Visserij-minister Van Aartsera reikt ProduktschapsprSJzen uit 1 nda September Festival bij autobedrijf Legemaate Bijeenkomst Helpende Handen Concert Sempre Crescendo Nederlands visserijbedrijfsleven moet uitdagingen aangaan Van 13 september tot en met 2 oktober Zilveren jubileum van de muziekvereniging Amicitia Tentoonstelling Milieubewust bouwen in bibliotheek WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1995 NIEUWSBODE EXTRA Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkome wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. OICK STERKFNBURG Laat,ik maar beginnen. ,,U te laten weten hoe het is af gelopen", zoals ik de vorige Uit de kunst afsloot. M'n najaarstentoonstelling heb ik rond'. Mede dankzij een collega uit de randstad met wie ik een prima contact on derhoud, door wie ik de kans kreeg uit een particuliere collectie te kopen, en wel in het Oosten des lands! Zeer ge varieerd in onderwerp en techniek en geen 'grote namen', maar een uitstekende selectie van 'kleine Meesters'. Bo vendien, en dat is toch altijd weer het belangrijkste crite rium, van een hoge technische en artistieke kwaliteit. De samensteller van deze collectie heeft destijds uitslui tend daar op geselecteerd, daar de meeste kunstenaars in die tijd geen of nauwelijks landelijke faam of bekendheid genoten zover valt na te gaan. Opvallend is ook het verspreidingsgebied van de kunste naars. Van rasechte Haagse schilders tot schilders uit het provinciale Meppel, en van Gooise onderwerpen tot Itali aanse. Maar alle zeer zuiver in originaliteit en vakman schap. Het bewijs daarvoor is namelijk goed weer te geven door de prijsontwikkeling van de meeste objecten cq kunste naars! Zonder enige twijfel tellen voor veel objecten veelvouden van de aankoopprijs destijds. Door de omvang en de diversiteit van de objecten was het mogelijk om al enkele topstukken 'te reserveren' voor de kersttentoonstelling en zelfs voor de voorjaarstentoonstel ling van volgend jaar! Wellicht zult u denken, „leuk, alweer een zorg minder!" Dat is ook zo. Maar de verwerving van deze collectie heeft een groot deel van de bodem van de geldkist zichtbaar ge maakt. En zo blijft ook een kunsthandelaar zijn zorgen houden, maar ik geloof vast in een 'happy end'! Uiteindelijk is de opgetogenheid zoiets te kunnen verwer ven groter dan de zorg van wat er na komt. (Enigszins 'onbevangen' moet je toch wel zijn realiseer ik me nu ik dit schrijf Ik schreef al dat 2/3 van de totale collectie nieuw moet zijn en in grote lijnen houdt dat het volgende in. Ik hanteer, ook al weer gezien de beperkte ruimte, een soort stan- daard indeling en aantallen. Dat wil zeggen vier in de gang, tien in het voorste en zeven in het achterste deel van de zaak. Dat is 21 in totaal. Daarbij komen nog soms en kele stukken die 'op de vloer' staan. Derhalve streef ik naar veertien nieuwe objecten. Deze moeten ingepast worden bij het ander 'oude' deel. De kunst (of de moeilijkheid) is om niet alleen kwaliteit, maar ook verschillende technieken, zoals olieverf, aquarel of pastel, alsmede onderwerpen, b.v. landschap, stilleven, poïtret e.d. te kopen. Dat is echt niet eenvoudig, temeer daar ik steeds kriti- scher word. Ook afmetingen, kleur en stijl, spelen een grote rol. Ik kan nu eenmaal niet b.v. zes schilderijen met koeien van 100 x 100 centimeter naast elkaar hangen Maar goed, om u niet de indruk te geven dat dit een maandelijks terugkerende 'klachtenrubriek' is sluit ik dit maar af. Maar niet vódr u te vertellen dat de volgende af levering een schilder/schilderij als onderwerp zal hebben. Tot 9 september Burgh-Haamstede Michael Pestel in de reeks Ge lezen uit het landschap. Tot en met zaterdag 9 september Middelharnis Naakten van Herma van Wijk en Jaap de Kliefte. Galerie de Parterre. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met 8 september Overzichtstentoonstelling beeldend kunstnaars uit het Deltagebied: Kijk op de Delta IV. Gemeentehuis. Tot en met 21 september Middelharnis Expositie moderne kunst. Ge meentehuis. Maandag tot en met vrijdag 09.00 tot 16.00 uur. Tot en met zondag 24 september Herkingen Reisfoto's Ton Lohr. Theetuin de Bongerd. Dagelijks van 10.00 tot 22.30 uur. (Donder dags gesloten). Tot en met vrijdag 29 september Renesse Poppekamers en poppewin- kels. Museum De Blikvanger. Dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en zondag 3 sep tember van 11.00 tot 15.00 uur. Van vrijdag 1 tot en met zaterdag 30 september Ouddorp Pastels en aquarellen Trijntje Schoon en Jopie Vroegop. 't Blaeuwe Huus. Maandag tot en met zaterdag van 08.30 tot 17.00 uur. In diverse takken van de visse rijsector is het vandaag de dag geen rozegeur en maneschijn. Het nationaal scholquotum wordt de laatste vier jaar bij lange na niet opgevist. De vangstrechten voor kabeljauw en wijting zijn beperkt en in de haringsector komen de kosten ook maarjnauwelijks boven de baten uit. Veel prijzen staan onder druk door de import van vis. Ondanks dat zijn er vol gens Langstraat perspectieven voor de toekomst. „Toch is er hoop. De hoop ligt in de uitda gingen die wij moeten aan- De meest compacte Mazda die tijdens het festival is te zien is de 121. Deze 1.3i 16V GLX uit voering kent van huis uit een omvangrijke standaarduitrus ting maar kan speciaal tijdens de Fly Mazda-dagen worden voorzien van een Yes! pakket. Dat bestaat uit een toerentel- ler, brede 175/60 banden, 14 in ch wielen, elektrische raam bediening, centrale deurver grendeling en radiovoorberei ding inclusief twee luidspre kers en antenne. Cabrioletliefhebbers komen ook aan hun trekken want dit- Vrijdag 8 september Sommelsdijk Concert rockcoverband Rat- tlessnake Shake. Jailhouse. 22.00 uur. Oude-Tonge Bingo-avond. Grutterswei. 20.00 uur. Zaterdag 9 september Goeree-Overflakkee Open Monumentendag. Middelharnis Haar knippen ten bate restau ratie kerkinterieur Nederland se Hervormde kerk. De Hoek steen. Vanaf 09.30 uur. Antiek taxeren. De Hoeksteen. 10.00 tot 12,30 uur. Demonstratiepartij biljarten. Dienstencentrum. 14.00 uur. Zondag 10 september Dirksland Interkerkelijke dienst verstan delijk gehandicapten. Neder landse Hervormde kerk. 14.45 uur. Middelharnis Buitendienst Exodusgemeen- te. Terrein Hernesseroord. 10.00 uur. Maandag 11 september Middelharnis Spreekuur. Informatie- en klachtenbureau gezondheids zorg. Dienstencentrum. 13.30- 16.00 uur. Dinsdag 12 september. Middelharnis Begin cursus calligraferen. Diekhuus. Van 13.15 tot 14.45 uur. Woensdag 13 september Sommelsdijk Concert Sempre Crescendo. Verpleeghuis Samaritaan. 19.30 uur. gaan", zei Produktschapsvoor- zitter Langstraat tijdens een rede in Den Oever. Uitgebreid verhaalde Langstraat over de mogelijkheden die voor het visserijbedrijfsleven perspec tieven kunen bieden. Bij lange na is iedereen er in de visserij- handel nog niet van overtuigd dat ontwikkelingen niet op voorhand getorpedeerd mogen worden. Het kwaliteitsaspect bijvoorbeeld vraagt constant aandacht. Niet alleen op vis sersschepen maar in de hele ke ten moet men hier alert op zijn. Ook dienen technologieën ont- zelfde pakket is ook op de 121 CabriYes! versie leverbaar. Drie Mazda 323 uitvoeringen zijn tijdens het Fly Mazda- festival bij Autobedrijf Lege- maate verkrijgbaar met aan trekkelijk geprijsde accessoi- res-pakketten. Daarnaast kan speciaal voor deze gelegenheid gekozen worden voor de chi que kleur 'Silver Stone'. De 323 Hatchback 1.51 LX kan tij delijk worden uitgerust met een pakket dat bestaat uit lichtmetalen 14 inch velgen, brede 185/60 banden, een ach terspoiler in de carrosserie- Tot en met 30 september Goedereede Expositie Het Ierse landschap de zee en de luchten van Rida Wobbe. Geopend: woensdag en zaterdag van 13.00 tot 12.00 uur. In Het Röderhaus, Noord zijde Haven 13. Tot donderdag 5 oktober Burgh-Haamstede Acrylverf doeken Yonne Hoep- sloot. Schoon schilderen. Gale rij 't Zuuddek. Donderdag en vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 6 september Middelharnis Zeeroversmiddag voor de jeugd. DeStaver. 13.30 tot 15.45 uur. Donderdag 7 september Dirksldnd Vergadering adviescommissie algemene bestuurszaken en fi nanciën. Gemeentehuis. 19.00 uur. Achthuizen College bezoekt bewoners, 't Buurthuis. 19.30 uur. Middelharnis Begin cursus Help. Wijkge- bouw Langeweg. 20.00-21.15 uur. Donderdag 14 september Middelharnis Bijeenkomst afdeling Midden Flakkee NBvP. Diekhuus. 19.45 uur. Zaterdag 16 september Middelharnis Jongdierendag in Dienstencen trum, Doetinchemsestraat 27. 13.30 uur. Woensdag 20 september Oude-Tonge Schaaktoernooi voor thuis- wikkeld te worden om de jonge vis te sparen. Dat komt de visstand ten goede. Waar ook kansen liggen is op het terrein van innovaties met produkten en marktinformatie. Het visse rijbedrijfsleven moet daar vol gens Langstraat nodig iets aan doen. Bovendien zijn er ver schillende produkten die to taal niet benut worden. Langstraat: „Te denken valt aan de grote hoeveelheden zeesla die de mosselkwekers nu en dan meevangen. Voor hen is het rommel maar de kenners weten dat het ge- kleur met derde remlicht en een uitlaatsierstuk. De sportieve uitstraling van de exotische Mazda 323 F in de 1.5i GLX en 1.8i GLX-uitvoe- ring kan nog worden geaccen tueerd door het speciale Fly Mazda-pakket. Hiertoe be horen lichtmetalen 15 inch vel gen, brede 195/50 banden, een achterspoiler in de carrosserie- kleur met derde remlicht en een uitlaatsierstuk. Autobe drijf Legemaate levert de Maz da 626 in zowel de Sedan- als de Hatchback 1.8i LX versies tij- K schakers. Grutterswei. 20.00 uur. Vrijdag 22 september Ouddorp VOO strandloop. Strand SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 6 september Zierikzee Start Sport Overdag in sport hal Onderdak. Van 09.30 -11.00 uur. Spreekuur FNV in het MFC- gebouw aan de De Huijberts- straat 35. Van 10.00 tot 11.30 uur. Vergadering commissie ruim telijke ontwikkeling in de raadzaal van het stadhuis. Aanvang 20.00 uur. Bruinisse Vergadering commissie finan ciën in het gemeentehuis. Aan vang 19.30 uur. Donderdag 7 september Zierikzee Vergadering commissie finan ciën in d'e raadzaal van het stadhuis. 19.30 uur. Westerschouwen Buitengewone ledenvergade ring CDA-afdeling Wester schouwen. Ger. Kerk, Platbos- laan Haamstede. 19.30 uur. Scharendijke Open huis-verkoop Stichting Vrouwen voor vrouwen, Put- meetweg 8. Van 10.00 tot 17.00 uur. Brouwershaven Begin repetities kinderkoor De Smalstadtertjes. Boston- pleinkerk. Om 18.30 en 19.30 uur. Vergadering adviescommissie algemene zaken. Stadhuis. 19.30 uur. Ouwerkerk De schat van Rosegaert. Dorpshuis. 19.30 uur. Zaterdag 9 september Zierikzee 'Uit'verkoop theater- en mu- ziekvoorstellingen. Stadhuis. 11.00-16.00 uur. Slotconcert Kamermuziekfes- tival. Vierschaar. 20.00 uur. Praise-avond. Grote zaal MFC. 20.00 uur. Veronica drive-in show. Dans school Kramer. 20.00 uur. zond en smakelijk voedsel is. Op dat terrein ligt er een uitda ging waarbij we veel kunnen leren van Frankrijk en Japan". Desgevraagd verklaarde Ro bert Carp, directeur van het Nationaal Visbureau veel van deze produkten te verwachten. Overgewaaid vanuit Frankrijk zijn.zeesla, zeekraal en lamso ren volgens hem uitstekend te combineren met vis, schaal- en schelpdieren. In Nederland werken de topkoks vandaag de dag veelvuldig met deze pro dukten en als het aan de voor man van het Visbureau ligt delijk in de gedistingeerde kleur 'Noble Green'. Boven dien is een sportief pakket le verbaar dat bestaat uit licht metalen 15 inch velgen, brede 195/55 banden, 'wooden look' accenten op dashboard en por tierpanelen, een mahoniehou ten pookknop en eveneens mahoniehouten stuurwiel in- Theatrale lezing van Schaken met Diponegoro. Brogum. 20.30 uur. Zierikzee/Brouwershaven Open Monumentendag. Door hele stad. Van 10.00 tot 16.00 uur. Burgh Traditionele perenverkoop. Aanvang 09.30 uur. Den Osse Braderie. Port Greve. Maandag 11 september Zierikzee Open trainingsavond Kiekie- res. Multifunctioneel Cen trum. 19.00 tot 21.30 uur. Burgh-Haamstede Vergadering gemeenteraad in het gemeentehuis. 19.30 uur. Woensdag 13 september Zierikzee Presentatie project Kleinscha lig wonen met leefstijl voor de menterende ouderen. Aanvang 13.00 uur in de grote zaal Cor- neliastichting. Donderdag 14 september Zierikzee Themamiddag ANBO afd. Zie rikzee. Koersbal spelen. De Wieken. 14.00 uur. Zaterdag 16 september Zierikzee Concert Veralin en Scaloway. Brogum. 22.00 uur. Den Osse Braderie. Port Greve. Ouwerkerk Presentatie eerste cd van En semble Alteklein in het dorps huis, Ring 42. Aanvang 20.00 uur. Zondag 17 september Dreischor Orgelconcert. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Maandag 18 september Zierikzee Open trainingsavond Kiekie- res. Multifunctioneel Cen trum. 19.00 tot 21.30 uur. Dinsdag 19 september Renesse Werkgroep Actief Terreinbe heer pakt westen van Zoeten Haerd bij Renesse aan. 09.00 uur. moet er alles aan worden ge daan om het grote publiek hiervoor warm te maken. Schar Aan de hand van de positieve afzetontwikkelingen met de platvissoort schar kaartte Langstraat de kansen aan die er voor andere onbekende vis soorten liggen. Voor de schar werd tot voor enkele jaren nau welijks iets betaald omdat er eenvoudigweg geen markt voor was te vinden. Sinds Japan dit heerlijke visje heeft ontdekt is schar een waardevolle vissoort geworden. Ook de prijs van poon valt volgens Langstraat nog op te poetsen. „Volgens de kenners is het een heerlijk visje, maar het brengt vrijwel niets op. Daar moet wat aan te doen zijn. Recepten kunnen ontwikkeld worden en promotie kan hiervoor zonder meer gemaakt worden. Al vele zomers zijn de kansen voor dit produkt onvoldoende benut", aldus de PV-voórzitter. Alvorens minister Van Aartsen tot de prijsuitreiking overging roemde hij de inzet van en het groeiende kwaliteitsbesef bij de Nederlandse visserman, Dat het gelukt was om EU- clusief naaf. Alle kopers van een Mazda 626-model 1995 kun nen, ongeacht de uitvoering, tijdens het Fly Mazda-festival profiteren van een airco aanbieding. Autobedrijf Lege maate bouwt, zolang de voor raad strekt, een airconditio ning-systeem in. De zeer luxueuze Xedos 6-serie van Woensdag 27 september Zierik-zee Bijeenkomst ouderen NCVB. In de zaal van het Herv. Kerk centrum, achter de Gasthuis- kerk. 14.30 uur. Vrijdag 29 september Zierikzee Officiële opening MFC Zierik zee. Aanvang bijeenkomst 14.30 uur. Zaterdag 30 september Zierikzee Open dag. Multifunctioneel Centrum. 10.00-16.00 uur. Concert Skunk-a-Delic, Uit spatting en Priority. Brogum. 22.00 uur. Dreischor Het Zeeuws Politie mannen koor en Oosterlands Fanfare. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Woensdag 4 oktober Zierikzee Kindertheatervoorstelling de Nachtkoningin. Brogum. 14.00 uur. Woensdag 11 oktober Zierikzee Bijeenkomst ouderen NCVB. In de zaal van het Herv. Kerk centrum, achter de Gasthuis- kerk. 14.30 uur. Zaterdag 14 oktober Zierikzee Dubbelkonsert Easy Meat en Big Bam Boom Band. Brogum. 22.00 uur. Vrijdag 20 oktober Zierkzee Voorronde Zeeuwse Belofte. Brogum. 22.00 uur. Zaterdag 21 oktober Zierikzee Verkoping Hervormde Vrou wengroep Wees een Zegen. On der de Beuze. 09.00 uur. Woensdag 25 oktober Zierikzee Bijeenkomst ouderen NCVB. In de zaal van het Herv. Kerk centrum, achter de Gasthuis- kerk. 14.30 uur. Zaterdag 28 oktober Zierikzee Dubbelconcert Pat Mears en Heather Dodson. Brogum. 22.00 uur. visserijcommissaris Bonino naar Den Oever over te halen deed Van Aartsen bijzonder veel deugd. Tijdens een vaar tocht op een briezerige Wad denzee, -waarbij de Kamerle den Blauw (WD), Van der Vlies (SGP) en Van Waning (D66) aanwezig waren, werd mevrouw Bonino op informele wijze over de ins en outs van de Nederlandse visserij op de hoogte gesteld. Zij roemde de deskundigheid in de Neder landse visserijsector. Ook de Biesheuvelsystematiek (waar in vissers de vangstrechten on derling uitwisselen) maakte indruk op haar. Na terugkomst van het vaar tochtje op de Waddenzee over handigde minister Van Aartsen de Produktschapsprijzen. In de categorie haring kwam het span SL 7/SL 45 van de gebroe ders Brinkman uit Stellendam als aanvoerder van de beste ha ring uit de bus. In de categorie garnalen ging de Produkt- schapsprijs naar de GO 58 van de firma J. de Visser uit Moer dijk. De prijs voor de best ver zorgde platvis ging naar de WR 244 van H. Ypma uit Den Oever en de mooiste kwaliteit rond- vis werd door de SCH 20 van N. Letsch uit Den Haag aange voerd. Mazda ontbreekt natuurlijk niet op het festival. Goed nieuws voor de echte autolief hebber is de onlangs doorge voerde drastische prijsverla ging. Iedereen die tijdens de actieperiode tot en net 2 okto ber een Mazda koopt bij Auto bedrijf Legemaate, kan reke nen op een gratis kofferset. NIEUWERKERK - In gebouw Salem in Nieuwerkerk is za terdag 9 september een bijeen komst voor verstandelijk ge handicapten en hun ouders of verzorgers. Het gaat om een initiatief van de afdeling Flakkee/Schou- wen/Tholen van Helpende Handen, de gehandicaptenzorg van de Gereformeerde Ge meenten. Tijdens de bijeen komst wordt een bijbels ver haal verteld en een kwis of andere ontspanningsactiviteit gehouden. Aanvang 14.15 uur. De bijeenkomst is ook toegan kelijk voor mensen uit andere gemeenten. Dit initiatief wordt gereali seerd door Vivi Techni/Jolien Hemmes met steun van de werkgroep Milieubewust bou wen Zeeland en verschillende sponsors. De tentoonstelling geeft aan dacht aan de mogelijkheden om milieubewust te (ver)bou- wen. Dat loopt van bouwen op de zon, tot het gebruik van mi lieuvriendelijke materialen en van warmtemuren tot gierzwa luwdakpannen. De aanleiding Er worden rondgangen door Dirksland gehouden waar de volgende verenigingen aan deel zullen nemen: Drumband Avec Esprit uit Ouddorp, Majo- retten en Showpeloton Vivace uit Oude-Tonge, Majoretten- korps Jong Leven uit Stellen dam, Majorettenkorps Somi Girls uit Middelharnis, Tam boer en Trompetterkorps Bur gemeester W. M. van der Harst uit Ooltgensplaat, de majoret- ten van Apollo uit Nieuwe- Tonge en de majoretten en drumband van Amicitia. SOMMELSDIJK - Elke woens dag houdt de welzijnszorg van het verpleeghuis De Samari taan in Sommelsdijk speciale activiteiten. Woensdag 13 september is een speciale avondactiviteit waar niet alleen de bewoners binnen de HDG welkom zijn maar ook belangstellenden van buiten. Muziekvereniging Sempre Crescendo geeft dan een con cert waar ook het jeugdorkest aan deel zal nemen. Het is vooral de muziek uit „vroeger jaren" met daarbij een gedeel te van het bevrijdingsconcert- met muziek uit de jaren 40-45. Aanvang 19.30 uur. is dat verschillende gemeenten in Zeeland nu meer milieube wust gaan bouwen. Ook parti culieren initiatieven, die al in Zeeland gerealiseerd zijn, wor den getoond. Bijvoorbeeld de isolatie met leem in een huis in Zierikzee. De tentoonstelling zal de ko mende tijd nog groeien met meer foto's, een collectie mi lieubewuste bouwmaterialen, maquettes en een informatie boekje. De deelnemende verenigingen zijn verdeeld over drie groepen die om het kwartier vanaf 15.30 uur bij verenigingsge bouw De Schakel aan de Bea- trixlaan in Dirksland vertrek ken. Na een rondgang van on geveer drie kwartier zal elke groep op het plein voor De Schakel nog een concertje en/of show verzorgen tot de volgende groep arriveert. Het geheel zal zo rond de klok van ■17.00 uur worden afgesloten met een optreden van de Rof fels van Hernesseroord. BRUINISSE/STELLENDAM - Minister J. van Aartsen van landbouw, natuurbeheer en visserij heeft maan dag tijdens de Nationale Dag voor de Nederlandse Zeevisserij in Den Oever de prijzen voor de best verzorg de vis over het jaar 1994 uitgereikt. In een afgeladen visafslaggebouw hield Produktschapsvoorzitter drs. D. J. Langstraat tevens een inleiding met als titel: Donkere wolken, maar hoop voor de toekomst. De Euro pese commissaris voor visserijzaken, Emma Bonino uit Italië sprak op het gastschip Mercuur een delegatie vissers toe. ZIERIKZEE/DIRKSLAND - 'Fly Mazda' is het motto waaronder Maz da-dealers autobedrijf Legemaate in Zierikzee en autobedrijf Cor Melis sant in Dirksland van 13 september tot en met 2 oktober een September Festival houden. Het evenement omvat aanbiedingen op talloze Mazda- modellen en een prijsvraag waarbij een wereldreis voor twee personen of een videocamera kan worden gewonnen. Autobedrijf Legemaate hono reert daarnaast ieder bezoek met een fraai wereldtijdenklokje. De 323F wordt tijdens het festival geleverd inclusief fly Mazda-pakket en in de kleur silver stone. DIRKSLAND - Begin september 1970 werd door mu ziekvereniging Amicitia uit Dirksland als aanvul ling op het fanfarekorps een majorettenpeloton en drumband opgericht. Deze maand is dit 25 jaar gele den. Dat wil Amicitia niet onopgemerkt voorbij la ten gaan. Op zaterdag 9 september zal dit feit wor den herdacht. ZIERIKZEE - In de bibliotheek in Zierikzee is de tentoonstelling 'Milieubewust bouwen in Zeeland' te zien. Het is de start van een nieuwe tentoonstel ling die dit jaar op reis gaat door de provincie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9