Nonchalance leidt bij MEYO bijna nog tot puntverlies Duiveland krijgt kous op de kop Hockeydames in ouverture onderuit Zierikzee en Middelburg tevreden met remise SKNWK goed van start met winst op Meeuwen Van Wijck eerste in Veldhoven Toernooi Ananci ft MAANDAG 11 SEPTEMBER 1995 NR 25838 7 MIDDELBURG - In Middelburg troffen een kampioen en een degradant elkaar. Zierikzee kwam uit de vierde klasse, Middelburg daalde af uit de tweede. Het resultaat van het duel in de derde klasse, 1-1, kon beide partijen beko ren. „Een rommelige partij", vond coach Jan Meulmeester van Zierikzee. „Maar, een terechte uitslag", voegde hij er aan toe. Meulmeester moest het tegen Middelburg doen zonder de va kantiehoudende John van der Have en de geblesseerden Mi chel Winkels en Barry Hage. Wel speelde Marco Jonker mee. Ondanks zijn geringe trainingsarbeid tot nog toe, haalde hij in de ogen van Meul meester een ruime voldoende, Zierikzee nam na een half uur spelen de leiding. Een voorzet van Jarno Vermeulen werd door Patrick Roggeband bij de' eerste paal binnengeschoten. Even er voor had de goal ook aan de andere kant kunnen vallen, maar spits Jan de Rijke kopte in een kansrijke positie op de lat. Nog voor de rust liet Zierikzee de kans op 2-0 liggen. Jarno Vermeulen schoot toen net naast. „Zierikzee was tot aan de rust de betere ploeg" erkende coach Cees Corstanje van Middel burg. „Na de rust domineerden wij de wedstrijd, maar de uit vallen van Zierikzee bleven ge vaarlijk." Gelijkmaker „Na rust was Middelburg meer aan de bal. Dat kwam eigen lijk vooral omdat wij de bal voorin niet meer vast konden houden", aldus Meulmeester. Zo'n situatie waarin de bal werd verspeeld leidde tot de gelijkmaker. Edwin Leijnse verstuurde een voorzet die door Jan de Rijke werd inge schoten. Uiteindelijk haalde Zierikzee met de hakken over de sloot het laatste fluitsignaal. Meul meester: „We zaten er door heen. Maar dat heeft zijn oor zaak. Door de vele blessures hebben we de afgelopen weken wat ingehouden moeten trai nen. Veel spelers snakten daar door naar het einde." Dat zag ook Corstanje. „De spelers van Zierikzee gingen in de laatste minuten dikwijls op de grond liggen en vroegen om uitge breide blessurebehandelingen. Maar over de gehele partij ge zien was de 1-1 wel een terechte uitslag." Middelburg - Zierikzee 1-1 (0-1). 30. Patrick Roggeband 0- 1,60. Jan de Rijke 1-1. Opstelling Zierikzee: Wim La- feber; Patrick de Broekert, Marco Saman, Danny van Oe- veren, Robbert Roggeband; Marco Jonker, Frans Kommer (70. Kees Verwest), Marco van Oeveren, Jarno Vermuelen; Erwin Nelissen (70. David Scheele) en Patrick Rogge band. Scheidsrechter: Bos (Vlissin- gen) Gele kaarten Zierikzee: Rob bert Roggeband, Van Oeveren, Kommer. Blessure Mark den Haan ZOUTELANDE - De ambitieuze trainer van Meeuwen, Ruud van der Weele, had zich wel een andere competitiestart toebedacht. De 1-3 ne derlaag die zijn ploeg leed tegen SKNWK kwam dan ook hard aan. „Maar over de hele wedstrijd gezien hebben zij terecht gewonnen", biechtte hij eerlijk op. „De eerste helft waren wij niet aanwezig. We lieten niks zien en dat kan je tegen SKNWK niet hebben", ging Van der Weele verder. Als ex-trainer van SSV'65 kent hij de ploeg uit Nieuwerkerk van haver tot gort. In het eerste bedrijf bouwde SKNWK een 0-2 voorsprong op. Uit een voorzet van Wilco de Valk kon de mee opgeko men Kees-Jan van Nieuwen- huijze de 0-1 binnenkoppen. Nadat Peter van der Cingel en Martijn Neele na goeie acties verzuimden te scoren verdub belde SKNWK op het half uur de voorsprong. Uit een strakke corner van Pe ter van der Cingel kopte Erwin Theunisse raak. Tussendoor kende de wedstrijd enig opont houd. Eerst raakte de Meeu wen-keeper geblesseerd en daarna kwamen Leon Quik, Mark den Haan en Meeuwen- aanvaller Melis met elkaar,in botsing. Voor Den Haan bete kende dit einde wedstrijd. Met een lichte hersenschudding en een pijnlijke kaak verliet hij het veld. Aansluiting Drie minuten na rust scoorde Meeuwen-speler Johnny Melis de aansluitingstreffer en gaf daarmee zijn ploeg weer hoop. SKNWK-trainer Cees Willem- se werd er langs de lijn ook al niet geruster op. „Je ziet het bij de spelers zelf. Meeuwen rook zijn kans en er kwam meer pressie. En dan is het fijn als je een speler als Wilco de Valk er bij hebt", sprak Wil- lemse. Na een pass van Ronnie de Bruine besliste De Valk op snelheid de wedstrijd. „Toch was het een moeilijke bevalling. Met de rust had het vier, vijf nul moeten zijn. Het was een verdiende overwin ning voor ons, maar één zwa luw maakt nog geen zomer. Het spel van ons kan nog veel verbeteren. Vooral de omscha keling bij balverlies", temper de Willemse het Nieuwerkerks optimisme. Meeuwen - SKNWK 1-3 (0-2). 10. Kees-Jan van Nieuwenhuij- xze 0-1. 30. Erwin Theunisse 0-2. 48. Johnny Melis 1-2. 75. Wilco de Valk 1-3, Opstelling" SKNWK: Leon Quik, Oby Kikstra, Ronnie de Bruine, Jacky de Bruine, Mark den Haan (23.) Tonny Schiette- katte), Kees-Jan van Nieuwen- huijze, Martijn Neele, Peter van der Cingel, Erwin Theu nisse, Wilco de Valk en Michel Flikweert. (70. Jan-Jaap Pad mos). OOSTERLAND - Na de 1-0 overwinning van vo rige week tegen Brouwershaven kreeg Duive land nu een gevoelige nederlaag te verwerken. De 3-1 zege van Heinkenszand gaf volgens coach Jaap van Huizen een verkeerd beeld van de krachtsverhoudingen. Van Huizen onderstreepte wel dat zijn ploeg de nederlaag vooral aan zichzelf te wijten had. „We hebben problemen met het benutten van de kan sen. René van de Werf en Chris Stouten misten bijvoorbeeld diverse mogelijkheden. Daar door kregen we zelf de kous op de kop." In de 40ste minuut kwam Hein kenszand op voorsprong. „Een domper, want we liepen echt leuk te voetballen", aldus Van Huizen. Dat er een kern van waarheid in zijn woorden zat bleek de tweede helft toen een door Jaco de Bruine opgezette aanval door René van de Werf werd ingeschoten. Drie minu ten later kwam Duiveland op nieuw voor het doel van de thuisclub. Chris Stouten miste ook dit keer. In de slotfase verspeelde Dui veland ook het ene punt waar het nog recht op dacht te heb ben. Een verkeerde taxatie van doelman Adrie de Jonge lag daaraan ten grondslag. Hij wilde een stuiterende bal op pakken, maar die ging echter over hem heen. Twee minuten later viel de beslissing, 3-1. Brouivershaven benul zijn kansen niet VELDHOVEN - Delta Sport- atlete Antoinette van Wijck heeft tijdens atletiekwedstrij den in Veldhoven een eerste plaats behaald bij het onder deel kogelstoten. Van Wijck stootte de twee kilo zware kogel naar 11 meter en 69 centimeter. Dè zestig meter sprint liep de atlete in 8,9 se conden, terwijl bij het ver springen een afstand van 3,67 meter werd gehaald. Bij het discuswerpen rijkte Van Wijck tot 21,98 meter. ZIERIKZEE - De Schouwen- Duivelandse sportvereniging d'Antilopen houdt zaterdag 16 september een rolstoelbasket- baltoernooi in sporthal De Sta- ver in Middelharnis. Aan dit toernooi wordt meege daan door valide en minder- valideteams. Aan dit toernooi wordt deelgenomen door ploe gen uit Roosendaal, Middel burg, Ouddorp, Middelharnis en Schouwen-Duiveland. De aanvang van de eerste wed strijd is 11.00 uur en de prijs uitreiking zal rond 17.00 uur plaatsvinden. NEW YORK (RTR/ANP) - Schaakgrootmeester Viswa- nathan Anand doet in de tweekamp om de PCA-wereld- titel tegen kampioen Garri Kasparov de eerste zet. Tij dens de loting in het Wereld handelscentrum van New York trok de 25-jarige uitda ger uit India de witte konin gin. De best-of-20 partijen begint maandag in een geluid- dichte, glazen koepelzaal in de top van het 110 verdiepingen tellende gebouw. Geringe trainingsarbeid breekt ploeg op Ambities Pieter Kristalijn Lars van Zioieten kijkt toe. (Foto: Joop van Houdt) BROUWERSHAVEN - MEVO maakte het zich in Brouwershaven onnodig moeilijk. Anders dan de 1-6 uitslag doet vermoeden hing de over winning van de Zierikzeese ploeg lange tijd aan een zijden draad. Het team van coach Gerard Olijhoek dankte het vooral aan haar eigen nonchalance dat het na een 0-2 voorsprong nog in moeilijkheden kwam. Dat de ploeg met een aanval lende instelling het veld in gaat is te prijzen, maar de spe lers moeten dan wel bedenken dat een onzorgvuldige pass waar balverlies uit voorkomt, direct voor tegenkansen kan zorgen. En onzorgvuldigheid was zaterdag zeker een ken merk van de Zierikzeese ploeg. Het was dat de daardoor ont stane kansen aan Brouwersha ven niet besteed waren, anders had het er na één helft somber uit gezien voor MEVO. Dat MEVO de eerste helft toch op een comfortabele voor sprong kwam, dankte de ploeg aan het goede spel over de vleugels. Daar bleken de Brouwse backs geen antwoord te hebben op de snelle spitsen Eric Wijsman en Dick van Splunder. Linksback Martin Quist liet zich bijvoorbeeld keer op keer overlopen door Van Splunder. Met de daaruit voortkomende vrije ruimte om voorzetten te geven deed ME VO in het begin van de wed strijd echter te weinig. Marcel Duinhouwer liet het op de rechtsbackpositie tegen Wijsman niet zo ver komen, maar betaalde daar een dure prijs voor. Op zijn nota ston den twee strafschoppen en twee gele kaarten, wat auto matisch inhield dat hij het ein de van de wedstrijd niet haal de. Kwelgeest De eerste strafschop was een overtreding op kwelgeest Wijs man. Ruud Dekker schoot de bal van elf meter feilloos in, 0- 1. Zeven minuten voor rust rond de Dick van Splunder een com binatie met Lars van Zwieten af en zette daarmee MEVO op 0-2. Ruim daarvoor waren de eer ste tekenen van een nonchalan te spelopvatting echter al zichtbaar geweest. Keeper Sander Kloos merkte daar het meeste van, want keer op keer zag hij Brouwse aanvallers voor zich opduiken. Kloos hield zijn doel echter voorals nog schoon. In de rust kwam Arjan van der Meer de geblesseerde Pieter Kristalijn vervangen. Daar mee bracht Brouwershaven noodgedwongen een extra spits in het veld. MEVO wist geen raad met de nieuwe veld- bezetting van de thuisclub en wist helemaal geen raad meer met zichzelf. De instelling van de Zierikzeese spelers zakte tot het nulpunt en waar een ho ge score in het verschiet lag, moest de ploeg gaan vrezen voor onnodig puntverlies. Een aangeschoten handsbal, waaruit een strafschop voort kwam (doelpunt Cees Kraaij- enbrink), moest er aan te pas komen om hel gat tussen Brou wershaven en de bezoekers te dichten, maar daarna ging de thuisclub verbeten op jacht naar de gelijkmaker. Kloos hield MEVO in die fase op de been door onder meer een schot van Goudzwaard te ke ren. Verzet Een vrije trap in het voordeel van MEVO brak uiteindelijk het Brouwse verzet. De eerste keer in de tweede helft dat de Zierikzeese ploeg zich in de buurt van het doel van Erwin Hof mocht vertonen schoot Dick van Splunder de bal van twintig meter als een streep in de vrije linkerhoek van het doel, 1-3. Niet veel later veroorzaakte Duinhouwer, door een overtre ding op Barry Schoute, zijn tweede strafschop. Ruud Dek ker schoot MEVO van elf me ter naar 1-4. Tegen tien man voerde MEVO in de slotfase de score op tot 6-1. Dick van Splunder en in valler Eelco Berrevoets namen deze doelpunten voor hun re kening. Eind goed, al goed voor MEVO dat pas zijn eerste competitiewedstrijd speelde omdat het vorige week niet in actie kwam. Brouwershaven moet inmiddels leven met twee nullen. Problemen De problemen lijken zich bo vendien op te stapelen bij de Brouwse ploeg. Coach Leen van der Velde moest tegen ME VO om uiteenlopende redenen al een half elftal missen. Eric Hartog, René Dalebout, Edwin van Oeveren, John van Mourik en John Jonker konden allen niet spelen. Verjaal, Lievense, Duinhouwer en Kloet pakken bovendien komende week hun koffers om voor één of meerde re weken op vakantie te gaan. Van der Velde kan niet anders dan zich in deze situatie berus ten. „Het zal lang duren voor dat ik een keer in mijn favorie te opstelling kan spelen. Ik put maar hoop uit het feit dat we ook vorig jaar slecht begonnen zijn en toen draaiden we ook nog een redelijk seizoen." Brouwershaven - MEVO 1-6. 20. Ruud Dekker (strafschop) 0-1, 38. Dick van Splunder 0-2, 55. Cees Kraaijenbrink (straf schop) 1-2, 70. Dick van Splun der 1-3,75. Ruud Dekker (straf schop) 1-4, 84. Dick van Splunder 1-5. 90. Eelco Berre voets 1-6. Scheidsrechter W. van de Wa ter (Goes). Gele kaarten: (Mar cel Duinhouwer (Brouwersha ven) 2x. Tegenstander Oudenbosch was al drie weken in training. Een oefenwedstrijd tegen het één klasse hoger spelende Zeven bergen werd bovendien met 2-1 gewonnen. Een resultaat dat de ambities voor dit seizoen nog eens versterkte. De jonge ploeg was de eerste twintig minuten van het duel tegen. HSD ook constant in de aanval. Het zwakke punt daar bij was wel dat er nauwelijks kansen werden gecreëerd. Pas na een half uur schoot Pascal Timmermans de bezoekers naar een 1-0 voorsprong. Femke Clerx trok de stand na een snelle uitval van HSD weer gelijk, 1-1. Nihil Daarna volgde een sterke pe riode voor Oudenbosch waarin de ploeg via treffers van Liset- te van Manen en Hielke Maag denberg uitliep naar een 1-3 voorsprong. Vooral in deze pe riode werd duidelijk dat er nog weinig trainingsarbeid was verricht door HSD. Naast de conditie bleek namelijk ook het samenspel nog niet naar wens te verlopen. Ook het ren dement uit de strafcorners bleek nihil. Toch toonde het keurkorps van Koeman veerkracht. Anne Ma rie Roda bracht HSD bijvoor beeld op 2-3. Dat gebeurde na een voorzet van Saskia van Velthoven. Het slotoffensiefje leidde echter tot niets. Integen deel. In de slotfase belandde de bal nogmaals achter doelvrou- we Jori Goedbloed, 2-4. Opstelling HSD: Jori Goed bloed; Kim Bijdevaate, Christa van de Pols, Michelle Brondgeest, Gonneke Arken bout; Karin Hasselmeijer, Femke Clerx, Martine Ver- schoore; Saskia van Veltho ven, Annie Gerretsen, Anne Marie Roda. Gonneke Arkenbout jaagt met succes op de bal. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De hockeydames van HSD zijn de competitie gisteren begonnen met een 4-2 ne derlaag tegen Oudenbosch. Gezien de gebrekki ge voorbereiding vielen de uitslag en het ver toonde spel alleszins mee. Ga maar na. Slechts één trai ning hadden de dames van Hockeyclub Schouwen-Dui- venland in de benen: vorige week zaterdag in een gezamen lijk onderonsje met alle senio ren van de club. Er kwam ook geen oefenwedstrijd aan te pas om weer eens in te spelen en wie daarbij ook de gebrekkige warming-up nog zag op het fraaie kunstgrasveld op Sport park Bannink, moest het erg ste vrezen voor de aanstaande confrontatie. „We zijn inderdaad door om standigheden laat met de trai ningsarbeid begonnen", be aamt coach Greet Koeman. „Maar vergeet niet dat het al lemaal vrijwilligerswerk is. De mensen die je ervoor moet strikken, moeten bijvoorbeeld ook met vakantie. Het opvoe ren van de trainingen zou bo vendien weinig effect hebben. Veel speelsters zijn door de weeks, bijvoorbeeld vanwege hun studie, van het eiland en strijken pas in het weekeinde in Zierikzee of omgeving neer. Toch willen we met name de conditietraining de komende weken wel serieus oppakken." Agenda's Koeman wil bovendien snel duidelijkheid over de beschik baarheid van haar selectie speelsters, die dit jaar in aan tal zijn toegenomen omdat het eerste en tweede elftal zijn sa mengevoegd. Koeman: „Ik wil dat ze hun agenda's trekken en aangeven wanneer ze er wel en niet zijn. Dan kan ik bekijken wie ik per wedstrijd oproep. Ik wil namelijk ook niet iedere wedstrijd over veertien speel sters beschikken. Want hoe meer er zijn hoe sneller ze af zeggen. Dan denken ze dat er toch wel genoeg speelsters zijn." Vorig jaar eindigden de dames van HSD op een niet onver dienstelijke vierde plaats. Dit jaar hoopt Koeman op meer, al is ze dus gisteren slecht begon nen. „Je wilt altijd beter dan het jaar ervoor. We hebben nu wat jonge speelsters erbij. De ploeg moet nog aan elkaar wennen en als het eenmaal draait gaan ze vanzelf nog be ter spelen."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7