Zierikzee verschiet tegen HVV al zijn kruit in de eerste helft Werpmeerkamp Delta Sport moet nog groeien Ouwerkerk geen loon naar werken Knokkend Dreischor pakt de overwinning Bruse Boys boekt een benauwde overwinning 4 MAANDAG 9 OKTOBER 1995 NR 25854 Peter van Beveren hier in hotsing met de AVV-doelman, speelde een goede eerste helft. Een doelpunt van zijn voet bleef echter uit. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Ondanks de sombere berichten van de afgelopen weken blijken de spelers van Zierikzee nog best wel wat pit in zich te hebben. Tegen HVV werd een helft lang met volle inzet gestreden. Voor al die ijver werd de club echter maar matig beloond. De 1-0 voorsprong moest in de tweede helft bovendien weer afgestaan worden. De energie was bij de meeste spelers na 45 minuten op en uiteindelijk mocht de club van geluk spreken dat er nog minimaal één punt werd behaald, 1-1. Sinterklaasgedachte bij tegenstander 'S-HERTOGENBOSCH - „Eigenlijk had BLC wel een puntje verdiend", biechtte Bruse Boys trainer Theo Moerland eerlijk op. Maar of het hem nu echt wat kon schelen is de vraag. Feit is dat zijn Bruse Boys met 2-3 in Den Bosch won en zo een keurige vijfde plaats op de ranglijst bezet. Een gelijkspel staat dit seizoen echter gelijk aan twee verlies- punten op de ploegen die wel winnen. In het nieuwe punten systeem is de ploeg met de meeste gelijke spelen boven dien uiteindelijk het slechtste af en Zierikzee heeft er nu al vier achter haar naam staan. ,,Over de eerste helft ben ik wel tevreden, maar het is, na- De werpmeerkamp kende drie onderdelen: het kogelstoten, het discuswerpen en het speer werpen. Alle deelnemers mochten zich maar op twee on derdelen inschrijven. Het speerwerpen is hierbij een beetje een vreemde eend in de bijt omdat hierbij-andere spie ren worden gebruikt dan bij de twee overige onderdelen. De meeste werpers op niveau lie ten dit onderdeel ook vallen. „Als wedstrijdvorm is deze op zet voor herhaling vatbaar" vindt Delta Sport-voorzitter Wim Schot. „De deelnemers moeten denk ik nog even wen nen. We moeten de werptweek- amp de tijd geven om te groei en. Als het een traditie wordt zal de laatste wedstrijd vol gend jaar in Zierikzee worden gehouden. Dat wisselen we dan steeds om." Zierikzee beet dus dit keer het spits af in het tweeluik, vol gende week in Goes worden de klassementsprijzen verdeeld. tuurlijk niet goed genoeg", stelt coach Jan Meulmeester. „Want als je echt goed speelt, scoor je er een paar meer." Toch had de coach met genoe gen naar zijn ploeg gekeken. „Ze vlogen er in, het was de beste helft van het seizoen, maar het heeft wel veel kracht gekost. Dus wat inhoud be treft, moeten we de training Al staan de meeste eerste plaatsen wel vast. Doordat zich onder het geringe aantal deelnemers per categorie een aantal toppers bevond, is het klassement namelijk al zo goed als gemaakt. Zo won bij de mannen Stein Kuiper de beide onderdelen met gemak. Bij het kogelstoten wierp hij 16,43 meter en dat was bijna vier meter verder dan de num mer twee, Delta Sport-atleet Robert van der Vegt. Clubrecord Voor Van der Vegt was er on danks zijn tweede plaats wel een succes te noteren. Al bij zijn eerste worp bij het kogel stoten verbeterde hij het oude clubrecord van Delta Sport. Zijn 12,35 meter kwam echter niet in de boeken omdat hij die afstand in zijn laatste van zes pogingen weer overtrof. Het clubrecord staat voor eventjes op 12,73 meter. Een teleurstel- nog maar eens aanscherpen, want het is natuurlijk pas echt in orde als je negentig minuten zo kunt spelen." Dat het tot een nieuwe remise zou komen, daar zag het na het aanschouwen van de eerste 45 minuten dus niet naar uit. Na een vlotte parade van doelman Wim Lafeber in de derde mi nuut van de wedstrijd bouwde Zierikzee aan een veldover- wicht dat wel in doelpunten uitbetaald moest worden. Door de felheid waarmee de spelers van de thuisclub de du els ingingen behield Zierikzee constant balbezit. In de 27e minuut was het John van der Have die het verschil tussen beide ploegen in een treffer uitdrukte. Hij ging, na een pass van achteruit goed door en verschalkte doelman Jean Pierre de Keijzer met een diagonaal schot, 1-0. Omdat Robert Roggeband ont- ling vond Van der Vegt, die pas vorige week de werponderde- len weer oppakte nadat hij zes jaar stil had gestaan. „Ik had zeker verwacht over de dertien metergrens te komen." Over zijn stijl is Van der Vegt duide lijk. „Ik heb geen techniek. Ik doe alles puur op kracht. Daar om weet ik dat ik na wat tech niektrainingen ook beter kan. Volgende week in Goes wil ik al over de dertien meter gooi en." Ook bij de A-junioren is de voorsprong van de nummer éen, Mike van der Bilt op de overige twee deelnemers al riant. De houder van het Ne derlands juniorenrecord bij het discuswerpen was met een duidelijk doel naar Zierikzee gekomen: het scherper stellen van het record. Speciaal op verzoek van de deelnemers werd daarvoor ook de werp- richting veranderd. Van dei- Bilt: „Wind mee of tegen kan toch al snel zo'n vijf meter schelen.." brak nam Marco Jonker de linksbackpositie over. Daar bewees hij dat hij een speler is die op alle plaatsen zijn nut kan hebben. Samen met Marco van Oeveren was hij in de eer ste helft de grote animator van de Zierikzeese aanvalsgolven. Peter van Beveren, die een uit stekende eerste helft speelde, en John van der Have kwamen als gevolg van de goede aari- valsopzetten oog in oog met de HVV-keeper te staan maar faalden jammerlijk in de af werking. Dat Van Beveren aan het slot van het eerste bedrijf een pegel door de lat gestuit zag was echter niets anders dan pure pech voor de ploeg van Jan Meulmeester. Rommelig De tweede helft zou Zierikzee echter ^niet eens de kans meer krijgen om het geluk nog af te Van der Bilt slaagde overigens niet in zijn missie. Hij bleef steken op 58,28, waar hij al 60,55 meter in de boeken heeft staan. Een record dat hij twee maanden geleden afpakte van Eric de Bruin. Van der Bilt: „Het ging vandaag niet echt geweldig. Bij het discuswer pen viel de ring wat tegen. Die was te glad. Bovendien had ik vandaag niet echt de vorm. Ik was een beetje moe. Dat ik eer ste sta in het algemeen klasse ment zegt mij niet veel. Ik kom gewoon voor het Nederlands record. Dat ga ik in Goes op nieuw proberen te breken." Simpelaar De aanwezigheid van het Zeeuwse talent Erwin Simpe laar betekende ook duidelijk heid in de ranglijst bij de B-ju nioren. Hij won zowel het onderdeel kogelstoten als het discuswerpen met ruime af stand. Jurgen de Lang reikte hier tot 12,30 meter (kogel) en 39.80 meter bij het speerwer pen. In het algemeen klasse ment na de eerste dag wordt hij voorafgegaan door clubge noot Maarten van de Voort (12.27 en 40.20). Dat Anja Stouten eerste werd bij de B-junioren had een dui delijke reden. Hier was maar één inschrijving. Op één van de bijnummers was er wel succes voor Marijn van Kralingen. De D-junior, won het onderdeel verspringen en reikte daarbij in een veld van zeven deelnemers tot een af stand van 4,81 meter. Tevens was hij de snelste van het kwartet deelnemers aan de 80 meter in een tijd van 10.9 se conden. D-Jun., Jongens, Werp-meer- kamp. (kogel, discus, speer): 1. Marijn van Kralingen, Delta Sport, 11.16, 32,24, -. D-Jun., Meisjes, Werp-meer- kamp. (kogel, discus, speer): 2. Antoinette van Wijck, Delta Sport, -, 24,48, 12,24; 7. Wim Kloet, Delta Sport, 14,42,-, 6,67; 8. Wyona Praet, Delta Sport, 12.04, ,-,6,72. C-Jun., Jongens, Werp-meer- kamp. (kogel, discus, speer): 2. Jefta van Donk, Delta Sport, 9,02, -, 30,98; 3. Roeland Lande- gent, Delta Sport, -, 13,52, -. C-Jun., Meisjes, Werp-meer- kamp. (kogel, discus, speer): 3. Christien Tromper, Delta dwingen. In een rommelige pe riode werd de thuisclub steeds verder teruggedrongen. De krachten van de spelers vloei den weg en in de 70ste minuut leidde dat tot de eerste uitge speelde kans voor HVV. Pa trick Talman schoot naast. De ze poging was echter snel vergeten toen nog geen drie mi nuten daarna Martin de Schrij ver wel het doel wist te vinden. De manier waarop was veel zeggend voor de verdwenen krachten bij de thuisclub, want hij mocht ongehinderd aan een wandeltocht door de linkerhelft van de Zierikzeese verdediging beginnen. In het daarna volgende hecti sche kwartiertje bleef Zierik zee met veel geluk op de been. Carlo Blommaert zag zijn inzet voor het doel wegdraaien, en in de blessuretijd wist de ver dediging de bal in een collec tieve actie nog van de doellijn te werken. Het fluitsignaal van scheids rechter Koeyvoets kwam ver volgens als een bevrijding. „De tweede helft kwamen we conditioneel gewoon te kort", was de simpele verklaring van aanvoerder Marco van Oeve ren. Het was gewoon jammer dat we in de eerste helft niet meer doelpunten konden ma ken. Maar dat is een beetje het probleem dit seizoen. We kun nen die tweede en derde goal niet maken en dan blijft het moeilijk om te winnen." ZIERIKZEE - HVV'24 1-1. 27 John van der Have 1-0, 78. Mar tin de Schrijver 1-1. Scheidsrechter: L. Koeyvoets uit Vlissingen. Toeschouwers: 300. Gele kaarten: Danny van Oe veren (Zierikzee) en Dennis Rodrigo (HVV'24). Zierikzee: Wim Lafeber; Marco Saman (80. Danny van Oeve ren), Patrick de Broekert, Mi chel Winkels, Marco Jonker; Patrick Roggeband, Frans Kommer (90. Raymond Mas- sop), Marco van Oeveren, Er win Nelissen, John van der Ha ve en Peter van Beveren (80. Jarno Vermeulen). Sport, 7,58, -, 16,58; 5. Saskia Nieuwenhuyse, Delta Sport, 6,41,-, 14,36. B-Jun., Jongens, Werp-meer- kamp. (kogel, discus, speer): 1. Erwin Simpelaar, AV '56, 18,73, 53,00, -; 2. Leo v. d. Blom, Rott. Atl., 15,20, 39,94, -; 3. Ro- byn Raitel, AV '56, 10,75, -, 53,18; 4, Ben Verbeem, AV '56, 10,68, -, 49,00; 5. Maarten v. d. Voordt, Delta Sport, 12,27, -, 40,20; 6. Jurgen de Lang, Delta Sport, 12,30, -, 39,38; 7. Mark v. d. Steenhoven, PAC, -, 32,10, 39,76; 8. Jeroen van Kralingen, Delta Sport, 10,29, 30,22,-. B-Jun., Meisjes, Werp-meer- kamp. (kogel, discus, speer): 1. Anja Stouten, Delta Sport, 11,13,30,36,-. A-Jun., Jongens, Werp-meer- kamp. (kogel, discus, sjDeer): 1. Mike v. d. Bilt, Haag Atl., 17,58, 58,28, -; 2. Jaap Kuiper, PSV, 15,64, 43,44, -; 3. Ben Ver beem, AV '56, -, 32,48,-. Sen. Mannen, Werp-meer- kamp. (kogel, discus, speer): 1. Stein Kuiper, PSV, 16,43, 50,58, -; 2. Robert v. d. Vegt, Delta Sport, 12,73, 39,06, -; 3. Menno Spaan, Haag Atl., -,' 36,80, 45,18; 4. Fred v. d. Steen- hoven, PAC, -, 30,30, 42,64; 5. Wim Hellebrekers, RKHAV, 10,09, 28,52, -; 6. Donald Segers, RKHAV, 9,97, 24,62, -; 7. Men- no Spaan, Haag Atl., 10,96, -, -. Sen. Vrouwen, Werp-meer- kamp. (kogel, discus, speer): 1. Inge Barends, Hercules, 12,66, 45,18, -; 2. Daniëlla Segers, RK HAV, 11,43, 36,76,-; 3. Ellen v. d. Velde, Atletica, 9,78, 27,24, -; 4. Martha Herrera, PAC, 9,21, 27,36, -; 5. Marja Visser, Atleti ca, 9,42, 20,66,-. D-Jun., Jongens, 80 meter: 1. Marijn van Kralingen, Delta Sport, 10.9. D-Jun., Jongens, Verspringen: 1. Marijn van Kralingen, Delta Sport, 4,81. D-Jun., Meisjes, 60 meter: 6. Rosanne Roggeband, Delta Sport, 10.0. D-Jun., Meisjes, Verspringen: 2. Antoinette van Wijck, Delta Sport, 4,04. C-Jun., Jongens, Verspringen: 1. Roeland Landegent, Delta Sport, 3,88. C-Jun., Meisjes, 80 meter: 2. Saskia Nieuwenhuyse, Delta Sport, 12.4; 3. ChristeienTrom per, Delta Sport, 12.8. C-Jun., Meisjes, Verspringen: 2. Saskia Nieuwenhuyse, Del ta Sport, 3,54; 3. Christien Tromper, Delta Sport, 3,54. Sen. Mannen, 5.000 meter: 2. Kees Bolle, Delta Sport, 18.54.6. Voor rust tekende zjch een open wedstrijd af. Beide ploe gen wilden nadrukkelijk naar voren toe voetballen. „BLC is echt geen verkeerde ploeg", vond Moerland. „Geen ver keerde ploeg maar wel ver keerd bezig", volgens trainer Ad Huijsman. „Het is nog geen eens vijf december, maar BLC heeft het gewoon weggegeven. Ik vind dat Bruse Boys terecht gewonnen heeft. Bij ons was er maar een matige inzet." Kort voor rust kwam Bruse Boys op 0-1. Een 'schotje' van Erik Bleiji werd verkeerd be oordeeld door keeper Frank Bevers. Peter Willemse bracht met een sliding zijn ploeg aan de leiding. Na rust kwam BLC sterk terug. Na een kwartier spelen stonden zij ineens aan de goede kant van de score. Niet goed uitverdedigen en te weinig mensen achterin stel den Madredsma en Tempels in staat de wederom goed kee pende Jacob Muller op de proef te stellen. Muller moest twee maal buigen, 2-1. Erik Bleiji Op dat moment zag het er slecht uit voor de Bruse ploeg. Het was Peter Willemse die, na een één-twee met Erik Bleiji, van zo'n twintig meter Bevers kansloos liet. HANSWEERT - Dreischor ein digde met acht man en Hans- weertse Boys 2 met tien. Scheidsrechter De Laat uit 's- Heer Arendskerke gaf drie keer rood, twee maal geel en zag er verder 4>p toe hoe de ploeg van Toine Tiggelman uit eindelijk met een 1-2 overwin ning op zak naar Dreischor te rug kon keren. Een roerig voetbalmiddagje in Hans- weert. De Laat kan bij de ploegen op Schouwen-Duiveland weinig goeds'doen. „Er zou echt eens een rapporteur voor die man moeten komen kijken. Hij kan misschien nog jeugd fluiten, maar dit kan hij absoluut niet meer aan. Ik kan Cor van Aken goed begrijpen", sprak een verbouwereerde Dreischor- trainer Toine Tiggelman. On langs stuurde De Laat de trai ner van Zonnemaire weg en staakte de wedstrijd. Nu wer den de negentig minuten wel volgemaakt. Doelpunt Dreischor startte sterk en fel. Een zuiver doelpunt van Jaime Tiggelman werd afgekeurd en kansen voor dezelfde speler en Dennis Dijst leverden geen treffer op. Kort voor rust kwam de thuisploeg via Huib Dankert op 1-0. Net na de thee werd Jaime Tiggelman in het zestienmetergebied vastge houden. „Schoon voorbeeld Goud hekelt arbiter Volgens coach Jaap Goud zat ook de arbitrage niet geheel mee. „Bij een 1-0 voorsprong vlagde onze grensrechter voor een uitbal, maar de man liet doorgaan. Toen de desbe treffende voetballer de achter lijn haalde was de bal min stens een meter achter de lijn geweest toen die voor het doel draaide. Ook daar vloot hij niet voor, maar daaruit werd wel de gelijkmaker gemaakt." Ouwerkerk was al vroeg in de wedstrijd op een 1-0 voor sprong gekomen door een solo van Peter Hillebrand. Na de gelijkmaker was de thuisclub even van slag. Door een fout in de verdediging werd het 1-2. Nog voor rust Matchwinnaar werd Erik Ble iji. De Ouwerkerker in Bruse dienst scoorde voor het eerst sinds lange tijd. Uit een voor zet van Tonnie van den Berge kwam de bal via een kluts bij Bleiji die de hoek voor het uit kiezen had. „Erik was heel goed bezig vandaag", vond Moerland. Na de 2-3 kreeg Bleiji zelfs de kans op 2-4 maar de lat weer hield hem van nog een succes. Ook BLC wist ondanks druk op de Bruse goal niet meer te scoren. „We hebben flink ge luk gehad en met kunst en vliegwerk zijn we overeind ge bleven. Het was een verade ming om het laatste fluitsig naal te horen", eindigde Theo Moei'land. BLC - Bruse Boys 2-3 (0-1). 43. Peter Willemse 0-1. 5a. Roberto Madredsma 1-1. 57. Patrick Tempels 2-1. 75. Peter Willem se 2-2. 78. Erik Bleiji 2-3. Scheidsrechter: J. Versteeg uit Wijk en Aalburg. Opstelling Bruse Boys: Jacob Muller, John van Dijke, Ton nie van den Berge, Robin Rui tenbeek (80. Martin Verspoor), Johan Benard (45. Theunis- Henk van den Berge), Jakkoo Brouwer, Peter Willemse, Er- win van der Maas (65. Ralph van den Ouden), Erik Bleiji en Willem Webers. van rood", vond Tiggelman sr. De Laat verzuimde de straf schop te geven maar deed dat even later wel toen Dennis Dijst in zijn rug geduwd werd. Jaime Tiggelman scoorde 1-1. Penalty Nadat Hansweertse Boys een ook al cadeau gekregen penal ty naast had geschoten kreeg Dreischor een aantal doelrijpe kansen. Een goal bleef echter uit tot de 27e minuut. Toen kopte Stefan Regeer een voor zet van Dennis Dijst binnen. Kort daarna kon Dijst samen met zijn tegenstander vertrek ken. „Dennis werd vastgehou den en rukte zich los. De scheidsrechter stond er met zijn rug naar toe en kon het nooit gezien hebben. En tot overmaat van ramp schreef hij op het wedstrijdformulier Jer ry Verwest op. We hebben toch rugnummers", vroeg Tiggel man zich vertwijfeld af. Tien minuten later kreeg Eric Dijst in een stevig duel om de bal direct rood. „Belachelijk, er was niets aan de hand", was het commentaar van de trai ner. In de slotfase van het duel viel ook Serge van den Bos nog geblesseerd uit en moest Drei schor de tweede helft, die 52 minuten duurde, uitspelen met acht man. „We hebben er hard voor geknokt", was Tiggel- mans slotconclusie. trok Peter Hillebrand met. zijn tweede treffer de stand echter weer gelijk. Michel Dalebout liet in de vijftigste minuut ver volgens de kans liggen oiri Ou werkerk op voorsprong te zet ten. De tegentreffer die even later volgde kan doelman Michel Begemann aangerekend wor den. Hij liet een afstandsschot onder zich-doorgaan. Het daar opvolgende offensief van Ou werkerk betaalde zich niet uit. Integendeel, Hulsterloo liep uit naar 2-4. Pas in de slotfase verkleinde Angelo van de Vlies de marge, weer tot 3-4. Dit gebeurde nadat volgens Goud Wim Hage een strafschop was onthouden. Deelnemers kijken niet naar klassement Robert van der Vegt stootte de kogel naar een nieuw clubrecord12.73 meter. (Foto: Marijke Fol- k ertsma) ZIERIKZEE - De door de atletiekverenigingen Delta Sport (Zierikzee) en AV'56 (Goes) georganiseerde werptweekamp was kwalitatief goed be zet, maar bleef wat het aantal deelnemers betrof onder de maat. De for mule, een wedstrijd verspreid over twee weekeinden, bleek bovendien door de deelnemers voor kennisgeving aangenomen te zijn. Zij mikten vooral op hun individuele prestatie. Rode kaart Dennis en Eric Dijst OUWERKERK - Ouwerkerk kon koploper Hul sterloo goed partij bieden. Het verschil tussen de ploegen zat echter in het verzilveren van de kansen. Daar bleken de bezoekers net even iets meer bedreven in, 3-4.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7