'Van Brainisse tot het strand Badio Schouwen-Duiveland. Moet je horen 1 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Van Tongeren wint triathlon Zierikzee »7'V 'V Te veel gedronken Caravan gestolen Controle op alcohol en snelheid Inbraak in caravans dé krant van schouwen - duiveland! K-SERVICE AUTOBEDRIJF SLAGER CV ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 4 SEPTEMBER 1995 152e JAARGANG NR 25834 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Miquel van Tongeren uit Ar- nemuiden schreef zaterdag avond de triathlon van Zierik zee op zijn naam. Binnen het uur rondde hij de 750 meter zwemmen, twintig kilometer fietsen en vijf kilometer lopen af. Johan van Branden uit Steenbergen werd tweede. Ad- riaan Janisse uit Westkapelle eindigde als derde. De deelnemers aan de triath lon werden geteisterd door slecht weer. Veel trokken zij zich daar overigens niet van aan. Alleen tijdens het fietsen was het oppassen geblazen- De snelste eilandelijke triat leet was Edith Gerards uit Zie rikzee. Zij eindigde als derde bij de dames, maar bleef de mannelijke deelnemers van Schouwen-Duiv eland alle maal voor. Snelste man werd Onderdak-zwemmer Sebasti- aan Raayen. (Foto: Marijke Folkertsma) Regionale radio-omroep enthousiast de ether in ZIERIKZEE - „Collega heb je enig idee hoe dit moet? Staat het toestel aan? Je drukt iets in en dan werkt het." Na enig a-technisch gemorrel aan de knoppen van een antieke radio slaagden de Zie- rikzeese burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs en de voorzitter van Radio Schouwen-iluiveland, ing L. E. Blikman er in de historische klanken tevoorschijn te brengen: 'Dit is Radio Schouwen- Duiveland op 107.1 FM. Zeven dagen per week, 24 uur per dag. Van Bruinisse tot het strand Radio Schouwen-Duiveland. Moet je horen.' Klanken die veel vrijwilligers van de nieuwe lokale radio- omroep zaterdagmiddag met een brok in de keel aanhoorden. Na vele maanden intensief werken was hun doel bereikt. 'Hun' radio-omroep ging officieel in de ether. Een mijlpaal die enthousiast werd gevierd. In en rond de studio, aan de Zierikzeese Vis- sersdijk, waar een complete braderie was opgesteld. In de lucht, waar een radio-mede- werker verslag uitbracht van uit een helikopter van T. Prin ce: ,,Ik voel me net een zendmast". Op straat in diver se kernen, waar radio-mede- werker Marco Holm heen reed met een promotiebus. Een na tuurlijk via de ether, waar de luisteraars een enkele uren du rend feestprogramma kregen voorgeschoteld bestaande uit korte interviews met mede werkers, oprichters en spon sors van de nieuwe radio-om roep. Dit doorspekt met muziek en korte reportages vanuit de karaoke-tent op de braderie aan de Vissersdijk, de helikopter en de promotiebus. Het begon zaterdag allemaal om 12.00 uur met enkele toe spraken in de karaoketent, die rechtstreeks werden uitgezon den. Burgemeester Asselbergs omschreef het in de lucht gaan van de nieuwe regionale radio- omroep als 'absoluut hoogte punt voor Schouwen-Duive land'. Hij complimenteerde de initiatiefnemers met hun door zettingsvermogen. „Na een aantal mislukte pogingen van andere initiatiefnemers, slaag den zij er in met veel enthou siaste woorden en overtui gingskracht een lokale omroep van de grond te krijgen." As selbergs, die de radio-mede werkers ook feliciteerde na mens het Intergemeentelijk Samen wei%kingsverband Schouwen-Duiveland, sprak er zijn tevredenheid over uit dat de studio van Radio Schou wen-Duiveland in Zierikzee is gevestigd. „Het reeds driftig kloppende hart van de stad gaat daardoor nog harder kloppen." De burgemeester adviseerde de radio-medewerkers markt gericht te denken en handelen omdat ze het zonder gemeente lijke subsidie moeten doen. „Op die manier komen de ad vertenties binnen en de finan ciën rond. Hij omschreef de lo kale radio-omroep als een nieuwe informatiebron die het 'wij-gevoel' op Schouwen-Dui veland kan bevorderen. Een van de mensen, die aan de wieg van de nieuwe omroep stond, was notaris W. H. Klaassen uit Zierikzee. Hij benadrukte dat de verantwoordelijkheid voor zoveel uren radio veel zal ver gen van de vrijwilligers die zich daarvoor willen inzetten. „Een goede samen werking is belangrijk. Radio Schouwen- Duiveland is ambitieus opge zet. Veel zal afhangen van de blijvende inzet van de mede werkers, ook wanneer het nieuwtje er af is." Radio-voorzitter Blikman stak de medewerkers een hart onder de riem. Hij liet weten het een buitengewone eer te vinden voorzitter te zijn van een groep mensen die zo vast besloten streed voor het doel. „Het was hartverwarmend, al lemaal heel hartelijk be dankt." Blikman benadrukte dat tijdens de proefuitzendin- gen de laatste weken is geble ken dat de vrijwilligers het ook op gebied van techniek, programma's maken en pre senteren fantastisch doen. „Dat belooft veel voor de toe komst." De allereerste plaat, die na de officiële openingshandeling de lucht in ging was 'with a little help from my friends' van de Beatles. „Voor iedereen die ons heeft geholpen en ge steund", aldus' presentator John Ce vaal die verzekerde dat dit het eerste muzieknum mer was in een rij van duizen den en duizenden die de ko mende jaren zullen volgen. Het eerste 'live gezongen' nummer dat via Radio Schouwen-Dui veland de lucht inging kwam van burgemeester Asselbergs en radiovoorzitter Blikman. Zij rondden de officiële ope ningshandeling af met een ei gen interpretatie van het lied 'Daar in dat kleine café in de haven'. Iets later ingezet en wat minder op toon dan Vader Abraham placht te zingen, ter wijl de tekst werd aangepast met 'daar bij die kleine studio aan de haven'. Het succes was er niet minder om, hoewel pre sentatrice Margo Lemsom As- selbergs adviseerde het toch maar bij praten te houden en het zingen over te laten aan an deren. Terwijl het feest in de karao ketent onder leiding van Jan Kloet de hele middag door ging, met optredens van groe pen en particulieren, stonden de mensen in rij voor een be zoekje aan de radiostudio waar het feestprogramma 'live' de lucht inging. De studio is gevestigd in een loods onder aan de hoge graansilo, die me de het silhouet van Zierikzee bepaalt. De studio omvat een ontvangst/redactieruimte waar radio-programma's wor den voorbereid en een studio ruimte van waaruit ze de lucht in gaan. Een proces dat vaak hectischer blijkt te verlopen dan de relaxte toon doet ver moeden, waarmee de presenta tor praat wanneer hij 'in de lucht' is. „Hij heet toch Percy Sledge hè"? vraagt John Ce- vaal keer op keer wanhopig op een knop drukkend, terwijl het nummer 'When a man loves a woman' door de ether klinkt. Maar technicus Wilfried Burgs aan de andere kant van de dik ke glasplaat in 'het zweethok' hoort het niet. De intercom staat niet goed en hij wordt in beslag genomen door bezoe kers van de studio. Op het laat ste moment krijgt hij zijn zwe tende en gebarende collega in het oog. „Dit was Percy Sledge met When a man loves a wo man", zegt die enkele seconden later in de microfoon, op een toon alsof alles onder controle was, is en altijd zal blijven. Een heel gebruikelijk situatie aldus mede-oprichter van Ra dio Schouwen-Duiveland, Hans Kik. „Wanneer je thuis naar de radio luistert heb je geen idee hoe hectisch het soms achter de schermen toegaat." Een sfeer die ook een van de charmes is van het maken van radio. Ruim tachtig vrijwilli gers houden zich daar intensief mee bezig. Zij staan borg voor de programma's van Radio Schouwen-Duiveland, die ie dere dag zijn te horen van 9.00 tot 11.00 uur en van 16.00 tot 22.00 uur. In de uren daartus sen wordt via de computerra dio constant muziek uitgezon den, afgewisseld door het ANP-nieuws. „Dat doen we omdat we dag en nacht willen uitzenden. Op die manier kun nen we bewerkstelligen dat mensen hun radio afgestemd laten staan op Radio Schou wen-Duiveland. Veel overwinningen worden bevochten door mannen die enkele ogenblikken langer volhouden. de Zakenwereld Kans op een bui HET WEER Vannacht overwegend bewolkt, V-s vooral in het noordelijk deel van het land nu en dan regen en VvT777 minimumtemperatuur omstreeks 12 f/f graden. 2 THUIS Familie in de wolken door behouden terugkeer van VN-waarnemers. O 3 BIBLIOBUS Mensen bibliobus positief tegenover overnemen diensten van de gemeente. 4 KAMERMUZIEK Afgelopen weekend ging het Kamermuziekfesti val van start met een concert in Brouwershaven. 9 TRIATHLON Miquel van Tongeren winnaar van zevende triath lon van Zierikzee. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. ZIERIKZEE - Een 52-jarige in woner van Zierikzee is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden wegens rijden onder invloed. De man werd aangehouden in de Scheldestraat. Hij blies 555 ug/1 en kreeg daarvoor een dagvaarding uitgereikt om voor de rechter te verschijnen. Dezelfde nacht moest ook een 51-jarige inwoner van Goes er aan geloven. Hij werd aange houden op de rijksweg N59 bij Zierikzee wegens rijden onder invloed. De man blies 235 ug/1 wat hem een boete opleverde. Op de Molenweg in Oosterland werd zaterdagmorgen vroeg een 29-jarige inwoner van Nieuwerkerk betrapt op het rijden onder invloed. Hij blies 585 ug/1. Dat leverde de man een dagvaarding op, terwijl ook zijn rijbewijs werd inge trokken. BRUINISSE - Van een erf aan de Molenweg in Bruinisse is in de nacht van donderdag op vrijdag een caravan gestolen. Het gaat om een tourcaravan van het merk TEC. De waarde van deze caravan bedraagt 7500 gulden. Van de daders ontbreekt ieder spoor. RENESSE - In de nacht van za terdag op zondag is op de Stoofweg tussen Renesse en Noordwelle een snelheids- en alcoholcontrole gehouden. Bestuurders die harder dan 105 kilometer per uur reden, wer den aagehouden en bekeurd. Een 38-jarige man uit Wad- dinxveen, blies 590 ug/1 en moest ter plaatse zijn rijbewijs inleveren. Verder kregen een 28-jarige man uit Dordrecht en een 48-jarige man uit Haamste de, een dagvaarding mee. Zij moeten zich in november voor de politierechter verantwoor den. De politie is van plan de ko mende weken deze acties te herhalen. OUWERKERK - Op camping Kreekoever in Ouwerkerk zijn uit twee caravvans een aantal waardevolle goederen gesto len. De diefstallen zijn ergens tus sen vorige week maandag en vrijdag gepleegd. Van de goe deren en van de daders ont breekt elk spoor. Gedupeerden zijn een 75-jarige inwoner van Zierikzee en een 64-jarige in woner van Rotterdam. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met deZierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummervermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee z i Uw partner voor betere service (M) Poortdijkstraat 61 -63 - Brouwershaven 01119-1344-1561 Burgemeester Asselbergs verricht samen met de voorzitter van Radio Schouwen-Duiveland de openingshandeling(Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1