(JW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Brouwse burgemeester Labruyère wordt hoogste baas van Hogeschool Zeeland Ponyrijdsters brengen 2000,- bijeen ZIERIKZEESCHE 71 NIEUWSBODE® GEBOORTEKAARTJES? 3 VLAGGETJES Q 5 ZUIDHOEK 7 VOETBAL Te veel op Niet verzekerd Sieraden en geld gestolen Kop/staart aanrijding dé krant van schouwen - duiveland! 31 3 ORIGINELE, LEUKE EN MODERNE- GEBOORTEKAARTJES VINDT U BIJ ZIERIKZEESCHE BEW. EX. ^ODELBO^Si MAANDAG 25 SEPTEMBER 1995 152e JAARGANG NR 25846 drukkërij lakenman ochtman bv .lannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 H HET WEER Veel bewolking en perioden met regen. In de loop van de middag een enkele opklaring. Min. temp. ±12 graden. Middagtemp. ±17 graden. Westen wind, matig tot vrij krachtig, 4 of 5. Langs de kust krachtig of hard 6 tot 7. Later geleidelijk afnemend. Brouwse wethouder Van der Velde reikt vlagge tjes uit aan basisschoolleerlingen. Werkvoorzieningsschap De Zuidhoek hield zater- dagmorgen open huis. 6 BRANDWEER Brandweer Duiveland zette deuren kazerne open voor het publiek. Zierikzee blijft nog ongeslagen in voetbalcompeti tie. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. ZIERIKZEE - In de nacht van donderdag op vrijdag werd door de politie in Zierikzee een 46-jarige inwoner van Brou wershaven betrapt op rijden onder invloed. De man blies 395 microgram per liter terwijl 220 microgram per liter is toegestaan. De man kreeg direct een dagvaarding mee. Hij moet zich in december tegen de politierechter in Mid delburg verantwoorden van zijn gedrag. Teve-." '-.reeg de man een rijverbod van vier uur. SCHARENDIJKE - Twee au to's raakten vrijdagmiddag be schadigd bij een aanrijding in Scharendijke. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Een 35-jarige inwoonster van Scharendijke reed met haar auto over de Platteweg in de richting van de Dorpsstraat. Op de kruising van de Platte weg en de Dox-psstraat verleen de zij geen voorrang aan een auto bestuurd door een 23-jari- ge plaatsgenoot. Beide voer tuigen liepen forse schade op. Het voertuig van de 35-jarige bleek niet verzekerd en boven dien bleek de Scharendijkse niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Haar auto werd door de politie in beslag genomen. NIEUWERKERK - Een 45-jari- ge inwoner van Nieuwerkerk deed bij de politie aangifte van diefstal uit zijn woning. De dieven forceerden een deur en gingen er vandoor met geld en sieraden. Op het moment van de inbraak waren de bewo ners van de woning thuis. De omvang van de schade is bij de politie niet bekend. NIEUWERKERK - Drie auto's raakten zaterdag beschadigd bij een kop/staart aanrijding op de N59 bij Nieuwerkerk. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Een 72-jarige inwoner van Schiedam reed met auto in de richting van Zierikzee over de N59. Hij stopte voor de file voor de verkeerslichten ter hoogte van Nieuwerkerk. Een 61-jarige inwoner van Voor burg die daarachter reed stop te eveneens. Een 56-jarige in woner van Kortgene merkte de stilstaande auto's te laat op een botste achterop de auto van de man uit Voorburg. Door de klap schoof diens auto tegen de auto van de Schiedammer. De omvang van de schade'is bij de politie niet bekend. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw beriGht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee fooi ZZN Wel jammer dat ik Schouiven-Duiveland midden in herindelingsproces verlaat Het is niet verkeerd van derd zijn te veranderen als de omstandigheden veran- Seneca Het gaat daarbij om de HEAO, de HTS (Hogere Technische School), de PABO (Pedagogi sche Academie Basis Onder wijs), het Maritiem Instituut De Ruijter (de vroegere zee vaartschool), de HBOV (Hoger Beroeps Onderwijs Verpleeg kundigen en het Facultatief Bedrijf van de Hogeschool. La bruyère verheugt zich op zijn nieuwe functie, waarvoor hij zich /anaf 1 november hele maal gaat inzetten. Voorlopig blijft hij vanuit Brouwershaven op en neer rij den naar zijn werk. Hij vindt het jammer dat daarbij geen ruimte overblijft om zich in te zetten voor de belangen van Brouwershaven. Onder meer bij de herindeling van Schou wen-Duiveland. ,,Het zal nog vaak eb en vloed worden in de Oosterschelde voor het één ge meente is. Er moet nog onvoor stelbaar veel gebeuren. Men sen moeten naar elkaar toe groeien. Het is jammer dat ik daar niet meer bij betrokken ben. Eigenlijk zou ik anderhalf jaar later moeten kunnen ver trekken. Maar ja, je kunt de dingen nu eenmaal.niet met een schaartje knippen." Labruyère heeft geen duidelij ke mening over hoe het nu ver der moet met het bestuur van de gemeente Brouwershaven. ,,Het belangrijkste is wat het Seniorenconvent (de voorzit ters van de politieke fracties in de gemeenteraad, red.) er van vindt." Wel blijkt Labruyère niet veel te zien in de mogelijk heid om een van de andere bur gemeesters op Schouwen-Dui- veland tot de herindeling ook Brouwershaven te laten bestu ren. ,,Zo iemand zit altijd op de wip, vooral wat betreft het herindelingsproces. Hij heeft te maken met twee verschil lende colleges en twee ver schillende meningen en moet dat als één persoon naar voren brengen." De gemeente Brouwershaven een jaar laten leiden door een van de wethouders omschrijft Labruyère als een mogelijk heid. ,,Dan moet zij (Brouwers haven heeft twee vrouwelijke wethouders) wel de mogelijk heid hebben om heel veel tijd vrij te maken, want dat is no dig voor de functie. De burge meester lijkt nog het meeste te zien in de benoeming van een waarnemer. „Dat zou een goe de oplossing zijn, maar dan moet het wel mogelijk zijn op korte termijn een geschikte persoon te vinden, die bereid is het burgemeesterschap voor één jaar te vervullen." Hoewel hij zich bezwaard voelt, omdat hij daarmee extra werk veroorzaakt, hoopt La bruyère dat ter gelegenheid van zijn afscheid een receptie zal worden gehouden, waarbij hij afscheid kan nemen van de bevolking. „Ik heb het hier heel goed naar mijn zin ge had." ny-afdeling, Pauline van der Sluys uit Brouwershaven werd een actie opgezet. Omdat het oorspronkelijke eindresultaat door de eigenaar van de manege, Aquadelta, met nog vijftig procent werd verhoogd, leverde de actie uit eindelijk 2000 gulden op. Een delegatie van de stichting 't Zoeleveld kwam vanuit het Overijsselse Enter naar Brui- nisse om de symbolische che que met dat bedrag in ont vangst te nemen. „Het is fantastisch dat jonge ren hiermee bezig zijn, dat mensen die zover bij ons van daan wonen iets voor ons heb ben gedaan", aldus de voorzit ter van 't Zoeleveld, Bennie ten Berge. Ook paardrij-instructrice ge handicapten, Clementine van Hall liet weten 'hartstikke blij' te zijn met het initiatief. Ze nodigde de leden van de Schouwse Ruiters uit naar En ter te komen om te zien hoe het geld wordt besteed. Marieke Heijboer en Bedette van de Zande waren heel tevreden over het resultaat van hun ini tiatief. „Wij rijden graag paard en hebben een eigen po ny. De gehandicapten hebben weinig en nu konden ze ook niet meer paardrijden. Daar wilden we wat aan doen." BROUWERSHAVEN - „Deze mogelijkheid kwam voorbij en dat was prachtig." Op deze manier omschrijft de burgemeester van de gemeente Brouwershaven, L. N. Labruyère zijn beslissing om een baan te accepteren als voorzitter van het college van bestuur van de Hogeschool Zeeland. Een bestuurs- en managementsfunctie waarmee Labruyère de hoogste baas wordt van de Hogeschool. De burgemeester beëindigt zijn werkzaamheden in Brouwershaven met ingang van 1 november aanstaande. Hoewel hij heel blij is met zijn benoeming, vindt hij het jammer de gemeente in deze periode te moeten verlaten. „Ik heb het gevoel de mensen hier een beetje in de steek te laten door weg te gaan nu Schouwen-Duiveland midden in het herindelingsproces zit." Labruyère werd in 1989 be noemd tot burgemeester van Brouwershaven. Voor die tijd was hij wethouder en ook een tijdje loco-burgemeester van de gemeente Domburg. Het oorspronkelijke beroep van Labruyère was bakker. Ook toen hij burgemeester was van Brouwershaven ging hij in de weekeinden nog af en toe naar Domburg om in zijn vroegere bakkerij te helpen met bak ken. Labruyère pakte zijn werkzaamheden in Brouwers haven met grote voortvarend heid en inzet aan. Onder zijn leiding werden de dorpshuizen in alle kernen verbouwd en op nieuw gebouwd (in Dreischor). De Sint Nicolaaskerk in Brou wershaven onderging een zeer grondige restauratie. In Drei schor werd een servicewonin- gencomplex voor ouderen gerealiseerd en in Brouwei's- haven kwam het woonzorgcen trum Poortershof van de grond. „Mijn vrouw, mijn kinderen en ik hebben het heel erg naar onze zin gehad in Brouwersha ven. Ik heb hier heerlijk ge werkt en gewoond en veel goe de contacten opgebouwd", al dus de 46-jarige burgemeester, die er van overtuigd is dat met name zijn kinderen er niet blij mee zijn dat het gezin weg gaat uit Brouwershaven. Toch lag dat in de lijn der verwachtin gen. „Ik heb altijd tegen mijn vrouw gezegd: wanneer ik een baan tegen kom die me wat lijkt, probeer ik hem te krij gen, want ik wil wel weer eens wat anders." Dat houdt in dat de burgemeester ook was weg gegaan wanneer de gemeente Brouwershaven was blijven bestaan, in plaats van onder deel te worden van de nieuwe gemeente Schouwen-Duive land in 1997. „Ik zit hier nu bijna zeven jaar. Een nieuwe ambtsperiode als burgemeester had ik toch lie ver buiten Schouwen-Duive land willen doen, maar ook niet in alle delen van Neder land." Labruyère laat daar mee blijken geen ambitie te hebben voor de functie van burgemeester van de nieuwe gemeente Schouwen-Duive land. „Ik denk niet dat het ver standig is wanneer die functie wordt uitgeoefend door ie mand die al burgemeester was van een van de gemeenten die in de nieuwe gemeente opgaan. Je neemt daarbij je verleden mee en bent daardoor toch ge neigd om het belang van je ou de gemeente extra te beharti gen. Daartegenover staat natuurlijk het voordeel dat zo iemand de regio reeds kent en weet wat de belangrijke items zijn." Die afweging hoeft Labruyère niet meer te maken. Een nieu we functie kwam voor hem in zicht toen hij in de kranten de advertentie zag waarmee de Hogeschool Zeeland een nieu we voorzitter zocht voor haar college van bestuur. Een colle ge dat in de praktijk uit één persoon blijkt te bestaan: de voorzitter. Na enig nadenken besloot La bruyère op de functie te sollici teren. „Het betreft een functie waarvoor vooral bestuurlijke ervaring nodig is en waarbij het leggen van contacten be langrijk is." Bestuurlijke ervaring deed La bruyère in de loop van de jaren genoeg op. Niet alleen via zijn politieke werkzaamheden voor de gemeenten Domburg en Brouwershaven, maar via allerlei nevenfuncties ook in het onderwijs. Zo zat hij van 1990 tot 1994 in het bestuur van de Sectorraad van de HEAO (Hoger Economisch en Admini stratief Onderwijs) van de Ho geschool Zeeland. Hij zat een jaar in het stichtingsbestuur van de Hogeschool en hij is voorzitter van het Ooster schelde College, een onder wijsinstelling die middelbaar beroepsonderwijs en volwas senenonderwijs (REC) ver zorgt. Als voorzitter van het college van bestuur van de Hogeschool Zeeland krijgt hij de eindver antwoordelijkheid over de verschillende schoolsoorten die onder de Hogeschool Zee land vallen en die allemaal hun eigen directeur hebben. L. N. Labruyère: 'Het moet nog vaak eb en vloed worden in de Oosterschelde voor Schouwen-Duiveland één gemeente is.(Foto: Joop van Houdt) Geld dat afgelopen zaterdag in de manege op Aquadelta werd overhandigd aan een delegatie van de stichting paardrijden voor gehandicapten 't Zoele veld uit Overijssel. De stich ting bouwde (met hulp van vrijwilligers) in het Overijssel se Enter een manege, waar tachtig gehandicapten uit de omgeving komen paardrijden. Het gaat daarbij zowel om li chamelijk als verstandelijk ge handicapten, in leeftijd varië rend van vijf tot vijftig jaar. Enkele maanden geleden werd een streep door deze activitei ten gehaald door een inbraak in de manege. In het Nederlandse clubblad voor rijverenigingen Paard en Sport werd melding gemaakt van diefstal van de zadels, beu gels en bitten die speciaal waren aangepast om gehandi capten te kunnen laten paard rijden. Het artikel maakte zo veel indruk op Marieke Heijboer uit Sirjansland en Bedette van de Zande uit Nieu werkerk dat zij spontaan be sloten om de Overijsselse ge handicapten aan nieuwe materialen te helpen. Samen met de secretaresse van de po- BRUINISSE - 'Help, dieven kwamen om alles weg te halen. Uw beurs op een kier geeft ge handicapten rijplezier'. Deze en andere wervende teksten schreven leden van de pony-af deling van De Schouwse Rui ters op borden en spandoeken. De collecte die zij daarbij hiel den, tijdens het jaarlijkse con cours hippique van de vereni ging, bracht 2000 gulden op. De initiatiefnemers van de actie overhandigen de cheque van 2000 gulden aan paardrij-v, gehandicapten, C. van Hall. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1