MFC is een prachtig huis voor de Zierikzeese gemeenschap5 GRATIS ADVERTENTIE Elektra voor John Meuldijk en Toneelvereniging Ouwerkerk UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 9 o 3: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 3 4 5 7 Brandstichting in Zierikzee Geldautomaten open gebroken Eenzijdig ongeval Bruinisse Te veel gedronken Eenzijdig ongeval Kerkwerve Hardrijders betrapt Auto gestolen r~ dé krant van schouwen - duiveland! i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE» GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie tussen 1 oktober en 31 december 1995 deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. H drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 0111-416551 MAANDAG 2 OKTOBER 1995 152e JAARGANG NR 25850 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Opening maakt eind aan jarenlange discussie as» jmm ^—rnrMm Burgemneester Asselbergs onthult bij wijze van opening het drieluik van Ilse van Loo-Remijn. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - „Het heeft 2,1 miljoen gekost, maar het is het geld meer dan waard geweest." Dat zei de Zierikzeese wethouder D. van der Wek ken (welzijn) vrijdag tijdens de opening van het MFC Zierikzee. De ope ningshandeling van het Multifunctioneel Centrum werd verricht door burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs. Hij onthulde een drieluik van Il se van Loo-Remijn uit Wolphaartsdijk. Een geschenk van de aannemers die de verbouwingswerkzaamheden voor hun rekening namen. De opening van het MFC bete kent voor de gemeente Zierik zee dat er een eind gekomen is aan een jarenlange discussie. De nieuwe wijken waarmee Zierikzee is uitgebreid maakte de roep om een buurthuis steeds harder. De gemeente raad was echter van mening dat een dergelijk onderkomen niet in de wijken thuishoort, maar binnen de stadswallen. De Concertzaal en het school gebouw1 aan de Manhuisstraat zijn even in beeld geweest. De verenigingen bleven echter van een goed gebouw versto ken. De raad wenste geen grote investeringen te doen. Ze stel de andere prioriteiten. Totdat in 1992 het bestuur van de Christelijke Scholenge meenschap haar gebouw in Malta te koop aanbood. Welis waar niet binnen de grachten, maar Zierikzee greep de kans met beide handen aan. Het was in dit stadium met name Van der Wekkens voorganger, Jaap Groen, die zich sterk maakte voor de realisering van het MFC. ,,Er gaat iets gebeuren zei hij tegen me. Het is jammer dat hij niet kan aanschouwen wat er bereikt is", aldus Van der Wekken. Knelpunten Alles kwam in een stroomver snelling en het resultaat mag er volgens van der Wekken zijn: Er is iets groots gereali seerd. Zierikzee is een kwalita tief hoogwaardige accommo datie rijker. De knelpunten waarmee verenigingen te kam pen hadden zijn voor de lange termijn opgelost. Het geld is meer dan goed besteed." Asselbergs onderstreepte de woorden van Van der Wekken. Volgens hem gaat het niet al leen om het 'schuufelduum- pje'. Hij memoreerde in dit ge val de woorden die Oscar Wilde eens gebruikte toen hij een Engelse politicus karakte riseerde: 'Hij weet alles van de prijs, maar niets van de waar de'. De waarde van het MFC Zierikzee staat volgens Assel bergs echter buiten kijf. ,,Het is een prachtig huis voor de Zierikzeese gemeenschap. En een huis dat zijn prijs ten volle waard is." Ter gelegenheid van de ope ning van het MFC onthulde As selbergs een drieluik van Ilse van Loo-Remijn. Het was niet het enige kunstwerk dat het MFC kreeg overhandigd. Door de inmiddels opgeheven Initia tiefgroep Vrouwenruimte (IVR) werd symbolisch een sculptuur overhandigd. Deze sculptuur wordt op 8 maart, tijdens de Internationale Vrou wendag onthuld en krijgt een plaats in de hal van het MFC. Geen De Luifel of Avondrood, maar gewoon MFC Zierikzee dus. Er werd een namenwed strijd uitgeschreven, maar geen van de ingezonden namen kon tippen aan het korte en krachtige MFC. Aldus G. de Groot, voorzitter van de Stich ting Multifunctionele Gebou wen Zierikzee. „MFC zegt zo veel meer. En MFC Zierikzee; dat klinkt toch veel beter." Meer over het MFC Zierikzee op pagina 3. Voor respectievelijk belichting en repertoirekeuze MIDDELBURG - De uitreiking van de Zeeuwse Elektra's zaterdagavond in Middelburg, heeft twee Schouwen-Duivelandse winnaars opgeleverd. John Meuldijk van de Amateur Comedie Zie rikzee, tegenwoordig Theatergroep Zierik, ontving een Elektra in de categorie Opmerkelijke Be lichting bij de voorstelling Het flauwgevallen paard. De toneelvereniging Ouwerkerk kreeg een Elektra in de categorie Opmerkelijke Repertoirekeuze, namelijk voor de opvoering van het to neelstuk De Gokkers van Gogol. De Elektra's, beeldjes, worden jaarlijks uitgereikt door het Zeeuws Centrum voor het Amateurtheater (ZCA), en vor men een blijk van waardering voor een opmerkelijke presen tatie binnen het amateurto neel, naar het voorbeeld van de Oscars in Amerika. De Elektra-commissie kende dit jaar in twaalf verschillende ca tegorieën Elektra's toe. De categorie Opmerkelijke Be lichting was er dit jaar voor het eerst bij. En het was ook nog eens voor het eerst dat John Meuldijk een Elektra won. „Schitterend vond ik het. Ik heb m'n longen er bijna uit geschreeuwd toen bekend werd gemaakt dat ik in die ca tegorie gewonnen had", aldus een enthousiaste Meuldijk. De jury motiveerde haar keuze voor Meuldijks belichting bij de voorstelling Het flauwge vallen paard, als volgt: 'Licht laat zich vertalen in lux, watts en nanometers. Lichttechniek daarentegen laat zich vertalen in crossfades, black-out en white-in. Om bovenstaande te kunnen combineren is creativi teit, inventiviteit en inzet ver eist. John Meuldijk wist deze combinatie te bewerkstelli gen, hetgeen resulteerde in een pas-de-deux van kleur en com positie die deze voorstelling meer dan 'alleen ondersteun de.' De Amateur Comedie was ver der als collectief genomineerd in de categorie Opmerkelijke Algehele Vormgeving voor Het flauwgevallen paard. Maar die Elektra ging naar Hans van Veldhuizen voor het stuk Adieu Beckett van de Stichting Theater Winkel Sluiskil. „Je kunt nu eenmaal niet alles hebben. We waren al heel blij met de nominatie", zegt regisseur van Het flauw gevallen paard, Marleen Meul dijk. John Meuldijks Elektra is de derde die de Amateur Comedie binnenhaalt. Eerder ontving Piet Bodbijl een dergelijke blijk van waardering voor bes te mannelijke bijrol in het stuk Pas-de-deux van Hugo Claus. Vorig jaar kreeg de Amateur Comedie een Elektra in de ca tegorie Opmerkelijk Ensem- blespel voor de voorstelling Angst van Bertholt Brecht. Ouwerkerk Na twee nominaties vorig jaar, kon de Toneelvereniging Ou werkerk afgelopen zaterdag voor het eerst een Elektra mee naar huis nemen. En wel die van de categorie Opmerkelijke Repertoirekeuze. Afgelopen maarbbracht de vereniging het stuk De Gokkers van Gogol in het dorpshuis van Ouwerkerk. „We zijn heel erg blij met deze prijs. Maandag presenteren we het beeld op de wekelijkse re petitieavond en gaat de elek tra dan rouleren onder onze le den. Het is de bedoeling dat iedereen het beeldje straks een week in huis krijgt", zegt Leo van Gemeren, bestuurslid van de toneelvereniging. Het oordeel van de jury over de verrichtingen van het to neelgezelschap luidt: 'De To neelvereniging Ouwerkerk profileert zich de laatste jaren door opvallend repertoirekeu ze, waarbij de regie en spelers qua interpretatie en speelstijl steeds weer verrassend en ver frissend voor de dag komen. De groep heeft opmerkelijk veèl inspanning geleverd om mee te gaan met de visie van de regisseur.' In totaal meldden zich over de hele provincie 25 voorstellin gen voor een beoordeling aan, waarvan er begin september, zeventien met één of meerdere nominaties werden gehono reerd in twaalf verschillende categorieën. De Elektra's wer den zaterdagavond aan de Schouwen-Duivelandse win naars overhandigd door direc teur van de Stichting Cinema en resencent Willem Nijssen, in aanwezigheid van zo'n 450 belangstellenden. Carla Schroot en Joke Baijens van de Stichting Middelburgs Theater wonnen een Elektra vopr respectievelijk de opmer kelijkste vrouwelijke bijrol en opmerkelijkste vrouwelijke hoofdrol in het stuk Op Hoop van Zegen. Schroot speelde Jo en Baijens Kniertje. Arnold van Cauteren van Ca- mere van Rhetorica 'De Trans figuratie' uit Hulst, won in de categorie Opmerkelijke Man nelijke Bijrol. Hij ontving de Elektra voor zijn rol van Sta- vros in het stuk Lili Mar leen. Oscar Postema van Theater Split, kreeg de Elek tra in de categorie Opmerkelij ke Mannelijke hoofdrol in het stuk Een Zwarte Pool. Hij speelde Zygmunt. 1 In de categorie Opmerkelijke Kleding ging de Elektra naar Tineke Boer voor het stuk Rue St. Piere van de Stedelijke Scholengemeenschap Middel burg. Jan Burggraaf en het bal let onder leiding van Marleen van Buren, beiden ook van de Stedelijke Scholengemeen schap, kregen voor hun ver richtingen voor hetzelfde stuk, een Elektra in respectievelijk de categorieën Opmerkelijke Regie en Opmerkelijk Ensem- blespel. De voorstelling De grote dag door Rederijkerskamer De Eendracht uit Oud-Vossemeer, ging met de Elektra in de cate gorie Opmerkelijke Produktie naar huis. Hans van Veldhui zen en Jo de Schepper van To neelgroep Terneuzen kregen het beeldje in de categorie Op merkelijk Dekor bij de voor stelling De zwanen van de Theems. DE MURALTMUUR College Middenschouwen wil de De Muraltmuur voordragen als rijksmonument. LAONE Westerschouwen wil Laone in Renesse afsluiten voor vrachtverkeer. WANDELING Rashonden en vuilnisbakken zoeken vertier op Schouwse strand. ATLETIEK Robert van der Vegt vestigt nieuw clubrecord dis cuswerpen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. ZIERIKZEE - In de nacht van zaterdag op zondag zijn drie branden gesticht in Zierikzee. De oud-papierbak op de Gast huisboomgaard moest het ont gelden. En ook die aan de Schelphoekstraat. Verder werd een tuinhuisje aan de Van Veenlaan in brand gesto ken. De politie vraagt of getui gen van deze brandstichtingen zich willen melden. ELLEMEET - Op een camping aan de Kuijerdamseweg in El- lemeet zijn in de nacht van za terdag op zondag drie geldau tomaten opengebroken. Er werd zo'n 750 gulden gesto len. De toegebrachte braak- schade is ongeveer evengroot. Verder werd op deze camping een caravan opengebroken en de kleurentelevisie en geluids apparatuur meegenomen. De waarde van de spullen is nog niet bekend. BRUINISSE - Op de lioofdrij- baan van de Grevelingendam bij Bruinisse heeft vrijdagmid dag een eenzijdig ongeval pi aatsge v on d en Een 24-jarige Rotterdammer reed in zijn auto richting Rot terdam, kwam door onbeken de oorzaak in de rechterberm terecht en slipte vervolgens. De auto ging over de kop, be landde total loss in de berm en moest later worden wegge sleept. De bestuurder bleef on gedeerd. Wat op het toneel kunst heet, heet in het leven - comedie. Flieg. Blatter Eerst enkele bui HET WEER Half tot zwaar bewolkt en vooral in de nacht en ochtend een enkele bui. Minimumtemperatuur omstreeks 11, middagtemperatuur ongeveer 18 graden. Wind uit zuid tot zuidwest, matig, kracht 3 tot 4, aan de kust af en toe vrij krachtig, 5. ZIERIKZEE - In de nacht van zaterdag op zondag is in Zie rikzee een 29-jarige man uit het voormalige Joegoslavië aangehouden door de politie wegens rijden onder invloed. Een blaastest wees uit dat de man, woonachtig in Zierikzee, een alcoholpromillage van 1.8 in zijn bloed had. Verder be stuurde hij een au 'erwijlhij geen rijbewijs had. Het rijgedrag van de man viel de politie op omdat hij de ver keerde kant van een eenrich- tingsweg inreed. De man kreeg een dagvaarding mee en zal zich in december moeten ver antwoorden voor de politie rechter. Verder kreeg hij die nacht een rijverbod van negen uur. KERKWERVE - In de nacht van zaterdag op zondag heeft op de Nieuwe Kooiweg bij Kerkwerve een eenzijdig onge val plaatsgevonden. Een 58-jarige inwoner van Kerkwerve reed richting Zie rikzee en raakte met één van de wielen in de berm. Hij ver loor daardoor de macht over het stuur en reed vervolgens tegen een boom. Het voertuig werd vernield. ZIERIKZEE - Drie snelheids controles van de politie lever den gisteren 180 overtredingen op; zes op de Scheldestraat in Zierikzee en 174 op de Seroos- kerkseweg in Serooskerke. Van de 59 voertuigen die gis termorgen de radarapparatuur langs de Haringvlietstraat passeerden reed er niet één harder dan de toegestane vijf tig kilometer per uur. Op de Scheldestraat registreerde de politie zes hardrijders. De hoogst gemeten snelheid be droeg 71 kilometer per uur. Op de Serooskerkseweg reden 's middags 174 van de 1.540 passerende voertuigen te hard. Ter plaatse geldt een snel heidslimiet van tachtig kilo meter per uur. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 133 kilometer per uur. De bestuur der van deze auto kan in ieder geval een dagvaarding tege moet zien. RENESSE - Aan de Laone in Renesse is in de nacht van za terdag op zondag een auto ge stolen. De auto, een antraciete Mit subishi Pajero TD GLX met het kenteken VL-55-TY, werd gestolen tussen zaterdagavond 21.30 en zondagmorgen 10.30 uur. De eigenaar van de auto is een 74-jarige vrouw uit Blok ker. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee CQ n

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1