Reeds vele jaren bezoeken toeristen en dagrecreanten in groten getale Zeeland. Met name in de zomer is er een gro te toestroom van Nederlanders, Duitsers en Delgen die graag in onze provincie vertoeven. De Provinciale VVV Zee land vindt het eens tijd worden om een dankwoord uit te spreken aan iedereen die bij het toerisme in Zeeland betrok ken is: degenen die het werk in het toerisme verrichten maar ook de inwoners die niet in het toerisme werkzaam zijn. Een woord van dank voor de getoonde werklust de afgelopen maanden en voor de vriendelijkheid en gastvrijheid. We ontvangen geregeld geluiden in de zin van "wat is het toch weer druk" en "ik heb weer in een file gestaan". Dit zijn natuurlijk opmerkingen die niet ten onrechte worden ge maakt. Het is inderdaad druk in het hoogseizoen, er komen files voor en we moeten in de rij in de winkel aansluiten. Maar het is van groot belang dat we ons realiseren dat Zee land het toerisme hard nodig heeft. Als er geen recreatie, toerisme en horeca in Zee\and zouden bestaan zou bijvoor beeld- het werkloosheidscijfer in de provincie niet 9% maar bijna 20% bedragen. Kunt u zich dat voorstellen: 1 op de 5 Zeeuwen werkloos? Toerisme betekent dus heel veel werk. Er zijn nog meer voordelen. Door het toerisme is er een meer gevarieerd winkelaanbod, zijn er meer fiets- en wandelpaden, zijn er meer musea en attracties en ontstaan er meer uit gaansmogelijkheden. Door inkomsten uit de toeristenbelas ting kunnen gemeenten toeristisch-recreatieve voorzienin gen op peil houden waarvan de bevolking eveneens profi teert. Kortom, het toerisme zorgt ook voor een aangena mer woon- en leefklimaat. Ondanks deze voordelen moeten we natuurlijk niet vergeten aandacht te besteden aan andere effecten van recreatie en toerisme. Graag noemen wij hier enige van de vele initiatie ven: De kampeersector (RECRON) heeft reeds een aantal jaren een zogenaamd milieu-stratenproject (gescheiden afval-in- zameling). De horecasector (Koninklijk Horeca Nederland en het Be drijfschap Horeca) voert een bedrijfsintern milieuproject uit. De watersportsector (Hiswa) besteedt via het Kwaliteits zorgproject aandacht aan het milieu. Daarnaast wordt veel gedaan aan regulering van verkeers stromen (bijvoorbeeld de Zomerbus en straks het transferi um in Renesse, bedoeld om het autogebruik te verminderen) en uitbreiding van parkeerruimte zoals bijvoorbeeld op de Veerse Gatdam en de Kabbelaarsbank. Maar ook gaat veel aandacht uit naar de waterkwaliteit en de veiligheid op de stranden (denk aan de strandred- dingsbrigades). Het fietsgebruik wordt bevorderd door middel van onder andere de aanleg van goede fietspaden en routebewegwijze ring. Daarnaast heeft een aantal ondernemers in Zeeuwsch- Vlaanderen zich verenigd in de stichting "Het Springertje" die een Natuurpaspoort uitgeeft. Kortom: de toeristisch-recreatieve sector vindt de zorg voor een goed milieu en behoud van de natuur heel belang rijk en zet zich daar op velerlei manieren voor in. nmm Nogmaals dank aan iedereen in Zeeland. 16 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Deze pagina wordt mogelijk gemaakt door: Schouwen Duiveland: Auberge Maritime b.v., VW Bruinisse, Delta Expo Neeltje Jans, Zeelandcamping Duinoord, camping Duin en Strand, Zeelandcamping De Wijde Slick, camping Den Osse, Zeelandcamping Ginsterveld, Hostellerie Schuddebeurs, camping International, Park Port Greve/Grevelingenverhuur, caravancentrum Schouwen-Duiveland, Streek VW en Promotie Schouwen-Duiveiand, VW Schouwse Kust, Best Western Hotel De Zeeuwse Stromen, VW/ANWB Zierikzee. Tholen: camping De Pluimpot, vof camping Stavenisse. Noord-Beveland: jachthaven Delta Marina, Zeelandcamping De Paardekreek, camping/bungalowpark De Schotsman, hotel-restaurant Kamperduin, verhuurkantoor Van Halst, VW Noord-Beveland, camping Orisant b.v., Roompot Recreatie. Walcheren: Grand Hotel Arion, Arsenaal Vlissingen/Miniatuur Walcheren, Badhotel Domburg, Badmotel Westkapelle, Vakantiepark Bos en Duin, HCR Centrum Domburg, camping Dennenbos, pension/eetcafé Kasteel van Batavia, camping de Meerpaal, strandpaviljoen De Oase, camping de Pekelinge, hotel De Wijde Landen, Zeelandcamping Dishoek, VW Domburg-Oostkapelle, camping Duinzicht b.v., Hotel Du Commerce, restaurant El Porto, Groepe accomodatiee Walcheren, Hof Domburg, appartementenverhuur Huize Martina, Zeelandcamping In de Bongerd, Hotel Kijkduin, bungalowpark Het Kustlicht-/ Breezand II, WV Middelburg, hotel en bungalowbedrijf Oase b.v., camping Olmenveld, Zeelandcamping Ons Buiten, restaurant d'Ouwe Werf, hotel-restaurant Ficcard vof, hotel Truida, Streek VW Walcheren promotie, hotel Valkenhof, camping Valkenisse, restaurant Valentijn, WV Veere-Vrouwenpolder, Villa Magnolia, hotel Westduin, Zeel andcamping Westhove, VW Westkapelle, hotel Willebrord, VW Zuid-West Walcheren. Zuid-Beveland: café-pension De Goede Verwachting, camping De Veerhoeve, WV/ANWB Goes-Borsele, watersportbedrijf Hansa b.v., Sportpunt Zeeland, Stoomtrein Goes-Borsele, Toeristisch Bureau Zuid-Beveland, VWYerseke. Zeeuwsch-VlaanderenBadhotel De Wielingen b.v, HCR De Dikke van Dale, HCR Du Commerce, camping De Wildhof, Pension De Schelde/bistro-tearoom Du Soleil, brasserie Het Wapen van Zeeland, VW Hulst, Zeelandcamping International, HCR De Gentsche Poort, Kust-VW Zeeuwsch-Vlaanderen, H.CR De Molenhoek, camping Napoleonhoeve, caravanpark Nooitgedacht b.v., Recreatiecentrum Pannenschuur, Recreatiepark Schoneveld, Toeristisch Bureau Zeeuwsch-Vlaanderen, Pieters Grafisch Bedrijf b.v, Vlaanderen Vakanties, Vakantiepark Zeebad, Zeelandcamping Zonneweelde. Overigen: Vereniging Kamperen bij de Boer (Vekabo), Koninklijk Horeca Nederland districten Noord- en Midden Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen, Midden- en Klein Bedrijf Zeeland, RECRON Zeeland, PZC, De Stem en de Zierikzeesche Nieuwsbode en U Frovinciale WV Zeeland, Postbus 123,4330 AC Middelburg, telefoon 01130-30220

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 16