Verdediging sleept Zierikzee naar drie onverdiende punten MVV'58 in slotfase knock-out Renesse behaalt het eerste punt Ouwerkerk mist killersinstinct Duiveland pakt tegen GPC de draad weer op Michael Sassen tweede op Brits Open Tweede overwinning MEVO tegen een oude 'angstgegner' MAANDAG 18 SEPTEMBER 1995 NR 25842 7 Zege kost kracht en vijf gele kaarten Arjan Visser weer terug ZIERIKZEE - Het theater dat coach Jan Meulmeester van Zie rikzee in de laatste tien minuten van het duel tegen VVR op voerde was veelzeg gend. Om de halve mi nuut wees hij scheidsrechter Brien- ne op zijn uurwerk. Volgens de coach ui teraard van slechte kwaliteit. Meulmees ter kneep hem als een angstige kat in die tur bulente slotfase. De opluchting over de 1-0 zege en de drie punten was derhalve groot toen bleek dat zijn verdediging de storm loop van de Rijsbergse ploeg met verve door stond. Natuurlijk wist de coach als geen ander dat de drie punten hem eigenlijk niet toekwa men. Meulmeester: „Het spel geeft te denken. Als dit zo blijft gaan we het toch erg moeilijk krijgen, maar mis schien groeien we wel.,Op indi vidueel gebied brengen som mige spelers momenteel echter veel te weinig. De verdediging heeft vandaag de punten ge red. Marco Saman, Frans Kommer en Wim Lafeber in het bijzonder." Centrale verdediger Marco Sa- man mocht zich zelfs match winnaar noemen. „Een uni cum", volgens de gevierde speler. „Ik kan me niet herin neren dat ik in de senioren ooit gescoord heb voor Zierikzee en ik speel toch al een jaar of twaalf in het eerste." De treffer leek overigens in geen enkel opzicht op die van een beginneling. Saman kwam in de tiende minuut naar voren en trok een spoor door de Rijs bergse verdediging. De twee spelers die hij nog voor zich had werden door een snelle combinatie met Erwin Nelis- Robbert Roggeband als triomfator in een duel. Zijn tegenstander verdraaide zich bij deze actie en moest geblesseerd het veld verlaten. (Foto: Marijke Folkertsma) gedaan. Voorin konden we de bal niet vast houden en tegen het eind van de wedstrijd wer den we volledig overlopen." Al vanaf het begin van de wed- sen uitgespeeld. De punter die de aanval afsloot was mes scherp en onhoudbaar voor doelman John van Overveld. Het flitsende begin kreeg op geen enkele manier een ver volg. Zierikzee wilde naar vo ren. maar holde qua niveau hard achteruit. Saman: „Als het niet loopt moet je werken. Dat hebben we met zijn allen strijd waren de tekenen van verval zichtbaar. In de vijfde minuut moest Marco van Oeve- ren zich door Kees Verwest la ten vervangen wegens een hamstringblessure. Hoewel Verwest uitstekend inviel kwam de snelle wissel het spel van de thuisclub niet ten goe de. VVR kreeg bovendien op de vleugels te veel ruimte waar door het doel van Lafeber af wisselend van links en rechts werd bestookt. Een meer be kwame aanval dan die van VVR had hier zeker van gepro fiteerd. Bovendien moest ook Wim Lafeber nog een keer cor rigerend optreden. De Zierikzeese doelman kreeg het de tweede helft stukken drukker en was uit een vrije trap van Jurgen van Kuijck zelfs een keer volstrekt kans loos. De paal hielp Lafeber en Zierikzee op dat moment een handje. Zijn beste momenten kende Lafeber na een hoek schop toen hij tot twee maal toe een harde inzet van Corné Hendriks keerde. Kaarten Het slot van de wedstrijd kost te Zierikzee niet alleen veel kracht, maar ook nog eens een handvol gele kaarten. Wim Lafeber (opmerkingen tegen de leiding), Robbert Rogge band (overtreding), Danny van Oeveren (overtreding), Camiel van Tiggelhoven (overtreding) en Erwin Nelissen (overtre ding) gingen binnen een tijds bestek van een kwartier op de bon. Door deze felheid bleef de nul echter wel op het scorebord en daar was het de boosdoe ners toch allemaal om te doen geweest. Zierikzee - VVR 1-0 (1-0). Seoreverloop: 10. Marco Sa man 1-0. Scheidsrechter: Briene (Ingen) Gele kaarten: John van Opstal en Corné Hendriks (VVR). Wim Lafeber, Robbert Rogge band, Danny van Oeveren, Ca miel van Tiggelhoven en Er win Nelissen (allen Zierikzee). Zierikzee: Wim Lafeber, Pa trick de Broekert, Marco'Sa man, Danny van Oeveren, Robbert Roggeband; Marco Jonker, Frans Kommer, Jarno Vermeulen (70 David Scheele), Marco van Oeveren (5. Kees Verwest (85. Camiel van Tig gelhoven)); Patrick Roggeband en Erwin Nelissen. RENESSE - „Het begin is er. De nul is weg en qua wedstrijd was het een terechte uitslag", sprak Nico Kind. Zijn ploeg, Renesse, behaalde in de eerste thuiswedstrijd een 2-2 gelijk spel tegen Lewedorpse Boys. De thuisploeg speelde zonder de geblesseerden Remco Can ters, Peter Moerland en Peter Bouterse. Daarnaast moest het Robert-Jan Canters wegens va kantie missen. Opvallende verschijning in het elftal van Renesse was Arjan Visser. „Ik hem van de week een gesprek met hem gehad. Hij had er weer zin in", aldus Kind. Vis ser, die onlangs aangaf voorlo pig nog niet te spelen, bewees zijn waarde voor Renesse door éénmaal te scoren. In de eerste helft kwam Lewe dorpse Boys door treffers van Oli Blaha en Erik van Kesse- lers op 0-2. Uit een vrije trap van Jan Pleune kopte Leon Bakker over de uitgekomen doelman zijn ploeg naar 1-2. Kind: „De eerste helft kwa men wij steeds ietsje te kort, een stapje te laat. In de rust stonden we achter en zat de ploeg er een beetje doorheen, zo van: staan we weer achter. Gelukkig zag iedereen het op het eind weer wat positiever in." Daar was alle reden voor. Twintig minuten na rust was het Arjan Visser die op aange ven van Wilco Hoogerhuis de 2- 2 kon binnenwerken. Via Ar jan van de Stolpe, die een schot van richting veranderd zag worden, kwam Renesse daar na bijna nog aan de drie pun ten. De smaak van de eerste overwinning liet en laat echter nog op zich wachten. Beloofde winst blijft uit Bruse Boys ondergaat in een treek tijd metamorfose OUWERKERK - Al in de twee de wedstrijd van het seizoen memoreerde Ouwerkerk-trai- ner Jaap Goud aan Erwin van der Maas, zijn topscorer van het vorig seizoen. Hij zag het Zeeuws-Vlaamse Aardenburg op sportpark 't Eultje met 1-4 zegevieren. De vorige week door Goud beloofde winst bleef dus uit. „Het is domweg zo dat die jon gens de kansen beter hebben benut. Vorig jaar hadden wij hier Erwin van der Maas. We scoren nu moeilijker", reali seerde Goud zich. Aardenburg, dat vorige week Ouwerkerks komende tegen stander Volharding met 9-0 versloeg, kwam na een half uur door een blunder in de Ou- werkerkse verdediging op voorsprong. Vlak voor rust miste John Hage na een steek pass van Peter Èezemer een op gelegde kans op de gelijkma ker. Goud: „We hebben vier kwar tier goed gevoetbald. De laat ste twintig minuten kenden we een conditionele terugval. Op het middenveld konden ze het niet meer aanlopen, maar dat is logisch als niet iedereen twee keer traint." In het laatste deel liepen de be zoekers uit naar 0-3 alvorens Peter Bezemer met een lobje namens Ouwerkerk iets terug deed. Het slotakkoord, de 1-4, was weer voor de bezoekers. „Ik had gehoopt 3 punten uit twee wedstrijden te hebben, maar we staan nog op nul. Nou ja, drie uit drie is ook geen slecht gemiddelde hè", sprak de Ouwerkerkse trainer zijn hoop en verwachting uit voor de komende confrontatie met Volharding. Blessure voor doelman Kapelle OOSTERLAND - Duiveland heeft zich goed hersteld van de onverwachte nederlaag van vo rige week tegen Heinkenszand. De thuiswed strijd tegen het toch sterk geachte GPC werd, vooral op basis van een goede tweede helft, niet Bruse Boys bleek gevaarlijk uit corners. Hier kopt Willem Webers naast. Erwin van der Maas ziet .de bal ternauwernood aan hem voorbij 'gaan. (Foto: Marijke Folkertsma) BRUINISSE - Tachtig minuten lang was een gelijkspel een rechtvaardi ge weergave van de krachtsverhoudingen tussen Bruse Boys en MVV'58 uit Meteren. Op basis van de laatste tien minuten, waarin de thuisploeg scoorde en een aantal dotten van kansen kreeg, was de 3-2 overwinning echter verdiend te noemen. Bruse Boys tegen MVV'58 is een wedstrijd met een historie. Ruim vier jaar geleden streden beide ploegen om één plaats in de 2e klas. Bruse Boys won toen en dus hadden de bezoe kers uit Meteren nog wat recht te zetten. „Wat ik van Bruse Boys weet? De naam Van den Berge boezemt ontzag in", sprak trainer Huub Salden vooraf. Ook hij zag het belang van de onderlinge confronta tie. „Win je, dan heb je wat meer lucht. Verlies je, dan hang je aan de laatste mem." Voor MVV'58 werd het dus hangen. De trainer van de bezoekers maakte Bruse Boys een com pliment. „Er zit veel meer pas sie en bezieling in. De wil om de punten te pakken is er", gaf hij nog voor het einde van de wedstrijd toe.'En juist dat ver weet collega Theo Moerland zijn ploeg in de eerste wed strijd tegen Dinteloord. Een ander Bruse Boys ontwaarde zich voor zijn ogen. „Wij speel den de eerste helft goed. De tweede helft minder. Maar er werd geknokt", vond hij ook. Spectaculair De eerste helft was spectacu lair te noemen. MVV'58 kwam snel op voorsprong. Patrick Diks kon, na balverlies van Er win van der Maas en niet goed ingrijpen van John van Dijke, na drie minuten doelman Mul ler passeren. Het gevaar aan Bruse Boys-zij de kwam veelal uit dode spel momenten. Zo leverde de eer ste corner de gelijkmaker op. Jakkoo Brouwer kopte op pri ma wijze een hoekschop van Willem Webers in. „Maar ik stond ook afgrijselijk vrij", deed hij zichzelf te kort. Brouwer speelde een goede partij. Uit de overige vier cor ners voor rust wisten de Bru- enaren vrij aan te leggen voor schoten op doel. Kanonskogel Het beste schot leverde echter John van Dijke af. De rechts back kreeg de bal net over de middellijn en haalde van zo'n 35 a 40 meter als een kanonsko gel verwoestend uit. Keeper Leo van Wijk kon alleen maar vertwijfeld naar deze beauty kijken. 1-2. Na rust werd het nog duidelij ker dat de belangen groot wa ren. Het bleef een levendige partij waarin MVV'58 Bruse Boys meer en meer terugdrong op eigen helft zonder daarbij echt uitgespeelde kansen te krijgen. „De tweede helft is het moeilijk om het tempo vast te houden. Dat is inherent aan het niveau, maar dat kost je in de tweede klas eerder een goal. De gelijkmaker hing al langer in de lucht", beschreef Jakkoo Brouwer de situatie tot aan de 2-2. Donkere wolken Donkere wolken pakten zich samen boven het Bruse sport park. Nadat Peter Willemse op de paal schoot en Muller goed redde op een kopbal van Wal ter van Ommeren was het daarna dus raak. Martin Ver spoor beging een overtreding in het strafschopgebied. Vanaf elf meter bracht Patrick Diks MVV'58 langszij. De laatste tien minuten pakten de Bruenaren de draad weer op. Theunis-Henk van den Ber ge bewees zijn waarde door de winnende treffer voor te berei den. Zijn afgelegde bal werd door Peter Willemse ingescho ten. Al had Bruse Boys geluk dat scheidsrechter Van Die- men kort daarvoor in de fout ging. „Hij had moeten fluiten voor een overtreding", vond ook trainer Salden na de over treding van Martin Verspoor. Dat de thuisploeg daarna via Peter Willemse, twee keer, en Willem Webers nog kansen op meer kreeg kon hen weinig de ren. Volgende week wacht de Boys weer een zware klus. Vee- re uit. Een wedstrijd waar in Bruinisse al lang naar uitgeke ken wordt. Bruse Boys - MVV'58 3-2 (2-1). 3. Patrick Diks 0-1. 11. Jakkoo Brouwer 1-1. 31. John van Dij ke 2-1. 76. Patrick Diks 2-2. 8i. Peter Willemse 3-2. Scheidsrechter: R. C. M. Van Diemen uit Den Haag. Gele kaarten: Wilko Hanzen, Robin Ruitenbeek en Erwin van der Maas van Bruse Boys en voor Herman Hol, Marco van der Werf en Alex van Wijk van MVV'58. Toeschouwers: 205. Opstelling Bruse Boys: Jacob Muller, John van Dijke, Ton- nie van den Berge, Wilko Han zen, Robin Ruitenbeek (45. Martin Verspoor), Johan Be nard, Peter Willemse, Jakkoo Brouwer, Erwin van der Maas (56. Theunis-Henk van den Berge), Erik Bleiji (69. Harold van den Berge) en Willem We bers. NOTTINGHAM (ANP) - Mi chael Sassen heeft de tweede plaats behaald op de Britse Open. De 18-jarige bowler uit Scheveningen verloor in de fi nale van de Zweed Mats Karls- son: 247-240. Sassen was als beste uit de voorrondes gekomen, maar kon zijn sterke optreden niet vervolmaken. Op de derde en vierde plaats eindigden respectievelijk de Zweden Thomas Leandersson en Christer Persson. 4-2 gewonnen. De Oosterlander§ begonnen voortvarend. Rene van de Werf worstelde zich in de achtste mi nuut een weg naar het GPC- doel, maar werd daarbij onre- gelementair gestuit. De daaruitvolgende strafschop werd door Chris Stouten be nut, 1-0. De gelijkmaker in de 17e mi nuut leidde tot meer onheil dan alleen het tegendoelpunt. Doelman Hans Kapelle en ver dediger Adrie de Jonge kwa men met elkaar in botsing. Met een gescheurde lip en enkele hechtingen in zijn gehemelte moest Kapelle noodgèdwon- gen het veld verlaten. Jaco de Bruine nam zijn plaats in het doel over. Het duurde tot de 48ste minuut voordat Duiveland opnieuw een voorsprong kon nemen. Bart van der Hulle scoorde de MEVO kreeg 'angstgegner' Heinkenszand in tien minuten al op de knieën. Clement van Splunder was met twee treffers de beul. Na twee minu ten spel trof een schot van af stand doel en acht minuten la ter kopte Van Splunder uit een hoekschop van broer Dick raak. Heinkenszand moest na ruim 25 minuten spelen met tien man verder. Scheidsrechter Sam Telussa uit Middelburg wees Hans-Jan Verton de weg naar de douche nadat hij in een duel met Lars van Zwieten te 2-1. Even daarvoor had een fraaie omhaal van Chris Stou ten ook een beter lot verdiend. Maar zijn inzet werd door de doelman gepareerd. De derde Duivelandse treffer viel in de 66ste minuut en werd gemaakt door Bert Verhoek, 3- 1. De spanning kwam echter weer snel terug in de wed strijd. Martin Kapelle trok een tegenstander over zijn been en de daardoor toegekende straf schop was onhoudbaar voor in valler doelman De Bruine. Ch ris Stouten zorgde ervoor dat de marge weer op twee doel punten kwam. Hij kopte een voorzet van René van de Werf binnen, 4-2. „De eerste helft gaven we GPC te veel ruimte. Na rust speelden onze linies wat dichter bij elkaar. Op de penalty na was GPC niet meer gevaarlijk", luidde de conclu: sie van coach Jaap van Huizen. furieus reageerde. Van Zwie ten kreeg bij deze actie geel. Met tien man kwam, zoals zo vaak, de mindere ploeg in aan tal terug. Raymond Mohr ver kleinde de achterstand naar 2-1. Toen een goede kans niet aan Barry Schoute was be steed, bleef het daarna lange tijd tobben voor MEVO. Pas tien minuten voor het einde viel de beslissing. Erik Wijs man brak door en scoorde 3-1. Olijhoek: „Voor mij en voor ons is deze overwinning heel belangrijk. We zitten op het goede spoor." ZIERIKZEE - Eindelijk kon MEVO weer eens van Heinkenszand winnen. ,,De eerste overwin ning die ik meemaak in de twee en een half jaar als trainer", sprak een verheugde Gerard Olij hoek. In Zierikzee werd het 3-1 voor MEVO. S

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7