Het de koelere tijden breekt ook het saunaseizoen aan WEEKEND RECEPT Slipcursus bij nieuwe auto NIEUWSBODE EXTRA Vijfde dansfestivaf Zeeuwse amateurs Theaterfestival Zeeland uit de kast dier in het vizier I l uwel jksreis naar Florida Poolhond Gina wil graag fikse wandelingen maken Confessionelen in Zierikzee Yogacursus voor beginners Vier dagen zwemmen voor Ronald McDonald Werk aan Zeelandbrug Thaise biefstuksalade Speciale kaarten voor nieuwe telefoonnummers Hyperactieve kinderen WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1995 NIEUWSBODE EXTRA GOES - Het vijfde Zeeuwse Amateurdansfestival wordt gehouden op zaterdag 30 sep tember en zondag 1 oktober. Zaterdag is dat in Het Goese Lyceum in Goes en zondag in de Stenge in Heinkenszand. Op de eerste dag kunnen dan sers vanaf 10 jaar en ouder kiezen uit drie workshops: Afro-dans, Street-dance en Ca- poeira. Deze workshops wor den geleid door respectievelijk Marjorie Helstone, Olga de Graaf en Paulo Sales Neto. Zij zijn professionele dansdocen- ten hebben gedanst in diverse Europese en Zuidamerikaanse landen. Om 19.45 uur is in het Goese Lyceum de dansvoorstelling Mooi Lelijk van RAZ, dans voorziening van het Zuiden, te zien in een choreografie van Hans Tuerlings. De toegang is via de Vogelzangweg. De tweede dag staat geheel in het teken van het Open Podi um. Vanaf 14.00 uur zullen di verse danspresentaties te zien zijn van telkens tien minuten. Voor dit Open Podium kan ie dereen inschrijven. Alle dans stijlen zijn geoorloofd. Het gaat hierbij niet om een compe titie. Voor informatie: Willem Huij- breghs, 01180-34880. Van 22 tot en met 26 september VLISSINGEN - Zeeland uit de kast. Zo luidt de naam van het theaterfestival dat dit jaar voor het eerst in het kader van de Zeeland Nazomer Festivals 1995 wordt gehouden. Van 22 tot en met 26 september kunnen in de gemeenten Vlis- singèn, Goes en Borsele een vijftiental poppen theatervoorstellingen worden bezocht, waar onder één Nederlandse première. Hoogtepunt van het festival is het programma op zaterdag 23 en zondag 24 september rond de historische stoomtrein Goes-Borsele. Op bijzondere lokaties in de omgeving van de haltes Langeweegje, Hoede- kenskerke en Baarland kun nen treinreizigers één of meer dere voorstellingen bijwonen. Poppentheater kent een lange traditie en heeft zich ontwik keld tot een volwaardige theatervorm. Het moderne poppentheater blijft niet be perkt tot de aloude Jan Klaas- sen, maar is een mengvorm van toneel, mime, beeldende kunst, bewegings- en muziek theater. Gezelschappen uit binnen- en buitenland presen teren zich tijdens Zeeland uit de Kast. De meeste voorstel lingen zijn boeiend voor jong en oud. Vrijdag 22 september wordt het festival geopend in de Prins van Oranje in Goes door het Vlaams Figuren Teater met een voorstelling gebaseerd op de cantate Carmina Burana van de Duitse componist Carl Orff. Podium 't Beest in Goes brengt een tweetal voorstellin gen die weliswaar eerder in Zeeland te zien waren, maar die van een zo hoge kwaliteit zijn dat de organisatie vindt dat nog te weinig mensen deze voorstellingen hebben gezien. Het gaat om Theater Poging met Over en Out en Fred Delf- gaauw met Vorst aan de grond. De voorstelling Makinatu van de Baskische groep Taun-Taun gaat in première op zondag 24 september in het Arsenaal theater in Vlissingen. De voor stelling speelt zich af in een le vensgrote camera. In hetzelfde theater is een dag later 'Ik heb een tong' te zien van het kruis van Bourgondië uit Maastricht met het ensemble Contraint. De Zeeuwse componist Dies le Due schreef de muziek bij deze voorstelling. Een andere Zeeuwse bijdrage aan het festi val wordt geléverd door het Flup Ju Bedrijf. In het pro gramma langs hét spoor Goes- Borsele brengen zij de voor stelling 'Het Korg' over een wereld in een houten ei. De centrale kaartverkoop wordt verzorgd door de Stads schouwburg Middelburg. Een hele mooie, grote poolhond, die goed overweg kan met kinderen. Die zit momenteeel in het dierenasiel in Zierikzee. Ze heet Gina en is vier jaar oud, grijs/wit en van het ras Alaskan Malamute. Gina kan het niet goed vinden met andere honden, ze kan echter wel het leven delen met katten. Dit teefje kan niet al te lang alleen thuis blijven. Gina heeft veel ruimte nodig. Pool- honden hebben veel behoefte aan beweging. Derhalve is het noodzaak om met Gina regelmatig lange wandelingen te ma ken. Ze verkeert in een uitstekende conditie; Gina heeft een he le mooie vacht. Ze heeft nog een heel leven voor de boeg. Een le ven dat ze het liefst wil doorbrengen met een baasje, dat haar goed verzorgt, ruimte en beweging geeft. Zij zal zich dan het die- renonderkomen met een tevreden gevoel verlaten. Het asiel is te vinden aan de Zandweg en maandag t/m zaterdag geopend van 09.00 tot 11.30 uur. Er zitten zeven honden en 53 katten. De kater Marvin is nog niet geplaatst. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE/OUDE-TONGE - Tijdens de lange hete zomermaanden zullen maar weinig mensen een bezoek je aan de sauna hebben gebracht. Toch is ook de zomer een periode bij uitstek om van de sauna te genieten. Niets heeft namelijk zo'n verfrissende werking op het lichaam als een saunabad. Nu koelere tijden aanbre ken en het echte saunaseizoen voor de deur staat, groeit de animo voor een verkwikkend zweetbad weer. Een sauna is ontspannend voor lichaam en geest. In Oude-Tonge is sauna Scaldino de plaats waar men te recht kan. Het saunabad is de laatste ja ren steeds populairder gewor den. In een maatschappij waar in stress, drukte en gejaagd heid aan de orde van de dag zijn, neemt de vraag naar ge zonde ontspanning gestaag toe. Een bezoekje aan een sauna staat vaak bovenaan het lijstje van iedereen die de drukte van de dag van zich wil schudden. Men moet, er wél de tijd voor nemen. Pas dan vormt de com binatie van huidverzorging en ontspanning, goed eten en ab solute rust een ongekende luxe. Na circa tien minuten in de ontspannende hitte te hebben doorgebracht, waarbij goed en veel wordt gezweet, moet het lichaam worden afgekoeld. Een full-service saunabedrijf (de zogenoemde thermen) biedt meerdere afkoelingsmethoden. Bijvoorbeeld een snelle duik in het ijskoude plompbad. Maar men kan, indien aanwezig, ook in een vriescabine gaan staan, waar het ongeveer tien graden onder nul is. Of in de sneeuw- cabine de sneeuwvlokken hun verkoelende werk laten doen. Het lichaam vertelt zelf wel wat het als meest aangenaam ervaart. In de full-service saunabedrij- ven zijn tegenwoordig voorzie ningen van stoombad en whirl pool tot zoutwater- en kruiden- baden. Van massage tot zonne bank tot schoonheidsbehande ling. Allemaal faciliteiten ge richt op het op en top verwennen van de bezoekers. Eventuele drempelvrees maakt gauw plaats voor totale overgave. Je laat de warmte let terlijk en figuurlijk op je afko men en neemt uitgebreid de tijd om je overal tegoed aan te doen. Alles natuurlijk in de goede volgorde en zonder haast. Want de juiste en rustige afwisseling tussen warm, koud en rust is heel belangrijk en heeft een verkwikkende in vloed op lichaam en geest. De opmerkelijkste manier om tot rust te komen, is waar schijnlijk het zoutwaterbad. Hierin kan men het 'Dode Zee'- effect aan den lijve ondervin den. De zoutbaden hebben een constante temperatuur van 37 graden. Door de toevoeging van speciaal aangevoerd zeer geconcentreerd zout blijft het lichaam drijven. Het gevoel dat je zweeft, brengt éen totale ontspanning. Tijdens de rustperiode kan meestal ook een bezoek wor den gebracht aan de beautystu dio. Een massagebad kan tot een onderdeel van de schoon- heidsbehandéling horen. Lig gend in warm water dat meest al is verrijkt met kruiden, aro matische oliën of andere heil zame bestanddelen masseren stevige waterstralen het li chaam op een aangename ma nier. Vaak volgt hierna de uit gebreide gezichtsbehandeling. Hèt moment om nog even na te genieten van dat lekkere ge voel dat het massagebad heeft achtergelaten. Henk van de Gijze en Sandra Ruttinger uit Dirksland is het gelukkige bruidspaar dat, samen met 99 andere Nederlandse bruidsparen, mag deelnemen aan de nationale huwelijksreis naar Florida. Een reis die wordt bekostigd door de keten van fotozaken Foto Hameeteman. Uit alle bruidsparen, die het afgelopen jaar hun trouwreportage lieten verzorgen door Foto Hameeteman in Ouddorp, Renesse of Sommelsdijk, trok notaris De Kooning uit Goedereede de naam van het Dirkslandse echtpaar als winnaar. Eind oktober begint de reis, waaraan uiteraard ook een fotograaf van Foto Hameeteman deelneemt. ZIERIKZEE De Zeeuwse Confessionele Vereniging in de Nederlandse Hervormde Kerk houdt de eerste samenkomst van het winterseizoen op dins dag 26 september. Plaats van samenkomst is het Hervormd Kerkcentrum in Zierikzee ach ter de Gasthuiskerk op het Ha venplein. Aanvang 19.45 uur. Als spreker hoopt ds. T. H. van der Hoeven uit Schipluiden een inleiding te houden met als titel: De duivel van kwaad tot erger. In het te behandelen on derwerp staat onder meer cen traal over wie en wat we het ei genlijk hebben als we over de duivel spreken. Wat bedoelt de Bijbel er mee en wat bedoelen wij er mee? Hoe ver reikt de macht en kracht van de dui vel/het kwade en hoe kan dit naast God bestaan. Wat bete kent bijvoorbeeld het 'verlos ons van den boze' in het gebed Onze Vader. Heel veel vragen leven er rond om dit onderwerp. Vragen die niet met veel moeite bedacht hoeven te worden, maar die zich vaak opdringen in het le ven van alledag. Het onder werp kan een waardevolle bij drage zijn voor de toerusting van het geloof, om staande te blijven in alle aanvechting in het leven. Iedereen is hartelijk welkom. Voor vragen kunt u contact opnemen met me vrouw A. Spaans-Molenaar, te lefoon 01187-2370. KERKWERVE - Bij voldoende belangstelling wordt vanaf eind september in Kerkwerve een cursus yoga voor beginners gehouden. Het gaat om een initiatief van Bharathi Devi. De cursus omvat lichaamsoefeningen, ademhalingsoefeningen en fy sieke en mentale ontspan ningsoefeningen waardoor li chaam en geest tot rust komen. Zij werken mee aan het behoud of de terugkeer van een goede gezondheid. Belangstellenden kunnen voor nadere informa tie of aanmelding telefonisch contact opnemen via 01110- 14018. NIEUWERKERK - In het Nieuwerkerkse zwembad Dol-fijn wordt van 25 tot en niet 29 september voor de achttiende keer de zwem- vierdaag.se gehouden. Ook dit jaar wordt er door middel van het zwemfestijn geld bijeenge zameld voor het Ronald McDonald Kinder fonds. Volwassenen die in aanmer king willen komen voor een medaille moeten hiervoor ge durende vier dagen vijfhon derd meter per dag zwemmen. Kinderen moeten minimaal in het bezit zijn van diploma A. Zij kunnen volstaan met dage lijks 250 meter. Het zwembad is van maandag tot en met don derdag van 15.30 tot 21.00 uur geopend. Na 20.00 uur mogen alleen volwassenen zwemmen. Vrijdag 29 september is de in- haaldag. De deelnemers die op een van voorgaande dagen niet hebben kunnen zwemmen kun nen deze dag hun laatste baan tjes trekken. Ook dit jaar doet zwembad Dol-fijn mee aan de sponsorac tie voor het Ronald McDonald Kinderfonds. De deelnemers kunnen zich laten sponsoren. Kinderen die aan de sponsor actie meedoen ontvangen een zogenaamd plonspakket. Inschrijfformulieren zijn ver krijgbaar aan de kassa van het zwembad. Deelnemers kunnen zich tot 21 september inschrij ven. ZIERIKZEE - In de nacht van maandag 2 en dinsdag 3 okto ber zullen aan de Zeelandbrug werkzaamheden worden uitge voerd. Hierdoor is het op beide dagen tussen 23.30 en 00.30 uur niet mogelijk over de brug te rijden. De werkzaamheden bestaan uit het vernieuwen van de dwarskrachtdeuvels van de Zeelandbrug. De deuvels, die tussen de voegen van de beton elementen zitten, moeten ojd de juiste hoogte worden afge steld. Passerend verkeer zou door de trillingen die het ver oorzaakt van negatieve in vloed zijn op de afstelling. Via verwijzingsborden op de toe- leidende wegen en bij de Zee landbrug zelf zal het verkeer worden geattendeerd op de alternatieve route over de Stormvloedkering. Basisbereiding roerbakken: Kleine stukjes vlees en groente bijvoorbeeld kun nen heel gemakkelijk en snel worden klaargemaakt in een wadjan of in een wok. De wadjan - de pan met oren - wordt vooral in de Indonesische keuken ge bruikt, de wok - met hand vat - in de Chinese keuken. Voor beide pannen geldt dat de wijde, ronde bodem van de pan (meestal gemaakt van plaatstaal of gietijzer) maar om weinig vet vraagt. Er zijn bovendien ook soor ten te koop die aan de bin nenkant met een anti-aan baklaag zijn bekleed. De temperatuur tijdens de be reiding is hoog zodat het vlees snel dichtschroeit. Het neemt dus geen onnodig extra vet tijdens de berei ding op. De stukjes vlees worden tijdens het bakken voortdurend heen en weer bewogen zodat het vlees de kans niet krijgt aan te bak ken. LJ heeft nodig voor 4 personen: 300 gram biefstuk, in flin terdunne plakken gesneden 3 eetlepels maïsolie 1 middelgrote wortel, in dunne reepjes gesneden 1 ui, in halve ringen gesne den 2 stengels bleekselderij, in flinters gesneden 60 gram bamboescheuten (blik), in plakjes gesneden 2 eetlepels munt- en/of basi licumblaadjes 2 eetlepels limoensap 1 eetlepel suiker 1 theelepel gedroogde chili- pepertjes 1 a 2 eetlepels sojasaus 1 eetlepel vers gehakte ko riander zwarte peper Roerbak het vlees twintig seconden in twee eetlepels zeer hete olie. Neem het vlees uit de pan en laat het afkoelen. Schud de gesne den groenten om met munt of basilicum en gebakken vlees. Vermeng één eetlepel olie met limoensap, suiker, chilivlokken, peper en soja tot een glad sausje en schenk dit over de salade uit. Schud alles weer goed om en garneer het geheel met koriander. Lekker met witte rijst en kroepoek. Tip: De biefstuksalade kan van rund- of paardevlees worden gemaakt. Voedingswaarde per portie: Energie: d830 kJ (200 kcal) Eiwit: 19 gram Vet: 8 gram Koolhydraten: 12 gram ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Vijfenzeventig procent van de bedrijven en particulieren is vanaf 10 oktober onder een nieuwe telefoonnummer bereik baar. Zo massaal is de omnummering die dan reali teit wordt. Veel bedrijven verwachten dat een sim pel briefje met het nieuwe nummer naar relaties vol doende zal zijn. Onder normale omstandighe den wel, maar straks stuurt ie dereen aan iedereen wijzigin gen. Dat maakt de kans dat de boodschap meteen de eerste keer goed overkomt, stukken kleiner. Net zo goed als de meeste be drijven hun kerstkaart uit één van de vele standaard pro gramma's kiezen, vindt de on dernemer nu ook voor zijn telefoonnummerwijzigings- mailing een heel assortiment kant-en-klare kaarten bij de plaatselijke drukker. Een serie waarin altijd wel meerdere ontwerpen zitten die het be treffende bedrijf op het lijf ge schreven zijn. Deze serie is me de in overleg met de Koninklij ke PTT ontwikkeld. De telefoonwijzigingskaarten worden geleverd via drukkerij en, omdat deze kaarten daar ingedrukt kunnen worden met een zakelijke of persoonlijke mededeling waarin de nieuwe telefoon-, fax- en modemnum mers voorkomen. De kaarten hebben een gevouwen formaat van 11 x 17 cm en 10 x 21 cm en worden geleverd inclusief ver- zendenvelop. De binnenzijde van de kaart kan ingedrukt worden. De kaartserie kent een grote variëteit, voor elk wat wils. Door met de in te druk ken tekst inventief in te haken op de voorzijde is men altijd van exclusiviteit verzekerd. HELLEVOETSLUIS - Op ini tiatief van het Kruiswerk Zuidhollandse eilanden en de stichting Balans wordt maan dag 25 september een thema avond gehouden over hyperac tieve kinderen. De bijeenkomst omvat lezin gen over. het leven van en met hyperactieve kinderen en de mogelijkheden die het kruis werk en de stichting Balans hebben op dit gebied. Ook kun nen vragen worden gesteld aan een panel van deskundigen. De thema-bijeenkomst wordt ge houden in De Veste -aan de Oostzanddijk 3 in Hellevoet- sluis en begint om 20.00 uur. Belangstellenden dienen zich voor 22'september voor deelna me aan te melden, telefoon 01899-22227. Bij de Volkswagendealers in de regio wordt tot en met 18 november een grip- en slipcursus cadeau gegeven bij aankoop van een Volkswagen personenauto of bedrijfswagen. Het betreft een één- daagse cursus voor twee personen die kan worden gevolgd op een van de ANWB-locaties in Rijs wijk, Arnhem of Drachten. Daar worden speciale Volkswagen-dagen gehouden. De slipcursus om vat een korte theorieles, gevolgd door een aantal praktijkproeven. Onder meer rem- en uitwijkoefeningen. Wanneer de cursus met goed gevolg wordt afgesloten ontvangen de deelnemers het officiële Olympic Slip College certificaat. De actie is een najaarsactiviteit van de Volkswagen- deale s. Oplage 29.860 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree - Överflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktie Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee Ad de Gans na 18.00 uur 01870-82554 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 225. Na 18.00 uur Madeion Lagendijk 01110-16065. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 169.585.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 15