GRATIS ADVERTENTIE COMMENTRRR Weigeren kwijtschelden aanslag onbehoorlijk gedrag waterschap BEL Wk M TELE-LEENLIJN Gestolen auto boven water Meisje (9) dodelijk verongelukt Te veel gedronken 06-8282836" Slachtoffer Dierendag Op de tast Inbraak bij Deltan Helft inwoners Breskens moet wijken voor bommen Veerboot krijgt lift DONDERDAG 5 OKTOBER 1995 NR 25852 Verwachting t/m maandag 9 oktober „.e'er: "Nederland belt tot tien" kaarten 10 oktober aanstaande is het zover. Meer dan 2 miljoen telefoonnummers wijzigen. Wij hebben een veelzijdige serie originele wijzigingskaarten. In te drukken met uw persoonlijke tekst. Maak nu uw keuze, dan bent straks bereikbaar drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 Zierikzee Tel. 0111 416551 NEDERLAND BELT TOT TIEN 1 ARNEMUIDEN - De negenja rige Marian Quist uit Arne- muiden is dinsdagmiddag do delijk verongelukt op een spoorwegovergang in haar woonplaats. Het meisje fietste vanuit de dorpskern de spoorwegover gang op terwijl de spoorbomen gesloten waren. Ze werd ge schept door de stoptrein die vanuit Goes het station Arne- muiden naderde. Het meisje was op slag dood. ZON- EN MAANSTANDEN 6okt. Zon op 06.49, onder 18.06 Maan op 17.01onder 04.06 Volle Maan: 8 okt. (16.53) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het wordt rustig in de at mosfeer boven onze omgeving. Van nacht is er weinig wind en de mini mumtemperatuur komt uit op omstreeks 7 graden. Tijdens flinke opklaringen ontstaan er enkele mist banken. Die lossen morgenochtend op en maken plaats voor de zon, die zich morgen geregeld laat zien. Het blijft droog en de temperatuur loopt op tot ongeveer 17 graden. De zui denwind is overdag meest matig, maar neemt aan de kust later toe tot vrij krachtig. De overgang naar rusti ger weer hangt samen met de ont wikkeling van een omvangrijk hoge- drukgebied, dat zicli uitstrekt over het grootste deel van het Europese vasteland. Het blokkeert oceaan depressies die zodoende alleen het uiterste westen van Europa kunnen beïnvloeden. Zaterdag komt een frontale storing nog wel in de buurt van ons land zodat er kans is op wat bewolking, maar het blijft overwe gend droog. De dagen daarna over heerst de zon het weerbeeld en loopt de temperatuur op tot boven 20 gra den. Maar, door het rustige weer, wordt de kans op mist in de nacht en ochtend, ook steeds groter. Het is nog onzeker of die dan in de loop van de dag helemaal oplost. van Dijke Kostenbroek *20 C.P.M. GEVOLMAGTIGDINTERMEDIAR. TOETSING EN REGISTRATIE BKR TIEL POSTSTRAAT 44 ZIERIKZEE 0111 412605 AL ONZE OFFERTES ZUN VRIJBIIJVEND EN KOSTELOOS Advertentie GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie tussen 1 oktober en 31 december 1995 deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 0111-416551 ARNHEM (ANP) - Voor het do den van de 61-jarige invalide mevrouw Hoekstra uit Game ren (gemeente Kerkwijk) is woensdag een celstraf van drie jaar en tbs met verpleging geëist tegen de 27-jarige W. P. (Peters) uit Spijkenisse. Vol gens officier van justitie mr. J. Wiarda heeft P. de vrouw ge wurgd terwijl ze orgel speelde en haar daarna de schedel in geslagen. „Het slachtoffer speelde haar eigen requiem", aldus de officier. Een lift die al vanaf het bene- denrijdek beschikbaar is en die bovendien voldoet aan de eisen van de regels 'Geboden Toegang' voor gehandicapten, is volgens gs niet te verwezen lijken. Behalve met de technische ei sen, zoals isolatie van de lift wand tussen de twee rij dekken tegen brand, moet dan name lijk rekening worden gehou den met de stabiliteit van de veerboot en als gevolg daarvan met de veiligheid. De liftkoker zou een directe, verticale ver binding zijn vanaf de waterlijn tot het salondek, wat de (lek)stabiliteit ongunstig beïn vloedt. Het wegnemen van die belemmering leidt ertoe dat rendement en kosten van de lift in geen verhouding meer tot elkaar staan. Overigens menen gs dat alle voorzienin gen op de wal en de veerboten op zich voldoen aan de regels van 'Geboden Toegang'. De schepen zijn voor het overzet ten van passagiers goed toe gankelijk. De nieuwste dub beldekkers, Prinses Julians en Koningin Beatrix, hebben een speciale ruimte waar rolstoel gebruikers terecht kunnen en waar een gehandicaptentoilet is. Alleen waar het de salonfa ciliteiten betreft zijn conces sies gedaan. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Ingezonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brietschnjver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn Ik ben een zwart wit poesje. J.l. zaterdag werd er op mij ge schoten. Mijn maag en darmen zijn kapot. Waarom? Liep ik in iemands tuin misschien? Toch sleepte ik me nog naar huis. De mensen die van mij houden hebben veel verdriet. Ik ben geopereerd, de vraag is of ik het wel haal. Nogmaals, waar om? Mausje (Nieuwerkerk) L. Schot, Zierikzee SCHIPHOL (ANP) - De douane op Schiphol heeft in de bagage van een Amsterdammer een namaak-uzi aangetroffen die sprekend op een echte pistool mitrailleur lijkt. Het nepwa- pen is in beslag genomen. ZIERIKZEESCHE RSI NIEUWSBODE lil Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 0111-417314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen Per kwartaal 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W. Op het gebied van verkeers veiligheid is jarenlang alle aandacht uitgegaan naar Zeeuiosch-Vlaanderen. Te recht: het wegennet verkeert er in erbarmelijke staat en de bourgondische inslag van de bevolking werkt het drankge bruik onder verkeersdeelne mers zo niet in de hand dan toch in elk geval niet tegen. Nu na jaren van maatregelen in het uiterste zuiden van Zee land voor het eerst het aantal verkeersslachtoffers is ge daald, richt de blik van het Re gionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland zich op het noorden. Dat wordt ook hoog tijd, want waar de gehele provincie een minieme stijging van één pro cent verkeersslachtoffers laat zien, voert Noord Zeeland de treurige ranglijst aan met een stijging van maar liefst zes procent. Op Tholen vallen de meeste slachtoffers, maar ook Schou- wen-Duiveland scoort met vier doden en 41 ernstig gewonden in 1994 relatief hoog. Natuurlijk dient de automobi list zich aan de maximumsnel heid te houden, dient hij of zij zich veilig in te snoeren in de gordel en vooral de drank te laten staaii. Ongetwijfeld is echter ook het wegennet op Schouw en-Duive- land oorzaak van ongevallen. Op de kruising bij De Pleister plaats komen nu wellicht ver keerslichten, maar daar dient het niet bij te blijven. Het traject Zierikzee-Haam- stede bijvoorbeeld is bij duis ternis levensgevaarlijk. Weg markeringen horen wit en reflecterend té zijn, maar zijn met name tussen Serooskerke en Haamstede volledig 'grijs' gereden. Bij gebrek aan zicht bare strepen op de weg rijden autochtonen dit traject 'op hun geheugen' en zijn vreemdelin gen gedwongen dit stuk met veel bochten en voorsorteer- vakken 'op de tast' af te leg gen. Het voorstel van de statenfrac ties'van de PvdA en SGP om meer geld vrij te maken voor de verkeersveiligheid in Noord Zeeland verdient dan ook war me ondersteuning. ZIERIKZEE - In de nacht van woensdag op donderdag is in gebroken in het kantoor van de Deltan in Zierikzee. Een 40-jarige inwoner van Zie rikzee deed aangifte van de inbraak. Gestolen werd een geldbedrag. De technische re cherche stelt een onderzoek in. Opruiming 24 oktober BRESKENS - Tweeduizend inwoners van Bres kens, ongeveer de helft van de bevolking, moe ten op 24 oktober hun woning verlaten. Op deze dag worden de vier vliegtuigbommen gedemon teerd, die werden gevonden bij het bouwrijp maken van een stuk grond. Ook het veer Vliss- ingen - Breskens zal een aantal uren uit de vaart worden genomen. De operatie waarbij zo'n drie honderd mensen zijn betrok ken begint om 8.00 en duurt naar verwachting tot 18.00 uur. In het te ontruimen deel van Breskens staan ongeveer duizend huizen. De bewoners van deze huizen worden opge vangen op recreatieparken in de omgeving, wanneer zij niet zelf voor onderdak kunnen zorgen. Er wordt geadviseerd de auto en de huisdieren mee te nemen. De scholen zijn de hele dag gesloten. De inwoners van Breskens die buiten het actie gebied wonen wordt geadvi seerd zo veel mogelijk binnen te blijven en ramen en deuren te sluiten. De ontruiming van het gebied neemt de hele ochtend in be slag. Voor de ontruiming wor den op dit moment draaiboe ken samengesteld door onder meer brandweer, GGD, Rode Kruis en gemeentewerken. De politie zet z.o'n tweehonderd man in. Honderd zijn betrok ken bij de bewaking van het ontruimde gebied. Pas wanneer alle mensen hun huizen verlaten hebben begint de Explosieven Opruimings Dienst met de ruimingswerk zaamheden van de bommen; vier zogenaamde duizendpon ders. Bij het afronden van de zoekactie werd gisteren door de EOD de vierde bom aange troffen. Voor de inwoners van Breskens zijn twee informatie avonden belegd. Ook is er een speciaal informatiepakket sa mengesteld en een speciaal te lefoonnummer. Belangrijke informatie gedu rende de actie wordt doorgege ven via Omroep Zeeland. De regionale omroep besteedt een hele dag aandacht aan het rui men van de bommen. Advertentie MIDDELBURG - Gedeputeer de staten van Zeeland hebben besloten in het bestek voor de dubbeldeks veerboot op de Westerschelde een - ook voor gehandicapten toegankelijke - lift op te nemen vanaf het bo- venrijdek naar het salondek. RENESSE - Een 58-jarige man uit het Duitse Essen kreeg in de nacht van dinsdag op woensdag in Renesse een boete van 320 gulden, omdat hij met te veel alcohol op achter het stuur van zijn auto gekropen' was. de man werd aangehouden op de Vroonweg. Een blaastest wees uit dat de man 240 ug/1 al cohol in zijn bloed had; 20 meer dan toegestaan. Hij kreeg een boete van 320 gulden die direct moest worden betaald. Nationale ombudsman aan kant bewoonster Borrendamme P. J. van den Berge en zijn moeder J. S. van den Berge-in den Bosch: ,,Ik doe het niet alleen voor haar, maar ook voor alle anderen die in hetzelfde schuitje zitten als mijn moeder.(Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Het gaat P. J. van den Berge uit Zierikzee niet om het geld. De 78 gulden ingezetenenomslag die zijn moeder aan het Waterschap Schouwen-Duiveland moest betalen over 1994 heeft hij al lang voor haar betaald. Belangrijker voor hem is echter het onrecht dat het waterschap volgens hem hiermee zijn moeder en andere bewoners van verzorgings huizen aandoet. Daarom vroeg hij om kwijtschelding. Het waterschap wees zijn verzoek af. Onlangs stelde de Nationale ombudsman, mr. drs. M. Oosting, Van den Berge echter in het gelijk. Volgens Oosting heeft het waterschap onbehoorlijk gehandeld en dient het opnieuw te beslissen over het verzoek tot kwijtschelding. Van den Berge heeft een zeer voldaan gevoel over het rap port van de Nationale ombuds man. „Toen ik er een jaar gele den aan begon dacht ik eigenlijk dat ik direct gelijk zou krijgen. Dat is me tegenge vallen. De ambtelijke molen draait stroef. Deze uitspraak maakt echter alles goed." Alles draait om de 78 gulden zogenaamde ingezetenenom slag die zijn moeder over 1994 moest betalen aan het Water schap Schouwen-Duiveland. Volgens de Landelijke Organi satie van Bewoners van Be jaardenhuizen (LOBB) mag een kamer in een tehuis echter niet aangemerkt worden als woonruimte. Na overleg met het waterschap werd besloten tot een proefproces. De belas tingrechter stelde de LOBB in het ongelijk. Op dit moment zijn beide partijen in afwach ting van het hoger beroejD bij het Gerechtshof. Zakgeldregeling Van den Berge kon daar niet op wachten. Hij tekende in september 1994 namens zijn moeder bezwaar aan bij het waterschap en vroeg om kwijt schelding. „Mijn moeder zit in Borrendamme op basis van een zakgeldregeling. Dat geld (378 gulden, red.) heeft ze nodig voor persoonlijke dingen zoals de kapper en pedicure. En zelfs daarvoor is het amper vol doende." Een bewijs hiervoor is volgens hem dat de spaar centen die ze op de bank had staan, in totaal zo'n vijfdui zend gulden, in vier_jaar ver minderd zijn tot 2.500 gulden. Het waterschap wees zijn ver zoek tot kwijtschelding af. Volgens het schap beschikt zijn moeder over voldoende vermogen, omdat ze behalve haar'spaarcenten een crematie verzekering van vijfduizend gulden had afgesloten. Vol gens het waterschap moest dit bedrag meegeteld worden in de berekening van haar vermo gen. Nadat ook het ministerie van financiën geen uitkomst bood besloot Van den Berge de Na tionale ombudsman in te scha kelen. Volgens Oosting heeft het wa terschap ten onrechte de cre matieverzekering van me vrouw Van den Berge bij het vermogen gerekend. Dit geld staat vast en wordt alleen te rugbetaald na overlijden. Eer der kan er niet over worden be schikt. Oosting vindt de klacht van Van den Berge dan ook ge grond en geeft het waterschap de aanbeveling een nieuwe be slissing te nemen. Tevens ver zoekt hij het schap binnen zes weken te reageren. Het Waterschap wacht echter met een officiële reactie tot na 1 januari 1996; de startdatum van het nieuwe Waterschap de Zeeuwse Eilanden. Volgens B. van Dalen, hoofd algemene za ken van het Waterschap Schou wen-Duiveland, wordt er op dit moment al wel gewerkt aan een nieuwe beslissing. Over de uitkomst wil hij echter niet meer kwijt dan dat „intern de verwachting is dat men wel re kening houdt met de uitspraak van de ombudsman." Wanneer het waterschap de zienswijze van de ombudsman overneemt, betekent dit dat in de toekomst alle ouderen die op basis van een zakgeldrege ling in een instelling wonen en niét beschikken over een groot vermogen, in aanmerking ko men voor kwijtschelding. Volgens Van den Berge is dat niet meer dan rechtvaardig. Daar heeft hij het ook allemaal voor gedaan. „Het komt mis schien omdat ik uit een rood nest kom. Het gaat niet alleen om mijn moeder of om die 78 gulden. Het gaat om recht. Voor mij geldt nog altijd: recht is recht en krom is krom. En het leuke van de hele zaak is, dat je op den duur je recht ook krijgt. Als je maar volhoudt." WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zondag Maandag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht zuidwest 4 Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 21 graden Windkracht west 3 Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht zuid 4 Gisteren, woensdag, werd uit het Grevelingenmeer ter hoogte van de loswal bij de Middelplaat een auto uit het water getakeld. De auto werd onlangs ontdekt door een sportduiker. Deze alar meerde de politie. Duikers van de Goese brandweer stelden een onderzoek in. Uit dat onderzoek bleek dat er niemand in de auto zat. Uit het onderzoek van de politie naar de herkomst van de auto bleek dat deze eigendom is van een leasebedrijf in Nijmegen en november 1994 in Rotterdam gesto len is. De politie sluit niet uit dat de auto is gebruikt bij een misdrijf. Er wordt nog een nader on derzoek ingesteld. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3