ÉÉJ gemeente Zrarikzee KRBDLER GEMEENTE BROUWERSHAVEN WIN IJSLAND Heerlijk wild! Autoverzekering. Westerscfioutuen ALUMINIUM R0LLUI beter bij BestosoS W 1»I=W WSLDMENUKAART JOHN BOS Betaal niet meer dan nodig is ecco ecco WOENSDAG 11 OKTOBER 1995 NIEUWSBODE EXTRA Commissies De commissie Financiën en Economische Zaken vergadert donderdag 12 oktober om 19.30 uur in de raadzaal over de gemeentebegroting voor 1996. De gemeenteraad stelt deze begroting, het meerjaren perspectief 1996 t/m 1999 en de begroting van de Gemeentelijke Volkskredietbank vast in de begro tingsvergadering van 13 november a.s. In de Nieuwsbode Extra van 8 november leest u meer over de plannen van het gemeentebestuur voor vol gend jaar. Dé verordening Onroerend Zaakbelastingen dient aangepast te worden en de overige gemeentelijke tarieven stijgen volgend jaar met 2%. De commissie bespreekt de toekomst van het pand Jannewekken 19. Hiervoor zijn twee alternatieven uitgewerkt. Op de agenda staan kredietvoorstellen voor inte gratie van Zierikzee in het stedensamenwerkings- verband "Particiërs en Piraten", de tijdelijke ver vanging van een milieumedewerker van de gemeente, voor algemene stedebouwkundige ad vieswerkzaamheden en voor de slachtoffers van de orkaan "Luis" op Sint Maarten. In', de vergadering worden subsidievoorstellen be handeld van de Stichting World Transport Games Nederland om een boek uit te geven en van Stich ting Popmuziek Nederland voor het popconcours "De Zeeuwse Belofte". Verdere financiële aangelegenheden zijn de jaarre kening 1994 van de Intergemeentelijke Sociale Drenst en de eerste begrotingswijziging van het Ad- ministra'ief Dienstencentrum Zeeland. De commissie Ruimtelijke Ontwikkeling vergadert op! maandag 16 oktober om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis over de aankoop en de toekomsti ge! bestemming van het pand Jannewekken 19. Er is ;een tweetal alternatieven nader uitgewerkt. Te vens is het advies van de stedebouwkundige ont- vahgen. In tegenstelling" tot de overige bestemmingsplan nen voo)1 de binnenstad zijn de gebruiksbepalingen in het bestemmingsplan "Havenkwartier" niet vol ledig. Orn in dit manco te voorzien is een partiële herziening opgesteld. Opgenomen is een gebruiks- bepaling die met de bestemming strijdig gebruik verbiedt. Gedurende de periode mei 1994 tot juli 1995 is aan de hand van een foto-reeks, onderzoek ter plaatse en een selectie door de welstands- en monumenten commissie in samenwerking met de afdeling ge meentewerken, een lijst opgesteld van panden die kunnen worden geplaatst op de gemeentelijke mo numentenlijst. De commissie bespreekt deze concept-lijst. Vervol gens brengt de monumentencommissie een eindad vies uit, waarna de eigenaren van de betreffende panden worden gehoord. Uiteindelijk beslissen burgeme ester en wethouders over plaatsing van de panelen op de gemeentelijke monumentenlijst. Het. laatste agendapunt is een aanvullend krediet voor algemene stedebouwkundige advieswerk zaamheden. Iedere burger kan een commissievergadering bij wonen. De op de vergadering betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in de leeskamer in het stadhuis. U kunt de stukken tijdens kantooruren inzien na afspraak met de secretaris van de com missie. Voor de commissie financiën en economi sche zaken is dit de heer A. J. Geleijrise (tel. 454430) en voor de commissie ruimtelijke ontwikkeling de heer K. A. de Vlaam (tel. 454440). Voor het bezoeken van de vergadering hoeft u zich niet van te voren aan te melden. Voorafgaand aan het behandelen van een agendapunt krijgt u de ge legenheid het woord te voeren. Daarna heeft u in l.wee termijnen de gelegenheid met de raadsleden mee te spreken. U kunt zich abonneren op de commissiestukken. Dit betreft de agenda's voorafgaande aan de verga dering en de verslagen achteraf. Voor één raads commissie kost dit 13,25 en voor alle raadscom missies 52,- per jaar. Heeft u hiervoor belangstelling dan kunt u u abonneren bij de afde ling Interne Zaken in het stadhuis, tel.454415. Kennismakingsbijeenkomst voor nieuwe inwoners Jaarlijks organiseert het gemeentebestuur van Zierikzee een kennismakingsbijeenkomst voor ie dereen die zich de afgelopen 12 maanden in Zierik zee heeft gevestigd. Deze avond wordt gehouden op maandag 23 oktober a.s. Personen die het afgelopen jaar naar Zierikzee ver huisd zijn hebben inmiddels een uitnodiging ont vangen om deze avond bij te wonen. De kennismakingsavond begint om 20.00 uur in de Vierschaar van het stadhuis met een kopje koffie. Na een welkomstwoord door burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs geven de leden van het college van B W een toelichting op de taken, waarvoor zij verantwoordelijk zijn. De gemeentesecretaris vertelt over de ambtelijke organisatie. Tevens is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Om 21.00 uur wordt de dia-serie "Zierikzee, stad vol geheimen" vertoond, waarna de diverse ruim ten in het stadhuis, zoals de trouwzaal, raadzaal, werkvertrekken van burgemeester en secretaris en het Stadhuismuseum kunnen worden bekeken. Derde enquête sociale vernieuwing in Zierikzee Na de wijken Poortambacht en Malta wordt nu de derde en laatste enquête met betrekking tot sociale vernieuwing gehouden in de binnenstad van Zie*r- ikzee. Door middel van een schriftelijke enquête wil de gemeente er achter komen hoe inwoners over de wijk denken. Er- zijn vragen over de woonomge ving, voorzieningen, verenigingen,1 overlast, de po litie en buurtbewoners. Natuurlijk hoeft niet iedereen een vragenlijst in te vullen. Bureau Burgerzaken heeft 560 personen van 10 jaar en ouder uit de binnenstad geselecteerd, die een enquêteformulier toegestuurd hebben gekre gen. Op grond van dit aantal kunnen conclusies ge trokken worden, die voor de gehele wijk gelden. De wijkbijeenkomst en de presentatie van de gege vens uit dit onderzoek vindt plaats op dinsdag 12 december in basisschool "Binnen de Veste. Plaatsen tuinhuisjes De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door meldingen bouwvoornemen zijn ingediend door: A. de heer J. Beijer, Mauritslaan 11, voor het plaatsen van een tuinhuisje, plaatselijk bekend Mauritslaan 11, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie G nr. 606. Deze melding is in strijd met het de eerste partiële herziening van het bestemmingsplan "Kaaskenswater". B. de Chr. Geref. kerk, p/a Zandkreekstraat 27, voor het plaatsen van een tuinhuisje op het per ceel Gruttostraat 6, kadastraal bekend gemeen te Zierikzee, sectie K nr. 456 (gedeeltelijk). Deze melding is in strijd met het bestemmingsplan "Poortambacht 9". Burgemeester en wethouders zijn bereid aan ie in gediende melding bouwvoornemen medewerking te verlenen door ingevolge artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van genoemd bestemmings plan. In verband hiermee liggen de op deze meldingen bouwvoornemen betrekking hebbende bescheiden met ingang van 12 oktober a.s. gedurende veertien dagen ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00-12.00 uur. Tijdens deze termijn kan men bedenkingen tegen het verlenen van een vrijstelling schriftelijk ken baar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Monumentenwet De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer L. Lampert, Meekrapstraat 5, Brou wershaven, een aanvraag om vergunning ingevolge artikel 11, lid 2, sub a van de Monumentenwet is ingediend voor het verbouwen van een woning, plaatselijk bekend Lange St. Janstraat 28. Genoemde aanvraag met bijbehorende bescheiden ligt met ingang van 12 oktober a.s. gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00-12.00 uur. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan men zijn zienswijze tegen het verlenen van een ver gunning op grond van artikel 11 van de Monumen tenwet schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Wet milieubeheer A. Burgemeester »en wethouders van Zierikzee maken bekend dat bij hen een aanvraag om ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer is inge komen van de directie van B.V. Precisiewerk Zierikzee, voor het veranderen van een precisie- gieterij op het adres Julianastraat 48 te Zierik zee. Informatie over de vergunningprocedure en be roepsmogelijkheden kunt u verkrijgen bij de afde ling Algemene Zaken in het stadhuis (tel. 0111- 454494). B. Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat bij hen een aanvraag om ver gunning op grond van artikel 8.1 Wet milieube heer is ingekomen van: 1. de directie van Schoonmaakbedrijf Koster Co., voor het oprichten en in werking hebben van een schoonmaakbedrijf op het adres Del- tastraat 41, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie K, nr. 561; 2. de directie van N.V. Delta Nutsbedrijven, voor het in werking hebben van kantoren, een werkplaats, een magazijn en een opslag terrein op het adres Groene Weegje 23, kada straal bekend gemeente Zierikzee,v sectie F, nr. 1363. Wij zijn voornemens vergunning te verlenen. Aan ons ontwerp-besluit hebben wij voorschriften ver bonden ter bescherming van het milieu. Ter inzagelegging en het inbrengen van bedenkin gen De aanvraag', het ontwerp-besluit en andere rele vante bescheiden liggen ter inzage in de periode be stemd voor het inbrengen van adviezen en/of be denkingen. Hiervoor kunt u terecht bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen tij dens kantooruren, alsmede op het politiebureau op zaterdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur. In de periode van 12 oktober tot en met 9 november a.s. kunnen gemotiveerde bedenkingen naar aanlei ding van ons ontwerp-besluit zowel schriftelijk als mondeling bij ons worden ingebracht. Op verzoek worden de persoonlijke gegevens van degene die schriftelijk bedenkingen indient niet bekend ge maakt. Mondelinge bedenkingen over het ontwerp-besluit kunnen in een openbare zitting worden ingebracht. Tijdens een dergelijke zitting wordt ambtshalve döor het gemeentebestuur gelegenheid gegeven tot een gedachtenwisseling over bovenvermelde stuk ken. Voor een verzoek om een openbare zitting kan in bovengenoemde periode telefonisch contact wor den opgenomen met de afdeling Algemene Zaken (tel. 0111-454494). Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) be denkingen hebben ingebracht over het ontwerp-be sluit, kunnen later naar aanleiding van het defini tieve besluit op de aanvraag beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij men aantoont dat men daartoe redelij kerwijs niet in staat is geweest of indien de defini tieve besluitvorming afwijkt van het ontwerp-be sluit. Bouwplannen A. Aangevraagde bouwvergunningen (art. 41 Woningwet) uitbreiden woning aan de Karnemelksvaart 22 door W. I. Ravia; verbouwen woning aan de Zevenhuisstraat 1 door D. Dekkers; bouw veranda aan de Mauritslaan 21 door A. C. J. de Vos. B. Verleende bouwvergunningen verbouwen woning aan de Ravestraat 26 door R. Bakker; plaatsen uithangbord aan de Melkmarkt 13 door P. C. Meerdink; verbouwen verdieping en trapopgang woonhuis aan de Steiltjesstraat 8 door J. N. Nuyens; bouwen schuur/carport aan de Kievitstraat 13 door M. A. Giltay; bouwen berging aan de Pieterseliestraat 16 door E. Olthoff; uitbreiden woning aan de Julianastraat 3 door J. M. Gil jam. C. Mededelingen (art.42, lid 1 onder b Woningwet) Wij hebben aan de volgende personen de medede ling gedaan, dat men het door hen gemelde bouw werk mag bouwen: plaatsen raam in schuur aan de Korte Blokweg 4 door J. Pannekoek; vervangen garagedeur aan de Vondelingsplaat 81 door M. van Dongen. D. Sloopvergunning slopen van het pand Mulockstraat 68 (gedeelte lijk) door Bouwgroep Zuid B.V. Tegen de verleende bouwvergunningen (onder B), de gedane positieve mededelingen (onder C) en de verleende sloopvergunning (onder D) kan men op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na deze bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Tegelij kertijd kan de president van de rechtbank, Hof plein 8, 4331 CK Middelburg worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen wat betreft de verleende bouwvergunningen, de gedane positieve mededelingen en de verleende sloopvergunning. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatierubriek van dè meente. Redactie: Bureau Voorlichting Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee Tel. 0111-454454 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE RIETNISSE HOUTSKOOL - GRILL Ook bij ons is het wildseizoen geopend. Naast onze gevarieerde menu kaart nu ook een extra uitgebreide OUDE MOOLWEG 11 RENESSE TEL. 461215-FAX 461251 Ersatzteildienst für original Fahrzeuge Vestiging Eindewege Vestiging Goes Noordweegseweg 16 Middelburgsestraat 28 4458 AT Industrieterrein Eindewege 4461 EH Goes tel. 0113-567283 tel. 0113-232009 fax. 0113-563763 fax. 0113-221162 Holland Holland Lagere premies tegen uitstekende voorwaarden. Neem éven kontakt met ons op. clan vergelijken wij de premie die u nu betaalt met de laagste premie die wij u kunnen bieden. Het kan u veel geld besparen! Assurantie- en Fi na ncieriigsk.ci ntoor Geense BV MOLENSTRAAT 61BRUINISSE, TEL. 0111 -482310 OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester van Brouwershaven brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 12 oktober 1995 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt een bouwplan, in gediend door de heer J. P. Kleijn voor het uit breiden van een bloemenkas op het perceel Gaanderse'sweg 9a te Dreischor, kadasternum mers L nrs. 72 ged. en 73 ged. Hey genoemde perceel is gelegen in het gebied waarvoor ingevolge artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening de op 27 maart 1995 vast gestelde 5e herziening van het bestemmingsplan Buitengebied ter goedkeuring aan Gedeputeerde Staten van Zeeland is toegezonden. Voor bouwaanvragen in dit gebied, welke niet in strijd zijn met het geldende bestemmingsplan Buitengebied en die geen relatie hebben met mammoetbedrijven of een concentratie van af zonderlijke niet-grondgebonden intensieve vee houderijen, is door Gedeputeerde Staten van Zeeland een specifieke verklaring van geen be zwaar ex artikel 50 van de Woningwet verleend. Het bovengenoemde bouwplan voldoet hieraan, zodat wij voornemens zijn de vergunning te ver lenen. Gedurende bovengenoemde termijn, van 12 tot en met 25 oktober 1995, bestaan ingevolge arti kel 19a van de Wet Ruimtelijke Ordening voor een ieder "de mogelijkheid schriftelijke beden kingen tegen het verlenen van de vergunning in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 28, 4318 ZG Brouwersha- AGENDA VERGADERING COMMISSIE FINANCIËN op 12 oktober 1995 om 19.30 uur. 1. Opening. 2. Vaststelling agenda. 3. Eventuele mededelingen en ingekomen stuk ken. 4. Vaststellen verslagen vorige vergadering d.d. 15junij.l. 5. Tarieven wijziging belastingen 1996. 6. Concept begroting 1996. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. De burgemeester, L. N. LABRUYÈRE De secretaris, A. P. G. VAN DER SLUIJS BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Brouwersha ven zijn voornemens: 1. een oprichtingsvergunning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan W.S.V. Den Osse, met betrekking tot de inrichting aan de Jachthaven Den Osse 1 te Brouwershaven en in gebruik als jachthaven met kantoorge bouw, sanitaire ruimten en een havenont vangstinstallatie, bestemd voor de leden van W.B.V. Den Osse; 2. een oprichtingsvergunning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan de gemeente Brouwershaven, Markt 2 te Brouwershaven, met betrekking tot de inrichting aan de Nieu we Jachthaven 12 te Brouwershaven en in gebruik als jachthaven met havenkantoor, sa nitaire ruimten en een havenontvangstinstal latie. De vergunningen zullen worden verleend onder het stellen van voorwaarden ter bescherming van het milieu. INZAGE De betreffende stukken liggen vanaf 12 oktober 1995 ter gemeentesecretarie, Markt 2 te Brou wershaven, voor een ieder ter inzage op elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en op maandag avond van 19.00 tot 20.00 uur, tijdens andere uren overdag na telefonische afspraak (tel. 0111- 691651), tot en met 8 november 1995. ONTWERP-VERGUNNING Gemotiveerde bedenkingen tegen het ontwerp van de vergunning kunnen tot en met 8 novem ber 1995 schriftelijk bij het college van burge meester en wethouders worden ingediend. Degene die schriftelijke bedenkingen indient, kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Het verzoek dient tegelijkertijd met de schriftelijke bedenkingen te worden gericht aan burgemeester en wethou ders. Indien daarom wordt verzocht, kan tot en met 8 november 1995 over het ontwerp van de vergun ning van gedachten worden gewisseld tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en overige aanwe zigen. Namens het college van burgemeester en wet houders van Brouwershaven, de directeur van de Centrale Dienst Gemeentewerken. RECREATIEGEMEENTE VERGADERING COMMISSIE OPENBARE WERKEN Datum en tijdstip aanvang; 12 oktober 1995 te 19.30 uur. AGENDA 1. Opening 2. Vaststellen notulen van de vergadering van 21 september 1995 3. Ingekomen stukken/Mededelingen 4. Herinrichting Renesse, fase I 5. Verder voorkomende zaken 6. Rondvraag 7. Sluiting De vergadering is openbaar en wordt in het Ge meentehuis gehouden. Vanaf agendapunt 4 bestaat er voor het aanwezige publiek gelegenheid kort het woord te voeren. De op de vergadering betrekking hebbende stuk ken liggen een half uur voor de aanvang van de ver gadering ter inzage. BOUWAANVRAGEN (artikel 41 van de Woningwet) - M. de Jonge, wijzigen bouwvergunning Ooste- renbanweg 42 te Renesse; - W. Engels, vergroten zomerwoning Hoogen- boomlaan 44 Horizon 89 te Renesse; - R. Hollander, vergroten woning Roelandsweg 2 te Renesse; - M. Mühlenbruch, bouw serre Seringenlaan 19 te Burgh-Haamstede; - C. Kostense, plaatsen tuinhuisje Mauritsweg 88 te Renesse. ART. 18a W.R.O. De burgemeester van Westerschouwen maakt be kend: dat burgemeester en wethouders van deze gemeente voornemens zijn om met toepassing van: artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning (vrijstelling geldend bestemmingsplan) ver gunning te verlenen aan: 1L. Verseput voor het bouwen van een garage op het perceel sectie A nr. 116, Zeedistelweg 8 te Renesse; 2. C. J. Huizer voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel sectie C nr. 1523, Zeepaardjes- weg 2 te Burgh-Haamstede; 3. J. J. A. de Jonge voor het plaatsen van een schuurtje op het perceel sectie E nr. 1050, Bree- vosdal 4 te Burgh-Haamstede. Bovengenoemde plannen liggen met ingang van donderdag 12 oktober 1995 gedurende'14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling VROR ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkingen kenbaar maken bij genoemd college van burgemeester en wethouders, tegen zijn ver meld voornemen. ZONWERINGEN B.V. bij geen gehoor 013-434423 VASTE AKTIE PRIJZEN, BIKKELHARDE GARANTIES My Would [My Shoes EEN ONVERGETELIJKE REIS NAAR MET ECCO HAVENPLEIN 9 - ZIERIKZEE Bij aanschaf van Ecco Move of Ecco Track maakt u kans of een onvergetelijke reis voor 2 personen naar ijsland. in de winkel liggen inschrijfformulieren klaar. Track Men More Ladies

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 16