Uitbreiding Binnen de Veste met drie lokalen noodzakelijk UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Nieuw pad Haamstede-Zierikzee om fietsen stuk aantrekkelijker en veiliger te maken 0 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 3ZU- ixöj Totaal installatiebedrijf Eilandelijke RPF slaat handen ineen Buurtnetwerk jeugdhulp volgend jaar van start Brievenbus in trek dé krant van schouwen - duiveland! ZIERÏKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 26 SEPTEMBER 1995 152e JAARGANG NR 25847 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERÏKZEESCHE COURANT 1797-1889 - Verwarming - Gas en Water installaties - Elektrische installaties - Sanitair - Totale badkamers - Loodgieterswerk - Goten - Zwembad tech. - Zonnecollectoren - Sauna Tel. 01117-1760 Showroom Ma.-Vr. Za. geopend 9.00-12.00 13.00-16.00 9.00-13.00 Aanbeveling Fietsersbond in Aktieplan Fiets i v i'; W1 P&- -.V y x T?-' f 1 y Het huidige fietspad van Haamstede naar Zierikzee is volgens de Fietsersbond-Enfb onder meer te smal en kent te veel onveilige pun ten. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Als het aan de Vervoerregio Zeeland ligt, komt er een nieuwe fietsverbinding van Haamstede naar Zierikzee. De route zou deels over al bestaande wegvakken moeten gaan, maar niet meer pal langs de autoweg, zoals nu het geval is. Het huidige fietspad zou te smal en te onvei lig zijn en kent de nodige stankoverlast van het verkeer. Een en ander staat vermeld in het concept Aktieplan Fiets dat in opdracht van de Vervoerregio Zeeland is samengesteld en is uitgevoerd door de Grontmij Zeeland. Het Aktieplan Fiets omvat een concretisering van wat er mo menteel allemaal aan fiets-in- frastructuur is en verbeterd zou moeten worden. Het plan geeft tal van aanbevelingen die er op zijn gericht de wegen voor het woon-werkverkeer vanuit kleinere dorpen naar grotere plaatsen veiliger te maken en zodoende meer men sen op de fiets te krijgen. Een werkgroep waarin onder ande ren zitting hebben afgevaar digden van de provincie Zee land, Rijkswaterstaat, de waterschappen, het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ), Grontmij Zeeland en de Fietsersbond- Enfb, kwamen met de aanbe velingen. Voor w.at betreft Schouwen- Duiveland gaat het onder meer om de aanleg van een nieuwe fietsverbinding van Haamste de naar Zierikzee. Een aanbe veling van de Fietsersbond- Enfb, die nu in het concept Aktieplan Fiets is opgenomen. De nieuwe route moet begin nen bij de Zandweg in Haam stede en zou dan via een onge lijkvloerse kruising over de Kraaijesteinweg, via een deel van Steursweg en een nieuw aan te leggen pad richting Schelphoek, af moeten buigen. Van daaruit gaat de weg bin nendijks verder langs de voor malige vuilstortplaats, via de weg langs de Flaauwersinlaag, naar een nieuw aan te leggen tracé binnendijks om daarna af te buigen richting Poortam bacht. De verbinding zou al met al iets korter zijn dan de huidige route, omdat er een aantal bochten wordt afgesne den. Verder staan in het Aktieplan onder meer vernoemd verbete ring van de fietssituatie op de Kloosterweg en Vertonsweg in Haamstede, de route tussen de Laone in Renesse en Scharen- dijke en die op de Lange dijk vanuit Scharendijke naar Den Osse en Port Greve. Ook wordt aanbevolen het autovrij ma ken van de Vroonweg tussen Haamstede en Renesse, het au- toluw maken van de Hoge- zoom en om een fietspad aan te leggen van de Hoogenboom- laan in Renesse naar Nieuw- Haamstede. Het Aktieplan Fiets stelt ver der in het algemeen dat wegen voor het woon-werkverkeer en scholieren vanuit kleinere dor pen naar Zierikzee veiliger moeten worden om mensen op de fiets naar school of werk te krijgen. De samenstellers van het plan willen dit doen door auto's van bepaalde routes te weren en die een andere, iets langere weg te laten volgen ten gunste van fietsers. RVVP Het Aktieplan Fiets is geba seerd op het Regionaal Ver- keers- en Vervoersplan (RVVP) van de Vervoerregio Zeeland. Daarin staat het overheidsbe leid centraal, namelijk het te rugdringen van de toename van het autogebruik. In het RVVP wordt gesteld dat als er geen ingrijpende maatre gelen worden genomen, ook in Zeeland het aantal autokilo meters tussen 1986 en 2010 met circa 72 procent zal stijgen. En dat mag volgens het landelijke verkeers- en vervoerbeleid maar 35 procent zijn. In 1987 werden er in, van en naar Zeeland rond de acht mil joen autokilometers afgelegd. Prognoses tonen volgens"- het RWP aan dat, als de trend zich doorzet, dit aantal tot het jaar 2010 nog verder zal groei en tot 13,8 miljoen. Beperking van de groei van de autokilo meters tot 35 procent, betekent voor deze provincie dus dat het aantal autokilometers nog hooguit tot 10,8 miljoen mag toenemen. In het RWP staan een aantal aanbevelingen vermeld, waar mee het terugdringen van de toename van het autoverkeer gerealiseerd kan worden. Toe name van het fietsgebruik vormt daarbij een belangrijk uitgangspunt, dat nu dus is vertaald in het Aktieplan Fiets met daarin concrete aan bevelingen. Het is overigens aan de nieuwe gemeente Schouwen-Duiveland om over te gaan tot daadwerkelijke uit voering van het Aktieplan. Een omvangrijk communica tieplan, kosten zeven tot acht miljoen gulden, moet er straks voor zorgen dat gemeenten ook daadwerkelijk met de aanbe velingen aan de slag gaan en het Aktieplan Fiets niet zo maar in een la verdwijnt. Noodlokalen vertonen gebreken ZIERIKZEE - De openbare basisschool Binnen de Veste in Zierikzee moet uitgebreid worden met drie lokalen. De twee noodlokalen die nu bij de school staan raken versleten. De gemeente denkt dat nieuwbouw voordeliger is dan renovatie van de twee noodlokalen. Omdat op dit mo ment de gemeenschapsruimte ook als lesruimte wordt gebruikt, heeft de school behoefte aan één lokaal extra. Gisteren ging de gemeenteraad ak koord met het opnemen van de uitbreiding in het zogenaamde Overzicht Vermeerdering Huisvestingsvoorzieningen Basisonderwijs. Na zeventien jaar hebben de noodlokalen bij Binnen de Veste hun langste tijd c, ■van Houdt) (Foto: Joop Het opnemen van de uitbrei ding van de school in het Over zicht Vermeerdering Huisves tingsvoorzieningen Basisonderwijs is een vereiste om voor rijksbekostiging in aanmerking te komen. In het meerjarenprogramma van de gemeente Zierikzee is al een bedrag van drie ton opgeno men voor de vervanging van de noodlokalen. De twee noodlokalen zijn na de verbouw van de school in 1986 geplaatst. Voor één lokaal krijgt de gemeente een rijks vergoeding. Het andere lokaal is door en voor rekening van de gemeente geplaatst. Aanvan kelijk \verd een deel van één lokaal gebruikt voor de school arts, logopedie en remedial te aching. Op dit moment is er echter een groep onderge bracht. Urgent De afschrijvingstermijn van de lokalen is al twee jaar ver streken en dat is te zien. Vol gens directeur G. W. A. Koo- man worden de vloeren zwak en heeft de buitenkant, onder invloed van de weersomstan digheden, een grondige op knapbeurt nodig. ,,Het is niet zo dat we volgend jaar al geen gebruik meer kunnen maken van de gebouwen. Ze zijn in al de jaren goed onderhouden. Maar desalnietemin is de situ atie best urgent", aldus Koo- man. Omdat renovatie duurder uit zal vallen dan nieuwbouw heeft de gemeente een voor keur voor nieuwbouw. Ze denkt hierbij aan een uitbrei ding met drie lokalen. Twee lo kalen voor het geven van on derwijs en een lokaal dat dienst doet als gemeenschaps ruimte. Daarnaast moet een nieuwe toiletvoorziening voor zowel kleuters als bovenbouw leerlingen en bergruimte wor den aangebracht, omdat de huidige voorzieningen in het hoofdgebouw niet toereikend zijn. Op dit moment is nog niet dui delijk hoe de uitbreiding er uit gaat zien. Hierover moet over leg worden gepleegd met het ministerie. Het plaatsen van de uitbreiding op het Over zicht Vermeerdering Huisves tingsvoorzieningen Basison derwijs is een eerste stap. Een definitieve besluitvorming wordt voorzien in het voorjaar van 1996. ZIERIKZEE - De twee eilande lijke kiesverenigingen van de RPF slaan de handen ineen. Dinsdag 26 september wordt tijdens een besloten vergade ring in Zierikzee de Kiesver eniging Schouwen-Duiveland opgericht. In verband met de gemeentelij ke herindeling stroomlijnt de RPF haar organisatie. De op richting van een eilandelijke kiesvereniging maakt hiervan deel uit. De partij hoopt hier mee de kiezers optimale in spraak te kunnen geven in de gemeentelijke politiek. Het is niet verkeerd van beleid te veranderen als de omstandigheden veran derd zijn Seneca Regen 'f'f'f'f'/* 9 HET WEER Veel bewolking en perioden met regen. In de loop van de middag een enkele opklaring. Min. temp. ±12 graden. Middagtemp. ±17 graden. Westen wind, matig tot vrij krachtig, 4 of 5. Langs de kust krachtig of hard 6 tot 7. Later geleidelijk afnemend. VLAGGETJES Brouwse wethouder Van der Velde reikt vlagge tjes uit aan basisschoolleerlingen. 5 ZUIDHOEK Werkvoorzieningsschap De Zuidhoek hield zater dagmorgen open huis. 6 BRANDWEER Brandweer Duiveland zette deuren kazerne open voor het publiek. 7 VOETBAL Zierikzee blijft nog ongeslagen in voetbalcompeti tie. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. ZIERIKZEE - Volgend jaar gaat in de Zierik- zeese wijk Poortambacht een buurtnetwerk van start. De gemeente is hiertoe benaderd door de Stichting Impuls Zeeland uit Middel burg. Het gaat om een proef van twee jaar. In het kader van de sociale ver nieuwing heeft de gemeente onlangs een enquête gehouden onder de bewoners van Poort ambacht. De uitkomsten daar van en andere signalen uit de gemeente waren voor de Stich ting Impuls Zeeland aanlei ding de gemeente te benaderen om samen te onderzoeken of er aanleiding bestond in de wijk een buurtnetwerk op te star ten. Het is de bedoeling dat dit netwerk in 1996 van start gaat. Volgens Joop Wielakker van Impuls gaat het om hele 'lich te' hulpverlening in een vroeg stadium. „Zodra kinderen sig nalen uitzenden dat er iets niet goed is op school of thuis, dan onderneemt het buurtnetwerk actie. In een vroeg stadium kunnen de problemen makke lijker worden opgelost. Boven dien kan hiermee de noodzaak tot zware hulpverlening voor komen worden." Impuls zorgt voor de begelei ding en de coördinatie van het project. De plaatselijke instel lingen nemen de uitvoering voor hun rekening. Volgens Wielakker is het de bedoeling dat' instellingen als Stichting Jèugd Schouwen-Duiveland, Maatschappelijk Werk en Buurt- en Clubhuis de Licht boei ook deelnemen in het buurtnetwerk. Daarnaast denkt Wielakker aan deelna me van een school- of kinder arts en onderwijzers. Hoe het netwerk er precies uit gaat zien, valt echter nog niet te zeg gen. „Daarvoor moeten we nog met elkaar rond de tafel gaan zitten", aldus Wielakker. BURGHSLUIS - Een 28-jarige inwoner van Burghsluis deed bij de politie aangifte van dief stal van zijn brievenbus. De betonnen brievenbus werd in de nacht van donderdag op vrijdag gestolen uit de tuin van de man uit Burghsluis. In Haamstede werd een, even eens betonnen, brievenbus ver nield. Een 54-jarige inwoner van Haamstede deed aangifte van de vernieling. De omvang van de schade is bij de politie niet bekend. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement af 51,00 kwartaalabonnement met autom.afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar 2™ Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, S*? Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1