Paul Haenen met Smakelijke Voortzetting in Zierikzee Tliema-exposatSe in Bewaersc he 3 Nieuwe raam, nieuwe outfit italiaanse houtversnipperaar spaart kosten en arbeidsuren Gölfevenement Rabobank-klanten IHaRa maakt vriendelijk en gemakkelijk schoon Wintertenniscompetitie in het sportcentrum Westerschouwen Oplossing NNP-Jubileumpuzzèl Expositie Themamiddag ANBO Bijeenkomsten Gouden Rozenkruis flakkee verhuizingen b.v. WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1995 NIEUWSBODE EXTRA Bij Europatuin Braber Natuurvriendelijke wijze van onkruid bestrijden EENESSE - Europatuin Braber in Renesse heeft een nieuwe natuurvriendelijke wijze van onkruid bestrijden opgenomen in haar assorti ment. Het betreft een spuitmiddel ook in het menselijk lichaam waarin natuurlijke werkzame en in de bodem. Binnen enkele stoffen zijn verwerkt die on- dagen na toepassing van het kruid snel en natuurvriende- produkt zorgt het van nature lijk doden. Het middel werd aanwezige bodemleven voor ontwikkeld in Canada en een volledige afbraak van deze kreeg de naam TopGun. Het vetzuren, wordt op de markt gebracht Het middel wordt opgelost in door ECOstyle, een bedrijf dat water en vervolgens op onge- een assortiment biologische wenste kruiden gespoten die verzorgingsprodukten levert zich op grindpaden, terrassen, voor tuin- en kamerplanten. trottoirs en onbeplante stuk ken grond bevinden. Vooral Het middel bestaat uit organi- bij zonnig weer zijn de onkrui- "sche vetzuren die van nature den ongeveer twee uur na be- voorkomen in vrijwel alle handeling'met het middel vrij- planten, fruit en brood, maar wel volledig verdord. Vanaf eind oktober BURGH-HAAMSTEDE - In sportcentrum Wes terschouwen in Burgh-Haamstede wordt gedu rende het komende winterseizoen een winter tenniscompetitie gehouden voor tennissers van heel Schouwen-Duiveland.' In het sportcentrum liggen nen, die ieder een enkelpartij drie indoor-tennisbanen, waar spelen en samen een dubbel de competitie iedere zaterdag partij. De partijen duren 45 mi- vanaf 12.00 uur wordt gehou- nuten. Bij de inschrijving is den. een kennismakingsmiddag in- Via de competitie willen de or- begrepen waarbij korte partij- ganisatoren tennissers in de en worden gespeeld in het ka- gelegenheid stellen elkaar te der van het zogenaamde ontmoeten en regelmatig te 'Sporthuis Zierikzee tennis- blijven spelen, ook wanneer de toernooi', weersomstandigheden niet ge schikt zijn om buiten te tennis- Naar verwachting gaan eind sen. oktober vier poules van start. De competitie duurt tot eind Er wordt gespeeld in een poule maart 1996. Belangstellenden van acht teams, die een halve kunnen voor nadere informa- competitie afwerken. Ieder tie of opgave telefonisch con- team bestaat uit twee perso- tact opnemen via 0111-415576. De slagzin luidt: Het landelijk belang van het lokale nieuws De prijswinnaars zijn: J.Y.Dijkstra, Rhenen - De Veenendaalse Krant G.G. van Waard, Amsterdam - Amsterdams Stadsblad N.Hubregtse, Scharendijke - Zierikzeesche Nieuwsbode Th.Terpstra, Buitenpost - Nieuwsblad van N.O.Friesland N.A.Salari-de Jong, Culemborg - Culemborgse Courant W.P.G.M. van de Ven, Boxtel - Brabants Centrum Fam. R.Wildschut, Balk - Balkster Courant M. de Jong, Sassenheim - De Katwijksche Post Gerwin Eilander, Dalfsen - De Oprechte Dalfser Courant K.Kooiker, Pluizen (NH) - De Huizer Courant Advertentie Van Stichting Westerschouwen Kultureel 7E4AtSS DEURLOO ZEftTiMSPORT BURGH-HAAMSTEDE - In de Bewaerschole in Burgh-Haamstede, aan de Weststraat 18, wordt de laatste thema-expositie van dit jaar gehou den uit de reeks Gelezenuit het landschap. De expositie is van 16 september tot en met 14 ok tober. De exposerende kunstenaar is Ronald Mullié uit Gapinge. De organisatie is handen van de Stichting Westerschouwen Kultureel. non zelf op het toneel en na de pauze is hij als Margreet Dol man de ster. Ook geeft domi- pee Gremdaat acte de presen ce. Er wordt veelvuldig gebruik gemaakt van audiovisuele middelen en ook de telefoon blijft waarschijnlijk niet onbe nut. Buiten bovengenoemde personen zijn tijdens Smake lijke Voortzetting ook nog bij tijd en wijle dokter Valentijn (Dammie van Geest) en een muzikant te aanschouwen en te beluisteren. Paul Haenen brengt met Sma kelijke Voortzetting journalis tiek, actueel en interactief theater. De première vond in oktober 1994 in Haarlem plaats. De tournee loopt tot half maart 1996. BURGII-IIAAMSTEDE Cur sisten tonen hun werk in Gale rie Josefine aan de Weststraat in Burgh-Haamstede en wel van 13 tot en met 29 september. Men kan er terecht op woens dag, donderdag en vrijdag. Te gelijkertijd wordt het nieuwe cursusprogramma gepresen teerd. Op het cursusprogram ma onder meer: boetseren met koud porselein, stempels ma ken en gebruiken en mallen maken en gieten. Verder kan bij de galerie- in Burgh-Haam stede terecht voor de cursussen borstbeeldjes boetseren, deco ratieve verftechnieken en dé- coupage. Er is een uitgebreide folder met alle cursus-data be schikbaar. Galerie Josefine is open op genoemde dagen van 10.00-16.00 uur en op afspraak. ZIERIKZEE - Na Limburg en Brabant verovert het HaRa-doekje van Hans Raab op dit moment Zeeland stormenderhand. Steeds meer huis vrouwen en -mannen ontdekken de voordelen van het milieuvriendelijke produkt, waarmee overal in huis streeploos kan worden schoonge maakt. Het schoonmaaksysteem vraagt echter wel enige uitleg. Vandaar dat de doekjes alleen via consulentes aan huis worden verkocht tij dens party's. tegelwanden, roestvrijstaal, sanitair, glas en gelakte en ge verfde oppervlakten. Maar ook auto- en meubelbekleding en stoffering kan worden schoongemaakt. Zelfs snel- af wassen behoort tot de moge lijkheden. Het produkt waarmee Hans Raab, uitvinder en naamgever van het HaRa-systeem, inter nationale erkenning heeft ge kregen, is de HaRa Raamreini- ger. Met deze raamreiniger worden de ramen met een mi nimale hoeveelheid water in zeer korte tijd, streeploos ge zeemd. En dat zonder de min ste inspanning. HaRa schoonmaakdoeken en handschoenen zijn gemaakt van verschillende gepatenteer de vezels. De reinigingsmetho de van de speciale HaRa-vezel is gebaseerd op fysisch mecha nische reiniging en zorgen er voor dat er met behulp van wa ter letterlijk poriëndiep wordt gereinigd. Door gebruik te ma ken van het systeem bespaart men 95 tot 98 procent op het ge bruik van chemische reinigers. Er kan diis met'recht gespro ken worden van een milieu vriendelijk produkt. De HaRa-schoonmaakdoeken kunnen overal in huis worden gebruikt. Er zijn doeken voor ZIERIKZEE - Donderdagmid dag 14 september houdt de AN- BO afdeling Zierikzee haar themamiddag. Deze keer is het zelf actief be zig zijn. De middag wordt ge houden in verzorgingshuis De Wieken aan de Hogemolen- straat 13 en begint om 14.00 uur. Het is de bedoeling dat er koersbal wordt gespeeld. Bijeenkomst AMBO over gezondheidszorg KAPELLE - Op initiatief van het gewest Zeeland van de Al gemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) wordt donderdag 14 september in Ka- pelle een informatiebijeen komst gehouden voor alle AN- BO-bestuursleden in Zeeland. Het onderwerp van de middag is Gezondheidszorg. Het wordt toegelicht door portefeuille houder Lambermont. Hij praat over de ANBO en het provinciaal gezondheidsbe leid. Verder wordt een video film over het onderwerp ver toond en kunnen vragen worden gesteld. De bijeen komst is in De Vroone en be gint om 13.30 uur. MIDDELBURG - In de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg worden gedurende het winter seizoen een aantal bijeenkom sten gehouden van de Interna tionale School van het Gouden Rozenkruis. De organisatie wil de universe le wijsheidsleer brengen aan mensen die zoeken naar de zin van het leven. Op dinsdag 12 en maandag 25 september wordt een lezing gehouden met de titel 'De weg van het Ro zenkruis: mensheidsvernieu wing'. De bijeenkomsten be ginnen om 20.00 uur en zijn gratis toegankelijk. Op don derdag 28 september start in de bibliotheek een cursus over de wijsbegeerte van Rozenkrui sers, die twaalf avonden duurt. BURGH-IIAAMSTEDE Maandag 18 september gaat in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede de nieuwe basis-cursus yoga van start. De afdeling Zeeland van de Stichting Yogacentrum Rot terdam verzorgt deze avond cursus medisch verantwoord yoga (Monteban Yoga). Voor aanmelding en/of informatie kan men bellen: 01115-1306. Ongeveer honderdvijftig belangstellenden namen deel aan een gölfevenement dal de Rabobank Oost-Duiveland organiseerde voor haar klanten. O]} de banen van Golfclub Grevelingenhoul in Bruinisse maakten ongeveer honderd van hen voor het eerst kennis mei de golfsport. Onder leiding van een professionele golfleraar namen zij deel aan een clinic, waarbij de basistechnieken van de golfsport aan de orde kivamen. De instructie werd gevolgd door een wedstrijdje. De overige vijftig deelnemers aan het gölfevenement hadden reeds (ruime) ervaring met de*golfsport. Zij namen deel aan een wedstrijd voor geoefende spelers. Het evenement werd afgesloten met een informele bij eenkomst waarbij prijzen werden uitgereikt. Bedrijfs- en assurantie-adviseur van de Rabobank Oost-DuivelandJ. A. Holleman vertelde dat het gölfevenement, dat zijn bank jaarlijks houdt, dit jaar heel breed werd opgezet. In het werkgebied van de bank, Bruinisse, Oosterland en Sirjans- land, werden alle mensen uitgenodigd die gebruik maken van de bank. Het evenement heeft vol gens Holleman tot doel de contacten met de klanten te verstevigen. Gezien de enthousiaste reacties van de (aspirant)golfers is dat gelukt. (Foto: Marijke Folkertsma) Vanuit het thema, dat uit het landschap valt te lezen", in de zin van kijken, doordringen en zoekeft naar de oorsprong is gezocht naar vier kunstenaars, die vorm konden geven aan dit gegeven. In vier afzonderlijke exposi ties voldeden kunstenaars aan deze opdracht. Bovendien moest hun werk een uitstra ling hebben van de typisch Schouwse landschapselemen ten. De beeldend kunstenaar, die met al zijn zinnen en intellect een relatie met het landschap aan kan gaan, leest daar als het ware in. Zijn kunstwerk wordt een focus van zijn beleving, hij kiest en tilt het uit zijn oor spronkelijke context. De kun stenaars van de thema-exposi tie gingen vanuit hun eigen vi sie aan de slag. Journalistiek, actueel en interactief theater Anton: ,,Eén van de grootste voordelen van deze machine is het feit dat je alles in één hebt. De versnipperaar beweegt zich voort op rupsbanden en heeft een kraan waarmee het hout opgepakt en in de machine ge bracht kan worden. Bij een ge wone versnipperaar werk je normaal gesproken met drie man. Bij deze is twee voldoen de: de één bedient de machine en de ander zaagt de bomen om. Zo kan er 75 kubieke me ter hout per uur verwerkt wor den." Het 4,8 ton wegende gevaarte 'kan takken en bomen tot der tig centimeter doorsnee aan. Groot voordeel van de rups banden is dat er op ongelijk of drassig terrein gewerkt kan worden en zelfs dijken leveren geen problemen op. Ideeën Anton van de Velde liep al een tijdje met ideeën rond voor een dergelijke machine: ,,Ik miste het gewoon. Ik wist dat een Italiaanse fabriek gigantische versnipperaars leverde, maar die waren voor mijn doelein den weer veel te groot. Deze machines kunnen tot zestig centimeter dikke bomen aan. Maar het principe van alles-in- één is hetzelfde." Naast de aanschaf van de ver snipperaar moest het groen- verzorgingsbedrijf een specia le vrachtwagen, een dieplader, aanschaffen voor het vervoer. De helft van de werkzaamhe den van het bedrijf in Zonne- maire bestaat uit de aanleg en verzorging van tuinen. Daarnaast worden in heel Zee land opdrachten uitgevoerd voor Staatsbosbeheer, Natuur monumenten, in de Domeinen en de Grevelingen. De vierde in de reeks, de kunstschilder Ronald Mullié uit Gapinge, probeert volgens gastcurator Jan van Westen, de culturele ordening zo eenvou dig en strak mogelijk neer te penselen. De eenvoud van een tafereel en de achterliggende gedachten is iets waar schilder vorm aan wil geven. Op zater dag 16 september wordt zijn expositie geopend. Openings- tijden van de Bewa erschole zijn maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Niet meer Zentrasport, maar Deurloo Sport is de naam van de sportzaak van Deurloo Mode aan de Schuithaven van Zierikzee. De nieuwe nacim ivas voor deze sponsor van het tweede elftal van de voetbalvereniging Zierikzee aanleiding om zijn sporters te voorzien van een nieuwe outfit. Op de bovenste rij staan voetballers die hel nieuwe trainingspak dragen, terwijl op de onderste rij de nieuwe outfit wordt getoond. Hel elftal wordt getraind door Toon van Tigg'elhoven die in de boven ste rij tweede van links staat. Links naast hem Deurloo Sport-medewerker Ernest de Putter en he lemaal rechts zijn collega Danny van Oeveren. De leider van het elftal, Rob Holm staat naast Van Oeveren. (Foto: Marijke Folkertsma) Een zeer bijzondere voorstel ling van een unieke artiest in het Nederlandse theater. Zo omschrijft Betty Asfalt Pro- dukties het nieuwe program ma van Paul Haenen. Smake lijke Voortzetting is het negende theaterprogramma en ging in oktober vorig jaar in première in Haarlem. Die première werd een dave rend succes en voor Haenen be tekende dat een definitieve doorbraak naar een zeer groot publiek. In Smakelijke Voortzetting legt Paul Haenen zich meer dan ooit toe op de actualiteit én aan het publiek ontleende invallen. Hij improviseert rechtstreeks op wat kranten eri het publiek hem aanreiken en dat heeft weer tot gevolg dat elke voorstelling anders is. Het publiek mag een woordje meespreken tijdens de voor stelling. Vertaald naar heden daags taalgebruik: Haenen geeft een interactieve voorstel ling. De kijk op het leven van Hae nen is direct, absurd én toegan kelijk. Hij leest het publiek nooit de les en vertelt hen ook niet vanaf het toneel hoe ze zouden moeten leven. Haenen gaat er vanuit dat het publiek dat zelf wel weet. Wat overi gens niet uitsluit dat het pu bliek na een avondje Haenen wat meer zelfinzicht krijgt en het dagelijkse leven wat ge makkelijker aankan. Voor de pauze staat Paul Hae- Bij Van de Velde Groenverzorging ZIERIKZEE - Zowel Margreet Dolman als Ds. Gremdaat zijn zaterdag 30 september present in de Concertzaal in Zierikzee. Dan brengt cabaretier Paul Haenen daar zijn nieuwste theatervoorstelling Smakelijke Voort zetting. De voorstelling in de Zierikzeese Concertzaal is de enige in Zee land. De voorstelling begint om 20.00 uur. Paul Haenen in Smakelijke Voortzetting. (Foto: Steye Raviez) ZONNEMAIRE - Van de Velde Groenverzorging in Zonnemaire is sinds kort in het bezit van een alles-in-één-houtversnipperaar. Een Italiaanse fabriek ontwierp de veelzijdige machine geheel volgens de wensen van ondernemer Anton van de Velde en landbouwmechanisatiebedrijf Ver burg. De speciaal ontworpen houtversnipperaar in bedrijf. (Foto: Marijke Folkertsma) Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. A ^ERKBWE Middelharnis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland VKHUIZBfS Tel. 01870-82188 Tel. 01883-20016 Tel. 01110-13163 Tel. 01860-13624

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3