Zierikzee stelt hevig teleur Keeperblunders bomden SKNWK ee WIK op een puntendeling ZSC wint van SVD Arjo Baart beste visser eiland Jurgen Frank scoort in laatste seconden Spelers MEVO verliezen wedstrijd en krediet MAANDAG 2 OKTOBER 1995 Marco van Oeveren mist strafschop tegen Steenbergen STEENBERGEN - „Vreselijk, niet om aan te zien", verwoordde Zierikzee-trainer Jan Meul- meester zijn teleurstelling over het niveau van zijn ploeg'. Daar waar Zierikzee tegen Steenber gen gewoon drie punten had moeten pakken mocht men de handen uiteindelijk dichtknij pen met een 1-1 gelijkspel. Het enige positieve na vier wedstrijden is dat Zierikzee nog steeds ongeslagen is. Als blikken konden doden wa ren er gistermiddag in Steen bergen slachtoffers gevallen. In de rust, kort na een gemiste strafschop van Marco van Oe veren, en na afloop sprak het gezicht van Jan Meulmeester meer dan boekdelen. ,,We wa ren vandaag gewoon niet agressief genoeg. Mentaal zat het voor de wedstrijd al niet goed. We begonnen niet scherp. Nee, dit geeft toch te denken over de rest van de competitie. Ik word hier niet positiever van. De sterkste krijg je nog." Die laatste woorden zouden wel eens waar kunnen zijn. Steenbergen, zoals ze tegen Zierikzee speelden, was zeker in de eerste helft een te nemen hindernis. ,,Dit is echt één van de minste ploegen. Hier heb ben we de punten laten lig gen", vond ook aanvoerder Marco van Oeveren. Hij speel de, wellicht in negatieve zin geïnspireerd door zijn huwe lijk van vrijdag, een ongeluk kige wedstrijd. Hij was dan misschien ongelukkig, vele an deren waren gewoon slecht. Jan Meulmeester beaamde dat. ,,Ik ben blij met de nieuwe re gel vam drie wissels. Vandaag had ik er wel vijf kunnen wis selen." Toch zag hij ook nog lichtpunt jes. Marco Jonker en John van der Have zijn er bijgeko men, maar de rest kon vandaag een voorbeeld aan ze nemen. En aan Marco Saman, die was geblesseerd aan de wedstrijd begonnen, maar die stond er gewoon." Nadat de eerste tien minuten wat lauw te noemen waren trok Zierikzee het initiatief naar zich toe. Via John van der Have kregen de bezoekers sco ringskansen. Drie keer was Van der Have dichtbij een treffer, maar even zcveel keer ontbrak het hem aan geluk. De lat, de keeper of het gladde veld speelden hem parten. Daarna kondigde het verval zich aan bij Zierikzee. In vier minuten tijd gingen vijf vrije ballen geheel verloren. Zo maar weggegeven, zonder enig overleg. Pas vijf minuten voor rust kreeg Zierikzee nog een ople ving. In blessuretijd werd Steenbergen onrecht aange daan. Marco van Oeveren zette vanaf rechts voor en onderweg schampte Ludo Raaymakers de bal met de hand. Geel en pe nalty luidde het oordeel van scheidsrechter Van de Linde. Zierikzee mocht de gehele wedstrijd, maar zeker nu, niet klagen over zijn optreden. Er was gerechtigheid. Marco van Oeveren zag zijn zwak inge schoten trap gestopt door Steenbergens derde keeper, Richard van Minderhout. Na rust pakte Steenbergen het initiatief. Via twee schoten van afstand door Martijn Iriks en Ludo Raaymakers werd Wim Lafeber op de proef ge steld. Langs de lijn toonde Jan Meulmeester zijn ongenoegen aan zijn spelers door maar liefst drie spelers warm te la ten lopen en in het verloop van de tweede helft in te brengen. Via Marco Jonker kreeg Zie rikzee een grote kans op de 0-1 maar zijn stiftje mislukte ho peloos. Toen ook Marco van Oeveren even later miste leek het alsof Zierikzee niet meer kon scoren. Steenbergen kon dat wel, want twintig minuten voor tijd was het invaller Erik Ham die zijn voorzet prima in geschoten zag door rechtsbui ten Emiel in't Veld. En dat had Zierikzee geheel aan zichzelf te wijten. Toen Ludo Raaymakers na zijn tweede gele kaart het veld kon ruimen kreeg Zierikzee meer ruimte. Vijf minuten voor tijd miste Marco van Oeveren een unieke kopkans. ,,Ik was er met mijn hoofd niet bij. Ik dacht dat Peter (Van Beveren, red.) hem terug zou leggen. Maar het had een goal moeten zijn", vond hij ook. Twee minuten voor tijd scoor de hij toch. John van der Have zet,te de aanval op en bracht Peter van Beveren in stelling. Die leek naast te schieten, maar bij de tweede paal stond Van Oeveren die Zierikzee zo toch nog een punt bezorgde. Steenbergen - Zierikzee 1-1 (0-0). 70. Emiel in't Veld 1-0. 88. Marco van Oeveren 1-1. Gele kaarten voor Robbert Rogge band van Zierikzee en Johan Zantboer van Steenbergen. Ro de kaart wegens twee maal geel voor Ludo Raaymakers (Steenbergen). Scheidsrechter: C. van der Linde uit Goes. Toe schouwers: 210. Verplichte wissel Dick van Splunder ZIERIKZEE - MEVO-trainer Gerard Olijhoek en elftalleider Ton van der Velde maken roerige wedstrijden mee. Vorige week werd verloren van GPC, nu klopte promovendus Wolfaarts- dijk MEVO in Zierikzee met 1-3. Wellicht nog belangrijker dan de nederlaag was de manier waarop die tot stand kwam. ,,Het is echt niet zo dat Wol- faartsdijk zoveel kansen heeft gehad. Nee, we hebben het ge woon weggeven. Op deze ma nier heb ik weinig plezier meer in het spelletje", sprak een geïrriteerde Olijhoek. Olijhoek haalde bij een stand van 1-3 Dick van Splunder van het veld terwijl hij geen wis sels meer had. ,,Dat was puur om hem tegen zichzelf in be scherming te nemen Hij was puur gefrustreerd bezig en in goed overleg met de scheids- rechtèr heb ik hem na een ge maakte overtreding naar de kant gehaald. Anders was hij er vast en zeker uitgestuurd." Wolf aartsdijk was via Jan Blok op 0-1 gekomen. Blok profiteerde van wanorde in de verdediging van MEVO. Ruud Dekker scoorde uit een vrije trap wegens hands in de 34e minuut 1-1. Op slag van rust scoorde Carlos de Jonge (ex- Goes), na een fout van Clement van Splunder, 1-2. Toen zeven minuten na rust uit een coun ter Jan Blok zijn tweede en Wolfaartsdijks derde treffer binnenschoot was het pleit be slecht. Na twee en een halfjaar MEVO weet Gerard Olijhoek precies hoe de mentaliteit van zijn spe lers is. „Dan zullen ze het zelf moeten willen", antwoordde hij op de vraag of MEVO nog wel een kanshebber is om bij de eerste vier te eindigen. Jan Meganck scoort weer eens SCHARENDIJKE - ZSC is de klap van het ver lies van vorige week duidelijk te boven. SVD uit Driewegen werd in Scharendijke naar een 4- 0 nederlaag gespeeld. ZSC bezet door dit resul taat de derde plaats op de ranglijst. Trainer Kees Kommer was te vreden. „Het was leuk. Met vlagen was het spel goed en met vlagen wat minder. Maar er zit een goede lijn in het spel." Dat werd binnen twin tig minuten na het eerste fluit signaal duidelijk. De snelheid van Erik-Jan Elenbaas bleek wederom een gevaarlijk wa pen. Op aangeven van achter eenvolgens Gerard de Voogd en Luck Heijboer bracht Elen baas zijn ploeg op 1-0 en 2-0. ZSC, dat met Werner Klaasse, Luck Heijboer en Jacco Heij boer een sterk middenveld heeft waar menig eersteklas ser jaloers op zou zijn, bood SVD halverwege het eerste be drijf kansen om terug te ko men. Keeper Johan van dei- Horst greep twee keer goed in, al had hij geluk dat hij bij /ie tweede ingreep geen kaart ge presenteerd kreeg. In de rust zette Kees Kommer de puntjes weer op de bekende 'i'. Zo'n 20 minuten na rust werd het 3-0. De voor Erik-Jan Elenbaas ingevallen Niels van de Moezel zette zijn invalbeurt luister bij. Na een assist van Gerard de Voogd scoorde hij zijn eerste seizoenstreffer. De 4-0 was van Jan Meganck. De speler zette zelf de aanval op, ging door, en scoorde met een streep vanaf zestien meter. Kees Kommer: „Ik ben blij met de 4-0. Misschien hadden we nog één of twee goals meer kunnen scoren, maar wat ik belangrijk vind is dat we de nul hebben gehouden." Wilco de Valk en Leon Hendrikse scoren ZIERIKZEE - Arjo Baart is zaterdag op het strand van Renesse hengelkampioen van Schouwen-Duiveland geworden. Met een paling van 64 centimeter en een puitaal kwam hij tot een totaal van 84 centimeter vis. In het vereni gingsklassement legde 't Zijpe 1 beslag op de eerste plaats. Het eilandelijk kampioen schap wordt georganiseerd door de vier hengelsportver enigingen die Schouwen-Dui veland rijk is. Eerder dit jaar werd de wedstrijd in verband met de slechte weersomstan digheden afgelast. Over het weer hadden de 82 deelnemers zaterdag niet te klagen. Wel over de bijtlust van de vis. Om tien uur gooiden de 82 deel nemers de eerste lijnen uit voor de wedstrijd, die vier uur duurde. In deze vier uur slaag den slechts vijftien vissers erin in totaal zestien vissen uit het water te halen. De variëteit in de vis was groot. Er werd on der meer schol, schar, paling en tong gevangen, maar vooral bot. Arjo Baart van Hengelsport vereniging Oosterschelde was de enige die het visnet twee keer te voorschijn kon halen. Zijn 84 centimeter was goed voor een eerste plaats. Hij werd gevolgd door C. van der Kooij van 't Zijpe met 45 centi meter. De veertig centimeter vis van D. Geelhoed was goed voor een derde plaats. In het verenigingsklassement legde het eerste korps van 't Zijpe beslag op de eerste plaats met in totaal 62 centimeter. Oosterschelde 1 werd tweede, De Krabbe derde. Uitslag: 1. A. Baart (84 centi meter), 2. C. v. d. Kooij (45), 3. D. Geelhoed (40), 4. D. Geel hoed (40), 5. M. J. Verseput (38), 6/7. D. v. d. Bijl en R. v.d. Hoek (27), 8. M. IJzenbrand (18), 9 tot en met 12.1. v.d. Waard, C. J. de Graaf, G. van Gerven en J. de Jonge (17), 13. R. Vercruysse (16), 14/15. J. Verwest en R. Labeur (15). Uitslag teams: 1. 't Zijpe 1 (62 centimeter), 2. Oosterschelde i (41), 3. De Krabbe 2 (38), 4. De Krabbe 1 (17). Renesse naast Hontenisse Lesly Wolters (2e van rechts) speelt een terugspeelbal in de voe ten van Hontenisse-speler Michael Goossens. (Foto: Marijke Fol- kertsma) RENESSE - Jurgen Frank snakte naar adem nadat hij in de laatste seconden zijn ploeg met een hard schot langs Hontenisse bracht (2-2). Het hele elftal sprong van vreugde over de jon ge speler heen. „Tsjonge, dat was op het nipper tje", verzuchtte Renesse-trainer Nico Kind. bal tegen de doelpaal, maar daarna was het Hontenisse dat de dienst uitmaakte. Een zwaarbevochten gelijk spel voor Renesse in een veel te hard en rommelig duel. Dat het rommelig was moet groten deels gezocht worden in het op treden van scheidsrechter Maarten Bruynes uit Bruinis- se. De arbiter probeerde bij ie dere overtreding de spelers tot rust te manen. De kaarten wei gerde hij te pakken en dat kwam de spelers van Honte nisse goed uit. De spelers uit Zeeuws-Vlaanderen maakten misbruik van de verder overi gens goed leidende Bruynes. Bruynes is nooit onder de in druk van kaarten, maar zware overtredingen en zelfs slaande bewegingen moeten nu een maal worden bestraft volgens de KNVB-reglementen. Zelfs tijdrekken is strafbaar. In de eerste helft zorgden Clement Rijnberg en Michael Goossens voor de 1-1 ruststand. In de tweede helft kwam Renesse steeds meer onder druk te lig gen. Alleen Robert-Jan Can ters kopte in de 65e minuut de Laatste man Edwin Kriens verdedigde in de 67e minuut de bal éénvoudig uit naar Lesly Wolters. Wolters stond op het middenveld en speelde de bal weer terug naar het zestienme tergebied. De bal kwam echter in de voeten van Hontenisse- speler Michael Goossens die eenvoudig keeper Jeroen Ver boom passeerde (1-2). Renesse begon aan een hopeloze slotfa se. Zware overtredingen van Hontenisse-spelers en regel matig tijdrekken. Nadat Wilco Zwart een zware overtreding maakte op Edwin Kriens, trok de scheidsrechter eindelijk een gele kaart. Echter, hij had hier een rode kaart moeten trek ken. In de laatste seconden was het invaller Guido Willemse die een voorzet gaf vanaf de rech tervleugel. Jurgen Frank kreeg de bal aan de voeten en haalde keihard uit (2-2). Intussen had scheidsrechter Lisseveld uit Poortvliet al drie keer verzuimd om de gele kaart te trekken voor forse overtredingen. Ook hield hij in de 33e minuut de rode kaart op zak toen Wim van de Velde door SKNWK-speler Martijn Neele werd neergelegd nadat de mogelijkheid bestond om alleen op het doel af te steven en. Een vrije trap was de enige beloning en Van de Velde kreeg drie minuten later wel een gele kaart toen hij opzette lijk hands maakte. De Valk In de tweede helft was er meer strijdlust te beleven en dankzij de keepers kregen de honderd toeschouwers uiteindelijk twee doelpunten te zien. In de 51e minuut ging de vrije trap van Erwin Theunisse via de hand van keeper Krijn Hen drikse tegen de bovenligger en waarna hij het lederen gevaar te had moeten pakken ver zuimde hij in te grijpen. Wilco de Valk had zich losgemaakt van zijn vaste mandekker Van de Hoek en kopte de bal in het doel (1-0). In de 70 minuut was het Wim van de Velde die Kees-Jan van Nieuwenhuize passeerde en de bal bij Leon Hendrikse bezorg de. Geheel onnodig kwam keeper Leon Quik minstens dertig meter uit zijn doel, maar arriveerde te laat bij de bal. Leon Hendrikse hield het hoofd koel en schoot de bal simpel in het lege doel (1-1). In de laatste tien minuten kreeg Wim van de Velde twee reële kansen en kopte Theo Wittenberg de bal tegen de bo venligger. SKNWK stelde daar alleen een afstandsschot van Jacky de Bruine tegenover. SKNWK - WIK 1-1 (0-0). 51. Wil co de Valk 1-0. 65. Leon Hen drikse 1-1. Gele kaarten: Wim van de Velde, Gerrie van de Hoek (beiden van WIK) en Er- win Theunisse. Bijzonderhe den: WIK maakte 21 overtre dingen en SKNWK 10 overtredingen. Scheidsrech ter: P. L. Lisseveld uit Poort vliet. Toeschouwers: 100. Het merendeel van de deelnemers tuurde tevergeefs naar het top je van de hengel. (Foto: Marijke Folkcrtsma) park Het Springer in Nieuwer- kerk speelde SKNWK haar eerste thuiswedstrijd van het seizoen in de zaterdag vierde klasse KNVB. „Het véld is toch belachelijk slecht. Weet je dat Bram Heijboer iedere dag werkt om dit veld goed te krij gen", laat Ronnie de Bruine nog even weten. In het eerste kwartier was het alleen Erwin Theunisse die met een schot de eerste doelrij- pe kans creëerde. Keeper Krijn Hendrikse redde uitstekend en ook keerde hij het schot van Jacky de Bruine. Pas in de 25e minuut was er een aardige combinatie van de WIK-spe- lers Theo Wittenberg en Leon Hendrikse, maar de actie strandde al snel in een te hoge grasmat en zachte ondergrond. NIEUWERKERK - Keeper Leon Quik (SKNWK) en Krijn Hendrikse van WIK hebben na afloop van de streekderby hun blunder vast nog even te horen gekregen in de kleedkamer. Beide keepers vertolkten een hoofdrol in de voetbalwedstrijd tussen SKNWK en WIK. Eerst ging Hendrikse in de fout en een kwartier later was het Quik die onnodig te ver uit zijn doel kwam. De 1-1 eindstand was misschien nog wel de beste uitslag, hoewel WIK in de laatste fase dicht hij de overwinning was. „We hebben in de laatste vijf tien minuten zeker vijf kansen laten liggen. We speelden op dat moment veel beter, alleen de ballen gingen niet in het doel", vertelt Eric van de San- de na afloop van de wedstrijd. „Nou, daar ben ik het gedeelte lijk mee eens", verdedigt SKNWK-aanvoerder Ronnie de Bruine de stelling van zijn tegenstander. „Oké, we komen wat gelukkig op 1-0, maar we hebben die voorsprong onnodig wegge ven. We gingen te veel achter uitvoetbal spelen. Het was een soort angst bij de jongens, Bo vendien zijn een aantal spelers van ons nog niet in vorm en tactisch moeten we nog steeds sleutelen aan het spelconcept", vervolgt De Bruine zijn uitleg. Eric van de Sande was niet te beroerd om aan een aantal spe lers complimentjes uit te de len. „Erik-Jan Kort speelde Erwin Theunisse uit de wed strijd en Gerrie van de Hoek had Wilco de Valk aan de ket ting liggen. Bovendien verving Wim van der Velde uitstekend de geblesseerde Joost Rotte. Met een beetje geluk had er vanmiddag meer ingezeten." Op het slechte veld op sport- Wilco de Valk scoort de 1-0 voor SKNWK. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9