Minder reclameborden 1 DOS LAMB illüUKENlIi Autobêdrii braai b.v. v wnBHBMfè, Natuurmaand juni Provincie Zeeland LET'S HAVE A BREAK :rrr.s—z—- HET GRENENPALEIS S.V. jjiPJlWlELli®5' grensrechter IN BEROEP COMMISSIES Het Grenenpaleis heeft tijdelijk We vernieuwen ons interieur, ons programma, onze naam en ons gezicht. Houdt daarom uw advertentieblad nauwlettend in de gaten de eerstvol gende weken. Want de laatste week in september heropenen we met grandiose aanbie dingen. Een (loop)baan begint bij het arbeidsbureau AmEïWggBuREAU Er Is iets veranderd bïL Weight Watchers. DOELAND RENESSE Najaarsaktie.... GRATIS HET LAATSTE NIEUWS JE LEEST T IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1995 NIEUWSBODE EXTRA Zeeland krijgt in 1996 een na tuurmaand waarin natuurge- richte recreatie centraal zal staan. De provincie vindt dat zo'n natuurmaand, jaarlijks in juni, een belangrijke bijdrage zal leveren aan de seizoens verlenging en uitbreiding van het recreatief-toeristisch aan bod buiten het hoogseizoen. De al bestaande cultuurmaand verlengt het seizoen in het na jaar. Bovendien wil de provin cie begrip kweken voor de na tuurwaarden in Zeeland. Een zogeheten initiatiefgroep heeft een opzet gemaakt voor een matuur.oaand. In de groep zitten vertegenwoordigers van natuuror ganisaties en uit de sector recre atie. De rest van het jaar wordt gebruikt om de ideeën over pro grammering, organisatiestructuur en financiering verder uit te wer ken. Recreatie in de natuur Onder latuurgerichte recreatie verstaan de plannenmakers heel veel. Het kan dan gaan om fiets-, wandel- en vaartochten; water- uws Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 sporten als zeilen, toervaren, dui ken en vissen; vogels kijken; land goederen bezoeken; helpen op biologische boerderijen; natuurtui nen bezoeken, en schelpen zoe ken. Maar ook workshops en cur sussen op het gebied van natuur en milieu, eventueel in combinatie met beeldende kunst en zelfs culi naire evenementen. Kwetsbare gebieden worder^niet echt uitgesloten, maar de aan dacht zal vooral uitgaan naar de openbaar toegankelijke natuur. Voor juni is gekozen omdat deze buiten het hoogseizoen ligt en in die periode niet alle gebieden kwetsbaar zijn. Budget De komende maanden moet dui delijk worden of de provinciale VW de organisatie op zich kan ne men. Een nog op te richten bu reau moet verbanden leggen tus sen de verschillende activiteiten die Zeeland een breder en groe ner imago moeten geven dan het gebruikelijke beeld van zon, zee en strand. Die activiteiten zijn on der meer de cultuurmaand, het maritiem cultuurhistorisch erfgoed en het plattelandstoerisme. Voor de voorbereiding van 1995 is 45.000,- beschik baar. De provincie gaat vervol gens jaarlijks 165.000,- be steden aan de financiering van activiteiten en voor personeel, publiciteit en promotie. De opzet is 111.000,- te verga ren via sponsorgelden en toe- gangs- en deelnemersgelden zijn begroot op 150.000,-. Het tota le beschikbare budget komt zo jaarlijks op 426.000,-. Milieutijdingen Het artikel over Natuurmaand juni is ontleend aan Milieutijdingen, een periodiek verschijnend infor matieblad van de provincie. Het blad gaat over de laatste ontwik kelingen op milieugebied in Zee land. Andere onderwerpen zijn: meer water voor natuur, kritiek op waterbeheersplannen, experimen ten schone landbouw, zuiverings slib, boeren en natuur en natuurlijk tuinieren. Milieutijdingen is gratis ver krijgbaar bij het informatie centrum van de provincie, Ab dij 9 in Middelburg, tel. 01180 - 31400. Hier is tevens een gratis abonnement te bestel len. Dinsdag 19 september komt de bezwaarschriftencommissie bijeen voor drie openbare zit tingen. Drie instellingen verzetten zich te gen eerdere besluiten die hebben te maken met de uitvoering van de Wet op de bejaardenoorden: verzorgingscentrum De Burght, Huize St. Antonius en Stichting Ter Weel. De zittingen zijn achtereenvolgens om 14.00, 14.30 en 15.00 uur en vinden plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De vraag uit Provinciale Staten "Hoe wordt omgegaan met reclameborden op landbouwgrond langs provinciale wegen" was voor GS aanleiding de zaken eens op een rijtje te zetten. De conclusie luidt dat het eigenlijk uit de hand is gelopen en dat het een stevig karwei is om weer orde op zaken te stellen. Net als elders in Nederland is het ook in Zeeland eigenlijk uit de hand gelopen met de hoe veelheid reclameborden in het landschap, vinden Gedepu teerde Staten (GS). GS steken de hand daarbij in eigen boe zem en stellen vast dat de pro vincie weinig heeft gedaan aan de wildgroei. Het dagelijks provinciebestuur voelt er wel voor de controle over te dra gen aan de gemeenten, maar dan moet eerst wel orde op zaken zijn gesteld in de huidi ge situatie. De laatste jaren is een passief handhavingsbeleid gevoerd, heet het in ambtelijk jargon. Dat bete kent in de praktijk dat aanvragen voor het plaatsen van een bord worden beoordeeld waarna al of niet ontheffing wordt verleend. Praktisch probleem is dat veel re clamemakers geen aanvraag in dienen en de borden gewoon plaatsen. Omdat er geen aan vraag is toetst de provincie niet en achteraf optreden is maar in enkele gevallen gebeurd. En zo kon het gebeuren dat volgens een telling in 1991 1200 illegale bor den in het landschap stonden. Na dien is niet meer geteld, maar de verwachting is dat het aantal bor den fors is toegenomen. Maatregelen Het al of niet toestaan van recla- meborden is langs twee wegen te toetsen: de Wegenverordening en de Milieuverordening. De Wegen verordening is toepasbaar als het gaat om plaatsen van borden in bermen of bermsloten. Toepas sing is ook mogelijk als het bord niet langs de weg staat maar in het weiland of op de akker en het uitzicht in bijvoorbeeld een bocht of op een kruising belemmert. Als de verkeersveiligheid niet in het geding is maar er is wel spra ke van 'landschapsvervuiling' dan biedt de Milieuverordening moge lijkheden het plaatsen van een bord niet toe te staan. Belangen In de gevallen waarbij de provincie wel is opgetreden, blijkt dat be langhebbenden meer dan voor heen de neiging hebben in beroep te gaan tegen een weigering. Voor een deel is dat toe te schrijven aan de toename van belangen bij het plaatsen van een bord. Om te beginnen natuurlijk degene die re clame wil maken voor zijn of haar produkt. Ook de eigenaar van de grond waarop het bord komt te staan heeft een belang want die krijgt er veelal een vergoeding voor. Verder is het reclamebord zelf ook een produkt dat in toene mende mate door professionele bedrijven wordt gemaakt. Deze bedrijven willen hun produkt na tuurlijk wel geplaatst zien. Tussen al deze belangen lijkt het land schappelijk belang nauwelijks weerklank te vinden. Wil de provincie succes hebben in beroepsprocedures dan moet ze een consequent handhavingsbe leid voeren. Om die draad.weer op te pakken, stellen GS voor eerst eens na te gaan wat er zoal moet gebeuren: onderzoek naar een projectaanpak. Projectaanpak Het dagelijks provinciebestuur voelt wel voor een eenmalige grote schoonmaakactie. Maar dat vergt een forse personele inzet. Hoe groot die inzet is, is nog niet te overzien. Ook zit ten aan een dergelijke opera tie nogal wat beleidsmatige haken en ogen. GS laten nu alles op een rijtje zet ten, waarna de statencommissie ruimtelijke ordening de knoop mag doorhakken of tot een derge lijke grote schoonmaakactie wordt overgegaan. Als er geen illegale borden meer staan, willen GS met de gemeen ten gaan praten om de verant woordelijkheid voor het handhaven over te dragen aan hen. De statencommissie Algemeen Bestuur vergadert maandag 18 september, aanvang 13.45 uur. De volgende onderwerpen staan op de agenda: samenvatting van de vergadering van het Georgani seerd Overleg d.d. 25 aug., noti tie gemeentelijke herindeling, wijzi ging provinciale indeling Goeree-Overflakkee, werkerva ringsproject doelgroepen, sociaal statuut Zeeland bij reorganisatie van de Middelburgse organisatie eenheden, 15e wijziging begroting provincie, overzicht aan- en verko pen eerste zes maanden 1995, demonstratieproject duurzame verkeersveiligheid West-Zeeuwsch- Vlaanderen, decentralisatie subsi dies hoofdwaterkeringen en mus- kusrattenbestrijding, overdracht muskusrattenbestrijdingstaak, voorbereidingskrediet WOV, uit voeringsbesluiten Interreg II, sub sidie Breed Overleg Deltawateren, subsidie Neckermann, rekening 1994 en diverse begrotingswijzi gingen Natuur en Recreatieschap De Grevelingen, concept-conve nant decentralisatie Verkeer en Vervoer, subsidie Stichting Taz voor verbetering kwaliteit van uien en de achtergestelde lening voor het project reinigen van bagger specie. De statencommissie welzijn vergadert woensdag 20 sep tember van 14.00 tot 17.00 uur. Het gaat hier om een extra bijeen- - komst, speciaal bedoeld om eens goed door te praten over een nieuw plan voor de jeugdhulpverle ning. De discussie is vooral infor matief bedoeld en is nog niet be sluitvormend. Er zijn geen verdere agendapunten. De statencommissie milieube heer en waterhuishouding komt donderdag 21 septem ber, aanvang 14.00 uur, bijeen op het adres Groenewoud 1. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: het tweede Zeeuw se milieumanifest vergunningverle ning en de startnotitie MER com munaal en industrieel verwijderingsslib. De vergaderingen van de sta tencommissies zijn openbaar en kennen het zogeheten spreekrecht. Wie wil kan van de gelegenheid gebruik ma ken zijn of haar mening te ge ven over een van de onderwer pen op de agenda en op die manier de aandacht van de statenleden vragen. Tenzij anders vermeld zijn de ver gaderingen in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agen da's en bijbehorende vergader stukken liggen ter inzage in het in formatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Stap tussen Postcode: Bouwjaar: Huidige auto: 'm in da periode 3 voorraad sirekt Hcaecepleerd. Le aanbod geldt zolangi an de bon worden nii - ^---1 m Sprookjes bestaan nog. gehed^verzorgde sprookjes- nog eens mee voor een van de 500 geheel ver MEER DAN 85 VESTIGINGEN 1 DOE HET ZELF MARKT I1 Hogezoom 173 - Renesse - Telefoon 01116-1965 haar deuren gesloten. 't Groene Weidje 16, Goes, tel. 01100-15631 Skates: Het juiste adres voor In line skates, roller skates v.a. 179,-. Sport Surf Jon ker, tel. 01115-2412/1566 01116-1220. Diversen: O verbeha ring een pro bleem? Kies voor defini tieve epilatie. Voor info: 01110-15644. Diversen: Hobby-Kreatiefbeurs Middelharnis, 14 oktober a.s. standhouders g vraagd. Inl. 05220-51013. Diversen: Chr. Bureau voor Relatie bemiddeling Combi helpt u bij het zoeken naar een chr. partner. Bel voor meer info de consulent in uw re gio: Middelburg 01180- 26317, Goes 01192-1373. OOSTERLAND Voor het eerste voetbalelftal zoeken wij een vaste Hebt u belangstelling bel dan tussen 17.00-18.00 uur naar ons bestuurslid J. Stouten, tel. 01114-3770. h ZIEKENVERZORGENDE '7„ DE BAAN: Wij zoeken op korte termijn oproepkrachten voor inzet hi j ziekte of vakantie van hel vaste personeel. Als oproepkracht werkt u gemiddeld 16 uur per week maximaal en een deel van de diensten is soms vooraf in te plannen. DE VEREISTEN: Opleiding ziekenverzorgende of ver pleegkundige met diploma. U bent woonachtig in de omge ving van Zierik/ee en u bent telefonisch bereikbaar. DE WERKPLEK: Zieri kzee VOOR INFORMATIE: Martin Beets, arbeidsbureau Zierikz.ee. Ol 110-12953 (vac, nr. 10037-95). ARBEIDSBUREAU ZIERIKZEE 01110-12953 Vanaf september: is het nieuwe en revolutionaire Fat Fiber Plan uit zijn de cursusprijzen afgeslankt en drastisch verlaagd Het afslanksucces blijft verzekerd. Meer weten? Kom snel naar de gratis en vrijblijvende I informatiebijeenkomsten. tel. 0174 - 629790 I U bent van harte welkom: e Zierikzee, Verenigingsgebouw 'Haven Kwartier' Visstraat 5 maandag 11 en 18 september, 19.30 uur. Bij aankoop van een keuken, krijgt u bij ons, deze maand een SUPERDELUXE EEMHENDEL- MENGKRAAN met bovenbediening t.w.v. 21.0,- Meesters in maatwerk RENAULT Grevelinaenstraat 1-3, 4301 XZ Zierikzee. Tel. 01110-12529. een eigen manie» van leven Renault Clio Mexx: XXL uitgerust, met een mexximum aan comfort. Standaard met centrale deurver grendeling met infrarode afstandsbediening elektrisch bedienbare zijruiten vóór stuurbekrachtiging bumpers in carrosserickleur mistlampen vóór gordelspanners vóór. Leverbaar vanaf f 26.745,-*. Renault 19: een 5-deurs nu voor de prijs van een 3-deurs. De Renault 19 Europa 1A Energy biedt ook nog eens stuurbekrachtiging zonwerend glas in hoogte verstelbaar stuur een krachtige. 30 pk Enercv-motor. Leverbaar vanaf f 28.995/- - Er is al een Renault 19 vanaf f27.430,-*. ®Xg. Bon voor u maakt bovendien kans op een voutu.g

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6