THE NEW COLLECTION is HERE NOW Losse kaarten voor theater Ie Zeeland vliegen de deur uit r Vertrouwde 19 moet het veld ruimen ten gunste van Mégane aSKS TIGER deurloo adidas CD's de Pit gestolen Aanrijding Diefstal uit auto's en vernielingen Te veel gedronken Overval Jan Raas opgelost Voertuig invalide verplaatst Thema-expositie in Bewaerschole 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 5Uit-Verkoop9 in Zierikzee Vooral 's ochtends kwamen veel mensen om kaartjes. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Rode hoofden en een computerterminal die 'op hol' slaat. De losse kaartverkoop voor theaters in Noord- en Midden-Zeeland zaterdag' in het stadhuis van Zierikzee, bracht onver wacht veel mensen op de heen. Zoveel dat de centrale computer in de Stadsschouwburg in Middel burg er tijdelijk de brui aan gaf. De vele aanvragen die vanuit Zierikzee, Vlissingen en Goes bin nenstroomden werden het ding gewoon even te veel. „Gigantisch druk, de mensen stonden vanochtend al buiten te wachten. Het loopt als een trein", zegt J. C. Erbrink, voorzitter van de Stichting Uit op Schouwen-Duiveland. Sa men met twee medewerkers nam hij zaterdag de 'Uit-Ver- koop' van losse kaarten voor het komend theaterseizoen voor zijn rekening. En dat bleek geen peuleschil. „Vorig jaar hielden we de verkoop in de foyer van de Concertzaal, maar toen was het lang niet zo druk. Deze toestroom kwam voor ons dan ook nogal onver wacht", vertelt hij. Erbrink denkt dat het pro gramma voor komend seizoen, zeker met de grote belangstel ling te maken heeft: ,,We heb ben een heel aardig program ma. Wat beter gestructureerd ook dan vorig jaar. Verder heb ben we in alle Zierikzeese mo numenten die vandaag open waren, papiertjes opgehangen dat vandaag en hier, de losse kaartverkoop plaats vindt. Dat scheelt natuurlijk ook." De voorzitter schat dat er za terdag, enige honderden kaar ten over de toonbank zijn ge-, gaan. 'Belangstellingwas er' vooral, voor de voorstellingen van Freek de Jonge in Goes en Middelburg, terwijl ook de no dige* kaarten zijn verkocht voor de voorstelling in Zierik zee van cabaretgroep Purper en muzikaal cabaretier Hans Liberg. Voor Urbanus zijn in middels geen kaarten meer verkrijgbaar. Verder verkocht Uit op Schouwen-Duiveland enekle tientallen kaarten voor het optreden van René Froger Band in de Zeelandhallen op zaterdag 4 november. Wat de voorstellingen in Zie rikzee betreft, denkt Erbrink dat er al met al voor alle uit voeringen slechts een beperkt aantal kaarten is overgeble ven. Die zijn straks onder meer verkrijgbaar bij de VVV in Zie rikzee, In de Stads'sthöu'wburg Mid delburg, het Arsenaaltheater Vlissingen, de Prins van Oran je in Goes en in het stadhuis in Zierikzee werden zaterdag van 11.00 lot 16.00 uur één dag lang losse kaarten verkocht voor ongeveer 275 theater- en mu- ziekvoorstellingen. De coördinatie van deze pu- blieksservice verliep via Mid delburg, waar de afgelopen maanden ook de abonnements verwerking heeft plaatsgevon den. Door een on-line verbin ding van de diverse computers met Middelburg, was het tij dens de Uit-Verkoopdag bij voorbeeld mogelijk om in Zie rikzee kaarten te kopen voor Vlissingen en omgekeerd, of om in Goes een plaatsbewijs te kopen voor een Middelburgs evenement. Daarnaast startte zaterdag de losse verkoop van twee extra voorstellingen in de Goese Zee landhallen, namelijk het op treden van René Froger Band en het nieuwjaarsconcert van Marco Bakker met het Strauss Orkest Boedapest op 29 december. Niet één nieuw modelmaar een hele familie ZIERIKZEE - Renault heeft de opvolger van de Renault 19 onthuld door de eerste officiële foto's van de auto vrij te geven. Tegelijk met die ont hulling is ook de naam van de nieuwe middenklasser bekendgemaakt: Mégane. Met die naam sluit Renault een periode af van ruim dertig jaar, waarin modellen voornamelijk werden aangeduid met een getal. De Mégane zal op de komende Internationale Automobiel- tentoonstelling in Frankfurt zijn debuut maken met twee van liefst vijf te lanceren ver sies: de Mégane - een vijl'deurs hatchback - en de Mégane Coup. Met de lancering van de Renault Laguna in 1994 rondde Renault de volledige vernieu wing af van haar modellenpro- gramma. Integraal Die vernieuwing werd in 1988 in gang gezet met de lancering van de Renault 19. De nauwge zetheid van ontwerp en fabri cage markeerde Renaults en tree op het gebied van integrale kwaliteitszorg. De Renault 19 werd dan ook het eerste model waarbij de na druk kwam te liggen op kwali teit in al z'n aspecten. De bij zondere eigenschappen op het gebied van wegligging, passie ve veiligheid en bedieningsge mak maakten het model 19 lot een referentiepunt in het on derste deel van de middenklas- Zeven jaar later brengt Re nault opnieuw de cyclus in gang door de Renault 19 te ver vangen door de Mégane. Deze auto zal niet alleen alle kwali teiten van de Renault 19 moe ten optimaliseren,maar bo vendien de innovatieve aanpak van Renault in het competitieve Ml-segment moe ten illustreren. De Renault Mé gane mag dan ook gezien wor den als de eerste representant van een generatie waarin per fectie centraal staat. Om dat te kunnen realiseren heeft Renault gekozen voor een uitgebreid leveringspro gramma, dat ambitieus en in novatief is. met de Mégane in troduceert het merk niet slechts één nieuw model, maar een complete modellenfamilie waarmee aan iïagenoeg alle be hoeften van-het segment tege moet wordt- gekomen. Als eei*- ste vertegenwoordigers van het Mégane-gamma zullen de vijfdeurs hatchback en de Mé gane Coupé worden uitge bracht. Daarna zullen, binnen een tijdsbestek van twee jaar, nog drie innovatieve modellen vol gen, te weten: een monospace Twee leden van de nieuwe familie: De vijfdeurs en de driedeurs Megane. (uniek in het Ml-segment), een vierdeurs sedan en een cabrio let. Het RJégane-gamma zal dus uit vijf auto's bestaan die sterk van elkaar verschillen wat betreft vormgeving, ka rakter en technische eigen schappen. Dit najaar gaat de Renault 19 zijn laatste levensfase in. Voor wie moeilijk afscheid kan ne men van het produkt waarmee Renault binnenstapte in het tijdperk van integrale kwali teitszorg, heeft Renault nog een interessante aanbieding: Een vijfdeurs Renault 19 voor de prijs van een driedeurs. De aanbieding geldt voor alle ver sies uit het huidige gamma. Dat wil zeggen vanaf de Re naults 19 1.4 RL en 19 Europa 1.9D tot en met de snelle 19 zes tienklepper. Met de aanbie ding wórdt overigens wel af scheid genomen van alle drie- en vierdeurs versies. Vanaf september zullen die niet meer in de prijslijst staan. Met deze actie heeft Renault nu een bijzonder aantrekkelijke aanbieding in huis in de zo be langrijke middenklasse. Be halve dat de klant in dit seg ment voor een ruime en representatief uitgeruste vijf deurs auto bij Renault nog maar 27.430,- hoeft te betalen (19 RL), krijgt de klant voor dat geld bovendien een uitont wikkelde auto, die de leeftijd van de kinderziektes is ont groeid. Stuurbekrachtiging Behalve met de '5 voor 3'-actie is Renault onlangs ook begon nen met het aanbieden van standaard stuurbekrachtiging op de Renault 19 Europa 1.4 Energy. Deze auto is uitgerust met de krachtige en soepele 1,4-liter Energy-motor van 80 pk/57,5 kW. Samen met een adequate standaarduitrusting, met onder meer zonwerend glas, een ruitewisser met wis/was-combinatie op de ach terruit en een in hoogte ver stelbaar stuurwiel, maakt de stuurbekrachtiging de 19 Euro pa tot een handzame, represen tatieve middenklasser. ZIERIKZEE - Uit Jeugdsoos de Pit in Zierikzee werden in de nacht van zaterdag op zon dag zeventig CD's gestolen. Bij een inbraak in de shoarma zaak aan de Sint Domusstraat in Zierikzee ging men er van door met het geld uit een speel automaat. De jongeren die gebruik ma ken van jeugdsoos De Pit in de De Huybertstraat zaten zon dag zonder muziek. Onbeken den waren er vandoor gegaan met de voorraad CD's. Daar naast werd er een klein geldbe drag gestolen en vernielingen aangericht. De inbraak in de shoarmatent aan de Sint Domusstraat werd gepleegd tussen 3.00 en 10.00 uur. Er werd toegang verkre gen tot het pand door het force ren van de voordeur. De buit bestond uit de inhoud van een speelautomaat. ZIERIKZEE - Rond 16.00 uur zaterdagmiddag heeft zich een aanrijding voorgedaan op de Weg naar de Val, ter hoogte van het wegrestaurant bij de Zeelandbrug, waarbij vier au to's waren betrokken. Een 43-jarige inwoner van het Duitse Keulen reed over de Weg naar de Val richting Co- lijnsplaat. Voor hem reden een 57-jarige inwoner van 's Gra venpolder, een 34-jarige inwo ner van Puurs en een 34-jar.ige inwoner van het Belgische Schaerbeek. De Belg gaf rich ting aan naar links ter hoogte van het restaurant en wilde af slaan. De man uit Keulen had dit niet tijdig in de gaten en reed op de achterkant van de auto van de man uit 's Gravenpolder, die weer tegen het voertuig van de man uit Puurs botste en die weer tegen de auto van de ZIERIKZEE - Zowel in Burgh- Haamstede als Scharendijke werd gisteravond een auto opengebroken. In Zierikzee werd afgelopen weekend een vrachtwagen vernield. In Burgh-Haamstede werd uit de auto van een 64-jarige inwo ner van Cadzand een verrekij ker gestolen, nadat een ruit was ingeslagen. De auto stond geparkeerd bij een recreatie park aan de Hogeweg. In Scha rendijke moest een auto het ontgelden die geparkeerd stond aan de Rampweg. Een 27-jarige inwoner van Oss deed aangifte van de inbraak, waar bij een radiocassettespeler en duikspullen werden buitge maakt. In Zierikzee werd een vracht wagen ontdaan van typeplaat jes en lampen. Daarnaast wer den vernielingen aangericht aan de vracht wagen die gepar keerd stond op het parkeerter rein aan de Scheldestraat. De afgelopen dagen zijn in Zierik zee vaker merk- en typeplaat jes van auto's gestolen. RENESSE - Een 67-jarige auto mobilist uit Alblasserdam is zaterdag aangehouden wegens overmatig alcoholgebruik. De man werd aangehouden op de Stoofweg in Renesse. Hij blies 420 ug/1 en kreeg daar voor een boete van zeshonderd gulden en een rijverbod van vier uren. GENT (ANP) - Koos Terpstra heeft vrijdag in Gent de toneel- schrijfprijs van de Nederland se Thalunie in ontvangst geno- 's HEERENIIOEK - Tijdens een onderzoek binnen het dis trict Walcheren van Politie Zeeland, hebben twee 21-jarige inwoners van Vlissingen on verwacht bekend vorig jaar een overval te hebben gépleegd op Jan Raas en familie in 's Heerenlioek. De verdachten kwamen tot hun bekentenis tijdens een on derzoek naar andere strafbare feiten die het tweetal gepleegd zou hebben. De daders zijn in middels voorgeleid en blijven in voorarrest. De overval op de familie Raas vond plaats op 19 maart 1994. BRUINISSE - Het invalide voertuig van een 72-jarige in woner van Bruinisse is zondag- door baldadige jongelui ver plaatst. Het voertuig staat normaliter bij de man voor de deur gepar keerd, maar was zondag ineens verdwenen. De politie trof de man en zijn echtgenote in ont redderde toestand aan. Inmid dels hadden omwonenden het voertuig gevonden in een tuin om de hoek.zo'n veertig meter verderop. De politie denkt dat baldadige jongelui het voertuig tussen 23.00 uur en 1.00 uur in de nacht van zaterdag ojd zondag, hebben verzet. De politie vraagt getuigen van dit gebeuren zich te melden en verwacht verder dat de daders zich in elk geval zullen realise ren wat hun daad heeft teweeg gebracht. Van Stichting Westerschouwen Kultureel BURGH-HAAMSTEDE - In de Bewaerschole in Burgh-Haamstede, aan de Weststraat 18, wordt de laatste thema-expositie van dit jaar gehouden uit de reeks Gelezenuit het landschap. De expositie is van 16 september tot en met 14 oktober. De exposerende kunstenaar is Ronald Mullié uit Gapinge. De organisatie is handen van de Stichting Westerschouwen Kultureel. Vanuit het thema, dat uit het landschap valt te „lezen", in de zin van kijken, doordringen en zoeken naar de oorsprong is gezocht naar vier kunstenaars, die vorm konden geven aan dit gegeven. In vier afzonderlijke exposities voldeden kunste naars aan deze opdracht. Bo vendien moest hun werk een uitstraling hebben van de ty pisch Schouwse landschapsele menten. De beeldend kunstenaar, die met al zijn zinnen en intellect een relatie met het landschap aan kan gaan, leest daar als het ware in. Zijn kunstwerk wordt een focus van zijn beleving, hij kiest en tilt het uit zijn oor spronkelijke context. De kun stenaars van de thema-exposi tie gingen vanuit hun eigen visie aan de slag. De vierde in de reeks, de kunstschilder Ronald Mullié uit Gapinge, probeert volgens gastcurator Jan van Westen, de culturele ordening zo eenvou dig en strak mogelijk neer te penselen. De eenvoud van een tafereel en de achterliggende gedachten is iets waar schilder vorm aan wil geven. Op zater dag 16 september wordt zijn expositie geopend. Openings tijden van de Bewaerschole zijn maandag tot en met zater dag van 13.30 tot 16.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6