Bemiddeling aan- en verkoop hyizen en boerenbedrijven Sn de Mirror wordt uitsluitend eigen importkleding verkocht 'Uitdrukken grafische, creatieve en open identiteit van Ihet bedrijf® Zwemv erdaagse ira herfstvakantie DE KREUKVRIJE 106% KATOENEN CORDUROY BS0IK chumm Programma Radio Schouwen-Duiveland Hluidanalyse bij Holty ALWEER EEM PRIMEUR Nieuw onderkomen De Vries Drukwerken Rekiame aan Jannewekken Kerkwerfse vastgoed-adviseuse begint eigen bedrijf In zwembad Onderdak in Zierikzee Bowlingavond MANNEN OPGELET! VOOR ZIERIKZEE BW VAM GEESBERGEN HOBEI MEEUW: WASSEN - DROGEN - DRAGEN! KREUKVRIJ STRIJKVRIJ PERMANENT IN MODEL dus geen knieën meer! MACHINE WASBAAR KRIMPVRIJ 139,- 159,- WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1995 NIEUWSBODE EXTRA ZIERIKZEE - Als graficus én als rasechte Zierikzeeënaar is Dannie de Vries bijzonder ingenomen met het nieuwe onderkomen van zijn drukkerij aan het Jannewekken in Zierikzee. „Het is een zeer markant gebouw, waarin een grafische lijnstructuur zichtbaar is. Dat viel mij direct op. Blijkbaar ook anderen, want het gebouw kreeg enkele jaren geleden een architectonische onder scheiding." Het feit dat het pand in de binnenstad van Zierikzee staat en ruim genoeg is om de gra fische, creatieve en open identiteit van de drukkerij tot uitdrukking te brengen zijn de andere re denen waardoor De Vries zich hijzonder happy voelt in het (grondig verbouwde) voormalige kantoorgebouw van Cebeco. Dannie de Vries: 'Ons nieuwe onderkomen aan het Jannewekken is een zeer markant gebouw waarin grafische lijnen zichtbaar zijn. (Foto: Marijke Folkertsma) „Ik heb de sfeer van de binnen stad nodig om me thuis te voe len. Een pand op deze locatie is veel beter geschikt om het be drijf de juiste uitstraling te ge ven. Neem nu de patio-tuin aan de achterzijde waarin de grafi sche lijnen van de voorgevel terugkomen. Zoiets vind je niet op een industrieterrein." Ook via een modern en open interieur in de tinten paars en blauw wordt de identiteit van het bedrijf overgebracht op klanten en bezoekers. Die klanten zijn afkomstig uit heel Nederland. Bij De Vries wer ken inmiddels achttien men sen om de opdrachten die bin nen komen uit te voeren. Het begon allemaal in de twin tiger jaren toen De Vries senior aan de Melkmarkt in Zierikzee een boekwinkel'begon. In 1930 startte hij aan de achterzijde van de winkel een kleine druk kerij, waar visitekaartjes, rouwkaarten, geboortekaart jes en klein handelsdrukwerk werd vervaardigd. Zoon Harman kwam bij zijn vader in de zaak en in de zesti ger jaren ook Dannie de Vries. Via verbouwingen en aankoop van een naastgelegen pand werden drukkerij en boekwin kel diverse keren uitgebreid, terwijl aan het bedrijf ook een speelgoedwinkel werd toege voegd, die werd gerund door de zuster van Dannie en Har- Splisen Dannie de Vries legde zich in de drukkerij aan de Melk markt meer en meer toe op de creatieve kant van het werk, het ontwerpen van logo's, huisstijl en informatieve fol ders voor bedrijven. Steeds meer ondernemingen vonden hun weg naar de drukkerij, die uit haar jasje groeide. Omdat de gebroeders De Vries ook de boekwinkel wilden ver groten, besloten ze in 1980 het bedrijf te splitsen. Harman nam de verantwoordelijkheid voor de boekwinkel, waarmee hij verhuisde naar het Haven plein. In 1989 ovei-leed hij, waarna het bedrijf werd over genomen door De Koperen Tuin uit Goes. Groei Danny de Vries ging met de drukkerij naar een monumen taal pand in de Lange Nobel- straat. Behalve hij zelf en zijn echtgenote werkten twee full time en een part-time kracht in het bedrijf. De complete dienstverlening, waarbij De Vries niet alleen drukwerk verzorgt, maar ook het ont werp van een huisstijl, folders, bouwborden en wandbelette- ring, ontwikkelde zich steeds verder. De Vides kreeg veel op drachten uit de recreatieve on roerend goedsector. Het aantal personeelsleden groeide naar zeventien en De Vries schafte moderne apparatuur aan. De drukkerij was het tweede Zeeuwse bedrijf waar werd ge werkt met digitale opmaak en het eerste waar een lithogra fie-traject werd geplaatst. Krap Door deze ontwikkelingen werd ook de behuizing in de Lange Nobelstraat te krap. Op het Jannewekken zit het be drijf volgens De Vries 'precies op zijn plaats'. Op de totale vloeroppervlakte van 1500 vierkante meter konden afde lingen als de reclamestudio, de drukkerij en de printservice ruim en open worden gehuis vest. „We hebben bijna alle deuren weggehaald en in de deuren die bleven zitten glas ge plaatst. Dit om een open com municatie te creëren." De iden titeit van het bedrijf wordt verder vorm gegeven door een moderne inrichting, een nieu we huisstijl en een nieuwe naam. Deze laatste twee wor den gepresenteerd op vrijdag 3 november, bij de officiële ope ning van het nieuwe onderko men van De Vries. KERKWERVE - Als boerendochter en echtgenote van een boer weet ze alles van boerenbedrijven. Na het afronden van de opleiding vastgoed adviseur weet ze ook alles wat nodig is om mensen te kunnen adviseren bij de aankoop of verkoop van een woning of een boerenbedrijf. A. A. van de Velde-Lokker begon in haar woning aan de Lokkersweg in Kerk- werve een bemiddelings- en adviesbureau voor onroerend goed en agra risch onroerend goed. Het betreft een eenmansbe drijf van waaruit zij mensen kan begeleiden en adviseren bij alle aspecten die aan de or de kunnen komen bij de ver koop of aankoop van een wo ning of boerenbedrijf. De dienstverlening omvat onder meer taxatie van het betreffen de gebouw en onderhandelin gen om tot een acceptabele ver koopprijs te komen. „Ik verleen alle diensten waar mee een makelaar zich ook be zig houdt. Alleen ben ik niet als makelaar beëdigd", aldus de vastgoed-adviseuse. Zij is ervan overtuigd dat die beëdi ging slechts een 'administra tieve' kwestie is. „Ik heb de zelfde kennis en verleen de zelfde diensten. Nederland is het enige Europese land waar zo'n beëdiging bestaat en er be staan plannen om hem af te schaffen." Tijdens de tweejarige VBO-op- leiding, die zij enkele weken geleden afrondde, bekwaamde de Kerkwerfse zich op het ge bied van bouwkunde, rechts- en wetskennis, economische, administratieve en commer ciële vaardigheden en praktij kleer betreffende vastgoed. In elk onderdeel legde zij examen af. Dat leverde vier deelcertifi caten op, die samen het diplo ma vastgoed-adviseur vormen. Sinds enkele maanden is me vrouw Van de Veide reeds actief als medewerkster van makelaarskantoor H. Schoen maker in Ouderkerk aan den Amstel. Een makelaarskan toor dat zich bezig houdt met de aan- en verkoop van agra risch onroerend goed, boerde rijen en schuren. Mevrouw Van de Velde is vooral actief op Schouwen-Duiveland. Door de toenemende vergrij zing in de agrarische sector en de uitbreiding van grote ste den, waarvoor agrariërs het veld moeten ruimen is de ver koop van boerenbedrijven op Schouwen-Duiveland de laat ste tijd heel actueel. „Zeeland is heel gewild bij agrariërs die het veld moeten ruimen voor bouwplannen van de overheid of gemeenten. Bijvoorbeeld de Betuwelijn of woningbouw. Zij kopen hier een boerderij omdat hier nog ruimte is", al dus de vastgoed-adviseuse. De afgelopen maanden ervoer zij dat zich op Schouwen-Dui veland met name veehouders uit andere delen van Neder land vestigen. Via haar werk zaamheden voor makelaars kantoor Schoenmaker en haar eigen bureau wil ze een vaste plaats veroveren bij de bemid deling van onroerend goed- transacties in de regio. In de toekomst wil mevrouw Van de Velde haar dienstverlening verder uitbreiden via hypo theekbemiddeling. ZIERIKZEE - In het zwembad van sportcen trum Onderdak in Zierikzee wordt van 16 tot en met 20 oktober, tijdens de herfstvakantie, de jaarlijkse Zwemvierdaagse gehouden. Tijdens het evenement kan da gelijks van 7.00 tot 12.00 en van 18.00 tot 20.30 uur worden ge zwommen. Het is de bedoeling dat kinderen tot en met tien jaar daarbij tien banen zwem men en volwassenen twintig. Voor hun sportieve prestatie worden de deelnemers gespon sord door familie en bekenden. Onder het motto 'maak een plons voor het Ronald Mc Do nald Fonds' brengen zij op die manier geld bijeen voor het goede doel. Het Ronald Mc Do nald Fonds realiseert huizen waar ouders kunnen verblij ven van ernstig zieke kinderen die in het ziekenhuis liggen. Op die manier is het mogelijk dat ouders en kinderen in die moeilijke periode dicht bij el kaar zijn, ook wanneer zij ver van het ziekenhuis wonen. De deelnemers aan de Zwem- ZIERIKZEE - Met de opening van kledingzaak de Mirror aan de Schuithaven 12 in Zierikzee ging voor eigenaresse Elma Gottmers een lang gekoesterde droom in vervulling. De winkel heeft een assortiment dames- en kinderkleding, dat door eigen import uit onder meer Frankrijk en Grie kenland vrijwel uniek is in de regio. Regelmatig wordt het assortiment vernieuwd en aangevuld met de laatste mode. Reeds in haar kinderjaren had Elma een grote affiniteit met mode en droomde zij er van om ooit een eigen winkeltje te heb ben. Door verschillende om standigheden kwam het daar niet van. Tot zij als verkoop ster in een kledingzaak werd aangesproken door een klant, Elma Gottmers in haar nieuwe kledingzaak. (Foto: Marijke Folkertsma) die haar aanbood H R Fas hion over te nemen, de kle dingzaak die voorheen aan de Schuithaven 12 was gevestigd. Elma Gottmers richtte de zaak naar haar eigen smaak in en paste ook het assortiment aan. De winkel werd uitgevoerd in wit en zilver en aluminium. Een initiatief waardoor de zaak nu reeds 'het zilveren winkeltje' wordt genoemd. De gewaagde inrichting is vol gens Elma meer in overeen stemming met het nieuwe as sortiment kleding. Dat bestaat voor het grootste deel uit vlot te, alternatieve damesmode. Daarnaast is een speciaal hoekje ingericht met kleding voor kinderen vanaf ongeveer zes jaar. Assortiment „Het assortiment laat zich vrij moeilijk omschrijven. Het is bedoeld voor de moderne, veel al jongere vrouw. Bij de in koop ben ik altijd op zoek naar echt aparte dingen, die elders in de omgeving niet te krijgen zijn of dan onbetaalbaar zijn", aldus de wirikeleigenaresse. Mede op basis van een recent marktonderzoek zegt ze niet bang te zijn voor de bestaande concurrentie. Behalve in de alternatieve da mesmode is Elma ook gespe cialiseerd in mode voor de jeugd. Enkele keren per jaar gaat zij naar Griekenland en Parijs om daar de nieuwste mode voor de jeugd te bekijken. De kleding wordt rechtstreeks door haar zelf geïmporteerd, zodat door uitschakeling van de tussen handel, de prijzen betaalbaar blijven. Daarnaast heeft Elma in sa menwerking met naaister Ans Salomons een service opgezet die het mogelijk maakt kin derkleding te vervaardigen naar eigen smaak en idee van de klant. De kleding wordt ge maakt op basis van een ont werp of grove schets van de klant. Bij de Mirror kunnen ook reparaties en verstelwerk zaamheden worden aangebo den. Toekomst Elma Gottmers heeft ook nog tal van plannen. „Op basis van wensen van de klanten wil ik in Parijs en Griekenland pre cies de kleding zoeken die ze willen. Ik wil nagaan of het mogelijk is in het seizoen ook op zondag open te zijn. En ik zou in de toekomst ook lingerie willen verkopen." De onderneemster wil echter eerst even afwachten hoe haar zaak bij het publiek aanslaat. vierdaagse die hun sportieve prestatie volbrengen krijgen daarvoor ook een medaille. Verder is dit jaar voor iedere* deelnemer een plonspakket be schikbaar. Dat omvat een kleurplaat, lekkernijen en flippo's. Belangstellenden die aan de Zwemvierdaagse willen deel nemen kunnen zich aanmelden aari dp kassa van hpt zwembad. ZIERIKZEE - De vereniging Plattelands Jongeren Zuid, af deling Schouwen-Duiveland houdt op zaterdag 7 oktober een bowlingavond voor leden. Ook niet-leden kunnen zich aanmelden. De avond wordt gehouden in de Bowling Re- nesse, Hogezoom 180. De avond is van 21.00 tot 23.00 uur. Deelnemers kunnen zich vóór 2 oktober opgeven via 01110-12616. 107.1 FM/88.5 KABEL Maandag 09.00/10.00 Info (herh.). 17.00/18.00 Een uurtje Jan (hierin o.a. de vacaturebank). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 20.00/22.00 Nomen Nescio (ziekenomroep). Schouwen-Duiveland (praatpro- Dinsdag 09.00/ Info (herh.). 16.00/17.00 Sporen op gramma). 17.00/18.00 Een uurtje Jan (hierin o.a. de vacaturebank). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Funny FM (jongerenprogramma). Woensdag .09.00/10.00 Info (herh.). 10.00/11.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (herh.). 16.00/17.00 De schatkist (bijbels kinderprogramma). 17.00/18.00 Een uurtje Jan (hierin o.a. de vacaturebank). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Funny FM (jongerenprogramma). 21.00/22.00 Non-stop hardrock. Donderdag 09.00/10.00 Info (herh.). 17.00/18.00 Een uurtje Jan (hierin o.a. de vacaturebank). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Funny FM (jongerenprogramma). Vrijdag 09.00/10.00 Info (herh.). 17.00/18.00 Een uurtje Jan (hierin o.a. de vacaturebank). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Funny FM (jongerenprogramma). Zaterdag 08.00/09.00 Kinderprogramma. 09.00/10.00 Hitgalerij (muziekprogramma). 10.00/12.00 Informatieve ochtendshow. 12.00/14.00 Lunchprogramma. 14.00/18.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Hitradio sensatie (jongerenprogramma). 21.00/22.00 The party (muziekprogramma). Zondag 11.00/12.00 Knipoog naar klassiek (muziekprogramma). 12.00/13.00 Zijn of niet zijn (toneel en cultuur). 13.00/14.00 Be my guest (muziekprogramma). 14.00/15.00 Ruis geen bezwaar (muiziek uit de jaren '40/ '50/'60). 15.00/18.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 18.00/19.00 Alle remmen los (Hollandse hits). 19.00/21.00 De Silo-show (jongerenprogramma). 21.00/22.00 Music from Paradise (romantische muziek). ZIERIKZEE - Mooi gekleed en goed verzorgd. Mode én schoonheidsverzorging zijn de basis voor een actie bij Holty Fashion in Zierikzee waarbij belangstellenden een gratis huidanalyse kunnen laten ma ken. Op donderdag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 september zijn in de modezaak schoonheidsspe cialistes aanwezig van Stern Kosmetiek Zeeland Beauty farm uit Noordgouwe. Zij ana lyseren de huid van bezoekers en geven huidverzorgings- en make-up-advies. Adviseuses van Holty zijn in de zaak aan wezig om klanten te helpen bij het maken van een keuze uit de nieuwe najaarscollectie. Bij aankoop van kleding wordt een bon cadeau gegeven, die kan worden besteed bij Stern Kosmetiek. Advertentie -| Middelnamis Schoenmakers sinds 1917 Westdijk 29 Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen ais eieren. flakkee verhuizingen b.v. RKENDE Middelharnis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland IS Tel. 01870-82188 Tel. 01883-20016 Tel. 01110-13163 Tel. 01860-13624 EXCLUSIEF BIJ: TEVENS OOK WEER GLADDE KATOENEN BROEKEN IN VOORRAAD!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3