Ruim acht ton toegevoegd aan pot voor aanleg Rondweg Scharend: jke GRATIS ADVERTENTIE UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Koper ambtswoning stelt gemeente aansprakelijk voor gebreken dak 1 ZIERIKZEESCHE BK NIEUWSBODE m =9 Vaart minderep na 200 meter "woonkern Brand in centrum Goes bedreigt Grote Kerk Jonge zeehond aangetroffen Automobilist belandt in sloot 3 5 6 9 Ministerie legt rapen schelpdieren aan banden Invalide rijdt dijk af Vernielingen aan auto in Zierikzee r dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I I VRIJDAG 13 OKTOBER 1995 CDA alleen in kritiek op aanpak Scharendijke-West Als het aan de gemeente Middenschouwen ligt wordt haast gemaakt met de aanleg van de Rondweg. Dan kan de Elkerzeeseweg ont last worden en komt er minder (recreatie)verkeer door de kernen Eikerzee en Scharendijke. (Foto: Joop van Houdt) Hij koppelde daar de opmer king aan vast dat het in dit ge val in de visie van het CDA be ter is om de integrale aanpak - dus niet alleen Ruizen bouwen, maar ook alles wat er verder bij de inrichting van een ge bied komt kijken - te laten va ren en in te zetten op woning bouw. „Daar moet wat ons betreft de prioriteit liggen", aldus Boot. zo snel mogelijk te verwezen lijken en wil om tafel met de provincie om te bezien hoe snel het kan. SCHARENDIJKE - De gemeente Middenschouwen gaat haast maken met de aanleg van de Rondweg bij Scharendijke. De raad schaarde zich gisteravond, donderdag, tijdens de behandeling van de begroting van de gemeente achter het voorstel van het college om het gemeentelijk aan deel van de verkoop van bungalows in plan Zeeland Village in het potje voor de aanleg van de Rondweg te stoppen. In de algemene beschouwingen op de gemeentebegroting voor 1996 drongen de fracties aan op meer haast met betrekking tot de rondweg en dat pleidooi was niet aan dovemansoren ge richt. Het college constateerde in haar repliek op de algemene beschouwingen dat er kenne lijk voldoende draagvlak be staat om het geld dat de bunga lowverkoop de gemeetite heeft opgeleverd niet in de algemene middelen te laten verdwijnen, maar te reserveren voor de aanleg van de Rondweg. Het college gaat nu haar best doen om realisatie van de Rondweg Zigzagbeleid Echt vuurwerk was er niet te bespeuren tijdens de behande ling van de begroting. De frac ties toonden zich over het ge heel genomen redelijk tevreden over het tot nu toe ge voerde beleid van het college en haar plannen voor de toe komst. Alleen het plan Scha rendijke West zorgde voor eni ge discussie. Als een rode draad door de algemene be schouwingen van de fracties loopt bezorgdheid over de voortgang van dat plan. Het CDA gaat het verst in haar kri tiek. De kritiek op het plan verbaas de het college. „Uw toonzet ting komt op ons over alsof u volstrekt niet op de hoogte bent van de weerbarstige pro blematiek", schreef het college in haar repliek op de algemene beschouwingen. „Misschien is dat wel zo. Wij weten lang niet alles", was de reactie van het CDA bij monde van C. W. Boot. Burgemeester W. den Boer bleek niet bijzonder gechar meerd van de visie van het CDA. „Het CDA wil de ene keer ad hoc-beleid en de ande re keer integraal beleid, net hoe het het beste uitkomt. Dat noem ik een zigzagbeleid" aldus Den Boer. Hij voegde daar aan toe dat de vertraging met betrekking tot het plan Scharendijke-West het gevolg is van gewijzigde inzichten bij de provincie. „Eerst moesten er ondernemersplannen ko men en toen die klaar waren was het ineens niet meer nodig en moest er weer een structuur visie komen. Wij zijn daar druk mee bezig". Alleen Het CDA bleef volharden in haar kritiek. ,,U mag dat zig zagbeleid noemen, maar wij denken dat Middenschouwen er mee gebaat is als in Scharen dijke-West woningbouw de hoogste prioriteit krijgt", al dus Boot. Het CDA bleek ech ter alleen te staan in zijn kri tiek. Een meerderheid van de gemeenteraad schaarde zich achter het integrale beleid zo als dat gevoerd wordt met be trekking tot Scharendijke- West. Ander onderwerp van gesprek was de ontwikkeling van be drijventerreinen in Midden schouwen. De provincie zou .liever zien dat niet elke kleine kern een (klein) eigen bedrij venterrein krijgt, maar ziet meer in minder, maar wel gro tere bedrijventerreinen ver spreid over Schouwen-Duive- land. En dat is tegen het zere been van de Middenschouwse raadsfracties die het gevoel krijgen dat de provincie daar mee de economische ontwikke ling van de kernen blokkeert. „Middenschouwen is daar niet mee gebaat", betoogde CDA'er C. W. Boot. „De provincie spant het paard achter de wa gen". De provincie - de Provin ciale Planologische Commissie om precies te zijn - ligt dwars voor wat betreft de uitbrei dingsplannen van de in Kerk- werve gevestigde transporton derneming Hendrikse en ook dat wordt haar niet in dank af genomen. „Het zou een aderlating voor Middenschouwen zijn als dat bedrijf uit Kerkwerve zou moeten verdwijnen", betoog de VVD'er J. M. van Lange- raad. Eerder had SGP/RPF/ GPV-gemeenteraadslid J. L. F. Bolleman al laten weten zeer teleurgesteld te zijn in de hou ding van de provincie. Burge meester Den Boer stelde dat het niet helemaal terecht is om uit te halen naar de provincie, omdat er in feite nog niets be slist is. GOES - De brandweer van Goes kon gistermorgen ternau wernood voorkomen dat een brand in een kledingzaak in Goes de naastgelegen Grote Kerk in vlam zette. In eerste instantie ging het om een middelgrote brand die zich concentreerde in het midden van de kledingzaak. In ver band met de hitte van de spou wen sloeg het vuur over naar de orgelgalerij in de kerk. In de galerij vatten een balk en de vloer vlam. De brandweer wist dit meteen te blussen. Vervol gens werd een deel van de vloer verwijderd, waardoor verspreiding van het vuur werd voorkomen. De brand weer Goes, bijgestaan door de korpsen van Wolphaartsdijk en 's-Heer Arendskerke, gaf na een half uur brand meester. Hokken: Beroerdigheid aan de knikker NIEUWERKERK - ,,Er is beroerdigheid aan de knikker. Daarom hebben we onze advocaat ingeschakeld." Met deze woorden reageerde de Duive- landse burgemeester G. Hokken op de dagvaarding die tegen de gemeen te is ingesteld vanwege 'verborgen' gebreken aan de voormalige burge meesterswoning. Het in Nieuwerkerk staande huis werd na het vertrek van burgemeester Bergshoeff verkocht aan een particulier. De koper van het huis is van mening dat de gemeente tij dens de verkoopgesprekken had moeten wijzen op de slech te conditie waarin het dak van de woning verkeerde. Nadat hij het platte dak van de, in 1970 gebouwde woning, liet vernieuwen deponeerde hij zijn klacht bij de gemeente Duiveland. De leden van de Duivelandse adviescommissie bestuursza ken hadden daar weinig begrip voor, zo bleek tijdens de open bare vergadering donderdag avond in het gemeentehuis in Nieuwerkerk. „Het lijkt me een onjuiste benadering om het dak eerst te laten vernieu wen en daarna pas met een klacht te komen over de condi tie waarin het verkeerde", vonden de commissieleden L. Meerman (SGP/RPF) en G. van den Ouden (VVD). Terwijl C. J. Hillebrand (PvdA) zich af vroeg of de gemeente de zaak nu wel of niet heeft 'beduveld'. „We hebben voor de verkoop een taxatierapport laten ma ken. Je mag toch aannemen dat ernstige gebreken daarin wor den aangegeven. Dan vind ik het spijkers op laag water zoe ken wanneer de koper nader hand met klachten komt." Hoofd dienst gemeentewerken D. M. Haak legde uit dat het heel gebruikelijk is dat een plat dak van een, 25 jaar oud, huis moet worden vervangen. „Van een plat dak kun je ver wachten dat het na zo'n perio de is versleten." De commis sieleden adviseerden unaniem om de advocaat van de ge meente in te schakelen als re actie op de dagvaarding die de koper van de ambtswoning te gen de gemeente liet instellen. „Het is niet te voorspellen wel ke kant dit heen zal gaan. Dat zal moeten blijken tijdens de rechtszitting", aldus Hokken. Het ziet er naar uit dat de ge meente Duiveland geen extra financiële bijdrage zal geven aan Sint Maarten dat werd ge troffen door de wervelstorm Luis. „Het college vindt dit een taak van de rijksoverheid. Op die manier dragen wij reeds bij aan de nood", aldus Hokken. De adviescommissie deelde die mening. Hoewel de gemeente Duive land vorig jaar besloot haar subsidie aan de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland te beëindigen, reageerde de com missie positief op het plan om een nota Integraal Jeugdbeleid Schouwen-Duiveland op te la ten stellen. Het gaat om een initiatief van zes gemeenten in verband met de komende ge meentelijke herindeling. Het opstellen van de nota kost de gemeente Duiveland dertig cent per inwoner, ofwel ruim 1500 gulden. Een gulden per inwoner, ofwel ruim 5000 gulden, vroeg Hok ken als extra bijdrage voor de warme maaltijdvoorziening Tafeltje Dek Je, die in Duive land en Bruinisse wordt ver zorgd vanuit verzorgingshuis In 't Opper. Door stijgende per soneelskosten ontstond de af gelopen jaren een 'gat' in het huishoudboekje van de maal- tijdvoorziening. Via overleg bedong Hokken dat dit gat zal worden weggewerkt door de maaltijdprijs te verhogen van zes naar zeven gulden én een eenmalige, extra financiële bijdrage van Duiveland om de tekorten over de jaren 1992 en 1993 weg te werken. De advies commissie reageerde niet af wijzend, maar wilde de bere keningen eerst op papier hebben voor zij advies uit brengt. ZIERIKZEE - Bij het oostelij ke havenhoofd van Zierikzee is vanmorgen rond negen uur een jonge zeehond aangetrof fen op de kant. Twee functio narissen van de politie Walche ren hebben het vijftien kilo wegende dier naar het zeehon denopvangcentrum in Pieter- buren gebracht. Volgens politievoorlichter Leo Kuijl gaat het om dezelfde jon ge zeehond die deze zomer werd aangetroffen. Ondanks lichte verwondingen aan zijn neus en achterflap, verkeerde het dier vanmorgen in een re delijke toestand. De twee functionarissen die de zeehond hebben vervoerd, Jaap van Hiele en MartirvGeer- se, zijn speciaal voor dit doel opgeleid in Pieterburen. Om 10.15 uur zijn zij vertrokken vanaf het havenhoofd. In Meerkerk werd de zeehond overgedragen in een auto van het zeehondencentrum. NOORDGOUWE - Een 21-jari- ge man uit Noordgouwe be landde vannacht in zijn woon plaats in de sloot langs de Donkereweg. Hij verkeerde onder invloed van alcohol. Toen de politie arriveerde be vond de bestuurder van de au to zich nog in het voertuig, dat ondersteboven in de sloot lag. Hij had geen verwondingen. Uit de blaastest bleek dat de man te veel had gedronken. Het resultaat van de ademana lyse was 545 ug/1. GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote koilektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie tussen 1 oktober en 31 december 1995 deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 0111-416551 152e JAARGANG NR 25857 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 DIEREN Dierenplezier voor leerlingen van de Willibrordus- school in Zierikzee. O JUBILEUM Sursüm Corda viert veertigjarig bestaan met een jubileumconcert. TONEEL Haarlems Toneel brengt tragi-komedie in de Zie- rikzeese Concertzaal. DUIVENSPORT De Combinatie Van der Kamp is bijzonder suc cesvol in de duivensport. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Bedaardheid is de beste saus voor tegenspoed. Later opklaringen HET WEER Gedurende de nacht en ochtend op veel plaatsen mist of laaghangende bewolking. Min.temp. omstreeks 13 graden. In de loop van de dag nu en dan zon en middagtemp. ongeveer 19 graden. Wind uit zuidoost, zwak tot matig, rond kracht 3. BRUINISSE - Het ministerie van landbouw, na tuurbeheer en visserij heeft de mogelijkheden tot het handmatig rapen van schelpdieren aan banden gelegd. De verordening in het kader van de visserijwetgeving biedt drie vrijstellings mogelijkheden. Het raapverbod ging woensdag 11 oktober in. De beperking geldt voor alle kustwateren, uitgezonderd de Westerschelde. Verboden ter rein zijn alle gebieden, waar onder ook de door de sector vrijwillig geslóten gebieden, die niet onder de Natuurbe schermingswet vallen. Voor particulieren blijft het toege staan om maximaal tien kilo schelpdieren per persoon per dag te vergaren. De twee overi ge vrijstellingsmogelijkheden zijn het rapen in opdracht van een huurder van kweekperce- len en een ontheffing in het ka der van de Natuurbescher mingswet. Wat de laatst genoemde mogelijkheid be treft heeft het ministerie een paar aanvragen ontvangen. Uitsluitsel hierover zal nog en kele maanden op zich laten wachten. ZIERIKZEE - Een 71-jarige man uit Zierikzee is woensdag avond met een invalidenwa gentje van de Bettewaardse- dijk afgereden. De politie tast in het duister over de oorzaak van het onge luk. De man is ter observatie opgenomen in het ziekenhuis in Zierikzee. Zijn voertuig werd beschadigd en moest worden weggesleept. ZIERIKZEE - Een 52-jarige in woner van Zierikzee deed gis teren aangifte van vernielin gen aan zijn auto. De auto, die geparkeerd stond aan de Touwbaan in Zierikzee, werd rondom beschadigd. De totale schade bedraagt onge veer 2.500 gulden. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee -1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1