Zwitserse Sangerknaben tin de Grote Kerk in Zierikzee Uitbreiding en vernieuwing van 'zilveren' autobedrijf Legemaate GRATIS ADVER Programma Radio Schouwen-Duiveland Beauty-Salon kiest nieuw cosmeticamerk Zonnemaire in het nieuw Jubileumweek met aantrekkelijke aanbiedingen tot en met 14 oktober V 1 Jj: Bazar Bijeenkomst alleenstaanden Excursies Neeltje Jans Concert op vrijdag 13 oktober Nieuwe raamdecoraties Hubo WOENSDAG 11 OKTOBER 1995 NIEUWSBODE EXTRA Autobedrijf Legemaate heeft nu een showroom van vierhonderd vierkante meter beschikbaar om de nieuwe Mazda-modellen te pre senteren. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - „We hebben ruim een jaar in de rotzooi gezeten. Maar dat was de moeite waard, want het bedrijf ziet er nu prachtig uit. En we hebben in het verbouwingsjaar nog goed gedraaid ook. Veel aanloop van belangstellenden en een autoverkoop die boven het gemiddelde lag." De 58- jarige J. Legemaate uit Zierikzee is blij en trots met het resultaat van de verbouwing en uitbrei ding van het gelijknamige autobedrijf aan de Boerenweg in Zierikzee. Deze week is het daar feest. Vanwege het gereedkomen van verbouwing, maar ook omdat het bedrijf precies 25 jaar bestaat. In 1970 nam Legemaate het ini tiatief om aan de Calandweg in Zierikzee een garage te begin nen. Hij koos daarbij voor het dealerschap van Alfa Romeo en Mazda omdat die merken nog niet waren vertegenwoor digd op Schouwen-Duiveland. Vooral de verkoop van Mazda was een sprong in het duister omdat het Japanse merk toen nog nagenoeg onbekend was. Zoals bekend veranderde dat in de loop van de jaren dras tisch. Legemaate kreeg het steeds drukker. Het uit jongens en mannen be staande koor maakt regelma tig internationale concertrei zen. Bijzonder aan de Beneluxtournee is dat het koor ook een klein orkest bij zich heeft, bestaandé uit violisten, hobo's, trompetten en pauken. Daardoor is het mogelijk een aantal grote werken uit te voe ren. De concert van het knapen koor uit Zwitserland is een muzikaal initiatief van de Christelijke Scholengemeen schap Prins Maurits uit Mid- delharnis. In het verleden trad de school reeds diverse keren op als gastheer voor koren uit Engeland, Hongarije, Litou wen en Zuid-Afrika. Dit met het doel Nederlandse leerlin gen tot koorzang te stimule ren. Doordat onderdak wordt verleend aan de koorleden oe fenen de leerlingen van Prins Maurits hun kennis van vreemde talen en ontstaan soms blijvende contacten. Ook In 1980 verplaatste hij zijn au tobedrijf naar de huidige loca tie aan de Boerenweg, waar meer ruimte was. In het vroe gere autobedrijf is nu een deel van het kantoor van de wo ningbouwvereniging Beter Wonen gevestigd. De werk plaats van het autobedrijf aan de Boerenweg werd regelma tig via kleine verbouwingen aangepast en gemoderniseerd. Een -grondige uitbreiding en verbouwing van het bedrijf bleef enkele jaren als 'een idee' in de lucht hangen. op de scholengemeenschap laat het Zwitserse koor zich horen. De concerten worden daar toe gelicht in de lessen muziek, terwijl examenkandidaten muziek het bestuderen van de ze werken als examenproject mogen gebruiken. De Zwitserse jongens worden in een zangklas voorbereid op het zingen in koorverband. Daar wordt hen kennis bijge bracht -van het muziekschrift. Vanaf het begin wordt ook ge werkt aan een juiste stem- plaatsing bij de zeven- en acht jarigen. Vooral wat betreft het gebruik van de kopstem. De duur van deze vorming is ver schillend van kind tot kind en hangt af van individuele vor deringen. Professor Von Aar burg is van mening dat de klank van jongenstemmen vooral fascinerend is door het gebruik van de boventonen. „Onze stemvorming is zo inge richt dat het persoonlijk tim bre van elke jongensstem zich kan ontplooien." Een idee dat in een stroomver snelling kwam door de nieuwe milieuwetgeving. De nieuwe wet noopte Legemaate tot een aanpassing van het tanksta tion bij zijn autobedrijf. De ga ragehouder en zijn beide zo nen, die respectievelijk vijf en anderhalf jaar geleden bij hem in de zaak kwamen, besloten het grondig aan te pakken. Op een andere locatie voor het be drijf werd een totaal nieuw tankstation gebouwd, dat vol deed aan alle milieu-eisen en voorzien was van alle moderne Na de zangklas gaan de jon gens naar het algemene koor, dat als een overgangsstadium kan worden beschouwd naar het concertkoor. De jongens van ongeveer negen jaar begin nen het register in te studeren (sopraan of alt). Tegelijkertijd wordt geoefend met het meer stemmig zingen. De jongens en mannen die deel uitmaken van het 'reiskoor' dat op tournee gaat beschouwen dat als het hoogtepunt van hun 'Sanger- knaben'-carrière. Wie opgeno men wordt in het reiskoor heeft qua stem een muzikaal niveau bereikt dat gehoord mag worden. Het reiskoor pre senteert concerten in allerlei landen, werkt mee aan CD-op- namen en televisieprogram ma's. Zoals altijd treedt bij jongens op bepaalde leeftijd de stern- mutatie op. Volgens professor Von Aarburg betekent dit niet vanzelfsprekend dat ze moeten ophouden met zingen. Dit ligt k m*] voorzieningen. Zo kan er 24 uur per dag worden getankt met behulp van een pasje. Naast het tankstation werd een overdekte wasplaats ge bouwd, waarin eveneens de meest moderne voorzieningen werden verwerkt. Zo heeft de wasplaats vloerverwarming en kunnen ijverige klanten hun auto naar keuze wassen met warm of koud water, ver schillende borstelsoorten en- wasmiddel met of zonder auto- was. Ook de wasplaats voldoet bij elk koorlid anders. „Men kan niet in het algemeen zeg gen dat er geen pauze moet zijn. Wel is deze pauze tamelijk kort. Belangrijker is echter de verdere stemontwikkeling van de jongen die gemuteerd heeft." Ook dan hebben de jon gens de mogelijkheid op het koor te blijven. Het grote con certkoor bestaat, behalve uit sopraan en altstemmen, ook uit tenoren en bassen. Het grote concertkoor maakt in oktober een tournee door de Benelux. Op het programma staan vier werken met orkest begeleiding. Begonnen wordt met het bekende Gloria van Antonio Vivaldi. Van de com ponist Michael Haydn wordt daarna het Anima nostra uit gevoerd. Met twee grote wer ken van Wolfgang Amadeus Mozart wordt het concert be sloten. Allereerst klinkt het Sub tuum preasidium en daar na het indrukwekkende Missa brevis in C grote terts. Wat betreft de ontwikkeling van koorzang in het algemeen merkt professor Von Aarburg op dat de Westeuropese landen op dit moment bijna letterlijk overspoeld worden met schit terende koren uit het Oosten. „Wij moeten als koor bereid zijn steeds weer te leren en de ze situatie als een stimulans beschouwen",aldus de koorlei der. Wel is hij bezorgd over de ontwikkeling waardoor (onder invloed van commerciële doel stellingen) de jeugd wordt overspoeld met twijfelachtige muzikale produkten van wei nig inhoud. De jeugdkoren, kinderkoren en jongenskoren beschouwt hij als nieuwe dra gers van hoop om een nog lang niet vergeten hoge vorm van musiceren in ere te houden. Het concert van de Zürcher Sangerknaben in Zierikzee kon worden georganiseerd door de medewerking van een aantal bedrijven. Lezers van deze krant hebben de moge lijkheid via een bon korting te krijgen op de toegangsprijs. aan alle milieu-eisen. Door de verplaatsing van het tanksta tion kwam aan de voorzijde van het bedrijf ruimte vrij voor het realiseren van de showroom, waarop de heren Legemaate hun zinnen hadden gezet. Het autobedrijf werd daar uit gebreid met een aanbouw van 325 vierkante meter. In combi natie met een interne verbou wing ontstond een ruimte van ruim vierhonderd vierkante meter. Het nieuwe onderdeel van het gebouw werd zelfs aan gepast aan het historische ka rakter van Zierikzee, door het realiseren van een aantal gla zen koepels in de vorm van puntdaken. Na werkzaamhe den, die ongeveer een jaar in beslag namen, werd het ver nieuwde autobedrijf afgelopen zaterdag officieel in gebruik genomen. Met een open dag voor belang stellenden begon een jubileum- feestweek die duurt tot en met zaterdag 14 oktober. Mensen die in deze periode bij Lege maate een Mazda kopen krij gen daarbij naar keuze een kofferset of cruise-control ca deau of vijftig procent korting op een set sportvelgen. Lege maate rekent geen afleverings- kosten en geeft bij de nieuwe auto een diner voor twee ca deau. Ook de prijzen van occa sions en auto-accessoires zijn tijdens de jubileumweek een stuk lager dan gebruikelijk. Mensen die op dit moment geen auto nodig hebben zijn ui teraard ook welkom. Zij kun nen de nieuwe showroom be kijken en de nieuwste Mazda-modellen die daarin staan te pronken. Onder meer het paradepaardje van Mazda, de Xedos 6. In de showroom staat ook een Mazda-bedrijfs- wagen. Legemaate, die vijf jaar gele den het dealerschap van Alfa Romeo beëindigde, is nog steeds zeer blij met de keuze die hij indertijd voor Mazda maakte. „Mazda is kwalitatief een eer steklas produkt. De auto's hebben een zeer moderne vormgeving en de service en garantie is zeer goed." In de hoek bij de entree van Hubo worden de nieuwe raam- decoraties fraai gepresen teerd. De keus in kleuren, ma terialen en maten is groot en de boeken die ter inzage liggen, vergemakkelijken de keus. „De luxaflex is verkrijgbaar in verschillende maten", geeft Rudi aan. „Voor alles geldt, dat er zowel standaardmaten zijn als uitvoeringen die op maat gemaakt worden." De lamellen zijn er in stof, kunststof en aluminium. „De meest gangbare maten zijn 87 en 127 millimeter, maar de kunststoffen lamellen zijn er ook in 56 millimeter. Verschil lende stoffen, effen of met een dessin en in alle mogelijke trendy kleuren. De rolgordij nen kunnen op maat geleverd worden en zijn er met schulp- randen, met franje en met koperen stokken. De keuze is enorm." Hubo is voor de nieuwe raam- decoraties in zee gegaan met een contractleverancier van de echte luxaflex fabrieken die ZIERIKZEE - De Algemene Nederlandse Vrouwenvereni ging Tesselschade-Arbeid Adelt houdt haar jaarlijkse handwerkbazar op donderdag 12 oktober van 10.30 tot 15.00 uur in de Regentenkamer van het Burgerweeshuis, Post- straat 45 in Zierikzee. Deze vereniging geeft een aan vullende gift, door middel waarvan meisjes en vrouwen in de gelegenheid worden ge steld een opleiding te volgen om in eigen onderhoud te kun nen voorzien. Doel van de ver eniging is: vrouwen behulp zaam te zijn in het streven naar zelfstandigheid. GOES - In Goes wordt zater dag 14 oktober een dans- en ontmoetingsavond gehouden voor alleenstaanden. Het gaat om een initiatief van de vriendenkring Kapasi. De dans- en ontmoetingsavond wordt gehouden in wijkge- bouw De Spinne en begint om 21.30 uur. NEELTJE JANS - Natuurmo numenten houdt in oktober vier excursies op Neeltje Jans. Zondag 15 en dinsdag 17 okto ber gaat de excursie uitgebreid door de duinen aan de Ooster- scheldezijde van de Storm vloedkering. Woensdag de 18e wordt een grotere afstand overbrugd en een bezoek ge bracht aan de slufter aan de Noordzeekant. Dinsdag 24 oktober gaat de ex cursie over de dijk langs de Oosterschelde naar de voge- lijkhut. De excursies vertrek ken bij het informatiebord bij de Delta Expo aan de Ooster- scheldezijde. De aanvangstijd is dinsdag om 10.00 uur en woensdag en zon dag om 14.00 uur. deze produkten onder de naam Multisol op de markt brengt. „Met deze leverancier kunnen we de echte luxaflex dertig tot veertig procent goedkoper le veren," aldus Rudi. „Wanneer we bij de mensen thuis hebben opgemeten is de bestelling met tien dagen binnen. De verkoop van onze nieuwe raamdecora- ties loopt nu al boven verwach ting. Het is een duidelijke trend." Naast de nieuwe afdeling raamdecoraties is Hubo reeds jarenlang actief op het gebied van buitenzonwering zoals rol luiken, knikarm schermen, markiezen enzovoort. „Onze mensen zijn daarvoor speciaal opgeleid bij de fabrikant zodat wij ook eventueel reparaties snel kunnen uitvoeren. Ook de badkamerameuble menten zijn nieuw en sinds kort bieden we ook laminaat- parket aan van het merk Arti- kett. In de Consumentengids betiteld als beste koop. Bij dit laminaat parket leveren we ook plinten en ondervloerma- terialen," aldus Rudi. Académie is een van de oudste cosmeticamerken ter wereld. Sinds 1926 zijn alle produkten van het merk samengesteld op wetenschappelijke basis of op basis van oude recepten die verder werden ontwikkeld door de wetenschappers van Académie. Een aantal produk ten kwam tot stand door eigen research. Alle produkten zijn diervrien delijk. Zij werden getest en ge analyseerd onder supervisie van de centrale ziekenhuisapo theek van Parijs. De verkoop van de crèmes en andere schoonheidsprodukten gaat uitsluitend via erkende schoonheidsspecialistes. Xandra van Steenis is lid van de Algemene Nederlandse Bond van Schoonheidsspecia listes (ANBOS). Zij begon haar beauty-salon aan de Vonde lingsplaat 19 in Zierikzee twee jaar geleden. Behalve het nieu we cosmeticamerk heeft Van Steenis in haar salon ook de nieuwe make-up lijn van Alci- na, het andere cosmeticamerk dat zij reeds langer gebruikt. Daarnaast heeft zij de nieuwe collectie handgebreide kinder truien uit Peru binnen van het merk Tom-tom. De schoon heidsspecialiste verkoopt in het voor- en najaar in haar sa lon een beperkte collectie kin derkleding, voornamelijk trui en. Op donderdag 12-oktober is het open huis in de beauty-sa lon. Belangstellenden kunnen een kijkje nemen van 13.00 tot 15.00 uur en 19.00 tot 20.00 uur. GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie tussen 1 oktober en 31 december 1995 deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 0111-416551 Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. /K SMERI VERHUIZERS KENDE Middelharnis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland Tel. 01870-82188 Tel. 01883-20016 Tel. 01110-13163 Tel. 01860-13624 Het eerste elftal van de voetbalvereniging Zonnemaire werd door twee verschillende sponsors in het nieuw gestoken. De eige naarvan het Zierikzeese bedrijf Auto-Aqa-Centraal, P. van Geer uit Zonnemaire voorzag het team van trainingspakken. Van het Rotterdamse bedrijf Interset Interieur systemen kreeg het elftal nieuwe tenues. Dat gebeurde op voorspraak van de bedrijfslei der van het bedrijf, K. F. Barendregt uit Zonnemaire. Foto's Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - In de Grote Kerk in Zierikzee is vrijdag 13 oktober een concert van het internatio naal bekende koor Zürcher Sangerknaben. Het koor staat onder leiding van professor A. von Aar burg. Het optreden in Zierikzee is een van de twee concerten die het koor in Nederland presen teert in het kader van een tournee door de Benelux. Het concert begint om 20.00 uur. RENESSE - Hubo Delta warenhuis in Renesse heeft sinds kort een nieuwe collectie raamdeco raties. De raamdecoraties bestaan uit luxaflex, rolgordijnen en lamellen. „De vraag naar la mellen en luxaflex is sterk gegroeid", aldus R. de Munnik van de Hubo doe-het-zelf-zaak. „Omdat het plaatsen van luxaflex en lamellen nauwkeurig werk is, meten wij het voor de mensen op en we kunnen het eventueel plaat sen. We meten en plaatsen deze raamdecoraties vanaf een gulden per meter." 107.1 FM/88.5 KABEL Maandag 09.00/10.00 Info (herh.). 17.00/18.00 Een uurtje Jan (hierin o.a. de vacaturebank). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 20.00/22.00 Nomen Nescio (ziekenomroep). Dinsdag 09.00/10.00 Info (herh.). 10.00/12.00 Nomen Nescio (herh.) 16.00/17.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (praatpro gramma). 17.00/18.00 Een uurtje Jan (hierin o.a. de vacaturebank). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Funny FM (jongerenprogramma). Woensdag 09.00/10.00 Info (herh.). 10.00/11.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (herh.). 15.00/16.00 Ontbijtkids (herh.) 16.00/17.00 De schatkist (bijbels/kinderprogramma). 17.00/18.00 Een uurtje Jan (hierin o.a. de vacaturebank). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Funny FM (jongerenprogramma). 21.00/22.00 Non-stop hardrock- Donderdag 09.00/1,0.00 Info (herh.). 17.00/18.00 Een uurtje Jan (hierin o.a. de vacaturebank). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Funny FM (jongerenprogramma). 21.00/22.00 Bonzai (housemuziek) Vrijdag 09.00/10.00 Info (herh.). 17.00/18.00 Een uurtje Jan (hierin o.a. de vacaturebank). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Funny FM (jongerenprogramma). Zaterdag 08.00/09.00 Ontbijtkids (kinderprogramma). 09.00/10.00 Hitgalerij (muziekprogramma). 10.00/12.00 Zaterdag-expresse (informatieve ochtendshow). 12.00/14.00 Lunchprogramma. 14.00/18.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Hitradio sensatie (jongerenprogramma). 21.00/22.00 The party (muziekprogramma). Zondag 11.00/12.00 Knipoog naar klassiek (muziekprogramma). 12.00/13.00 Zijn of niet zijn (toneel en cultuur). 13.00/14.00 Be my guest (muziekprogramma). 14.00/15.00 Ruis geen bezwaar (muiziek uit de jaren '40/ '50/'60). 15.00/18.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 18.00/19.00 Alle remmen los (Hollandse hits). 19.00/21.00 De Silo-show (jongerenprogramma). 21.00/22.00 Music from Paradise (romantische muziek). Up-to-date in Zierikzee ZIERIKZEE - Académie is de naam van het Franse cosmeticamerk dat schoonheidsspecia liste Xandra van Steenis gebruikt in haar beau ty-salon Up-to-date in Zierikzee. De Zwitserse Sangerknaben.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3