Ontwikkelen visie podiumbeleid schrale troost voor gemeenteraad BEL NU: DE TELE-LEENLIJN Jan Boot krijgt na ruim een jaar toch toestemming bouw tuinhuisje Veerhoek wil actie voor kantoor Staatsbosbeheer Politie vindt auto terug Te harde muziek Pyromaan Overleden Hardrijders op de bon Science fiction Braamfeest 06-8282836" Bromfietsster breekt pols bij aanrijding met auto Nieuwe schrijfavonden Amnesty International DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1995 NR 25844 3 Zierikzee ziel af van cultuurnota De gemeente sluit niet uit dat de Concertzaal afgestoten wordt in verband met de verkoop van restaurant Mondragon, waarvan de ei genaar tevens beheerder van de Concertzaal is (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee ziet af van het samenstellen van een cultuurnota. Wel krijgt een extern bureau de opdracht een inte grale visie te ontwikkelen voor het te voeren podiumbeleid en de accommodaties die hier voor nodig zijn. Dat was het unanieme advies van de leden van de commissie cultuur dinsdag avond, op het voorstel van het college. Het af stoten van de Concertzaal behoort tot de moge lijkheden. In verband mal raor/faiiisalie Staatsbosbeheer BURGH-HAAMSTEDE/MIDDELBURG - Pro vinciale statenlid C. W. Veerhoek (VVD) uit Burgh-Haamstede wil dat gedeputeerde G. L. C. M. de Kok actie onderneemt tegen het moge lijk verdwijnen van het kantoor van Staatsbos beheer uit Middelburg. Hij heeft De Kok hier over schriftelijk vragen gesteld. De commissie ging akkoord met het voorstel van het colle ge om af te zien van het opstel len van een cultuurnota, maar deed dat wel met pijn in het hart'. De led'en vroegen zich bo vendien af of het wel mogelijk is een integraalvisie te ontwik kelen voor het podiumbeleid in de gemeente, zonder een cul tuurnota. Volgens commissievoorzitter burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs is dat echter geen probleem. Hij is van mening dat het mogelijk is een goed podiumbeleid te ontwikkelen zonder een totale cultuurnota. ,,We lichten dit stukje cultuur er gewoon uit." Asselbergs be- Volgens wethouder L. J. van Gastel zijn er voldoende rede nen om Boot toe te staan zijn tuinhuisje te bouwen. „Het huisje komt ten eerste hele maal tegen de buitenste rand van de binnenstad te staan, on- stempelde het voorstel van het college als een tussenoplos sing. „Voor een cultuurnota ontbreekt het ons aan tijd en mankracht. De toekomstige herindeling vraagt veel - van onze ambtenaren. We kunnen ook niets doen, maar dat wil len we ook niet. Dit is op dit moment het meest haalbare." Concertzaal Het voorstel vanhet college het podiumbeleid apart van de cultuurnota te ontwikkelen is min of meer uit nood geboren. Restaurant Mondragon staat al enige tijd te koop. De huidi ge eigenaar is tevens, beheer der de bossage van het Slinger- bos. Daarnaast is het zicht erop zodanig, dat dit niet het histo risch stadsgezicht van Zierik zee kan en zal beïnvloeden. En we spreken hier over zo'n mi nimale afwijking van de voor der van de Concertzaal. Het is echter maar de vraag wat de nieuwe eigenaar van Mondra gon met de Concertzaal wil. Daarom ook zijn de noodzake lijke investeringen aan de ac commodatie uitgesteld. „Op dit moment zijn we tot elkaar veroordeeld, in de positieve* zin van het woord. Maar de nieuwe eigenaar kan heel an dere ideeën hebben over de ex ploitatie van de zaal. Het is zelfs nog maar de vraag of hij de zaal wil", aldus Asselbergs. Hij sluit niet uit dat de ge meente de zaal in de toekomst afstoot. Daarnaast heeft Zierikzee een podiumvisie nodig in verband met het nieuwe beleidsplan van Brogum. Brogum, podium voor muziek en theater, wil zich in de toekomst op een bre der terrein profileren met een grotere verscheidenheid in het aanbod. Het gebouw aan de Ju- lianastraat voldoet echter niet meer aan de eisen. Zo ont breekt het aan goede kleed- en doucheruimtes, waardoor sommige bands niet willen op treden. Hieraan komt binnen kort verandering door het tref fen van maatregelen, maar met een totaalverbouwing wil schriften, dat we in dit geval praktisch moeten zijn en Boot toestemming verlenen." Dakhelling De afwijking waarover Van Gastel spreekt betreft de dak helling van het tuinhuisje. Volgens het geldende bestem mingsplan moet deze mini maal dertig graden zijn. De dakhelling van het tuinhuisje van Boot is maar vijftien gra den. Om deze reden gaven de welstands- en monumenten commissie een negatief advies. Dit advies werd door het colle ge overgenomen. Nadat Boot bezwaar hiertegen had inge- de gemeente wachten totdat ze een totaalbeeld heeft van het podiumbeleid. Opdracht Hiertoe wordt een extern bu reau ingeschakeld. Met welke opdracht dit bureau aan de slag gaat is op dit moment nog niet bekend. „Daar gaan we ons nu over buigen", aldus As selbergs. Wel blijkt uit een no titie van Asselbergs dat het college vooral behoefte heeft aan inzicht of er exploitatie mogelijkheden resteren voor de Concertzaal, naast Brogum en het Multifunctioneel Cen trum, op de huidige of een nieuwe plaats. J. J. Geleijnse (VVD) en M. R. de Jong'-van Loo (PvdA) voor zien problemen om tot een goe de formulering van de op dracht te komen. „Volgens mij kun je niet tot een formulering komen zonder een visie. Daar moeten we dan toch een poli tieke discussie over voeren", aldus De Jong-van Loo. J. C. Schot-Klompe (D66) wil dat er twee visies ontwikkeld wor den; één mét de Concertzaal en één zonder. diend oordeelde de commissie bezwaar- en beroepschriften positief. Het college bleef ech- ter'bij zijn standpunt. Voor de gemeenteraad was het een en ander wel aanleiding het bestemmingsplan onder de loep te nemen. Vorige week ging de commissie ruimtelijke ontwikkeling unaniem over stag. Ze concludeerde dat het in bepaalde gevallen mogelijk moet zijn van de voorschriften in het bestemmingsplan af te wijken. Het college nam dit standpunt over met als resul taat dat Boot nu wel zijn tuin huisje kan bouwen. „Volgens het bestemmings plan mag Boot zijn tuinhuisje niet bouwen. We moeten dit echter niet zo zwart-wit zien. Midden in de stad geven we geen toestemming, maar in dit geval wel", aldus Van Gastel. Bang voor een precedentwer king is Van Gastel dan ook niet. „We zullen het van geval tot geval bekijken." ZIERIKZEE SCHUDDE- BEURS - De politie heeft gis termorgen in Zierikzee een au to teruggevonden die in de nacht van maandag op dinsdag gestolen was in Schuddebeurs. De auto, een Peugeot, werd om 11.00 uur aangetroffen op een parkeerterrein aan de Van Veenlaan. Het voertuig was een dag eerder gestolen bij een inbraak in Schuddebeurs. Hierbij werd video- en audio- apparatuur buit gemaakt. Hiervan werd in de auto geen spoor aangetroffen. Staatsbosbeheer (SBB) heeft een reorganisatie opgesteld. Het aantal regio's wordt terug gebracht van veerti°n naar acht. De regio Deltagebied wordt samengevoegd met West-Brabant (tot en met Til burg). In beide regio's is een kantoor van SBB gevestigd; in Middelburg en in Tilburg. De plaats van vestiging van het nieuwe kantoor is nog niet bekend. Veerhoek is echter van mening dat de gedeputeer de zich nu al de nodige stappen moet getroosten om het kan toor in Zeeland te behouden. Hij is van mening dat de „kantoorlocatie van SBB in tenminste Zeeland van beteke nend belang is". Deze maand worden er drie En gelstalige brieven verstuurd. De vertaling van de brieven is steeds aanwezig op de schrijf- avonden. Veelal wordt het schrijven gestuurd naar de am bassadeur van het betreffende land. Deze maand worden er acties gevoerd ten aanzien van Turkije, Indonesië en Kenya. Er is op maandag 25 september een schrijfavond in Ouwer- kerk ten huize van de familie Sies, Koningin Julianalaan 12. In Haamstede in de zaal bij de Gereformeerde kerk en in Brouwershaven in de zaal bij de Gereformeerde kerk (Bos tonplein). Op alle adressen is dat van 19.00 tot 20.30 uur. De bromfietsster reed over het fietspad in de richting van haar woonplaats. De automo bilist kwam uit tegenoverge stelde richting en sloeg rechts af de oprit van het sportpark op. Hij zag hierbij de brom fietsster over het hoofd. Deze dacht dat ze voorrang kreeg en kon niet meer op tijd remmen, toen dat niet gebeurde. Bij de aanrijding liep de brom fietsster een gebroken linker- ZIERIKZEE - De politie heeft gisteravond proces-verbaal op gemaakt tegen een 25-jarige in woner van Zierikzee, omdat deze te harde muziek had op staan. De politie werd omstreeks 23.45 uur gealarmeerd door omwonenden. Zij klaagden over overlast. De politie heeft de man aangezegd dat bij een volgende keer de apparatuur in beslag wordt genomen. HILLEGOM (ANP) - De politie van Hillegom heeft deze week een 29-jarige man uit die plaats aangehouden op verdenking van brandstichting. De ver dachte heeft bekend rond de dertig branden te hebben aan gestoken. Ook zei hij ten minste drie maal valse aangif te te hebben gedaan. Volgens Veerhoek leidt een vestiging in Zeeland tot „meer affectie met de 'natte' provin cie". Bovendien moet voorko men worden dat weer een rijksdienst uit Zeeland ver trekt. Dit betekent volgens Veerhoek niet alleen direct verlies van werkgelegenheid, maar ook indirect. Ook voor Schouwen-Duive- land is een kantoor van SBB in Zeeland van belang, volgens Veerhoek. SBB heeft op het ei land immers veel zeggenschap in verband met de gronden en gebieden die ze in beheer heeft, zoals de Kreken van Ouwer- kerk, de Grevelingen en de Schelphoek. Dan is er nog een schrijfavond op dinsdag 26 september in de zaal van de Gereformeerde kerk in Scharendijke, van 19.00 tot 20.30 uur. Aan het Jannewekken in het DAS- schoolgebouw ook van 19.00 tot 20.30 uur op die avond en in Noordgouwe, ten huize van de familie Murphy, Dr Wortman- straat. 23, 's ochtends van 10.00 uur tot 11.30 uur. Mensen die graag willen schrij ven, maar niet in de gelegen heid zijn zelf naar een schrijf- adres te gaan, kunnen contact opnemen met 01110-16349. De groep van Amnesty Interna tional kan in zo'n geval brie ven voor een schrijfactie thuis bezorgen. pols op en een geschaafde knie. Zij werd met een ambulance overgebracht naar het zieken huis in Zierikzee. Na behande ling kon zij weer naar huis. De brommer werd zwaar be schadigd. Deze is voor tech nisch onderzoek meegenomen naar het politiebureau. Van de auto raakten beide linkerpor tieren zwaar beschadigd. De bestuurder van de auto kreeg een proces-verbaal. ZAANSTAD (ANP) - Een 8- jarig gehandicapt jongetje uit Oostzaan is in april in het Zaanse ziekenhuis De Heel overleden na ernstige fouten met het toedienen van sonde voeding door een verpleegkun dige. ZIERIKZEE - Bij twee snel heidscontroles in Haamstede en Serooskerke, betrapte de politie gistermorgen 63 hard rijders. Op de Kraaijenstei'nweg in Haamstede reden twee voer tuigen harder dan de toegesta ne tachtig kilometer per uur. Op de Serooskerkseweg waren dat er 61. Een van de voertui gen passeerde de radarappara- tuur met een snelheid van 133 kilometer per uur. Ter plaatse mag slechts tachtig worden ge reden. Verwachting t/m maandag 25 sept. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht noord 3 Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht zuid 4 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 22 sept. Zon op 07.26, onder 19.38 Maan op 04.46, onder 18.25 Nieuwe Maan: 24 sept. (17.56) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het Nederlandse weer is de komende 24 uur rustig en aan de bewolkte kant. Doordat de bewol king ook vannacht overheerst, koelt het landinwaarts niet zo sterk af als de afgelopen nacht. Toen daalde de temperatuur plaatselijk tot dichtbij 3 graden; vannacht variëren de mini ma van 7 graden hier en daar in het binnenland tot een graad of 13 vlak aan zee. Morgen overdag bepalen wolkenvelden nog steeds het weer beeld. Komt de zon erbij, dan is dat waarschijnlijk vooral in de middag het geval. Hier en daar komt een bui voor, met name de kustgebieden maken er kans op, maar er zullen ook plaatsen zijn waar het de hele dag droog blijft. Het wordt morgen middag ongeveer 18 graden. De wind waait uit het westen tot noord westen en is meest zwak tot matig, rond kracht 3. NIEUWERKERK - Het jaar lijkse Braamfeest van obs De Dobbelsteen in Nieuwerkerk staat deze keer in het teken van Science fiction. Het feest wordt gevierd op vrijdag 22 september en begint om 8.30 uur. De spelletjes die tussen 8.30 en 12.00 uur gedaan worden zijn onder meer UFO-werpen, ver en hoogspringen, maanstenen vervoeren en het Zwarte Gat. Ouders zijn van harte welkom om de kinderen aan te moedi gen. Van 12.00 tot 13.00 uur is er een broodmaaltijd op school en daarna gaan de leerlingen hun versiersels voor het avondgedeelte van het Braam feest afmaken. Deze avond duurt van 19.00 tot 22.00 uur en wordt ingevuld met spelletjes, rad van avontuur en een mode show van speciaal voor deze gelegenheid ontworpen scien ce fictionkleding. De show wordt gelopen door leerlingen van De Dobbelsteen. Er is een snoepkraam, een bar en tussen 21.30 en 22.00 uur een disco. Te vens zal bekend gemaakt wor den wie de gelukkige winnaar is van de Braambokaal. Het geld dat bijeengebracht wordt, is bestemd voor de aanschaf van bouw- en spelmateriaal voor de groepen één tot en met drie. ZlERIKZEESCHEff? NIEUWSBODE Stil Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W. In de toekomst zal in Zierikzee van geval lot geval bekeken worden of wel of geen toestemming ver leend kan worden voor de bouw van een tuinhuisje. (Foto: Marijke Folkerstma) uw Duke Kostenbroek *20 C.P.M. GEVOIMAGTIGDINTERMEDIAR. TOETSING EN REGISTRATIE BKR TIEl. POSTSTRAAT 44 ZIERIKZEE 0111 412605 ai onze offertes zijn vrijblijvend en kosteloos College wijkt af van voorschriften bestemmingsplan ZIERIKZEE - Na ruim een jaar mag Jan Boot zijn tuinhuisje bij zijn huis aan de Zuidwelle- straat bouwen. Burgemeester en wethouders van Zierikzee verlenen Boot vrijstelling van de voorschriften die in het bestemmingsplan wor den gesteld. De Wet op de ruimtelijke ordening biedt hen hiertoe de mogelijkheid. De wel stands- en monumentencommissie brachten eerder een negatief advies uit aan het college. ZIERIKZEE - Een zestienjarige bromfietsster uit Zonnemaire brak gisteren haar linkerpols bij een aanrijding met een auto op de Lange Blokweg in Zierikzee. Zij kreeg bij de oprit van het sportpark geen voorrang van een 38-jarige automobilist uit Dreischor. ZIERIKZEE - In de maand september worden er weer schrijfavonden gehouden door Amne sty International afdeling Schouwen-Duive- land onder het motto: Het puntje van eèn snelle pen, is het scherpste wapen dat ik ken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3