Plan reconstructie Sclielpweg valt in goede aarde bij gemeenteraad 1 704 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Ontslagen ook volgens definitieve basisfilosofie herindeling mogelijk ZIERIKZEESCHE S NIEUWSBODE H deurloo intermeubel Dronken man rijdt op wegtalud Jaloerse man slaat Goese restaurateur 3 SLIK 0 1 1 GENEESMIDDELEN 52 ploegstoffen Aanrijding dé krant van schouwen - duiveland! I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zitgroep met Bul- tex kussens voor een aangename zit. De keuze in be- kledingsstoffen is groot. De banken zijn ook los ver krijgbaar. Als com binatie 2'/2 2 zits vanaf 3295,- De gebruineerde messing salontafel 125 x 65 cm kost 1375,- I VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1995 152e JAARGANG NR 25845 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Aanwonenden Kapelleweg krijgen hun parkeerplaatsen Langs de Kapelleweg in Looperskapelle komen parkeerplaatsen. (Archieffoto) SCHARENDIJKE - Van verschillende kanten kreeg het college van b en w van Middenschouwen gisteren tijdens de gemeenteraadsvergadering in het geijieentehuis in Scharendijke complimentjes toebedeeld over de manier waarop het plan voor de reconstructie van de Schelpweg in Elle- meet tot stand is gekomen.. De gemeenteraad ging dan ook met algemene stemmen akkoord met het voorstel van het college om voor het karwei bijna drie ton uit te trekken. H^; plan voor reconstructie van de Schelpweg maakt deel uit van het dorpsplan voor El- lemeet en heeft tot doel de weg veiliger te maken. Er komen snelheidsremmers en de over gang van het buitengebied wordt geaccentueerd met een 'poort' van bomen. Verder wordt de rijbaan visueel ver smald door het aanbrengen van rabatstroken. Ook de rio lering wordt verbeterd. Hoorzittingen De bevolking van Ellemeet heeft zich tot twee keer toe uit mogen spreken over de plan nen. „Een goede manier van in spraak", aldus PvdA-woord voerder G. A. M. Cobussen. „Ik hoop dat de dorpsraad van El lemeet hier wel tevreden zal zijn over het resultaat". Co- bussen doelde daarmee op de brief van de dorpsraad aan de provinciale commissie Ver keer en waterstaat waarin de dorpsraad haar ontevreden heid uitspreekt over het effect van de door de gemeente ge troffen snelheidsremmende maatregelen op de Kuijerdam- seweg in Ellemeet. Volgens de dorpsraad wordt er nog steeds te hard gereden. „Als dat inderdaad zo is, is het een jammerlijke zaak", re ageerde p DA-gemeenteraads- lid mevrouw P. W. Berrevoets- Ringelberg. Zoals al aange stipt had de gemeenteraad geen moeite met de reconstruc tieplannen voor de Schelpweg incluis het prijskaartje dat daaraan hangt. „Maar het is natuurlijk geen kleinigheid", aldus mevrouw Berrevoets. Ook de aanwonenden van de - Kapelleweg in Looperskapelle kunnen tevreden zijn. De ge meenteraad schaarde zich gis teren zonder discussie of hoof delijke stemming achter het voorstel van hi_t college om ƒ20.000,- uit te trekken voor herinrichting van de weg. Op dit moment zijn er in het Mid- denschouwse buurtschap nau welijks mogelijkheden om te parkeren. De gemeente gaat nu in de buurt van het bushokje een aantal parkeerplaatsen aanleggen. Wel enige discussie ontstond over het plan voor het aan brengen van openbare verlich ting langs de Boutlaan in Scha rendijke. CDA-woordvoerder C. W. Boot mei-kte op dat het in de ogen van zijn partij een beetje vreemd is dat het rijtje lantaarnpalen voor een deel aan de zijde komt waar ook het gecombineerde fiets- en voet pad staat gepland, maar ter hoogte van Zeeland Village de Boutlaan 'oversteekt'. „Het lijkt ons een beetje onlogisch. Wij denken dat het beter is als de verlichting daar komt waar hij het meest nodig is: langs het fiets- en voetpad. Acceptabel PvdA-gemeenteraadslid G. A. M. Cobussen merkte op dat het plan een afgeslankte vorm is van het 'ideaalplaatje' zoals dat door de Deltan aan de ge meente werd voorgelegd. Wet houder W. G. Renden legde uit dat de Deltan uitgegaan was van de meest optimale openba re verlichting. „Met het bijbe horende prijskaartje. Maar dat was niet wat wij wilden en dus zijn we in het plan gaan schrappen", aldus de wethou der. Hij tekende daar wel meteen bij aan dat het plan zoals dat gisteravond aan de gemeente raad werd voorgelegd welis waar niet optimaal is maar wel alleszins acceptabel. Hij zegde toe nog eens te zullen bekijken of het echt nodig is dat de licht- rij de weg oversteekt. De verlichting wordt pas aange bracht als de geplande recon structie van de weg voltooid Vrij veel discussie was er over het gemeentelijk riolerings plan en dan met name de daar in opgenomen regel dat men al leen overgaat tot aanleg van riolering in het buitengebied als de aansluitprijs per woning gemiddeld niet hoger is dan ƒ14.000,-. Verschillende frac ties plaatsen hun vraagtekens bij die regel. De herindeling nadert, zo werd het college voorgehouden, en is die regel dan nog wel te handhaven. Wethouder W. G. Renden stel de in reactie op het commen taar vanuit de raad dat de rio lering in ieder geval nu nog een verantwoordelijkheid is van de huidige gemeente Midden- schouwen. Collega-wethouder L. C. Hart viel hem bij. „Die nieuwe gemeente Schouwen- Duiveland, daar maken wij ook gewoon deel van uit", vul de hij aan. Ondanks de geuite krit'iek schaarde de gemeenteraad zich met algemene stemmen achter het voorstel van het college om het gemeentelijk riolerings plan voorlopig vast te stellen. Alle diensten in Zieriksee gecentraliseerd BURGH-HAAMSTEDE - Ook volgens de de finitieve basisfilosofie van de gemeentelijke herindeling op Schouwen-Duiveland is het mo gelijk dat er ambtenaren ontslagen worden. Gisteren werden de Basisfilosofie en het draai boek aan alle betrokkenen overhandigd tijdens een bijeenkomst in Burgh-Haamstede. Zoals deze krant een maand ge leden al meldde kunnen er bij de gemeentelijke herindeling ontslagen vallen onder de drie honderd ambtenaren. Dat stond in een vertrouwelijke discussienota over de Basisfi losofie. In de uiteindelijke ver sie is dit niet anders, zij het dat Druk op de kei de formulering iets vriendelij ker is gesteld. Stond er in de discussienota sec dat gedwon gen ontslagen „mogelijk zijn". Nu is er sprake van dat slechts „in uiterste gevallen" sprake kan zijn van ontslag. Behalve enkele wijzigingen op details wijkt de definitieve Basisfilosofie niet af van de eerste versie. De belangrijkste punten hieruit zijn: Alle dien sten worden na een overgang stermijn in Zierikzee gecentra liseerd. (Er komen dus geen servicepunten of hulpsecreta rieën, red.). Het gemeentebe stuur zal het instellen van dorpsraden stimuleren, maar het instellen van dorpsraden per kern niet van bovenaf op leggen. In uiterste gevallen kan sprake zijn van ontslag. Medewerkers vanaf 55 jaar en ouder wordt een afvloeiingsre geling geboden. Kwaliteit geldt als belangrijkste selec tiecriterium bij de inpassing. Volgende week donderdag wordt de Basisfilosofie be sproken met alle gemeente raadsleden tijdens een bijeen komst in Dreischor, in aanwe zigheid van de staatssecretaris van binnenlandse zaken, me vrouw A. G. M. van de Vonder voort. Zij zal tevens een inlei ding houden over de gemeen telijke herindeling. Drs. C. Dietvorst, voorzitter van de stuurgroep, het beslis send orgaan van de herinde ling, wilde niet vooruitlopen op deze bijeenkomst. Hij ont hield zich van commentaar op de Basisfilosofie. Startpunt Alle medewerkers van de ge meenten en gemeenschappelij ke regelingen waren gisteren bijeen in Sport- en Recreatie centrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede. Daar kre gen zij te horen wat in de wan delgangen al geruime tijd be kend was. Behalve dat de bijeenkomst een informatief karakter droeg was ze ook be doeld als een kennismakings bijeenkomst. Dietvorst om schreef de bijeenkomst als een gezellig startpunt voor ieder een om toe te groeien naar de nieuwe organisatie. „Ze ko men elkaar wel in de verschil lende sectoren tegen, maar ont moeten elkaar nooit als een grote club. Daar komt bij dat het voorbereiden van de nieu we organisatie ook vraagt om de medewerking van de men sen. Het is niet alleen denk werk." Voorstelling Wat er voor alle medewerkers bij een herindeling komt kij ken, werd geïllustreerd door Werkteater Amsterdam. Dit gezelschap bracht met een lu dieke voorstelling zaken onder de aandacht die een rol (kun nen) spelen bij een herinde ling. In scherpe bewoordingen bracht het gezelschap alle daagse situaties onder de aan dacht van alle aanwezigen. Het Werkteater trekt met sub sidie van het ministerie van binnenlandse zaken sinds een aantal maanden door het land en geeft voorstellingen in ge meenten die te maken hebben of krijgen met een herindeling. Volgens Dietvorst zitten de ge- meerften goed op schema. „Er is sprake van snel werken en het is goed dat dat gebeurt. De druk moet op de ketel blijven want de mensen willen immers snel weten waar ze uiteinde lijk terecht komen. Hoe eerder ze dat weten, hoe beter. Dat voorkomt demotivatie", aldus de voorzitter van de stuur groep. De betrokkenen zullen echter nog tot eind juni 1996 moeten wachten. Dan vindt door de stuurgroep de voorlo pige benoeming plaats. De de finitieve benoeming is een taak van het nieuwe gemeente bestuur. DEN HAAG (ANP) - Prins Bernhard is weer thuis. De prins werd donderdag ontsla gen uit het Academisch Zieken huis Utrecht. NOORDWELLE - Een 53-jarige man uit Nijmegen kwam giste ren tegen het wegtalud van de Rampweg in Noordwelle tot stilstand, nadat hij door een uitwijkmanoeuvre van de weg was geraakt. De man bleek on der invloed van alcohol. De man week uit voor een tege moetkomende camper. Hij kwam daardoor in de berm te recht en bleef tegen het wegta lud hangen. De ademanalyse wees uit dat de man bijna vier keer de maximaal toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed had: 825 ug/1. De man kreeg een rijverbod opgelegd en een dagvaarding uitgereikt, waarna hij zijn weg weer, zon der auto, kon vervolgen. GOES - Een 48-jarige restau ranthouder uit Goes kreeg gis teren een klap in het gezicht en een stomp in de maag van een inwoner van Zierikzee. Oorzaak van het handgemeen was jaloezie in verband met een vrouw. De restaurateur heeft aangifte van mishande ling gedaan bij de politie. Deze heeft de zaak verder in onder zoek. Men moet volharden. De zelfde weg, trouw gevolgd, leidt altijd tot iets. Paul Brulat Later op de dag zon HET WEER Wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog. In de loop van de dag van het noordwesten uit perio den met zon en droog. Min. temp. rond 12 graden, middagtemp. ongeveer 17 graden. Zwakke veran derlijke wind, kracht 3 of minder. De ROVZ-actie Slik op de weg gaat binnenkort weer van start. 5 JUBILEUM Duinoord in Haamstede viert binnenkort het veer tigjarig bestaan. Sommige geneesmiddelen kunnen het reactiever mogen negatief beïnvloeden. 15 HANDBAL Handbalvereniging Delta Sport uit Zierikzee is op de goede weg. Dit nummer bestaat uit 16 pagina's. AMSTERDAM (ANP) - Een 19- jarige jongen heeft bekend dat hij op 28 augustus heeft meege daan aan de overval op een school aan de Mr. Treublaan in Amsterdam. verschillende gordijnstoffen vindt u inde kollektie bij Ijü 't lange uus havenpark 28 NOORDWELLE - De auto van een 64-jarige man uit Geldrop raakte gisteren beschadigd bij een aanrijding met een trekker met oplegger in Noordwelle. De trekker met oplegger, be stuurd door een 33-jarige inwo ner van Haamstede, wilde van af de Koetenisseweg linksaf de Bouwmansweg oprijden. Hij kreeg hierbij geen voorrang van de man uit Geldrop. Diens auto liep schade op bij de aan rijding die volgde. De trekker bleef onbeschadigd. BEVEILIG ZEKER met ING. JAAP VISSER ELLEMEET 01117-1875 Erkend Lid V.E.B. $00 e Hoge Kerkstraat 16, 4306 CD Nieuwerkerk Telefoon 01114-1518-2658 dag en nacht Al meer dan 25 jaar..... ZIEKENFONDSRITTEN BRUIDSAUTO VOLGAUTO'S GR0EPSVERV0ER KLEINBUS ROLSTOELVERVIER Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnementmetautom.afschr. af 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummervermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1