Zoekplaatje ROVZ raadt veiiigheidsvest aan bij schoonmaken van weg Raad Bruinisse beslist over plan Steinstraat Knoppenlokaal opent de denree ie Goes Rommelmarkt Gereformeerde Kerk Zierikzee Artsendienst Westhoek Bijeenkomst internationale zorgsector Zoekactie 3tóoCP© Poëtisch getekend VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1995 NR 25845 Verwachting t/m dinsdag 26 sept. BRUINISSE - De gemeenteraad van Bruinisse velt dinsdag 26 september een oordeel over de reconstructie van de Steinstraat in Bruinisse. Bewoners van die straat vragen al jaren om maatregelen die de onveilige verkeerssituatie moeten tegen gaan. De commissies voor finan ciën en openbare werken brachten eerder een positief advies uit over het plan. Het reconstructieplan voorziet in wisselend parkeren, waar door het rechte karakter van de straat verdwijnt, de rijbaan verspringt en de automobilis ten worden gedwongen langza mer te rijden. Dit wordt ge daan door dezelfde constructie toe te passen als in de Molen straat. Volgens de gemeente is de manier waarop daar de zaak is aangepakt, een afdoende op lossing gebleken. Het hele trottoir in de Steins traat wordt met nieuw materi aal bestraat. Op het deel van de stoep bij de aansluiting met de Dijkstraat komen een aan tal speelvoorzieningen voor kinderen. Het trottoir daar wordt breder, en wordt gecom bineerd met een tweetal steek- parkeerhavens. Verder wordt de Steinstraat ook herbe- straat. Volgens de gemeente is er namelijk sprake van een slechte afwatering en een rom melige situatie, omdat er drie soorten klinkers liggen. Naast de reconstructie van de Steinstraat, komt in de raads vergadering onder meer ook aan de orde de aanvraag door Obs de Meerpaal voor 12.000 gulden voor de aanschaf van nieuw kleutermeubilair en twee kleuterwerkwanden in groep 1 en 2. De vergadering wordt gehou den in het gemeentehuis van Bruinisse en begint om 19.30 GOES - Wie geen weg weet met moderne huis houdelijke apparatuur, kan voortaan terecht in het Knoppenlokaal in Goes. Daar kan iedereen terecht die moeite heeft met het bedienen van zijn of haar moderne apparatuur. Vrijwilligers zijn aanwezig om tekst en uitleg te geven. deren, Goese Vrouwenraad, Gilde de Bevelanden, Zeeuwse Volksuniversiteit, de geza menlijke ouderenbonden en het Oosterschelde College. Het Knoppenlokaal is gevestigd in het Oosterschelde College in de Zusterstraat 11 in Goes. Er staat onder meer een televi sie, stereo-toren, wekkerra dio), een telefoon met ant woordapparaat en geheugen, een magnetron/combi-oven en een foodprocessor. Het Knoppenlokaal wordt vrijdagmiddag 29 september geopend. Op dinsdag 3 oktober kunnen de eerste bezoekers te recht om zich wegwijs te laten maken in het bedienen van ap paratuur die thuis moeilijkhe den oplevert. Vijftien getrain de vrijwilligers staan gereed om bij toerbeurt de bezoekers te instrueren. Het Knoppenlokaal is een pro ject van Stichting Welzijn Ou- Na de opening kan iedereen el ke dinsdag tussen 9.30 uur en 15.30 uur in het Knoppenlo kaal terecht. Op afspraak zijn ook groepjes welkom van ten minste vijf en ten hoogste twaalf personen die groten deels dezelfde wensen hebben, zoals bijvoorbeeld het leren omgaan met een video-recor der. ZIERIKZEE - Ten behoeve van het bouwfonds wordt op initia tief van de activiteiteneom- missie van de Gereformeerde Kerk in Zierikzee zaterdag 23 september een rommelmarkt gehouden. De rommelmarkt wordt gehouden onder de Beu- ze in Zierikzee en begint om 08.00 uur. Men kan er terecht tot 16.00 uur. Het kerkgebouw van de Gere formeerde Kerk aan de Sint Domusstraat'in Zierikzee is de laatste jaren grondig gereno veerd. Met een grote groep vrijwilligers zijn eerst de bo venzalen aangepakt en het af gelopen jaar de kerkzaal, die een ware metamorfose heeft ondergaan. Nu staat de laatste fase voor de deur, de benedenzalen. Het is de bedoeling dat van deze ruimte één grote ontmoetings ruimte gemaakt wordt die door middel van een schuif wand kan worden veranderd in een vergaderzaal. Een deel van het benodigde geld hoopt de activiteitencommissie met de rommelmarkt bijeen te brengen. Naast de gebruikelijke 'rom mel' worden er zaterdag eigen gemaakte waren aangeboden zoals bloemstukjes, eigen ge bakken cake en zelf gemaakte advocaat. WESTERSCHOUWEN - In de rubriek Artsendiensten is een foutje geslopen. In de regel hebben in de regio Schouwen-Westhoek en Brou wershaven alle artsen dienst. Dat is aanstaand weekend niet het geval. In Westerschouwen kan men terecht bij dokter J. H. Flach en dokter S. W. H. M. Simons. Zij zijn bereikbaar via telefoonnummer 01116-1280. MIDDELBURG - Een delega tie van de commissie volks gezondheid, onderwijs en cul tuur van het Benelux-parle- ment komt op maandag 25 sep tember naar Middelburg. Zij gaan zich dan oriënteren op de mogelijkheden en problemen rond de grensoverschrijdende zorgsector. De aanleiding voor deze bij eenkomst is het rapport Haal baarheidsonderzoek samen werking ziekenhuizen in de Euroregio Scheldemond. Dit rapport werd aan het begin van het jaar in Brugge aan de ministers van volksgezond heid in België en Nederland overhandigd. Van de twaalf commissieleden zullen aanwe zig zijn: voorzitter M. Beinema (Nederland) en de leden Col- lart, Saulmon, Suykerbuyk (België) en Tuinstra (Neder land). Het is de bedoeling dat er een ontmoeting plaats vindt met vertegenwoordigers van de stichting Ziekenhuisgroep Zeeuws-Vlaanderen, OZ-zorg- verzekeringen, Euroregio Scheldemond, het universitair ziekenhuis Gent, het algemeen ziekenhuis Sint Jan in Brugge en de Landsbond der christelij ke mutualiteiten in Brussel. Ook de. gedeputeerden voor volksgezondheid van Oost- en West-Vlaanderen zijn uitgeno digd. Gedeputeerde drs. G. L. C. M. de Kok van volksgezond heid treedt op als gastheer. De bijeenkomst is in het Pro vinciehuis en begint om 14.00 uur. ALMERE (ANP) - De zoekactie naar een vermiste scholier op het Weerwater in Almere is stopgezet. Dat maakte de poli tie donderdagmorgen bekend. Alleen de brandweer zal de ko mende tijd dagelijks controle ren. Sinds dinsdag wordt een zestienjarige jongen vermist. Advertentie Nieuwerkerk UNAstraat 10 f](g^@fn)g(^ brouwershaven 01119-1634 Noorddijkstraat 8 technisch installatieburo Zierikzee 01110-13348 verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 ZIERIKZEESCH E (SB. NIEUWSBODES Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ,,succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2% B.T.W. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht z.west 5 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 16 graden Windkracht n.west 4 Dinsdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht z.west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 23 sept.Zon op 07.27, onder 19.36 Maan op 05.56, onder 18.49 24 sept.Zon op 06.29, onder 18.34 Maan 06.07, onder18.14 25 sept.Zon op 06.30, onder 18.31 Maan op 07.20,onder 18.41 Nieuwe Maan: 24 sept. (17.56) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het Nederlandse weer houdt nog even een rustig karakter. Zowel vannacht als morgen overdag is er, dankzij een uitloper van een At lantisch hogedrukgebied, weinig wind. Wel zijn er flink wat wolkenvel den; pas morgenmiddag krijgt de zon meer ruimte. De temperatuur loop uiteen van 12 graden in de nachtelijke uren tot rond 17 morgen middag. Het blijft bijna overal droog. Of het zondag droog blijft is zeer de vraag. Een actieve regenstoring na dert vanuit Engeland, maar het is nog onduidelijk hoe laat de regen zich aandient. Waarschijnlijk begint de dag nog met flink wat zon en ein digt ze met regen. Verder waait het beduidend harder dan op zaterdag; de zuidwestenwind trekt geleidelijk aan tot rond 5 Beaufort. De regen die in de loop van zondag Nederland binnentrekt, is de voorbode van meer nattigheid. Het ziet er naar uit dat zich vanaf dinsdag een sterke westelijke stroming hogerop in de atmosfeer instelt. En dat betekent een overgang naar wisselvallig en ook minder rustig weer. GOES - In de Expogang van het Oosterscheldeziekenliuis aan de 's-Gravenpolderseweg in Goes is tot 16 november een expositie te zien van de kun stenaar Jacques Th. Wonder- gem uit Kapelle. Het gaat om recente werken die onder de titel Poëtisch ge tekend geëxposeerd worden. Te zien zijn tekeningen, aqua rellen, pastels en lino's die de kunstenaar onder meer maak te in Bourgondië, Parijs en Zeeland. De tentoonstelling is gratis te bezichtigen en alle da gen geopend. De Expogang van het Oosterscheldeziekenhuis bevindt zich op de begane grond. Voor meer informatie kan men bellen naar 01100- 34692. Een plekje aan het water, ergens op Schouwen-Dxdveland. Maar wie weet waar precies? Het Zoekplaatje van vorige week bleek makkelijker dan de meeste redactieleden dachten. Er kiua- men 28 oplossitigen binnen en die waren allemaal goed. De foto werd gemaakt op de Rijksweg N59 tussen Zierikzee en Burgh- Haamstede voor Moriaanshoofd. De weg in de linkerbovenhoek, de Boogerdweg, leidt naar de Heerenkeet en de haven Flaau- ivers. Het weggetje naar rechts is de Zwaardrveg en leidt via de Delingsdijk naar Scharendijke. Voor één van de inzenders was de locatie blijkbaar heel erg bekend want hij of zij wist een aan tal duidelijke details te melden: Rechts boven in de foto is een weiland met daarnaast een bietenveld te zién. Links van de Boogerdiveg eveneens een bietenveld. Naast de sloot een strook slijk. Links onder toont de foto een stoppelveld en het witte vier kantje rechts naast de Zwaardweg blijkt een bord te zijn met de tekst: Te koop Karnemelkkwark kaas en yoghurt. Uit de goede inzendingen werd het briefje van J. W. Ringelberg-Moes, Inlaag 6 in Scharendijke als de winnende inzending getrokken. Aan deze persoon zal de cadeaubon worden toegestuurd. Lezers die denken te weten waar Joop van Houdt het Zoekplaatje van deze week heeft gemaakt kunnen hun oplossing ojjsturen naar de redactie van de Zierikzeesche NieuwsbodePostbus 1. 4300 AA in Zierik zee. De inzending kan ook in de brievenbus aan het Jannewekken 11 worden gegooid. De inzendingen moeten uiterlijk woensdag 27 septetnber binnen zijn. Aan de buitenzijde van de envelop graag het woord Zoekplaatje vermelden. (Foto: Joop van Houdt) Actie Slik op de Weg start 25 september Landbouwers zijti wettelijk verplicht om tia hun werkzaamheden de achtergebleven slik van de weg te halen. (Archieffoto) ZIERIKZEE - Gelijk met de bietencampagne start op maandag 25 september de actie Slik op de Weg. Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) raadt daarbij landbouwers aan om een veiligheidsvest te dragen als ze de weg van slik ontdoen. De boeren zijn daardoor beter zichtbaar voor de weggebruikers. In voorgaande jaren kwamen in Zeeland twee landbouwers 0111 bij schoonmaakwerkzaamheden op de weg. De actie Slik op de Weg wordt voor de vierde keer gehouden, en is georganiseerd door het ROVZ in samenwerking met het Landbouwschap, de weg- beheerders, politie, justitie en een tweetal verzekeringsmaat schappijen. v Volgens Aard Lodder, secreta ris van de ROVZ, zijn boeren zich te weinig bewust van de gevaren die dreigen als ze de weg schoonmaken. Hoewel vaak een tractor met schuif- bord wordt gebruikt om het slik van de weg te halen, zijn er ook landbouwers die de schop ter hand nemen en zich daar mee op de weg begeven.Voor al in het donker is dat levens gevaarlijk", zegt Lodder. De ROVZ raadt boeren bij deze vierde actie dan ook aan een veiligheidsvest te dragen, wat vooral in de duisternis, de landbouwers duidelijk zicht baar maakt. De ROVZ verstrekt ook subsi die bij aanschaf van zo'n vest. De vesten kosten rond de 45 gulden, waarbij een eigen bij drage van 20 gulden geldt. De rest betaalt de ROVZ. Wie be langstelling heeft kan zich vol gens Lodder melden bij F. Ros kam van Rijkswaterstaat op telefoonnummmer 01180- 86512. Lodder betreurt het trouwens dat een eerste oproep ongeveer een maand geleden, niet meer dan tien aanvragen van landbouwei's heeft opgele verd. Sticker De actie Slik op de Weg omvat natuurlijk meer dan alleen de raadgeving een veiligheids vest te dragen. Landbouwers worden geacht ernstige vervui ling van de weg door slik van landbouwmachines, te voorko men door de meeste modder van de wielen van tractor en wagen af te krabben of te spui ten voor de weg op te rijden. Is bijvoorbeeld door regenachtig weer, vervuiling van de weg niet te voorkomen, dan is de landbouwer verplicht een bordje met een speciale sticker te plaatsen op een afstand van vijftig tot 75 meter voor het vervuilde weggedeelte. Die sticker moet dan vanuit beide rijrichtingen zijn te zien. Verder is een landbouwer ver plicht de door hem vervuilde wegdekken zo snel mogelijk weer schoon te maken, in elk geval binnen twee uur nadat het werk is beëindigd. Dit geldt ook als er de volgende dag weer verder gewerkt wordt op dezelfde plaats. Volgens de ROVZ moeten de stickers weggehaald worden zo gauw het werk is gedaan en de weg schoon is. Blijven de bordjes met stickers voortdu rend staan, dan neemt nie mand die na verloop van tijd meer serieus. Over de actie Slik op de Weg op zich, zijn de boeren goed te spreken. „Bijna iedereen vindt dat we door moeten gaan", zegt Lodder. Volgens de secre taris zijn in de afgelopen jaren .in heel Zeeland zo'n 12.000 sti ckers verspreid, waarvan rond de 2500 op Schouwen-Duive- land en die borden massaal ge bruikt. „Je blijft natuurlijk al tijd uitzonderingen houden, maar veruit het merendeel van •de landbouwers gaat buitenge woon verantwoordelijk te werk", vertelt hij. Twintig Afhankelijk van de weersom standigheden, vallen in Zee land jaarlijks rond de twintig verkeersslachtoffers door slik op de weg, variërend van licht tot zeer ernstig gewonden. Ge middeld valt er op Zeeuwse bo dem één dode per-jaar tenge volge van een ongeluk waarbij modder en slik de directe aan leiding vormen. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3