NIEUWE COLLECTIE Zoekplaatje Vernieuwing Tonnenmagazijn blijft aardig binnen het budget levens* Enquête onder gebruikers veerboten Rechter stelt huurder dancing in het gelijk PCOB Schouwen-Duiveland viert het eerste lustrum Car-audi® meeting- op Caravanpark Onze Hoeve CDA-delegatie bezoekt Zeeland z1erikzeescheh nieuwsbode!! VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1995 Verwachting t/m dinsdag 12 sept. Geen ontbinding huurcontract ZIERIKZEE - Tom van Rees kan als huurder van dancing Vanity in Zierikzee blijven zitten waar hij zit. De eigenaar van het pand, F. Kouij zer had bij de kantonrechter ontbinding van de huurovereenkomst en ontruiming van het pand geëist. Volgens Kouijzer is de huur overeenkomst die hij in maart 1992 voor vijf jaar is aange gaan met de vennootschap on der firma Vanity, in december van hetzelfde jaar overgedra gen aan een derde; in dit geval Van Rees, omdat medevennoot M. van Oeveren uittrad. Vol gens Kouijzer heeft hij hier nooit een bericht van in de plaatsstelling ontvangen en is er derhalve sprake van wan prestatie. Daarnaast voerde Kouijzer ter zitting aan dat Van Rees in Vanity een coffee shop exploiteert en dat er spra ke was van huurachterstand van 2,5 maanden. Kantonrechter mr. B. Doore- waard-Boekhout stelt Kouij zer op alle punten in het onge lijk. Volgens hem blijkt uit de huurovereenkomst dat het pand zowel aan de vof als aan de vennoten als privépersonen is verhuurd. Er is dus geen sprake van overdracht aan een derde. Van een huurachterstand was weliswaar sprake, echter niet meer op de dag van de zitting. Van Rees heeft deze na ont vangst van de dagvaarding weggewerkt. Daarnaast heeft hij de exploitatie van het pand als coffeeshop in februari van dit jaar gestaakt, waardoor volgens Doorewaard-Boek- hout ook deze grond is achter haald. Hij veroordeelde Van Rees wel tot het betalen van de rente vanaf 30 maart tot het moment van betalen, die Kouijzer is misgelopen door de huurach terstand en tot het betalen van de buitengerechtelijke kosten. De proceskosten verdeelde hij over beide partijen. BURGH-HAAMSTEDE - De Protestants Chris telijke Ouderen Bond (PCOB) afdeling Schou wen-Duiveland, viert dinsdag 12 september haar eerste lustrum met een feestelijke bijeen komst in de Gereformeerde kerk in Haamstede. In aanwezigheid van zo'n zes tig belangstellenden en onder meer het gewestelijk bestuur Zeeland van de PCOB, werd op 11 september 1990 de afdeling opgericht. Momenteel telt de afdeling Schouwen-Duiveland 330 mensen. Op het programma van de bij eenkomst op 12 september staat onder meer een optreden vermeld van Streekdrachtver- eniging De Arke. Ook niet-le- den zijn welkom op het lus trumfeest, dat begint om 14.15 uur. Hoewel het ledental van de bond nog steeds toeneemt is het bestuur nog niet tevreden. ,,Een sterke ouderenbond is juist in deze tijd van bezuini gingen en vergrijzing bittere noodzaak. Belangenbeharti ging van ouderen is geen taak van een politieke partij, maar van de drie landelijke oude renbonden, die landelijk sa menwerken en goede contac ten met de regering hebben", aldus secretaris van de PCOB Schouwen-Duiveland, C. J. van der Maas. De PCOB noemt het een mis verstand onder senioren dat een ouderenbond alleen maar gezellige middagen organi seert. De bond heeft vijf hoofddoel stellingen, waarover de leden aan de hand van themamidda gen worden geïnformeerd. Deze doelstellingen zijn onder meer belangenbehartiging met betrekking tot AOW-uitkerin- gen, gelijke pensioenuitkerin gen voor mannen en vrouwen, gezondheidsvoorzieningen, het zorgen voor een goede woonomgeving voor ouderen, het onderhouden van contac ten met de gemeentelijke over heid over het ouderenbeleid en belastingzaken en vrijwilli gerswerk. Verder zorgt de bond voor edu catie en vorming via kadercur sussen, staat voor verbetering van de beeldvorming over ou deren, geeft informele hulp verlening, en organiseert on der meer excursies en Meer Bewegen voor Ouderen. BRUINISSE - Op caravanpark Onze Hoeve in Bruinisse vindt zondag' 17 september een bij eenkomst voor car-audiolief- hebbers plaats. He,t evenement wordt georganiseerd door LEKOcar-hifi. Naast de samenkomst van de car-audiofreaks is er die-dag tevens een meeting voor lief hebbers van Amerikaanse au tomobielen, zowel klassiekers uit de vijftiger en zestiger ja ren als moderne en snelle sportwagens. Ook staan er een aantal kraampjes en stands op het ter rein. Car-audio-importeurs zijn met verschillende artike len aanwezig. Sony brengt daarbij de Sony Demo Ferrari mee, die ook voor het publiek te beluisteren zal zijn. Daarnaast zijn artikelen te koop als modelauto's, elektro nica, autoaccessoires en autos- triping/belettering. Voor de kinderen brengt 's middags de Clown Tobias zijn Magic Show. De caraudio mee ting begint om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Advertentie Nieuwerkerk UNAstraat 10 Brouwershaven Noorddijkstraat 8 technisch instaIlatieburo Z'erikzee 01110-13348 verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 20 graden Windkracht zuid 4 Maandag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 60% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 19 graden Windkracht z.oost 4 Dinsdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 19 graden Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 9 sept. Zon op 07.04, onder 20.09 Maan op 19.59, onder 07.24 10 sept.Zon op 07.06, onder 20.07. Maan op 20.24, onder 08.38 11 sept.Zon op 07.08, onder 20.04 Maan op 20.50,onder 09.50 Volle Maan: 9 sept. (05.38) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer heeft eerst nog een tamelijk wisselvallig karakter. Er vallen enkele buien, vooral in de noordelijke provincies. Maar de zon komt morgen overdag ook van tijd tot tijd door, zeker in het zuiden van het land. De buiigheid heeft de nei ging meer en meer af te nemen. Mor genmiddag wordt het ongeveer 19 graden. De wind waait uit het zuid westen en is in het binnenland matig, kracht 3 tot 4, aan de kust en op het IJsselmeer af en toe krachtig, 6. Het weekeinde brengt steeds beter weer. Zaterdag kunnen er nog buien vallen, tussendoor schijnt de zon. Zondag wordt een aardige dag met geregeld zon en een groot deel van de dag droog. De temperatuur hand haaft zich op een gemiddeld niveau dat voor deze tijd van september rond 19 graden ligt. BREDA (ANP)- In een auto in de Kolenbranderstraat in Bre da is donderdagochtend een bom ontploft. Niemand raakte gewond. Wel zijn vier auto's zwaar beschadigd. De politie gaat uit van een aanslag. Om wat voor een bom het ging is nog onduidelijk. ZIERIKZEE - Een CDA-dele- gatie onder leiding van fractie voorzitter Heerma brengt op maandag 11 september een werkbezoek aan Kamerkring Zeeland. De delegatie bestaat uit leden van de Eerste en Tweede Ka mer, het Europees parlement en het dagelijks bestuur van het CDA. De delegatie bezoekt onder meer het Antonius zie kenhuis in Oostburg, waar ge sproken wordt over de proble men rond het in standhouden van 24-uurszorg in West Zeeuws-Vlaanderen. Een be langrijk thema tijdens dit werkbezoek is de drugsproble matiek in Terneuzen. Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17Vz°/o B.T.W. MIDDELBURG - In de laatste week van september en de eer ste twee weken van oktober worden gebruikers van veer boten over de Westerschelde geënquêteerd. Door middel van de enquête willen de Provinciale Stoom bootdiensten Zeeland te weten komen hoe hun klanten den ken over de informatieve dienstverlening aan boord en op de veerpleinen. Aanleiding tot het onderzoek is een aantal klachten dat vo rig jaar werd geuit toen zich kort na elkaar een aantal stremmingen voordeed. In de onderzoeksperiode wordt de passagiers op de lijnen Kruin- ingen-Perkpolder en Vlissin- gen-Breskens gevraagd naar hun mening over de manier van informatieverstrekking door de PSD. Het gaat daarbij om informa tie over de dienstregeling, sto ringen, stremmingen, de be wegwijzering aan boord en dergelijke. Aan de hand van de uitkomsten van de enquête wordt bekeken of er verbete ringen aangebracht kunnen worden. Renovatie achter de rug Het Tonnenmagazijn in Brouwershaven in volle glorie hersteld. (Foto: Marijke Folkertsma) BROUWERSHAVEN - Na een grondige opknapbeurt is het Tonnenmagazijn in Brouwershaven deze week opgeleverd. Afgezien van een kleine overschrijding, veroorzaakt door tussentijdse ver anderingen, kon men bij de uitvoering van het project aardig binnen het budget blijven. De over schrijding kon opgevangen worden binnen de marge van de post onvoorzien. Onder verantwoordelijkheid van de Centrale Dienst Ge meentewerken uit Seroosker- ke (W) kwam de renovatie van het dorpshuis tot stand. Het Tonnenmagazijn kan nu weer optimaal in gebruik worden genomen. De verbouwing vergde een in vestering van een half miljoen en werd tussen de maanden mei en september gerealiseerd. Het bedrag van een half mil joen gulden wil het Brouwse gemeentebestuur in vijftig jaar afschrijven. De investe ring levert paar verwachting financieel rendement op, om dat de gemeente niet alleen huur ontvangt van verenigin gen en organisaties die ge bruik maken van de voorzie ning. Een deel van de op brengst wordt bovendien bij een gebracht via de exploitatie van het gebouw, de zogenaam de pacht. Het beheerderspaar Goemans is ingenomen met de verande ringen, die onlangs zijn aange bracht. Zo is onder meer de keuken vernieuwd, daarbij zijn volgens de laatste milieu- eisen veranderingen aange bracht. Een vetvangput moest worden aangebracht, zodat er geen vetdelen in het riool kun nen verdwijnen. Om de nieuwe afvoerpijpen aan te brengen moest de keukenvloer openge broken worden en daarna van een nieuwe tegelvloer voor zien. ,,De keuken is groter en veel praktischer geworden", aldus het echtpaar Goemans, ,,er staat nu een professionele frituurpan en een fornuis. De afzuiginstallatie is verbeterd en er zijn grote roestvrij stalen aanrechten aangebracht. Alle verbeteringen en vernieuwin gen zijn naar de laatste milieu- eisen en energiebesparend. Er zijn nu energiezuinige lampen en overal dubbel glas." De zolder, waarover nogal eens geklaagd werd dat het er in de winter veel te koud is; is helemaal geïsoleerd en het pla fond is verlaagd. Voor het hele gebouw is er energiebesparen de centrale verwarming aange bracht. Er is overal opnieuw geschilderd, binnen zijn alle kozijnen rood geschilderd, de zelfde kleur als boven de bar. Qua indeling is er niets veran derd, de zaal heeft een capaci teit om ongeveer 280 mensen te herbergen. Het bouwkundig gebeuren was in handen van de Centrale Dienst Gemeentewerken. Dit gebeurt volgens N. Slaak weg van die dienst regelmatig. Ge meenten die geen eigen techni sche dienst hebben doen een beroep op de Centrale Dienst. De werkzaamheden werden •uitgevoerd door Bouwbedrijf De Delta uit Middelburg. Het Brouwse Tonnenmagazijn werd in 1977 verbouwd en in gebruik genomen als dorps huis. Daarvoor werd het ge bruikt als opslagruimte voor de betonning op de Grevelin- gen. S 'Ik weet zelf niet meer waar het is, maar voor de lezers is het vast gemakkelijk." Deze raadselachtige woorden sprak foto graaf Joop van Houdt bij het afleveren van bovenstaande foto. Het Zoekplaatje van vorige week leverde vijftien reacties op. Een groot aantal was afkomstig van mensen uit de Zierikzeese wijk Malta waar de foto werd gemaakt, maar er ivas ook een re actie uit Amsterdam. Het Zoekplaatje was een bovenaanzicht van een deel van de Cranestraat met de daaraan gelegen huizen. Ook zijn een aantal huizen en schuurtjes te zien die aan de De Brauwstraat staan. Alle inzenders hadden dat goed gezien. Som migen herkenden hel Zoekplaatje aan de clematis van de buren die over het dak van het schuurtje groeide, terwijl voor anderen een lantaarnpaal als herkenningspunt diende. Enkele inzenders namen zelfs de moeite om de huisnummers te melden van de wo ningen die op hel Zoekplaatje staan. Uit de stapel goede oplossingen trok Joop van Houdt het briefje van de familie Schot, De Cranestraat 56, 4301 MK Zierikzee als winnaar. De cadeaubon wordt naar deze familie toegestuurd. Le zers die weten waar bovenstaand Zoekplaatje werd gemaakt maken ook kans op zo'n bon. Ze kunnen de oplossing tot en met woensdag 13 september schriftelijk melden aaii de Redactie Zier ikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Aan de bui tenzijde graag het woord Zoekplaatje melden. (Foto: Joop van Houdt) A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3