Uitgesproken Iniminimanimo Smai en recht domineert in vrouwelijke najaarscollectie De kleuren van de tijd Elegantie is een kwestie van instinct NET EEN BEETJE ANDERS 13 SEPTEMBER 1995 Kleur, fantasie, originaliteit zijn altijd typerend geweest voor de Iniminimanimo-collecties. Voor de kinderkledinglijn winter 1995 komt daar een woord bij; modisch. Er is een duidelijke tweedeling in de verschillende themagroepen. Bij het grootste gedeelte blijft de uitgesproken Iniminimanimo-stijl onmiddellijk herkenbaar. Kleurrijke all-over prints van afwisselend grote en kleine, forse en verfijnde motieven uit de natuur en de abstracte kunst. De overheersende kleuren zijn diverse schakeringen rood, fuchsia en blauw. Heel bijzonder is een combinatie van donkergroen met hard roze. Natuurlijk zijn ook de beeldbepalende geestige applicaties aanwezig. De jacks en een aantal broeken zijn keerbaar. De voeringen zijn zo gekozen dat ook de kledingstukken van verschillende thema's met elkaar gecombineerd kunnen worden. De meeste groepen zijn samengesteld uit jurken, jacks, broeken, shirts en salopets. Opvallend zijn details als bijpassende tasjes en hoedjes. Voor een vijftal thema's heeft ontwerpster Mea Braun gekozen voor het verwerken van invloeden uit de volwassen casuals. Een goed voorbeeld zijn de strepen en ruiten in donker marine. Een nonchalante blazer en een opvallende overgooier worden volgens het laag-over- laag principe gecombineerd met de andere modellen. Speciale aandacht is besteed aan jurken met drie verschillende lengten: op de knie, op de kuit en op de enkel. Kindermode blijft opvallend kleurig zonder schreeuwerig te zijn (foto Iniminimanimo). Chic komt van nature als je gevoel voor mode en voor kleding hebt. Bijvoorbeeld in een onberispelijk broekpak in schakeringen van bruin, of in een zwart-wit geruit jasje. Een ruime regenjas met een voering van zachte molton. Een lange mantel die je nooit meer wil missen. Een discrete rok, licht van stof en kleur. Lamé krijtstreepjes voor een feestelijke avond Elegantie is een sublieme harmonie van tinten, van grijs tot camel. Een oogverblindend spel van rood en zwart, lurex en strafs. Natuurlijk een geraffineerde improvisatie van mengelingen en een feilloze keuze van details, zoals perfecte zomen of knopen als juwelen. Kortom, elegantie is een verrukkelijk gevoel van verrassing. Elegantie betekent dat je een neutrale kleur kiest en je heel bijzonder voelt. Veel heb je er niet voor nodig: een witte zijden blouse met een ingewerkt topje, om de allure te versterken van een wollen pak met juwelenknopen. Prachtig onder een lange, omhullende overjas van wol/kasjmier (foto: Studio 000.1 by Ferre). Vrouwelijkheid en retro staan symbool voor de nieuwe H&M herfstcollectie. Terug naar de jaren veertig de tijd dat kleding van groot belang was. De tijd waarin vrouwen verondersteld werden er als vrouw uit te zien. Getailleerde blazers worden een belangrijk onderdeel van de wintergarderobe, omdat zij het vrouwelijke silhouet benadrukken. Strakke vestjes met smalle schouders, rechte rokken in verschillende lengtes, smalle broeken en 'Jackie Kennedy'-jurken. Accessoires zijn belangrijk om de persoonlijkheid extra cachet te geven. Kleuren zijn koffie, bruin, camel, goud, olijf, zwart en grijs samen met champagne, zand, roest en crème. Angora, bouclé, kant, smockwerk, satijn en lurex zijn de belangrijkste materialen. Camel Het eerste thema zet de winter in het zonnetje, met koude, zurige kleuren en natuurlijke tinten. De strip verschijnt op pulls met nieuwe volumes, die bij de taille smaller worden en opzij strak aansluiten. Soepele, lichte garens spelen een belangrijke rol: mohair, bouclé, applicaties van chenille. Jasjes De heel kleurige jasjes zijn klassiek van inspiratie, aangepast en gemoderniseerd door een nieuw gebruik van kleuren en materialen: met katoen, gevoerd met ecologische stof, of echte shearling. Klassieke belijning Het geraffineerde 'casual'- thema toont tricots van gemengde wol in donkere tinten, naast shearling in retro-stijl, gekenmerkt door een klassieke belijning. Zuiverheid van vorm ook voor de jasjes, die erg gezocht zijn op het vak van de stoffen: zwart nylon, leder en shearling met een retro-inslag. Hoofdrol Blauw en kastanjebruin spelen de hoofdrol in het derde, tweekleurige thema, met breigoed van mohair, bouclé, zuivere wol en chenille. Deze lijn is beperkt maar erg comfortabel. De materialen worden op een originele manier gemengd: fluweel, mat katoen en shearling. In de stijlgroep Café au lait vinden we vrouwelijke getailleerde blazers met rechte rokken in de 'Chanel- look', twinsets in viscose jersey, smalle broeken met bijpassende vesten en dit alles gecombineerd met kleine handtasjes. De herencollectie van Jean-Charles de Castelbajac draait rond drie thema's: stripfiguren, geraffineerde casuals en tweekleurige modellen. De strip verschijnt op pulls met nieuwe volumes, die bij de taille smaller worden en opzij strak aansluiten. k De mantel met kameelharen past goed bij de harige truitjes (angora en bouclé) van deze winter Een luipaardjurkje, panty's met slangenopdruk, een astrakan blazer en een mantel met kameelharen. Dit alles in een zachte kleurenmix van carpel, alle mogelijke bruintinten en zwart. Zelfs ondergoed krijgt een 'dierenprint'. Truitjes zijn harig deze winter (angora en bouclé). Glacé Een cocktail-thema waar blinkende, harige en glitterende stoffen in felle kleuren of pastelkleuren een mooi contrast vormen met een zwarte achtergrond. Ook hier vinden we de blazer met een rokje of met een smalle stretchbroek. In de herfstcollecties van vrijwel alle modehuizen is de blazer een belangrijk item omdat hij het vrouwelijke silhouet zo raai accentueert. Evenals glanzende blouses, zachte harige setjes en glamour top-jes in jersey. Zwart, grijs en rood samen met oranje, groen, turquoise, purper, rose en zilver zijn de belangrijkste kleuren. Materialen zijn uiterst vrouwelijk, zoals satijn, lurex, stretch en angora. Jazzy Op mannenmode geïnspireerd, maar met een .zeer vrouwelijke uitstraling. Dessins zoals mannelijke ruiten, visgraat en krijtstreep. Veel wollen jassen en sportieve synthetische jacks. Viscose shirts en kleine ruitjes. Chenille breisels, effen of met streep. Verder babycord en jacquard. Kleuren: grijs, bx-uin, zwart, camel en rood, roest, lila, oranje en groen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 17