Duiveland wil verkeerslichten op de N59 ter hoogte van Oosterlaed 1 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Nieuwe brug in Ouwerkerks krekengebied opengesteld ZIERIKZEESCHE» NIEUWSBODE P. LOUWERSE B.V. Vernieling en mishandeling in AZC Bromfietser verongelukt Inbraak kantine Aanrijding 3 4 5 7 Plan buitengebied Zierikzee is onvoldoende onderbouwd dé krant van schouwen - duiveland! J ft ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bekijk Mercedes met andere ogen li N AUTOMOBIELBEDRIJF De Rotery 7 4328 BB Burgh-Haamstede Tel. 01115-4292 Fax 01 115-4493 dealer voor personen- en lichte bedrijfswagens Verkoop, leasing, reparatie, onderhoud, APK. Ook voor Honda. DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1995 152e JAARGANG NR 25848 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Binnenkort overleg met wegbeheerder Rijkswaterstaat Door verkeerslichten moet de verkeersveiligheid op her kruispunt verbeterd worden. (Foto: Joop van Houdt) NIEUWERKERK - Als het aan het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Duiveland ligt wordt de N59 ter hoogte van Ooster- land voorzien van verkeerslichten. Dat blijkt uit de aanbiedingsbrief hij de begroting voor 1996 van de gemeente Duiveland. Binnenkort wordt over de kwestie overleg gepleegd met wegbeheerder Rijkswaterstaat. Het stukje N59 tussen Zierik zee en Bruinisse is nu nog het enige wegvak op Schouwen- Duiveland waarvoor een maxi mumsnelheid van 100 kilome ter per uur geldt, maar als het aan wegbeheerder Rijkswater staat ligt wordt de maximum snelheid teruggebracht tot 80 kilometer per uur. De weg heeft nu nog de status van autoweg, maar in feite vol doet de weg niet meer aan de criteria die daarvoor gelden. Kruisingen De meeste kruisingen zijn ge lijkvloers en bovendien niet voorzien van verkeerslichten. De weg wijkt volgens Rijks waterstaat niet of nauwelijks af van wegen als de N57 tussen Zierikzee en Haamstede, de N256 tussen Zierikzee en Co- lijnsplaat en de N654 tussen Zierikzee en Zonnemaire ter wijl die wegen niet de status van autoweg hebben. Rijkswa terstaat ziet in verband daar mee geen reden om genoemd gedeelte van de N59 wél de sta - tus van autoweg te laten be houden. In de praktijk houdt een en an der in dat de maximumsnel heid omlaag gaat van 100 naar 80 kilometer per uur. Het is de bedoeling dat de nieuwe snel heidslimiet eind oktober van kracht wordt. Ook moeten bor den geplaatst worden waarop aangegeven staat dat de hoofd rijbaan van de weg verboden gebied is voor langzaam ver keer. Het langzaam verkeer moet gebruik blijven maken van de parallelweg. Op papier gaat het om een tij delijke maatregel volgens het college van b en w van Duive land. Op termijn zou Rijkswa terstaat de weg haar status van autoweg weer terug willen ge ven. „Rijkswaterstaat heeft de intentie uitgesproken om de rijksweg om te bouwen tot een volwaardige autoweg met de daarbij behorende veilig heid", aldus het college in de aanbiedingsbrief bij de begro ting. Het college wil om tafel gaan zitten met Rijkswaterstaat om op korte termijn te komen tot verbetering van de verkeers veiligheid op de N59. Op de eerste plaats wil men het plaatsen van verkeerslichten op de N59 ter hoogte van Oos- terland bespreekbaar maken. Daarnaast is het volgens het college zo dat de parallelweg nu vaak oneigenlijk gebruikt wordt, en daar wil men graag een stokje voor steken. Ook wil het college aandacht voor de afslag N59-Capelleweg. Belastingtarief De belastingtarieven blijven in Duiveland vooralsnog onge wijzigd, maar de kans bestaat dat het tarief voor de Onroe rend Zaak Belasting (OZB) om laag gaat. Het onroerend goed in de gemeente is onlangs op nieuw getaxeerd en de waarde van het onroerend goed blijkt fors gestegen. Als er niets aan het tarief zou veranderen zou dat voor de bezitters van on roerende zaken betekenen dat zij flink wat meer moeten gaan betalen. De gemeente Duiveland heeft echter als uitgangspunt dat de opbrengst van de OZB gelijk moet blijven en dat houdt in dat het tarief voor de OZB om laag zou moeten. Een concreet voorstel ligt er nog niet. „Voor we een dergelijk voorstel kun nen doen zal eerst inzicht in de hoogte van de nieuwe taxatie waarden moeten bestaan', al dus de aanbiedingsbrief. Het college overweegt, zo blijkt uit de aanbiedingsbrief bij de begroting, om in Ooster- land een kunstwerk te laten plaatsen. Hiervoor kan vol gens het college bij de provin cie subsidie aangevraagd worden. Voor wat betreft Nieuwerkerk wil men kijken of het mogelijk is op de Kerk- ring een historische dorps pomp te plaatsen. Daar is al een bedrag van 25.000,- voor gereserveerd. Hokken dringt aan op herstel vernielde brug OUWERKERK - Met het hijsen van de vlag van de gemeente Duiveland en de vlag van Staats bosbeheer werd gisteren, woensdag, de brug over de Oostkreek in het Ouwerkerkse kreken- gebied in gebruik genomen. De nieuwe brug is een belangrijke schakel in een nieuwe, ongeveer twee kilometer lange, wandeling rond de Oost kreek. De brug heeft 50.000,- gekost. Met de nieuwe brug ziet Staatsbosbeheer een lang ge koesterde wens in vervulling gaan. „We hebben weer een stukje mooie natuur toeganke lijk gemaakt", aldus districts hoofd K. Mol van Staatsbosbe heer. „Ik hoop voor de gemeente dat dit weer een stukje recreatieve infrastruc tuur betekent". Volgens Mol is de brug bijzonder stevig en - na een opknapbeurt - fraai pas send in het landschap. De brug in kwestie heeft in een vorig le ven gediend als loopbrug bij de Deltawerken. Oproep Burgemeester G. Hokken van Duiveland stelde in een korte toespraak ter gelegenheid van de officiële ingebruikname Burgemeester G. Hokken van Duiveland hees de Duivelandse vlag in top. K. Mol deed hetzelfde, met de vlag van Staatsbosbeheer. Daarna werd de brug met een korte wandeling ingewijd. (Foto: Marijke Folkertsma) van de brug dat het krekenge bied bij Ouwerkerk voor Schouwen-Duiveland een uniek stukje natuur is, een te genhanger van de omvangrijke en drukke recreatieconcentra ties langs de Noordzeekust. „En daar zijn wij niet rouwig om", aldus Hokken. Hij koppelde daar wel de op merking aan vast dat ook Dui veland werkt aan verbetering van de to'eristisch-recreatieve infra-structuur van de gemeen te. Er is eerder een analyse ge maakte van de zwakke en ster ke punten van het gebied. „Het verbeteren van de wandelrou tes is dan ook opgenomen in de actiepunten", aldus Hokken. Hokken maakte van de gele genheid gebruik om te pleiten voor herstel van de enige tijd geleden door vandalen verniel de brug over de kreek bij de Salvatorhoeve. Volgens Staatsbosbeheer is het tech nisch wel mogelijk die brug te herstellen, maar ontbreekt het aan financiën. „Ik zit hier nog tot 31 december 1996 en ik hoop u voor die tijd weer te kunnen begroeten om die herstelde brug weer in gebruik te ne men", aldus het ultimatum van Hokken. Mol liet zich niet verleiden tot harde toezeggin gen. BURGH-HAAMSTEDE - Een 24-jarige inwoner van Burgh heeft dinsdag voor vijfduizend gulden vernielingen aange richt in het Asielzoekerscen trum Burgh-Haamstede. Daar naast heeft hij een mede werkster geslagen. De man is ter plaatse aange houden door de politie. Na ver hoor is hij met een dagvaar-' ding weer terug naar huis gestuurd. SINT MAARTENSDIJK - De zeventienjarige Justin Kras uit Sint Maartensdijk is dins dagmiddag bij een verkeerson geval in zijn woonplaats om het leven gekomen. Op de pro vinciale weg kwam hij fron taal in botsing met een vracht wagen. De jongen reed op het fietspad langs de provinciale weg. Door onbekende oorzaak raakte hij met zijn bromfiets van het fietspad op de rijbaan. Daar' kwam hij frontaal in botsing met een vrachtauto, bestuurd door een 24-jarige inwoner van Arnemuiden. De bromfietser was volgens de politie op slag dood. De politie stelt een on derzoek in naar de precieze toe dracht van het ongeval. ELLEMEET - In Ellemeet is in de nacht van dinsdag op woensdag voor ongeveer acht honderd gulden aan goederen gestolen uit een kantine. De inbraak is gepleegd tussen dinsdagavond 23.45 en donder dagmorgen 7.00 uur. Een 46-ja- rige inwoner van Ellemeet deed gisteren aangifte. RENESSE - Bij een aanrijding op de Stoofweg in Renesse, tus sen een 27-jarige inwoner van Kerkrade en een 51-jarige in woner van Rotterdam ont stond gisteren alleen materiële schade. De man uit Kerkrade reed in de richting van Renesse en wil de linksaf een inrit oprijden. Op dat moment werd hij echter ingehaald door de Rotterdam mer. Deze kreeg geen voorrang van de Limburger. Veel van wat in uw boeken staat is waar en nieuw; was het ware maar nieuw en het nieuwe waar! J. H. Voss Enkele buien H HET WEER Wisselend bewolkt en enkele buien, sommige met onweer en zware windstoten. Min.temp. omstreeks 7, middagtemp. ongeveer 14 graden. Wind uit west tot noordwest, matig kracht 4, aan de kust hard 7, mogelijk stormachtig 8. Overdag afnemend. SCHOOL Noordwelle wil onafhankelijk onderzoek naar toe komst basisschool De Stove. O KINDERBOEKENWEEK Tijdens de Kinderboekenweek is er van alles te beleven in de bibliotheken. BEDRIJVENTERREINEN Eilandelijke bedrijventerreinen volgens gedepu teerde Bruinooge te klein en te versnipperd. PAARDESPORT Mara de Bel rijdt Janis Joplin naar winst in Mane ge Grol in Renesse. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Gs onthouden goedkeuring MIDDELBURG/ZIERIKZEE - Volgens gedepu teerde staten van Zeeland heeft de gemeente Zierikzee de partiële herziening van het be stemmingsplan Buitengebied volstrekt onvol doende onderbouwd. Gs verlenen dan ook geen goedkeuring aan het plan. Daarnaast verklaren gs de bezwaren dit hei Landbouwschap had in gediend gegrond. Gs beschuldigen de gemeente raad van Zierikzee ervan haar bevoegdheid tot het vaststel len van een bestemmingsplan te hebben misbruikt. Het doel van het bestemmingsplan is een goede ruimtelijke orde ning. De partiële herziening van het bestemmingsplan in Zierikzee is echter gericht op het weren van agrarische vere- delingsbedrijven, zoals inten sieve veehouderij. Bovendien sluit Zierikzee ook de omscha keling van bestaande bedrij ven naar veredelingsbedrijven uit. In tegenstelling tot de gemeen teraad vinden gs het bezwaar dat het Landbouwschap heeft aangetekend tegen de herzie ning gegrond. Volgens het Landbouwschap beperkt het bestemmingsplan in de huidi ge vorm de agrarische bedrij ven te veel in hun ontwikke ling. De gemeenteraad verklaarde het bezwaar onge grond, zonder dit te motiveren. Dit is in strijd met een wette lijke vereiste van een gemoti veerd besluit. De r,aad vond het niet zinvol inhoudelijk op het bezwaar in te gaan, omdat slechts om pragmatische redenen is geko zen voor de herziening. Zierik zee werkt momenteel aan een integrale herziening van het bestemmingsplan Buitenge bied. Het vaststellen van de partiële herziening was proce dureel gezien noodzakelijk, omdat de voorbereidingsbe scherming van het gebied af liep. De gemeente Zierikzee is niet onder de indruk van het be sluit van gs. Zij hebben de pro vincie al op voorhand laten we ten dat de herziening toch de nagestreefde functie heeft ver vuld. Aanvragen om een bouw vergunning kunnen nog gerui me tijd aangehouden worden. De gemeente verwacht dat de integrale herziening van het bestemmingsplan Buitenge bied binnen een jaar wordt vastgesteld. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement af 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummervermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee CQ i a

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1