Reginald Weeber: Je moet een doel stellen voor de competitie' Doelman J acob Muller houdt de sral tijdens kansenfestival van Altena Dikke nederlaag voor Dreischor Van der Velde vol lof over speelwijze Patrijzen 3 tegen Zonnernaire gestaakt Barnes WIK verdienen een punt bij Everstein MAANDAG 2 OKTOBER 1995 NR 25850 KORTGENE - Dreischor liep tegen de tweede nederlaag van het seizoen op. Gastheer Cortge- ne gaf de ploeg van Toine Tiggelman geen schijn van kans en won met duidelijke cijfers: 9-0. De Zierikzeese trainer droeg een aantal factoren als excuus voor de nederlaag aan. „We misten Piet de Jónge, die was ziek en ook Bonne Meintema was er niet. En dan viel in de rust Serge van den Bos gebles seerd uit en in de tweede helft ook Eric Dijst nog", aldus Tig gelman. Binnen tien minuten was de wedstrijd eigenlijk al beslist. Toen stond het al 2-0 voor de thuisploeg en daarna werd het nooit meer een wedstrijd. Nog voor rust werd het 3-0. Daarna kreeg Dreischor via Jaime Tig gelman en Dennis Dijst nog wel kansen op de 3-1, maar toen eenmaal de 4-0 gescoord werd ging het vuurtje van Dreischor snel uit. Voor Cort- gene scoorde Arie Verkerk drie keer, Marcel van Strien en Bernard Prevoost ieder twee keer en Roland Vos en Jacco de Jonge éénmaal. „De 9-0 was wel een beetje ge flatteerd. We mogen nog van geluk spreken dat we goed be gonnen zijn, want we hebben het nu twee keer lelijk laten af weten", gaf Tiggelman toe. Komend weekend wacht Drei schor weer een zware wed strijd, uit naar Hansweertse Boys 2. Scheidsrechter voelt zich bedreigd 'S-HEERENHOEK - Het heen en weer reizen vanuit Zonnernaire duurde langer dan de ge speelde minuten in de wedstrijd. Na tweeënder tig minuten spel werd de wedstrijd tussen het derde team van Patrijzen en Zonnernaire bij een stand van 0-2 in het voordeel van de Schouwse ploeg gestaakt. „Ik vind het meest vervelende dat Zonnernaire er weer bij be trokken is", vertelde trainer Cor van Aken achteraf. Een ge ruststelling voor hem was dat zijn ploeg geen schuld had aan het staken van de wedstrijd. Nadat Edwin de Vlieger uit een scrimmage 0-1 had ge scoord kwam Zonnernaire in de 32e minuut via Rutger Eijs- koot op 0-2. „De bal was wel of niet achter de lijn geweest. De scheids rechter keurt hem goed en de jongens gingen juichen. Toen begonnen de spelers en de grensrechter van Patrijzen te protesteren. De scheidsrechter trok wat gele kaarten, liep naar onze grensrechter en pak te het vlaggetje. Hij stopte er mee, want hij voelde zich door de Patrijzen-spelers bedreigd en wilde niet meer verder spe len", sprak Cor van Aken over het handelen van scheidsrech ter De Wind uit Heinkenszand. Toch kon Van Aken lachen om de hele situatie. „Ik heb in ie der geval tegen de jongens ge zegd dat ze volgend jaar niet te vroeg op vakantie moeten gaan." Inmiddels staan er twee gestaakte wedstrijden achter Zonnemaires naam. Denny de Vos ontevreden EVERDINGEN - Het damesteam van voetbal vereniging WIK uit Kerkwerve heeft in Ever- dingen 3-3 gelijkgespeeld tegen SC Everstein. Onder de rook van Utrecht scoorden Ellen Vaane, Jaimy van Beveren en Veronica Berre- voets voor WIK. Trainer Denny de Vos was ech ter niet positief over het ver loop van de wedstrijd. „Heeft de lange reis soms invloed op de prestaties?", vroeg hij zich na afloop af. „Ik ben in ieder geval niet tevreden óver dit re sultaat. Matige kwaliteit, on voldoende concentratie en de tegenstander te veel vrijla ten", waren de woorden van De Vos uit Zierikzee. In de 15e minuut kwam SC Everstein op 1-0 voorsprong en tien minuten later kopte Ellen Vaane de 1-1 binnen. In de 35e minuut had WIK-keepster Pe tra Dugardein weer het nakij ken (2-1) nadat een bal in de verste hoek werd geschoten. Na een pittig gesprek in de WIK-kleedkamer kwam de ploeg van Denny de Vos snel uit de startblokken. In de 48e minuut scoorde Jaimy van Be- veren na een voorzet van Ellen Vaane en vier minuten later profiteerde Veronica Berre- voets van een scrimmage voor het SC Everstein-doel (2-3). In de slotfase werden aan beide zijden kansen gecreëerd. SC Everstein was de gelukkigste nadat een speelster alleen voor keepster Durgardein ver scheen (3-3). Brouwershaven wint overtuigend NIEUWDORP - Een tevreden trainer Leen van der Velde die na afloop alle lof gaf aan de spe lers van Brouwershaven. De 1-3 overwinning op Nieuwland was een keurige prestatie van een groep spelers die hiermee weer aansluiting vindt bij de koplopers in de eerste klas zater dagafdeling. „Ik heb nu weer een spelers groep zien voetballen die wat voor elkaar over heeft. Er wordt beter gecoacht en Remi Lievense gaat als laatste man steeds beter spelen. Volgende week is ook Steef Kloet weer van de partij en dan is de groep weer compleet", liet een geluk kige Brouwershaven-trainer Van der Velde uit Sommels- dijk weten. De eerste veertig minuten werd er alleen op het midden veld gespeeld en kregen de bei de keepers weinig werk te ver zetten. In de 40e minuut was het een afstandsschot van André Goudswaard dat Brou wershaven op een 0-1 voor sprong bracht. Nog geen drie minuten lobde Edwin van Oe- 'veren de bal over de keeper (0-2),J wat ook tevens de rust stand was. „Als je met zo'n voorsprong mag gaan rusten dan doe je goede zaken. Toch heb ik de jongens in de kleedkamer ge waarschuwd. Vorig jaar werd na een voorsprong de eind stand nog 3-3", aldus Van der Velde. Nieuwdorp koos dan ook de aanval, maar Brou wershaven verdedigde de voorsprong goed. Omdat het niet lukte bij Nieuwdorp gin gen de spelers onder elkaar praten en dat deed hen de das om. In de 75e minuut scoorde Martin Quist uit de rebound van een schot van Edwin van Oeveren (0-3). In de laatste mi nuut redde Nieuwdorp nog de eer door een doelpunt uit een schitterende vrije trap. Bruse Boys enAltena eindigen met tien tegen tien Tonegido uit Voorburg wipt MEVO 80 uit de beker Robin Ruitenbeek (rechts) geeft een voorzet voordat een Altena-speler aan de bal kan komen. (Foto: Marijke Folkertsma) BRUINISSE - „Ik weet genoeg' van Bruse Boys. Ik ga uit van winst", sprak Altena-trainer Gerrit de Heus vol overtuiging om één minuut voor half drie. Bijna twee uur later was de trainer psychisch gezien een wrak. Een penalty en vele dotten van kansen waren aan zijn ploeg niet besteed. En eigenlijk mocht Altena nog van geluk spreken dat Bruse Boys de sen satie die in de lucht hing er in de slotfase niet uitknalde. Zo eindigde Bruse Boys - Altena in een brilstand: 0-0. Maar van een echte 0-0 wed strijd was absoluut geen spra ke. De rijkelijk aanwezige toe schouwers verveelden zich geen moment. Was het niet om de acties van de voetballers, in welke vorm dan ook, dan was het wel om het optreden van de leidsman. Scheidsrechter Bax uit Gende- ren moet haast wel een fan zijn van 'het verhaal van de tien kleine negertjes'. Daar waar hij twee spelers wegens twee gele kaarten het veld uitstuur de had hij ze in de sportieve wedstrijd moeten laten staan. Bruenaar Johan Benard was een van Bax' slachtoffers, al had hij aan de andere kant ge luk dat hij niet na 75 tellen de rode kaart al gepresenteerd kreeg. Hij kreeg slechts geel te zien na hands in het straf schopgebied, maar maakte in de tweede helft een onschuldi ge overtreding waarna hij als nog kon inrukken. Hetzelfde overkwam Altena-speler Wim de Graaf, want ook hij ver diende geen vervroegde" dou che. Penalty Bruse Boys - Altena was een wedstrijd met twee verschil lende helften. In de eerste helft domineerde Altena en kreeg daarbij een hand vol uitge speelde kansen. De penalty na één minuut, keihard naastge- schoten door Martien Victoria, was de grootste, möar een kop bal van Lion Weterings boven op de lat mocht er ook zijn. Bruse Boys stelde pas in de blessuretijd wat tegenover al het Nieuwendijks geweld. Erik Bleiji had zich onsterfe lijk kunnen maken door tegen alle verhoudingen in toch te scoren. Hij vond echter het been van keeper Jeroen van de Stelt op zijn weg. Na rust vervolgde Altena de doelpuntenjacht, maar men vond steeds weer de uitblin kende Jacob Muller op zijn weg. „Hij is er op alle moeilij ke momenten. Dat typeert zijn klasse", kreeg Muller van De Heus een compliment mee. De doelman redde na acht minu ten op een schuiver van Mauri ce Verbeek. Ook op schoten van Patrick Vink en Bert van de Pijl toonde Muller zijn vorm. Toen daarna nog drie kansen voor Altena gestopt werden werd het duidelijk. De ploeg zou niet meer scoren, ook al werd er nog een dag doorge speeld. Raar maar waar, toen Bruse Boys met tien man kwam te staan werden de mouwen pas echt opgestroopt. Altena, moe van het kansen missen en van het gemekker onderling, kreeg bijna het deksel op de neus. Willem Webers kreeg de kans om de drie punten binnen te halen, maar zijn schot ver dween naast de goal. Drie minuten in de blessure tijd ging het nog bijna mis voor Bruse Boys toen de zoveelste kans voor Altena verloren ging. De binnenkant van de paal en mede-uitblinker Ton- nie van den Berge stelden het Bruse punt veilig. Trainer Theo Moerland was duidelijk opgelucht. „Hier hoef ik niets meer over uit te leggen", sprak hij. Dat had collega De Heus wel. „Als jij mij de oplossing kan geven wil ik die graag. In vier wedstrijden heb ik al wel der tig kansen zien missen. Onge looflijk, en op de training schieten ze alles er in. Als die penalty er in gaat win je hier met vier of vijf nul. In de twee de helft kwam er irritatie on derling. Dat kwam ook omdat de verdediging goed in elkaar zat en ze voorin de kansen mis ten. Nu zit ik met een hok met ontevreden mensen." Absolute uitblinker Jacob Muller reageerde gepast. „Ik ben tevreden met een punt." Bruse Boys - Altena 0-0. Bij zonderheden: 70. gele kaart voor Wilko Hanzen (Bruse Boys). Rode kaart na twee gele kaarten (1. en 57.) voor Johan Benard van Bruse Boys en voor Wim de Graaf (60. en 91.) van Altena. Scheidsrechter: G. Bax uit Genderen. Toeschou wers: 220. De nieuwe speler Peter Langerak liet leuke spelmomenten zien. (foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Tonegido heeft zaterdagmiddag het herenvolleybalteam van MEVO'80 uit de be kerstrijd gewipt. In vijf sets moest het team van trainer Ton Baas uit Strijen buigen voor de aanvalskracht van de ploeg uit Voorburg. „Ik hecht niet zoveel waarde aan de bekerstrijd. Wat ik wel belangrijk vind vandaag, is dat we uitstekend partij hebben gegeven. We zijn ge groeid als team", aldus MEVO'80-speler Regi nald Weeber na afloop. Met Gerrit van Splunder op de wisselbank, hij had zich op de laatste trainingsavond aan zijn enkel geblesseerd, en met' Ralph Koper op de tribune, speelde MEVO'80 een leuke pot volleybal. „Het gat lag vandaag bij ons in het centrum van het speelveld. Natuurlijk missen we daar Gerrit van Splunder, maar Bram Mourik heeft dat goed opgevangen. Ach, het is maar beker. Ik denk dat de competitie veel be langrijker is. Ton Baas roept terecht dat we kampioen moe ten worden in die 3e divisie. Je moet een doel stellen in het be gin van het seizoen. Vorig jaar eindigden we als vijfde. Ik vind dat geen waarde hebben. Als we halverwege het seizoen niet aan die kampioensver wachting kunnen voldoen, dan kunnen we altijd nog de zaken bijstellen" vertelt Weeber die tevreden is over het resultaat. „Weet je, zo'n vijfde set is toch een loterij." Zo'n zeventig toeschouwers konden twee uur en vijftien minuten genieten van een heerlijke pot volleybal in sporthal Onderdak. Al was de eerste set wat eenzijdig waar door Tonegido gemakkelijk een 8-15 overwinning boekte. In de tweede set kwam het ech te vuurwerk. Bram Mourik, Reginald Weeber en de nieuwe ling Peter Langerak lieten leu ke dingen zien. De 11-8 voor sprong werd verspeeld en Tonegido kwam met 12-14 voor. Maar Weeber haalde met een simpel balletje de opslag terug. Een netfout en een uit- bal bij Tonegido brachten de stand op 15-14. En na 29 minu ten spelen was het Marcel Bal die 16-14 op het scorebord bracht. In de derde set ging de strijd gelijk op. Tonegido bracht wis sel na wissel in en Ton Baas probeerde met zijn enige wis sel, Joost Timmermans, bij een stand van 8-13 verwarring te zaaien door Marcel Bal naar de zijlijn te halen. Bram Mourik, die op de plaats van Gerrit van Splunder speelde, probeerde zijn ploeg nog wat op te pep pen. De gaten in het centrum van het speelveld bij MEVO'80 waren te groot en de harde smash vanuit de rechterhoek bij Tonegido was genadeloos (8-15). In de vierde set toonde ME- VO'80 toch weer veerkracht. Een strijd die gelijk opging, maar bij 12-12 ging de bal via de handen van MEVO'80-spe- lers ongelukkig uit en het veer tiende servicepunt lag weer in het centrum van het speelveld voor Tonegido. Hans van Eijk haalde de opslag terug. Twee uitballen en twee slimme bal letjes van de net ingekomen Marcel Bal brachten alsnog setwinst van 16-14. In de laat ste set. het rally point-sys- teem, speelde MEVO'80 steeds vanuit een achterstand. Bij 8- 10 was het al duidelijk dat To negido aan het langste eind zou trekken. Geroutineerd won nen zij met 11-15 en bekeren een ronde verder. „Ik vind het toch een goede prestatie vandaag", liet Baas het spel van zijn ploeg overtui gend de revue passeren. Zon der Ralph Koper, Leendert van Hattem en Gerrit van Splunder hebben we een ster ke wedstrijd gespeeld. Vergeet niet dat Tonegido uit de 2e di visie komt. Zij hebben van daag laten zien een titelkandi daat te zijn in de competitie. Het verschil vandaag tussen beide teams is dat Tonigedo vier wissels heeft en wij slechts één wissel. Laat ze maar denken dat we een kleine ploeg zijn. We komen ze straks weer tegen en dan hebben wij ook vier wissels", aldus Baas. WEA/MEVO'80 - Tonegido 2-3. Ie set 8-15 in 25 minuten. 2e set 16-14 in 29 minuten. 3e set 8-15 in 25 minuten. 4e set 16-14 in 31 minuten. 5e set 11-15 in 12 mi nuten. Scheidsrechters: Kees Arensman uit Bruinisse en J. C. Barth uit Grijpskerke. Toe schouwers: 70.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7