presen teren. Daarnaast worden op het par keerterrein voor het sportcen trum ongeveer twintig occa sions tentoon gesteld. Voor alle auto's van vijf jaar en jonger geldt een garantiere geling van twaalf maanden. Voor belangstellenden die een auto willen kopen, maar niet direct over het benodigde be drag beschikken, kunnen de autodealers ter plekke een fi nanciering regelen. Evenals vorig jaar is Auto- Unie Zeeland tijdens de show present met een collectie licht metalen velgen, radio's, ban den en trekhaken. Experts De Nationale Autopas kan de juiste kilometerstand van alle ingebrachte auto's vaststellen. Twee onafhankelijke experts zijn tijdens de show aanwezig om inruilauto's te taxeren. Iedere bezoeker van de najaar- occasionshow krijgt een con sumptiebon voor een drankje. Mensen die tijdens de show een auto kopen krijgen een dineet je cadeau bij het voertuig. Kinderen Voor kinderen is een speciaal speelhoekje ingericht, waar ze onder meer films kunnen be kijken van Formule I wagens. De najaar-occasiorishow is vrijdag 20 oktober van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag 21 ok tober van 10.00 tot 17.00 uur. Vorig jaar hielden de Zierikzeese autodealers voor het eerst een gezamenlijke occasionshow. Dat evenement was zo succesvol dat ook dit jaar een show wordt gehouden. (Foto: Joop van Houdt) 69 woningen van Hanse+Hanse treft u in de 12 pagina's dikke kleurenfolder... Makelaardij O.G. en Verzekeringen:-. Ring 19 Haamstede 0111 65 34 24 Haringvlietplein 8 Zierikzee 0111 41 74 84 ...die kunt u gratis afhalen op de kantoren in Haamste de en Zierikzee hause hause j OOSMg Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1