GRATIS IS® T-shirt v.a. 39,90 Gouden Rietveld-speld CBW voor Paauwe senior uit Zonnemaire UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Ouwerkerkse café-eigenaar winnaar van de provinciale biertapwedstrijd JEANS JêqHS Fancy=fair christelijke basisschool Op i reef ZIERIKZEESCHE r NIEUWSBODE M deurloo Tijdens viering veertigjarig bestaan Interieur Paauwe koster co In verband met 125-jarig bestaan Cursus bedrijfstechniek Open huis Yoga-lessen dé krant van schouwen - duiveland! 'Je moet niet alleen goed tappen, maar er ook een showtje van maken i BIJ AANKOOP VAN EEN (tijdelijk: geld zolang de voorraad strekt) ÜLiS. Mol 5 NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1995 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND DEZE EDITIE BESTAAT UIT 20 PAGINA'S ZONNEMAIRE - „Een uitmuntende ondernemer verdient een briljant." Met deze woorden over handigde de directeur van de Centrale Branchevereniging Wonen (CBW) R. van der Weerd uit Bilt- hoven de gouden Rietveld-speld van de CWB aan J. Paauwe senior uit Zonnemaire. De oprichter van het gelijknamige interieurbedrijf kreeg de onderscheiding tijdens de viering van het veertig jarig bestaan van de onderneming. Hij en zijn mede-directieleden werden daarbij geprezen van wege hun ondernemerschap en inzet. „Een gedreven zakenman en een doordouwer die van mooie dingen houdt", zo karakteriseerde Van der Weerd Paauwe senior. De officiële datum waarop het bedrijf veertig jaar bestond was 1 maart van dit jaar. Om dat de nieuwe collectie meube len traditioneel in het najaar wordt gepresenteerd besloot de leiding van het bedrijf het jubileum in september te vie ren. De feestelijke receptie in het interieurbedrijf, waarbij en kele honderden collega's, klan ten en connecties de familie Paauwe kwamen feliciteren, werd gevolgd door open dagen die duren tot en met 30 septem ber. In die periode maken be zoekers van het bedrijf kans op een reis naar Londen, terwijl kopers worden verrast met een bijzondere geste. De jubileumviering begon met een besloten bijeenkomst voor het personeel, waarbij in het centrale deel van de meubel zaak een borstbeeld werd ont huld van Paauwe senior, de oprichter van het interieurbe drijf. Het ging om een initia tief van directieleden en perso neel. De aard van Interieur Paauwe en zijn medewerkers werd gesymboliseerd door een grote kei die op het parkeerter rein voor het bedrijf werd ge plaatst. ,,In uw zaak bent u nu onster felijk", zei CBW-directeur Van der Weerd tijdens de openbare receptie die daarop volgde. Hij omschreef Interieur Paauwe als een groot en veelzijdig be drijf. ,,Het is uw verdienste dat u er in slaagt consumenten naar een afgelegen oord als dit te trekken." Van der Weerd prees Paauwe senior ook van wege zijn verdiensten voor de Centrale Branchevereniging Wonen. Een organisatie waar in 2700 Nederlandse onderne mers zijn verenigd. Paauwe was actief in de inkopersgroep van de CBW en werkte op die manier mee aan de samenstel ling van meubelcollecties, die bepalend waren voor heel Ne derland. Namens collega's uit de meu belbranche sprak J. van Kessel van Eclips Nederland Slaap- systeem zijn bewondering uit voor de familie Paauwe. „Jul lie zijn echte Zeeuwen, die als een rots in de branding blijven staan, ook in moeilijke perio den." Hij herinnerde daarbij aan de brand in augustus 1984, die het bedrijf helemaal ver woestte." „Een dag later nam u reeds het besluit om het pand te herbouwen en door te gaan." Directeur van Unie Living, J. Colijn dook in de geschiedenis en schetste hoe de, uit Yerseke afkomstige, Jo Paauwe na di verse andere zakelijke initia tieven in Zonnemaire terecht kwam. Daar ontstond het inte rieurbedrijf vanuit een levens middelenzaakje op de dijk. „De eerste meubelen werden vervoerd met een Opeltje waarachter een aanhangwa- gentje hing. Er bleef wel eens wat achter op straat. Maar Paauwe had de juiste instel ling. Hij zei altijd: Je moet de klan ten niet vermieteren want dan heb je het gevreten. En zo heeft hij het ook zijn kinderen ge leerd. Vertrouwen geven en krijgen. Daar gaat het om." Namens de Stichting Ooster- scheldeziekenhuizen sprak chirurg H. de Morree de fami lie Paauwe toe. De Paauwes verzochten collega's, connec ties en klanten geen cadeaus te geven ter gelegenheid van het jubileum, maar het geld te storten op een speciale reke ning. Dat bedrag stelt het inte rieurbedrijf beschikbaar voor een opknapbeurt van het pa tiënten-dagverblijf in het Zweedse Rode Kruis Zieken huis. „De firma Paauwe schenkt op deze wijze een cadeau aan de bevolking van Schouwen-Dui- veland", aldus De Morree. Hij liet blijken dit zeer op prijs te stellen. „Wij streven in het ziekenhuis naar een hoge kwa liteit van medische dienstver lening en een vriendelijke be nadering van de patiënt. Een vriendelijke omgeving leidt tot een sneller herstel. Namens de familie Paauwe en het bedrijf Interieur Paauwe bedankte Johan Paauwe klan ten en connecties voor het ver trouwen dat zij de afgelopen veertig jaar in het bedrijf stel den. „Ik hoop dat dat nog jaren zal duren." Hij prees ook de ze ventien medewerkers van het bedrijf. „Zij hebben hard gewerkt om te laten zien waartoe Paauwe in staat is." Voor hij het kleinood bij Paauwe senior opspeldde, liet de directeur van de Centrale Branchevereniging Wonen (CBW) R. van der Weerd de gouden Rietveld-speld uit zijn handen vallen, wat tot de nodige hilariteit leidde. (Foto: Marijke Folkertsrna) open huis zaterdag 30 september 14.00 tot 18.00 uur bij schoonmaakbedrijf Deltastraat 41 Zierikzee BRUINISSE - In verband met het 125-jarig be staan van de christelijke basisschool Op Dreef in Bruinisse wordt vrijdag 6 oktober een fancy- fair gehouden op het plein van het schoolge bouw aan de Molenstraat. Het evenement vormt onder deel van een groter aantal jubi leum-festiviteiten. Ze wordt gehouden van 13.30 tot 15.00 uur. Tijdens de fancy-fair kun nen bezoekers zich vermaken met spelletjes als sjoelen, brie- venspel, grabbelton, lolly-bak en het raden van een naam. Er zijn muzikale optredens en ve le artikelen worden te koop aangeboden. Onder meer bie- demeierboeketten, aardappe len, uien, wortelen, appelen, koekjes, cake, advocaat, mos selen, vis, ouderwets snoep- VLISSINGEN - Bij het Zee land College aan de Marconi- weg in Vlissingen begint eind oktober een cursus bedrijfs techniek die is bedoeld voor startende ondernemers in de installatietechniek. De cursus is een initiatief van de afdeling installatietechniek van het Zeeland College. Ze staat open voor belangstellen den met een Voorbereidend Beroeps Onderwijs (VBO)-op- leiding op niveau B. De cursus omvat de modulen inleiding bedrijfstechniek, acquisitie en aanbesteding, ontwerpen en begroten, organisatie en plan ning, kwaliteitszorg milieu/ ARBO-zorg en integrale een heid. Op 1 januari 1996 treedt een nieuwe vestigingswet voor bedrijven in werking, waar door de meeste ondernemers moeten voldoen aan de eisen van algemene ondernemers- vaardigheden (AOV) en be drijfstechniek (BT). De AOV komt in de plaats van het Mid denstandsdiploma. Voor nade re informatie of aanmelding voor de cursus kan telefonisch contact worden opgenomen via 01184-78400. stichting Romania Vrijwilli gers. Een stichting die een schoolproject in Roemenië ondersteunt. Het geld uit Bruinisse wordt gebruikt voor de aanschaf van school- meubilair, schoolborden en verwarming. goed, pannekoeken en oliebol len. Ouderwetse schoolattri- buten als boeken en kaarten worden bij opbod verkocht. Legpuzzels, touwsoorten, speelgoed, oude boeken en kaarten worden te koop aange boden. De opbrengst van de fancy-fair is bestemd voor de ZIERIKZEE - De vaste huur ders van het Multifunctioneel Centrum aan de De Huybert- straat in Zierikzee houden za terdag 30 september open huis. Aanleiding hiervoor is de offi ciële opening van het MFC een dag eerder. Van 10.00 tot 16.00 uur stellen de vaste huurders van het MFC hun ruimten open voor het pu bliek. De incidentele huurders zijn met info-stands aanwezig. Gedurende het open huis wor den er demonstraties gegeven. Kinderen kunnen zich laten schminken door leden van de Amateur Comedie Zierikzee, er rijdt een paardentram van en naar het centrum van Zie rikzee. ZIERIKZEE - De lessen Yoga voor ouderen en gehandicap ten, onder leiding van docente Aleid Hoos, gaan maandag 2 oktober weer van start. De lessen worden gegeven in de gymzaal van het Kruisge- bouw aan het Jannewekken in Zierikzee en wel van 10.00- 11.00 uur. Er is nog een aantal plaatsen vrij in de tweede groep. Ook jongeren die zich aangetrokken voelen tot deze vorm van Hatha-Yoga zijn welkom. Voor meer informatie of aanmelding: 01110-12789 (mevrouw H. Root). BRUINISSE BURGH ZIERIKZEE Deze week op de achterpagina Kuipersweg 23-25 Middelburg De Rolerij 9-11 Burgh-Haamslede 01180-26649 O I O zorgzame verhuizers w sinds 1886! CJ Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee OUWERKERK - „Volgens de jury moet je op de schuimkraag van een goed getapt biertje een vijf gulden muntstuk kunnen leggen, zonder dat het naar beneden zakt. Een betonkraag noemen ze dat. Maar volgens mij is dat een fabeltje hoor. Dat is nog nooit gelukt." De schuimkraag van de biertjes die Ruud Verdonk uit Ouwerkerk tijdens de provinciale bierwedstrijd tapte in Middel burg was misschien niet als beton, maar wel zo vast dat de eigenaar van het Ouwerkerkse café Steilöóre de wedstrijd won. Samen met Angelique Grinwis uit Ouwerkerk vormde hij het team dat door de jury werd uit geroepen als beste biertappers van Zeeland. Een onderschei ding die Verdonk het recht geeft deel te nemen aan de lan delijke biertapwedstrijden in Amsterdam. De Ouwerkerkse café-eigenaar zal daar geen ge bruik van maken. „De lande lijke biertapwedstrijd wordt precies in de periode gehouden dat ik op vakantie ben." Verdonk had er dan ook niet echt rekening mee gehouden dat hij en Grinwis de provin ciale biertap wedstrijden zou den kunnen winnen. „Het is voor de vierde keer dat ik aan het evenement deel nam, steeds met een andere vaste klant uit het café. Het beste re sultaat was tot nu toe een zesde plaats. Beide andere jaren ein digde ik daar ver onder." Verdonk weet dan ook niet precies hoe het kwam dat hij dit jaar met de hoogste eer ging strijken. „Het ging gewoon lekker. Het was niet te verge lijken met de wedstrijden in voorgaande jaren." Dat het lekker ging was niet te danken aan een gedegen voor bereiding. Hoewel Verdonk in zijn café natuurlijk regelmatig bier tapt is dat volgens hem niet te vergelijken met het bier tappen tijdens de wedstrijd. „Op de tap in het café staat een druk van een a twee bar, ter wijl dat bij de biertapwedstrij den drie a vier bar is. Het bier spuit heel hard uit de kranen. Je moet bier kunnen tappen om dat onder controle te hou den." Behalve enige ervaring speelt feeling daarbij een grote rol volgens Verdonk. „Geen enkele tap is hetzelfde en geen bierglas is hetzelfde. Je hebt rechte glazen en glazen met een deuk erin. Dat heeft allemaal invloed op het eindre sultaat. Daarom moet je erg op het gevoel werken." Daarnaast is het volgens de caféhouder van groot belang dat de teams een kleine show maken van hun handelingen. „Je moet het niet alleen goed doen, maar ook duidelijk aan de jury laten zien hoe je het doet. Net als bij een rij-exa- men." Als voorbeeld noemt hij de werkwijze van Angelique, die in de finale een flesje bier moest uitserveren voor de ju ry. „Ze deed dat heel nadruk kelijk, maakte er een echte show van." Het Ouwerkerkse team beëin digde de eerste ronde van de biertap wedstrijd met een vier de plaats en stond na de halve finale op een derde plaats. „Hét ging steeds beter, terwijl de jury met drie man op onze handen stond te kijken", aldus Verdonk, die zeer verrast was toen hij en zijn teamgenote als besten uit de finale te voor schijn kwamen. De Ouwerkerker zegt zelf wel van bier te houden. „Maar vooral omdat het penningen oplevert. Ik drink wel af en toe een biertje, maar mijn werk is het belangrijkste." Ruud Verdonk: ,,Geen enkele tap is hetzelfde.(Foto: Marijke Folkertsrna) 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1