Kansen economie Schouwen-Duiveland vooral zoeken in toerisme en woeee Bouw afvalcentram begonnen 1 i UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Dertig CD's gestolen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ft* 3 4 5 7 Ton uit auto gestolen Aanrijding dé krant van schouwen - duiveland! ^Büö^s x<3 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1995 152e JAARGANG NR 25844 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 binnenhuisadvies majrijke berrevoets ontwerpen en adviezen realisatie complete inrichtingen en kleinschalige bouw nieuwe haven 139 4301 dl zierikzee telefoon 01110 17299 06 5324 20 75 telefax 01110 14123 Rapport Economisch perspectief Schouwen-Duiveland: In economisch opzicht moeten de kansen van Schouwen-Duiveland volgens het rapport vooral gezocht worden in recreatie en toeris me. (Foto: Joop van Houdt) creatie is één van de belang rijkste pijlers van de Schou- wen-Duivelandse economie, maar wil men dat zo houden dan is er nog heel wat werk ,aan de winkel De kwaliteit van de recreatiebedrijven moet verbeterd, het aanbod moet verbreed en als men echt werk wil maken van seizoens verlenging dan zullen er meer en betere slecht weer-voorzie- ningen moeten komen. „On dernemers zullen pas bereid zijn tot seizoensverlenging als gelijktijdig buiten het hoogsei zoen attracties en activiteiten georganiseerd worden die vol doende bezoekers trekken". ZIERIKZEE - Op Schouwen-Duiveland is geen ruimte voor grootschali ge industrie en wil men meer kleinschalige bedrijvigheid dan moeten er allereerst meer grotere bedrijventerreinen komen. De beste kansen voor de economie van Schouwen-Duiveland dienen gezocht te worden in toe risme en wonen. Dat staat in het rapport Schouwen-Duiveland econo misch perspectief. Het onderzoek werd uitge voerd door adviesbureau BRO Adviseurs uit Vught in op dracht van het Bureau Be drijf scontact Zeeland Noord. Het rapport geeft een visie op het economisch perspectief van Schouwen-Duiveland voor de komende vijf jaar. In het rapport wordt een fors aantal ideeën gelanceerd voor verbe tering van de economische kansen voor Schouwen-D.uive- land en wel op zo'n manier dat voor het jaar 2000 de werkgele genheid op Schouwen-Duive land gegroeid is met circa 825 arbeidsplaatsen. Ambitieus Als er niets gebeurt wordt de werkloosheid ojd Schouwen- Duiveland volgens de onder zoekers groter. Voorspeld wordt een stijging van het aan tal werkzoekenden met 200 en dat is relatief veel. De onder zoekers zijn zich er van bewust dat het niet eenvoudig zal zijn om het gestelde doel - 825 ar beidsplaatsen erbij - te berei ken. „Een dergelijke doelstel ling is ambitieus en kan alleen maar bereikt worden indien alle betrokken partijen - over heid en bedrijfsleven - geza menlijk een forse economische inspanning leveren. Schouwen-Duiveland moet volgens de onderzoekers voor al haar toekomstkansen zoe ken in bedrijfstakken die nu ook al belangrijk zijn op Schouwen-Duiveland. Het voormalige eiland leent zich niet voor het aantrekken van grootschalige industrie, maar beschikt wel over een aantal sterke punten die nog verder uitgebuit zouden moeten wor den. Hoewel deze bedrijfstak de laatste jaren behoorlijk onder druk staat wordt in het rap port de agrarische sector als belangrijk voor de toekomst omschreven. „Deze bedrijfs tak zorgt van oudsher voor veel werkgelegenheid op het eiland bij boeren, maar ook bij toeleveranciers en afnemers", aldus het rapport. De agrari sche sector moet zoeken naar nieuwe ontwikkelingsmoge lijkheden en de onderzoekers denken daarbij vooral aan glastuinbouw en het naar Schouwen-Duiveland halen van nieuwe teelten. De bedrijfstak toerisme en re- Projecten Een Recreatief Milieucentrum - in de planning in Wester- schouwen - kan volgens de on derzoekers wat dat betreft een welkome aanvulling op het aanbod zijn. Ook kansen lig gen er volgens de onderzoekers in het natuurtoerisme. De be langstelling voor deze vorm van vrijetijdsbesteding neemt toe en daar dient men op in te spelen door bijvoorbeeld het aanbieden van rondleidingen, excursies en dergelijke. De Museumhaven in Zierikzee biedt volgens de onderzoekers eveneens voldoende mogelijk heden. Verder zijn er volgens het rapport concreet uitge werkte plannen voor het reali seren van elkweervoorzienin- gen in Westerschouwen. Die nieuwe attractie zou moeten bestaan uit een gedeeltelijk overdekte grote speeltuin, een gedeeltelijk overdekte water speeltuin, een zwembad, een roei- en kanovijver, een ligwei- de, een pannekoekenhuis en een skelterbaan. Realisering van een dergelijk project kan volgens de onderzoekers be hoorlijk wat nieuwe arbeids plaatsen opleveren. De onderzoekers pleiten ver der voor het uitbreiden van het aantal toezichthouders. In op dracht van de gemeente zijn nu een aantal van die toezichthou ders bezig met - bijvoorbeeld - het controleren of gemeentelij ke regelingen goed worden na geleefd, maar de onderzoekers willen dat takenpakket en het werkgebied uitbreiden. Als het aan hen ligt gaan er overal op Schouwen-Duiveland toe zichthouders aan het werk. De industrie op Schouwen- Duiveland is volgens de onder zoekers ondervertegenwoor digd. Als de toekomstige gemeente Schouwen-Duive land nieuwe bedrijven aan wil trekken zal er eerst iets moe ten gebeuren aan de bedrijven terreinen. Deze zijn nu te klein en liggen te versnipperd. Ook. de bereikbaarheid van bediüj- venterreinen is vaak niet opti maal terwijl soms ook een goe de bewegwijzering ontbreekt. Wonen Schouwen-Duiveland is een aantrekkelijk gebied om te wonen voor mensen die bereid zijn naar en van hun werk te pendelen. Ook voor Vutters en gepensioneerden is Schouwen- Duiveland aantrekkelijk als woongebied. „De groep 50- tot 64-jarigen is in Nederland de snelst groeiende bevolkings groep. Deze 50-plussers zijn over het algemeen mobiel en een flink percentage beschikt over een goed inkomen. Dat is in het voordeel van de detail handel. Om Schouwen-Duive land als woongebied nog aan trekkelijker te maken zouden er volgens de onderzoekers vooral meer luxe woningen op grote kavels moeten komen. Ingebruikname gepland voor april 1996 ZIERIKZEE - Deze week is een begin gemaakt met de voorbereidingen voor de bouw van het afvaloverslagstation van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland. Over veertien dagen wordt begonnen met de hei werkzaamheden. Het is de bedoeling dat het nieuwe afvalcentrum vol gend jaar april in gebruik kan worden genomen. Ouer veertien dagen wordt begonnen met de hei-werkzaamheden voor de bouw van het nieuwe overslagstation. (Foto: Marijke Folkertsma) De realisering van het afval overslagstation op het indus trieterrein aan de Deltastraat in Zierikzee heeft heel wat voe ten in de aarde gehad. In eerste instantie was het de bedoeling dat er op het terrein ook een composteerinstallatie zou ko men, maar dat plan verdween al snel in de ijskast. Bezwaren Eigenlijk had het overslagsta tion al eerder dit jaar gereali seerd moeten zijn, maar de plannen liepen vertraging op omdat er bezwaren tegen wer den ingediend. In totaal wer den tegen het plan voor het afvalcentrum twaalf bezwaar schriften ingediend. Onderhen onder meer de Watersport vereniging Zierikzee. Stank overlast en andere milieuver- storende effecten werden ge vreesd. De provincie moest beslissen over die bezwaarschriften en zolang die beslissing er nog niet was kon er ook niet ge bouwd worden. Ook binnen de Zierikzeese gemeenteraad re zen twijfels over zowel de plaats - op het industrieterrein - als het type van het overslag station. De suggestie werd gedaan om te kijken of het niet mogelijk zou zijn om nabij dé huidige stortplaats aan de Hoosjesweg bij Serooskerke een dergelijk overslagstation te bouwen. Het dagelijks bestuur van de reinigingsdienst hield echter voet bij stuk. Volgens het da gelijks bestuur van de dienst is de locatie op het Zierikzeese industrieterrein de enig juiste locatie. In januari 1994 werd het principebesluit voor de verhuizing van de dienst geno men. In juni dit jaar werd bekend dat tegen de bouw van het af valoverslagstation ingediende bezwaren door de provincie ongegrond waren verklaard en daarmee waren de laatste hob bels genomen. Wel was inmid dels een onderdeel van de plan nen - de bouw van een kantoor - geschrapt. Dat neemt niet weg dat het kantoorpersoneel van de reini gingsdienst volgend jaar april het huidige onderkomen aan de Ring in Kerkwerve verruilt voor een tijdelijk kantoortje dat opgebouwd wordt uit een aantal losse units. Het ie de be doeling dat het gebouw in Kerkwerve dan afgestoten wordt. Stortgas De grond die nu vrijkomt bij de voorbereiding voor de bouw van het overslagstation wordt vervoerd naar de stortplaats aan de Hoosjesweg. Het is de bedoeling dat daar binnen en kele weken een begin wordt gemaakt met de aanleg van de voorzieningen die nodig zijn voor het opvangen en afvoeren van stortgas. Nog voor het eind van het jaar moet die installa tie gereed zijn. Het leven is de ware school der ontwikkeling, niet het boek. Wolkenvelden a HET WEER Wolkenvelden en voornamelijk in de kustgebieden kans op een bui. In de loop van dag ook af en toe zon. Minimumtemp. omstreeks 10 graden, middagtemp. ongeveer 18 graden. Wind uit west tot noordwest, zwak tot matig, rond kracht 3. PODIUMBELEID Ontwikkeling visie podiumbeleid schrale troost voor gemeenteraad. O CONCERT Concert Winterthurer Vocalensemble in Neder landse Hervormde kerk Dreishor. KINDEROPVANG Kinderopvang Schouwen-Duiveland gegroeid in grootte en kwaliteit. ZAALVOETBAL WIK en Trinity nog ongeslagen in de zaalvoetbal competitie. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. NIEUW-HAAMSTEDE - In Nieuw-Haamstede zijn in de nacht van maandag op dinsdag een radio-CDspeler en dertig CD's gestolen uit de auto van een 21-jarige vrouw uit Alme lo. De auto stond op de parkeer plaats Torenhoeve. De waarde van de radio-CD speler en de ontvreemde CD's bedraagt ongeveer negentien honderd gulden. RENESSE - Uit de auto van een 31-jarige inwoner van het Duitse Gelsenkirchen is dins dag onder meer een geldbedrag van 100.000 gulden gestolen. De auto stond op een parkeer plaats aan de Rampweg in Re- nesse. De eigenaar had zijn auto slechts een half uur alleen gela ten, tussen 16.00 en 16.30 uur. Bij terugkomst bleek het slot van het rechter voorportier ge forceerd. De buit bestond uit een radiocassettespeler, een rugzak, een schrijfmap, een buiktasje en een aktekoffer. In de aktekoffer zat een bedrag van ongeveer 100.000 gulden en belangrijke papieren. Tussen 16.45 en 17.30 uur werd op een parkeerplaats aan de Grevelingendam ingebroken in de auto van een 69-jarige in woner van Enschede. Nadat een ruitje werd ingeslagen, werd een handtas meegeno men. KERKWERVE - Bij een aanrij ding op het kruispunt van de Heuvelsweg en de Kakkers weel weg bij Kerkwerve, dins dagmiddag, raakten twee au to's licht beschadigd. Een twintigjarige inwoner van Dreischor wilde vanuit de Kakkersweelweg het kruis punt oprijden, maar verleende hierbij geen voorrang aan een 66-jarige vrouw uit Zierikzee. Een aanrijding was het gevolg. Omroep Zeeland live bij Interieur Paauwe ZONNEMAIRE - Vandaag is Om roep Zeeland te gast bij Interieur Paauwe. Dit in het kader van het 40- jarig jubileum. Het programma „een vak apart" zal worden uitgezonden van .16.00 tot 17.00 uur. Vanaf vrijdag is er Open Huis met een hapje en een drankje, ledereen is van harte welkom. Omroep Zeeland is te beluisteren op kabel: 87.6 FM of 101.9 FM. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummervermelden: r Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, fgg; Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee f§2l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1