mxm succ^jd b ZIERIKZEESCHE n NIEUWSBODE® i clé krant van schouwen - duiveland! "Help, ook wij willen lezen ij en schrijven!" 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE Opvoeden Het Leger des Heils in Zierik- zee houdt op woensdag 11 okto- ber een koffie-ochtend. Daar bij is het thema Opvoeden, hoe doe je dat? Deelnemers aan de koffie-ochtend kunnen samen over het thema praten. De bij eenkomst begint om 9.45 uur, duurt tot 1115 uur en wordt ge houden in het gebouw van het Leger des Heils aan de Post- straat 37 in Zierikzee. Voor in lichtingen kan men terecht op telefoonnummer 01110-17483. Radio De programmering van Radio Schouwen-Duiveland is on langs aangepast. Op dinsdag, woensdag, donderdag en zater dag zijn mede de volgende uit zendingen gepland: op dinsdag van 10.00 uur tot 12.00 uur een herhaling van Nomen Nescio, op woensdag een herhaling van de Ontbijtkids van 15.00 uur tot 16.00 uur, op donderdag housemuziek in Bonzai van 21.00 uur tot 22.00 uur, en op zaterdag de Ontbijtkids van 8.00 uur tot 9.00 uur en de in formatieve ochtendshow Za terdag-expresse van 10.00 uur tot 12.00 uur. Bazar De Algemene Nederlandse Vrouwenvereniging Tessel- schade-Arbeid Adelt houdt haar jaarlijkse handwerkba- zar op donderdag 12 oktober van 10.30 tot 15.00 uur in de Re gentenkamer van het Burger weeshuis, Poststraat 45 in Zie rikzee. Deze vereniging geeft een aanvullende gift, door middel waarvan meisjes en vrouwen in de gelegenheid worden gesteld een opleiding te volgen om in eigen onder houd te kunnen voorzien. Doel van de vereniging is: vrouwen behulpzaam te zijn in het stre ven naar zelfstandigheid. Brogum Het Zeeuwse popconcours De Zeeuwse belofte, georgani seerd door de Stichting Pop muziek Zeeland gaat op 13 ok tober van start. Uit de inzendingen zijn vijftien bands geselecteerd voor deelname. De drie voorrondes vinden plaats in de Stadsdanszaal in Middelburg, Porgy Bess in Terneuzen en in Brogum in Zie rikzee. Op vrijdag 20 oktober treden daar aan The Gain, Rusty Pawn en Conspiracy uit Goes, Swiers Company uit Middelburg en Kozmik uit Vlissingen. De voorronde be gint om. 21.00 uur. De zaal is open om 20.30 uur. NEELTJE JANS Excursies Natuurmonumenten houdt in oktober vier excursies op Neel- tje Jans. Zondag 15 en dinsdag 17 oktober gaat de excursie uit gebreid door de duinen aan de Oosterscheldezijde van de Stormvloedkering. Woensdag de 18e wordt een grotere af stand overbrugd en een bezoek gebracht aan de slufter aan de Noordzeekant. Dinsdag 24 ok tober gaat de excursie over de dijk langs de Oosterschelde naar de vogelijkhut. De excur sies vertrekken bij het infor matiebord bij de Delta Expo aan de Oosterscheldezijde. De aanvangstijd is dinsdag om 10.00 uur en woensdag en zon dag om 14.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Rit voor paarden De Bond van Paardenfokkers Schouwen-Duiveland organi seert een bijzondere rit voor het aangespannen en bereden paard. De Snert-rit, zoals deze rit. genoemd wordt, wordt ge houden op zondag 8 oktober. De start vindt om 10.30 uur plaats op de parkeerplaats bij supermarkt Golff in Haamste de. De snert kan gegeten wor den op de parkeerplaats aan de Adriaan van der Weijdeweg. Leden en ruiters zonder wagen zijn ook welkom. De organisa toren willen graag van tevoren aangemeld krijgen welke aan spanningen/ruiters er mee gaan. Inlichtingen: 01110 - 14272. SCHARENDIJKE Sursum Corda Op vrijdag 20 oktober geeft de Christelijk gemengde zangver eniging Sursum Corda uit Scharendijke een jubileum concert in het kader van haar 40-jarig bestaan. Aan dit con cert werken naast Sursum Cor- .da onder leiding van Jaap Schouls mee, een aantal solis ten, Jaap Bil op hoorn en Kees Groenleer op orgel en piano. Het concert wordt gegeven in de Nederlandse Hervormde kerk in Scharendijke en begint om 19.45 uur. De toegang is gratis. RENESSE Homeopathie De afdeling Zeeland van de Koninklijke Vereniging Ho meopathie Nederland houdt op dinsdag 10 oktober een voor lichtingsavond over homeopa thie in het dorpshuis in Renes- se aan de Zeeanemoonweg 1. Spreker is de heer S. C. W. Jes- miatka, homeopathisch arts in Zoutelande. Het onderwerp voor deze avond is: 'Recepten door de eeuwen heen'. De avond begint om 20.00 uur. Eveneens óp 5 oktober in 't Beest, het soloprogramma Met een Breierdeck van Hans Teeu- wen. In 1991 won Teeuwen het Camarettenfestival en drie jaar later presenteerde hij zijn theatersolo Hard Zielig. Aanvang: 20.30 uur. Zaterdag 7 oktober zijn de jazz liefhebbers aan de beurt. De bands Outside en APE geven dan een concert vanaf 22.00 uur. Te horen is jazz met hip hop, jungle, dub, soul, folk en reggae. BROUWERSHAVEN NBvP-bijeenkomst Woensdag 27 september kwa men de leden van Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Brouwershaven, bij een in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven voor een Schouwse avond. Mevrouw Blom-Schaleven vertelde in Schouws dialect een kort ver haal, dat veel bijval oogstte. Hierna volgde een uiteenzet ting over klederdracht in Zee land. Mevrouw Mol vertelde over klederdrachtvereniging De Arke, die dracht en instand houding van klederdracht als doelstelling heeft. Veertien da mes en een heer verschenen op de bijeenkomst in vol ornaat, naar oude traditie gekleed. Al le onderdelen werden nauw keurig toegelicht en vragen konden worden gesteld. Na de pauze was het woord wederom aan mevrouw Blom, die in het Schouws een komisch verhaal vertelde over misverstanden en onhandigheid. De volgende bijeenkomst van de afdeling Brouwershaven is op woens dag 17 oktober. Oud papier Zaterdag 7 oktober haalt de Al gemene Sport Vereniging Brouwershaven oud papier op in het stadje. Het papier moet vanaf 9.00 uur gebundeld ge reed staan. SCHUDDEBEURS Geslaagd Arianne Doeleman uit Schud- debeurs is aan de Katholieke Universiteit Nijmegen ge slaagd voor het doctoraal exa men Beleidsgerichte Milieu kunde. 1 OOSTERLAND Oud papier Ten bate van de zending van de Gereformeerde Gemeenten wordt zaterdag 7 oktober van af 08.30 uur oud papier opge haald. Verzocht wordt het pa pier gebundeld gereed te zetten. BRUINISSE Collecte In de week van 16 oktober tot 21 oktober houdt de Werk groep Ontwikkelingssamen werking Bruinisse een huis- aan-huis-collecte in die plaats. De opbrengst gaat naar het Anandapura Children Home op Sri Lanka. Het geld wordt besteed aan vergroting van de slaapkamer, de aanschaf van aluminium bedekking voor de tafels en de financiering van dramalessen. GOES Concert In het kader van Zeeland Nazo mer festivals geeft de Noord nederlandse Cantory zaterdag 7 oktober een concert in de Grote of Maria Magdalena- kerk. De werken van J. S. Bach staan in dit concert cen traal. Medewerking aan het concert wordt verleend door Mark Lambrecht (cello), Jelle- geert Postma (orgel) en Berta Kwant (blokfluit). Uitgevoerd worden de dubbelkorige mo tetten van Bach afgewisseld met instrumentale bijdragen. De aanvang van het concert is 20.00 uur. 't Beest In 't Beest in Goes draait op donderdag 5 en vrijdag 6 okto ber de film Eenmaal geslagen, nooit meer bewogen. Het ver haal speelt zich af in een groot en somber huis in Amsterdam zuid. De 35-jarige onaantrek kelijke Charles heeft een won derlijke relatie met zijn dominante moeder. Voor hen verwijst alles in de wereld naar boeken, ze spelen voort durend met woorden en citaten en willen ooit samen een ro man schrijven. Het verhaal is vrij gebaseerd op de roman La Meche (1948) van de Belgische schrijfster Cy Veldhuizen-Mar- chal die hiervoor de Grand Prix du Roman Francais ont ving. De film duurt 85 minuten en de regie is in handen van Gerard Verhage. Aanvang: 20.30 uur. Israëlavond De stichting Sjofar houdt vrij dag- en zaterdagavond 27 en 28 oktober twee Israëlavonden in het gebouw van het Leger des Heils aan het Ravelijn de groe ne jager. Beide avonden begin nen om 19.30 uur. MIDDELBURG Suriname De Provinciale Werkgroep Pluriforme Samenleving Zee land in Middelburg, houdt van 4 oktober tot en met 20 oktober een tentoonstelling over Suri name, Nederlanders in Surina me en Surinamers in Neder land. De expositie is te zien in de Wandelkerk in Middelburg. De tentoonstelling, die offi cieel de titel draagt Suriname, weten hoe het gegaan is..., is ontwikkeld door het Museon in Den Haag. Het is bijna vier honderd jaar geleden dat Zeeu wen als eersten het gebied dat nu Suriname heet, bezochten. Twintig jaar geleden kreeg het land haar staatkundige onaf hankelijkheid. Dit gegeven was voor de Provinciale Werk groep Pluriforme Samenle ving Zeeland de aanleiding om de expositie naar Middelburg te halen. Behalve over de ge schiedenis gaat de tentoonstel ling ook over de vele bevol kingsgroepen die later hier verzeild zijn geraakt. De expo sitie is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur en op donder dagen tot 21.00 uur. VMC Op donderdag 5 oktober vindt een afscheidssymposium plaats voor medewerker van de Zeeuwse raad voor volksge zondheid, Maatschappelijk ontwikkeling en Cultuur (VMC), mr J. j. van der Meu- len. De VMC organiseert dit symposium over de zorg voor verstandelijk gehandicapten, omdat dit het belangrijkste werkterrein van Van der Meu- len was. De medewerker neemt na vijfentwintig jaar af scheid van de VMC. Onder voorzitterschap van drs M. R. Luijpen, directeur van de VMC, voeren op het symposi um respectievelijk het woord: de algemeen secretaris van de Nationale Raad voor de volks gezondheid drs P. Vos, beleids medewerker volksgezondheid van VMC Zeeland drs J. J. Franse en gedeputeerde drs G. L. C. M. de Kok. Open avond OJEC Het Overlegorgaan van Joden en Christenen in Nederland (OJEC) houdt op woensdag 15 november een open avond. Het onderwerp van deze forum- en discussie-avond is Jeruzalem, stad van God, stad van men sen. In het forum nemen onder anderen zitting de oud-bis schop van Breda, mgr. H. C. A. Ernst en L. B. van de Kamp, rabbijn van de Joodse gemeen te in Rotterdam. De avond vindt plaats in de Provinciale Bibliotheek aan de Kousteen- sedijk 7 in Middelburg. Aan vang: 20.00 uur. Concert De Koninklijke Oratorium- vereniging Tot Oefening en Uitspanning uit Middelburg geeft zaterdag 18 november haar jaarlijkse najaarsconcert in de Concertzaal in Middel burg. Uitgevoerd worden het Dettinger Te Deum van G. F. Handel en het Requiem van G. U. Fauré. Medewerking aan het concert wordt verleend door: Karin ten Cate (sopraan), Frans Huijts (bas/bariton), Tijn van Eijk (orgel) en het Dordts Kamer Orkest onder leiding van Jo Ivens. VEERE Concert Inde Grote Kerk in Veere wordt vrijdag 6 oktober een concert gegeven door het Escher Ensemble. Het ensem ble wordt gevormd door een strijkkwintet, een saxofoon kwintet en slagwerk. De leden van het ensemble zijn afgestu deerden of studenten van het Amsterdamse Sweelinck Consservatorium. In Veere wordt een programma ge bracht in samenwerking met de pianist Frank Mol uit Mid delburg. De aanvang van het concert is 20.00 uur. HEINKENSZAND Southrock Ooit begonnen als een feestje voor het veertigjarig bestaan van de Scouting in Heinkens- zand is Southrock inmiddels uitgegroeid tot een van de grootste muziekfestivals in Zeeland. Zaterdag 14 oktober is het weer zover aan het dijkje in Heinkenszand. Vanaf 14.00 uur treden daar de volgende bands op: Piss Off, The Corner Cats, Fratsen en Swinging on the Boulevard. VLISSINGEN Benefiet-concerten Ter ere van de herinrichting en restauratie van de Sint Jacobs- kerk worden er twee benefiet concerten gehouden in deze kerk. Zaterdag 7 oktober speelt The Robert Jackson Sin gers. Een week later, zaterdag 14 oktober is het de beurt aan Arte Corale. De groepen spe len respectievelijk gospels en spirituals en Russisch-ortho- doxe kerkmuziek. Beide con certen beginnen om 20.00 uur. Met de concerten probeert men gelden te verwerven voor de restauratie en herinrichting van de kerk. Hiermee wordt naar verwachting in het jaar 2001.begonnen. Seminar Ondernemers in de detailhan del worden in toenemende ma te geconfronteerd met vanda lisme, winkeldiefstal tot soms zelfs gewapende overvallen. Dit versterkt niet alleen het onveiligheidsgevoel van de on dernemer en zijn personeel, maar tevens zorgt dat voor een aanzienlijke kostenpost. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden- en Noord-Zeeland wil de onderne mers in de detailhandel daar om op de hoogte brengen van de mogelijkheden om de crimi naliteit een halt toe te roepen en wel door middel van het se minar Criminaliteit...ook uw zaak. Seminar-bezoekers krij gen praktische informatie voor zowel de aanpak in de ei gen winkel als over samenwer kingsmogelijkheden met colle ga's. Het seminar wordt maandag 16 oktober gehouden in Grand Hotel Arion aan de Boulevard Bankert. Het semi nar begint om 19.15 uur. Wie meer wil weten kan bellen: 01180-73540 (mevrouw A. Kie vit). KAPELLE Zeeuwse avond In de Vroone in Kapelle wordt op zaterdag 14 oktober een Zeeuwse avond gehouden. Op het programma staat onder meer oud en nieuw werk van zowel de Zeeuws-Vlaamse mu ziekgroep Ambras als van En gel Reinhoudt. De liedjes wor den afgewisseld met conferen ces. Ook is er een optreden van Sanky Koster. De aanvang is om 19.30 uur. Kaarten reserve ren wordt aangeraden' en dit kan bij de Vroone in Kapelle, 01102-41954. OOSTKAPELLE Expositie Kunstschilderes en illustratri ce Mieke van Tilburg expo seert op de Koetshuiszolder van het Zeeuws Biologisch Mu seum in Oostkapelle. Met aquarellen van Mieke van Til burg is er een bijzondere na- tuurexpositie ingericht. Het betreffen originele illustraties die ze maakte voor het boek 'Schelpen en andere zeedie ren'. Mieke van Tilburg werd in 1944 in Voorburg geboren. Ze werd opgeleid aan de Acade mie voor Beeldende Kunst in Rotterdam en de Vrije Acade mie in Den Haag. Ze deed veel illustratiewerk voor verschillende tijdschrif ten, ontwierp diverse posters en kalenders en een kaarten- collectie voor de Stichting Kin derpostzegels. In 1993 stichtte zij de 'Werve lende Regenboog', een klas voor jonge kinderen, waar ge schilderd wordt met aquarel verf met als inspiratiebron on der meer de natuur, muziek en kleur. De expositie is van 7 ol£ tober 1995 t/m 7 januari 1996. Het Zeeuws Biologisch Muse um is gevestigd in de Orange- rie van het kasteel Westhove, Duinvlietweg 6, 4356 ND Oost kapelle, telefoon 01188-2620. HEINKENSZAND Kringdag Rode Kruis Samenwerking en uitdaging. Dat is het thema van de jaar lijkse Kringdag voor Welfare en Telefooncirkels. De Kring dag wordt donderdag 2 novem ber gehouden in ontmoetings centrum De Stenge in Heinkenszand. Doel van de Kringdag is om kennis uit te wisselen, onderlinge contacten te verstevigen en deskundig heid te bevorderen. Tijdens de Kringdag treedt de theater groep 'Lekker Puh' op. Het is de bedoeling dat tijdens workshops ruimte gegeven wordt aan de eigen inbreng van de vrijwilliger. De Kring dag begint om 10.00 uur. MODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT KERKRING 31 - NIEUWERKERK (Maximaal 1 bon per week per opdrachtgever/telefoonnummer). Uitsluitend voor particulieren voor aanbiedingen met een maximum prijsvermelding van 200,—. Zie onderstaande voorwaarden. Een gratis succesje mag niet langer zijn dan 3 regels. Voor elke letter, leesteken en ruimte tussen de woorden gebruikt u één vakje. Bon s.v.p. in blokletters invullen f c Postcode: Woonplaats: Bon uitknippen en opsturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. In de linkerbovenhoek van de envelop vermelden "Succesje U kunt deze bon ook afgeven op ons kantoor Jannewekken 11 te Zierikzee. Voorwaarden Uitsluitend voor aanbiedingen van particulieren (geen handelaren). Alleen voor te koop aangeboden artikelen. Per advertentie één artikel. In uw advertentie de prijs tot max. f 200,- en uw telefoonnummer vermelden. Gratis succesjes kunnen alleen via bovenstaande bon worden opgegeven, geen fotokopieën Indien plaatsing voor de eerstvolgende uitgave niet mogelijk is wordt uw succesje automatisch in de daarop volgende uitgave geplaatst. Wij behouden ons te allen tijde het recht voor advertenties, zonder opgaaf van redenen, te weigeren. Voor schade van welke aard dan ook ontstaan door het niet tijdig of onjuist plaatsen van gratis succesjes zijn wij niet aansprakelijk. Gratis succesjes die niet aan deze voorwaarden voldoen worden zonder overleg niet geplaatst. 'Succesjes', zakelijk en particulier Zowel voor de zakelijke als particuliere 'succesjes' blijven de mogelijkheden ongewijzigd, Het tarief bedraagt: 1 t/m 4 regels f 7,- elke regel meer f 1,75 (excl. 17,5% BTW). Voor brieven onder letter of nummer wordt f 5,-- in rekening gebracht. ADVERTEREN IS VERKOPEN! Onze wereld telt 130 miljoen kinderen - waar tweederde meisjes - die geen onderwijs krijgen. Zonder lezen en schrijven blijft hun leven kansarm. Het UNESCO Centrum Nederland steunt elk jaar onderwijsprojecten in ontwikkelingslanden, onder meer voor weeskinderen in Bogota, straatkinderen in Ruanda en vluchtelingenkinderen in Kroatië, ons werk. vraag om inlichtingen, kinderen een toekomst, geef hun onderwijs! UNESCO Centrum Nederland Oranje Nassaulaan 5. 1075 AH Amsterdam

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6