Kinderfilmfestival Cinekid'95 in het Diekhuus Middeiüiarnis f all Weer Hobby- en Kreatiefbeurs Nieuwe Fiakkeese kalender weer uit In sommige keukens zit veel geld. In een ALNO veel ideeën. Amerika-weken centraal! böj slöjter dier in het vizier Opnamen voor televisiekinderprogramma Het Klokhuis Boris wiB leuke kameraad Lampionoptocht Veiling Samaritaan Bezuinigen Inbraken en diefstal auto's Vernielingen Diefstal vrachtwagens I NIEUWSBODE EXTRA 0111-416551 onze puzzeiruDriei WOENSDAG 11 OKTOBER 1995 NIEUWSBODE EXTRA De limousine waarmee een aantal kinderen thuis wordt opgehaald om het filmfestival te bezoeken. Links chauffeur J. Smitshoek met daarnaast J. Trompper van het Diekhuus en J. Verhage van de VSB-Bank. MIDDELHARNIS - Het Diekhuus in Middelharnis staat gedurende de herfstvakantie helemaal in het teken van het landelijke kinderfilmfestival Cinekid'95. In het sociaal cultureel centrum worden vijf kinderfilms van het festival 'op locatie' getoond. Medewerkers van het televisiepro gramma Klokhuis komen naar Middelharnis om opnamen te maken van het evenement. Het kinderfilmfestival in het Diekhuus wordt geheel in stijl gehouden met een deftig aan geklede portier, die de jeugdi ge filmbezoekers ontvangt en in de pauze voorziet van limo nade. De firma Smitshoek stel de een Austin Princess limou sine beschikbaar waarmee kinderen, die als VIP-gast. wor den uitgekozen, thuis worden opgehaald. Zij krijgen vrije toegang tot het festival, even als drie gasten die zij mogen mee brengen. De VIP-gast wordt elke mor gen om 9.00 iiur getrokken uit de kinderen voor wie een toe gangskaart is gereserveerd voor de film die die dag wordt gedraaid in het Diekhuus. Ci- nekid wordt zaterdag 14 okto ber om 14.00 uur officieel geo pend door wethouder N. M.< van Eck-Knape. Dat gebeurt in aanwezigheid van veel kinde ren en andere genodigden. Na de officiële ontvangst van de eerste VIP-gast gaat het film festival van start met de verto ning van de film Mijn eigen tij ger. Filmprogramma Mijn eigen tijger is een film voor kinderen vanaf zes jaar. De film gaat over Lisa die bij een man en vrouw gaat wonen die eigenlijk uit elkaar willen. Haar beste vriend is de kat uit het museum, haar Sabeltand- tijger. Wanneer ze de waarheid hoort over haar nieuwe vader en moeder neemt ze de benen. Ze komt daarbij haar eigen tij ger weer tegen. Een modern sprookje met een happy end. De film wordt zaterdag ook om 18.30 uur gedraaid. Het wilde paard is de titel van een film voor kinderen vanaf acht jaar die zondag 15 oktober wordt vertoond. Het is een avonturenfilm over een meisje op het Noorse platteland en haar kennismaking met eeri bijzonder paard. In het begin lijkt het een sprookjespaard, maar het blijkt wel degelijk een echt paard waarmee Rag- nild en haar vrienden vriend schap sluiten. Voor het zover is maken ze heel wat mee. De film begint om 14.30 uur. Op dinsdag 17 oktober, even eens om 14.30 uur draait de film Crums, voor kinderen vanaf acht jaar. Mads Crum- borg is een eigenwijze jongen die het niet gemakkelijk heeft. Een lawaaierig huishouden, ruzie met de huisbaas en pro blemen op school. Hij heeft een oogje op Yrsa, maar pakt het steeds verkeerd aan. Samen met zijn vriendje komt hij twee bankrovers op het spoor, terwijl hij ondertussen ook nog moet verhuizen. Een hu moristische, spannende kin derfilm. Buster is jarig, heet de film voor kinderen vanaf vier jaar die woensdag 18 oktober wordt vertoond. Het gaat om een programma met drie korte films van Buster Keaton. Ge draaid worden The God Ghost, waarin Buster optrekt met een jonge, rijke vrouw die niets van hem moet hebben. In Blue Blazes is Buster een brand weerman die alle branden mist en in Jail Bait wordt hij ten on rechte verdacht van een mis daad. Het filmprogramma be gint om 14.30 uur. Kleintje Kort is een filmpro gramma voor kinderen van vier tot acht jaar dat op de laatste dag van het kinderfilm festival wordt gepresenteerd. Gedraaid wordt Binke kan niet vliegen, een film over een kleine kraai die nog niet heeft leren vliegen. Ik ga vissen, een film over een treinreis van een kleine jongen en De Juwelen- berg, een film over een eenvou dige jongen uit Teheran die met hulp van een adelaar een valse juwelier te slim af is. Ook dit filmprogramma be gint om 14.30 uur. E3 Vandaag, woensdag 4 oktober, is het Dierendag. Een bijzonder geschikte dag om eens stil te staan bij het welzijn van dieren. En te bedenken of men een hond of kat uit het asiel wil halen om de ze een goed leven te geven. Vandaag besteden we aandacht aan de Mechelse herder Boris. Deze elf jaar oude reu is een prima hond waar je veel plezier aan kan beleven. Boris wil graag een consequent baasje dat hem goed leiding geeft, zodat deze hond weet waar hij aan toe is. Boris is op zoek naar een leuke kame raad, iemand die gewend is om te gaan met honden. Hij houdt niet van een druk gezin. Met katten kan deze hond goed overweg, met kleine kinderen niet. Boris verkeert in een goede gezondheid en is een levendig beestje. Hij vindt het prettig om een stevige wandeling te maken. Wie Boris een goed thuis wil geven, kan bel len met het asiel aan de Zandweg, telefoon 01110-17013. Even langsgaan kan ook, het asiel is maandag t/m zaterdag van 09.00 tot 11.30 uur geopend. Er zitten 46 katten en vijf honden. Van de tweeëntwintig katten die vorige week in de krant vermeld ston den, zijn er acht geplaatst. (Foto: Marijke Folkertsma) MIDDELHARNIS - Vanwege het begin van de herfstvakan tie wordt vrijdag 13 oktober in het centrum van Middelharnis een feestelijke lampionop tocht gehouden. Het evenement is een initiatief van de winkeliersvereniging D'n Diek. De organisatie stelt lampionnen beschikbaar die vanaf 18.00 uur worden uitge reikt op het Diekhuusplein. Om 18.30 uur vertrekt de op tocht met muzikale begelei ding van de koninklijke fanfa re Sempre Crescendo voor een optocht door de kern. Zaterdag 14 en 21 oktober kunnen kinde ren zich op D'n Diek laten schminken door twee clowns. SOMMELSDIJK - In verpleeg huis Samaritaan in Sommels- dijk wordt zaterdag 14 oktober een veiling gehouden van arti kelen met een nostalgische waarde. Het betreft spullen die door particulieren worden aangele verd voor de bazaar/rommel markt die in het verpleeghuis werd gehouden. De organisato ren van het evenement hebben een selectie gemaakt van de meest waardevolle en nostalgi sche artikelen. Die worden via de veiling verkocht. De te veilen spullen worden opgesteld in de hal van het ver pleeghuis waar ze zaterdag van 10.Q0 tot 12.00 uur kunnen worden bezichtigd. De veiling begint om 14.00 uur. OOSTFLAKKEE - De politie bekeurde een inwoner van de gemeente Oostflakkee die in zijn woning illegaal aardgas afnam van de Eneco. Hij verwijderde de officiële gasmeter en monteerde in de plaats daarvan een exemplaar zonder telwerk. In Stellendam werd vanaf de binnenhaven 120 meter laskabel gestolen. OUDDORP/GOEDEREEDE - Vier automobilisten werden de dupe van inbrekers en dieven die actief waren in Ouddorp en Goedereede. Op een vakantiepark aan de Oude Nieuwlandseweg in Oud dorp werd een Duitse Volks wagen GTI gestolen. Bij strand Noord in die kern werd een au to opengebroken. Uit het voer tuig werden een autotelefoon, een tas en een zoomlens gesto len. Op de Groendijk drongen dieven een personenauto bin nen en stalen daaruit rijbewij zen, paspoorten, bankpassen, cheques, een kentekenbewijs en een portemonnee met geld. In Goedereede werd een auto opengebroken die op een par keerplaats bij een motel stond. Uit dit voertuig werden onder meer kleding, levensmiddelen, een videocamera en een fotoca mera gestolen. MIDDELHARNIS OUDE- TONGE - In Middelharnis en Oude-Tonge waren vandalen actief. Op het Rubensplein in Middel harnis werden de linkervoor- banden van twee personen auto's lek gestoken. Op de Kaai in Oude-Tonge werd de antenne van een personenauto afgebroken. MIDDELHARNIS - In Middel harnis werden twee vrachtwa gens gestolen, die later zonder lading terug werden gevonden in Limburg. De vrachtwagencombinaties werden ontvreemd vanaf het terrein van een transportbe drijf in Middelharnis. Een dag later werden ze op een parkeer terrein bij Venlo aangetroffen zonder lading. In De Staverin Middelharnis MIDDELHARNIS - In De Staver in Middelhar nis wordt zaterdag 14 oktober een Hobby- en Kreatiefbeurs gehouden. Van 10.00 tot 16.30 uur presen teren hobbyisten artikelen die zij zelf maakten en de technie ken waarmee zij dat deden. Zo wordt op de beurs onder meer getoond hoe poppen en beren worden gemaakt en welke mo gelijkheden er zijn met onder meer kralen, droogbloemen, klei, pergamano, tiffanie, gips gieten, figuurzagen, kantklos sen, quilten en stro vlechten. Veel hobbyisten doen dat door middel van demonstraties. Ook worden artikelen ver kocht. Tijdens de beurs wor den workshops gehouden waarbij het publiek zelf aan de slag kan. Er is een demonstra tie eigen papier maken en via een show van eigengemaakte kinderkleding wordt een naaldprins of -prinses geko zen. Nieuwe boeken op hobby- gebied zijn te bekijken en te koop bij de boekentafel. De modelvliegtuigclub demon streert radiografische en ande re vliegtuigjes. In een speciale stand wordt mini-gereedschap getoond en ansichtkaartenver zamelaar A. Hoek toont zijn collectie die per dorp is gebun deld. Hij heeft ook verzamelin gen knipsels uit oude tijd schriften. Vanaf 16 oktober verkrijgbaar Plaatje uit Oude-Tonge. MIDDELHARNIS - Voor het derde achtereen volgende jaar staan landschappen en dorpsge zichten op Goeree-Overflakkee centraal op een kalender. De Goeree-Overflakkee kalender 1996 is verkrijgbaar van 16 tot en met 21 okto ber. De platen, die op de kalender zijn afgedrukt, werden ge maakt door Joop van der Slik uit Middelharnis. Hij legde ty perende en minder bekende plekjes op Goeree-Overflak kee vast op doek. De kalender wordt volgende week huis-aan-huis te koop aangeboden. Het is de bedoe ling om in een week het hele ei land rond te gaan. Van de opbrengst van elke ka lender is een rijksdaalder be stemd voor de aanschaf van een CT_scan voor het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland. De kalender kan telefonisch worden besteld via 0187 483465 en wordt ook verkocht in boek handel Van der Boom in Som- melsdijk en bij Boogert Bloe men in Melissant. ZIERIKZEESCHE ra NIEUWSBODE I dé krant van schouwen - duivelandj Met ingang van 10 oktober is ons nieuwe telefoonnummer drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Pöstbus 1 4300 AA Zierikzee ALNO staat bekend om betaalbare kwaliteit en z'n originele ideeën. De indelingsv'rijheid, het kiene vario- systeem en het slim bedachte nis systeem, de extra ruime high boards, de kinderveilige toepassin gen, de perfekte methoden voor afvalscheiding en de nieuwe, tus sen 50 en 235 mm traploos verstel bare poten enz. ALNO steekt dus veel ideeën in een keuken. Melissant: KEUKENCENTRUM TIELEMAN Binnenweg 7a. Tel. 01877-2555. Wereldklasse in woonkeukens De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 13 september zijn: De eerste prijs: Een waardebon van 25,- J. C. Joppe, Klampenmeet 34, Sommelsdijk De tweede prijs: Een waardebon van 15,- J. C. de Ronde-Redert, Kerkstraat 15, Goedereede De derde prijs: Een waardebon van 10,- J. van Rosevelt, NZ Kerkhof 26, Zierikzee Het sleutelwoord van de puzzel van 27 september zijn: Voor spek en bonen meedoen De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbuê van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puz zel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 20 oktober in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel. Horizontaal: 1. secretaris van verenigingen van studenten enz.; 5. vlag; 9. kinderjuffrouw (Eng.); 10. openbare verkoping; 11. bekrachtiging; 13. dun, opgerold wafeltje; 15. regelmatig afwisselende beweging; 17. leuning; 19. smal pad; 20. heimelijk (in het 21. snelschrijfkunst; 22. toneelstuk met muziek; 25. voordeel, winst; 27. overloop; 30. soort graan; 31. misvat ting; 32. aandacht; 33. zaakkundige (mv.). Verticaal: 1. uitgaven die verbonden zijn aan het gaan fabriceren van eeri nieuwe produkt; 2. deel van het jaar; 3. stelling; 4. stop van een vat; 5. koperen Nederlandse munt; 6. arbeidzaam; 7. vergeefs; 8. iemand die goed kan koken; 12. kledingstuk; 14. onbepaald voornaamwoord: 16. in vorderen en ontvangen van gelden; 17. vrucht; 18. zelfgevoel; 23. aanvan kelijk; 24. onmiskenbaar; 25. deel van het hoofd; 26. kleur; 28. bevlieging; 29. vetpuistje. De drie sleutelwoorden worden gevormd door de letters uit de vakjes: 19, 1, 27, 26, 10, 33, 15 en 15, 16, 5, 5, 23, 15, 11, 19, 7, 13, 28 en 4, 18, 15, 14, 32,20. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De Verenigde Staten en met name de sterke drank die daar vandaan komt staat centraal tijdens de Ameri- ka-weken die tot en met 17 oktober worden ge houden in de winkels van Gall Gall. De 'wijnspeurders' van de slij tersketen bezochten het afgelo pen voorjaar 42 Amerikaanse wijnhuizen in vier verschillen de Amerikaanse staten. Zij kwamen terug met 27 nieuwé Amerikaanse kwaliteitswij nen, die aan het assortiment worden toegevoegd. Een aan tal wijnen is alleen verkrijg baar bij Gall Gall. Tijdens de Amerika-weken wordt korting gegeven op twaalf wijnen die worden toe gevoegd aan het assortiment van Gall Gall. Mensen die bij de slijter een wijnkaart aan schaffen krijgen korting op een groot aantal wijnen. Tijdens de Amerika-weken worden ook vier nieuwe bour bon whiskeysoorten geïntro duceerd. Oplage 30.500 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddoro, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude-Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe-Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertentie Advertentie-verkoop Drukkerij Lakenman Ochtman b.v. Jannewekken 114301 HH Zierikzee Postbus 14300 AA Zierikzee Telefoon 0111 416551 Telefax 0111 414315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 691941 voor Goeree-Overflakkee Ad de Gans na 18.00 uur 0187 482554 Bezorging/Lezersservice: 0111-417314 (ma., di., do., vr.) Redaktie Tijdens kantooruren 0111 416551 toestel 225 Na 18.00 uur Madeion Lagendijk 0111 416065 De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 172.550.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 15