De spannendste competitie van Schouwen-Duiveland ZSC: een dat soms g-©ed collectief kam blunderen Zoïinemaire beschikt nu over een brede selectie Renesse gokt op Renesse Oogkleppee voor Ouwerkerk SV Duiveland DFS Brouwers haven MEVO ZSC Dreischor Zonnemaire Renesse Topscorers '94-'95 afdeling Ouwerkerk VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1995 NR 25833 ZIERIKZEE - De zaterdag eerste klasse afde ling van het district Zeeland kan zonder meer de 'spannendste competitie van Schouwen-Dui- veland' worden genoemd. Maar liefst vier ei- landelijke teams spelen in deze klasse. DFS, MEVO, Duiveland en Brouwershaven staan dit seizoen in ieder geval garant voor twaalf der by's. De eerste twee, staan morgen op het pro gramma. Brouwershaven speelt thuis tegen Duiveland en DFS ontvangt MEVO. „Dat kan een nadeel zijn," Joosse wil dit seizoen met DFS meent Kees Joosse, trainer van DFS. „De clubs zouden elkaar te veel punten kunnen afsnoe pen. De uitslagen zijn nooit te voorspellen. Het zegt bij zulke wedstrijden niets op welke plaats een club staat, iedereen doet in zo'n wedstrijd een stap je extra. De druk in zo'n wed strijd is ook veel groter. De spelers komen elkaar door de week tegen en dan worden ze toch met de uitslagen gecon fronteerd." Joosse komt van WIK en daar om is de kracht van een ploeg als Brouwershaven hem nog onbekend. „Ook de sterkte van Duiveland kan ik niet goed inschatten. MEVO heb ik wel een aantal keren zien spe len. Dat is een sterke ploeg. Dat ligt ook aan de sfeer rond om de vereniging." beter presteren dan vorig jaar toen zijn ploeg vijfde werd. „Er gaan vier ploegen over naar de vierde klasse. Daar willen we bij zijn." Duiveland Volgens coach Jaap van Hui zen van Duiveland zorgen niet alleen de vier eilandelijke ploegen voor de spanning in deze competitie. „Alle ploegen zitten dicht bij elkaar. De onderlinge krachts verhoudingen zijn klein. De vergrote promotiekansen en het drie punten-systeem geven bovendien nog meer sjeu aan de boel. Ploegen zullen niet zo snel meer op de nul spelen. Want bij een 0-0 loop je meteen twee punten achter op de ploe gen die winnen." De nieuwkomers Spui en Wolf- aartsdijk worden door Van Huizen hoog ingeschat. Toch maken de derby's deze klasse voor Van Huizen ook speciaal. „DFS is altijd een behoorlijk voetballende ploeg, met veel jeugd. MEVO heeft het in de voorbereiding leuk gedaan, maar een voorbereiding zegt niets over de competitie." Brouwershaven Leen van der Velde van Brou wershaven heeft wat vorig sei zoen betreft slechte ervaringen met de wedstrijden tegen DFS. „Die wedstrijd ligt^ns niet zo. Op onverklaarbare wijze was er een te groot spanningsveld. Toen dacht ik, waar ben ik nou in terecht gekomen. Bleke ge zichten en stilte in de kleedka mer. Dat heb ik niet als prettig ervaren." Over de kansen voor zijn ploeg houdt Van der Velde zich op de vlakte. „Ik wacht eerst de eer ste twee wedstrijden af. Dan pas kan ik wat zinnigs zeggen over onze mogelijkheden. We zijn niet echt sterker geworden en over de voorbereiding ben ik ook niet echt tevreden. Er is veel te slap gevoetbald, maar zaterdag kan dat allemaal weer anders zijn." MEVO Gerard Olijhoek gaat met ME VO zijn eigen weg. „Ik kijk al leen naar mijn eigen ploeg. Wij gaan aanvallend voetballen eventueel met het nodige risi co, maar dat hangt af van de wedstrijden. Wat mogelijk is met dit team weet je pas op het eind van de competitie. Voor een trainer geldt gewoon dat hij er uit moet halen wat er in zit. Vorig jaar is dat goed ge gaan." Olijhoek vindt zijn selectie er in vergelijking met vorig jaar niet-beter op geworden. „Maar wel sterker in de breedte, dus zijn blessures en schorsingen makkelijker op te vangen." Die vierde plaats van vorig jaar moet er dus nu ook inzit ten en dat zou promotie bete kenen. „Maar als ik promoveer wil ik liever de beste van de klas zijn. Het is toch veel sportiever om kampioen te worden. Als vier de promoveren is meegeno men, maar ik zie dat toch als profiteren van de situatie." De eerste klasse afdeling be staat uit de volgende ploegen: GPC, Wolfaartsdijk, Brou wershaven, Duiveland, DFS, MEVO, Nieuwdorp, VCK, Spui en SPS. Trainer: Jaap van Huizen Selectie: [romjHans Capelle Adrie de Jonge Bart van der Hulle Marco Pantekoek Richard Donselaar Bert V erhoek Martin Capelle Daan Dooge Rob Wijnstekers Jan Stouten Chris Stouten Jaco de Bruine René van der Werf Joop Wesdorp Nieuw: Daan Dooge (2e elftal) Vertrokken: Sjaak Verhoek (ge stopt), André van de Berge (langdurige bles sure), Jaap Brekelmans (naar tweede elftal) Trainer: Kees Joosse Selectie: Edwin van de Zande Rien Visser Peter Brussé Arnold van der Have Marco van de Zande Clement Rijnberg Ferry Jansen Dagmar van der Salm Ronald Braam Herber Goudzwaard Huib Nortier Bram Nortier Arco Dekker Leon Verhage Michel Hendrikse René Brussé Anko van de Linde Richard Eerdmans Robert Tak Nieuw: Peter Brussé (van A-ju- nioren), Bram Nortier (2e elftal), Leon Verhage (2e elftal), Michel Hen drikse (Zierikzee) en Ro bert Tak (2e elftal). Vertrokken: Marco Jonker (Zierik zee), Rogier Bourgonje (Zierikzee) en Arno de Koning (Heerjansdam). Trainer: Leen van der Velde Selectie: Henk-Jan Slager John van Mourik John Jonker Erik Hartog Pieter Kristalijn Steef Kloet Remy Lievense Edwin van Oeveren Arjan van de Meer Danny Jonker Marco Tanis Martin Quist Marcel Duinhouwer Cees Kraayenbrink Arjan Kraayenbrink Nieuw: Marco Tanis Vertrokken: Leo Nouwen (Zierikzee), Camiel van Tiggelhoven (Zierikzee) Trainer: Gerard Olijhoek Selectie: Ruud Dekker Nasser Gasi Jan Heikamp Johan Heikamp Sander Kloos Jan van der Linde Peter van der Linde Clement van Splunder Dick van splunder Wilco Verwijs Remco van der Wekken Eric Wijsman Eelco Berrevoets Leon Groenleer Anton Hoexum Selmar Kalo Barry Schoute Huib Smits Lars van Zwieten Marco van Zwol Nieuw: Eelco Berrevoets, Leon Groenleer, Anton Hoe xum, Zelmar Kalo, Bar ry Schoute (Zierikzee), Huib Smits, Lars van Zwieten en Marco van Zwol. Vertrokken: Kees Verwest (Zierik zee) Ruime selectie voor Kees Kommer Trainer: Kees Kommer Keepers: Johan van der Horst Eric Smits Jan van Dongen Verdediging: Michel van de Vaate Marco de Jonge Frank Hillebrand Jan Meganck Henry de Voogd Barry Dorreman Mare Quist Middenveld: Harry Linders Jacob Heijboer Lüc Heijboer Werner Klaase John Dorreman Aanval: Erik Jan Elenbaas Niels van de Moezel Nico Herder Reinier Louwerse Nico Coomans Nieuw: Luc Heijboer (Drei- schor) en Werner Klaase (Axel). Vertrokken: Freddy Kramer (Zierik zee), Huib Brand (Zie rikzee), Mare Cooman (gestopt). SCHARENDIJKE - Wissenkerke en Hoede- kenskerke noemt ZSC-coach Kees Kommer als de grote favorieten in de tweede klasse A, al wil hij ZSC niet uitsluiten. „Zoals het er nu voorstaat, moeten we toch voor-een prijs je gaan." Kommer kan dit jaar putten uit een ruime selectie die maar liefst drie keepers en achttien veldspelers telt. In de verdediging zijn Frank Hillebrand en Mare Quist na langdurige blessures weer in zetbaar. Op het middenveld zijn Luc Heijboer, gekomen van Drei- schor en Werner Klaase, die vo rig jaar voor Axel speelde, aan de selectie toegevoegd. Reinier Louwerse is bovendien terug van een verblijf in Cu rasao. Sterk punt Kommer gaat de competitie in met een 4-4-2 systeem. „Ik heb de hele voorbereiding met twee centrumspitsen gespeeld en we hebben slechts één keer verloren. De spitsen moeten dicht bij elkaar spelen. Als ze uitwijken, moet er een mid denvelder in de spits opdui ken." Het sterke punt van zijn ploeg noemt Kommer het collectief. „Spelers mogen best fouten maken, als een ander ze maar weer goed maakt. Die bereid heid is er." Zorg Grootste zorg noemt Kommer de verdediging, maar ook in aanvallend opzicht schiet zijn ploeg nog wel eens tekort. „Het gaat achterin wel eens re delijk, maar ze kunnen ook ontzettend blunderen. Voorin worden scoringskansen nogal eens om zeep geholpen omdat de aanvallers hun acties te lang doorvoeren." Produktiviteit Dat de produktiviteit niet hoog is, blijkt ook uit het vorig seizoen. Slechts 27 keer werd er doel getroffen. Wat erg wei nig is voor een club in de twee de klasse van het afdelings voetbal. Meer dan de helft van de doel punten kwam bovendien ook nog eens op naam van Niels van de Moezel (11) en Erik Jan Elenbaas (7) zodat een tegen stander die deze twee spitsen weet uit te schakelen weinig te vrezen lijkt te hebben van de Scharendijkse ploeg. Dreischor gaat voor de top ZONNEMAIRE - Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. On der dat motto gaat Zoïinemaire het seizoen 1995-1996 in. Bij Dreischor verwachten ze in de zelfde derde klasse B weer bo venin mee te kunnen draaien. Vorig jaar eindigden de onder linge ontmoetingen in remise. In Zonnemaire w.erd het 5-5, in Dreischor 2-2. „We gaan dit jaar proberen om van de onderste plaatsen af te komen. Om nu echt bij de mid denmoot te komen zie ik wel wat zwaar in, maar je weet nooit hoe het loopt", aldus Van Aken. Zonnemaire eindigde vorig jaar op de negende plaats in de 3e klas A afdeling Zeeland. Nu wordt het eerste elftal door Van Aken dus minimaal de zelfde plaats toebedacht. „Dit team biedt me een beetje per spectief. We hebben een paar jonge spelers er bij gekregen. Ik heb nu 38 man voor twee elf tallen. Dat lijkt veel maar soms mis ik wel vijf spelers te gelijk. En misschien komen er nog wel spelers bij. Vroeger trok iedereen naar de stad. Nu is het andersom." Het is duidelijk dat Cor van Aken de aanstormende jeugd niet zal belemmeren in zijn ontwikkeling. Het elftal waar mee hij zondag de competitie ingaat staat nog niet vast. „Maar globaal weet ik wat ik heb", besluit hij. Dreischor In dezelfde klasse als Zonne maire komt Dreischor uit. Trainer Toine Tiggelman gaat daar zijn tweede seizoen als verantwoordelijke man in. De nummer vier van het vorig sei zoen kent weinig veranderin gen binnen de selectie. „Ik kan uit zestien jongens gaan kiezen", vertelt de Zie- rikzeese trainer. Na drie oefen wedstrijden gespeeld te heb ben heeft hij zijn beginopstel ling wel in zijn hoofd. „Ik mis Norman Dijst voorlopig nog. Die wacht op een operatie. De andere Dijstjes zijn fit." De verwachtingen zijn bij de ploeg uit het vlasdorp niet al te hooggespannen. „Ik hoop dat we bovenin mee kunnen gaan draaien. Gezien de spelers is dat reëel. Ja, bij de bovenste vier moet kunnen." Tiggelman noemt de nieuwe indeling, met maar vijf ploegen van het vo rig seizoen en dus veel andere gezichten niet echt een voor deel. „Het is altijd handig als je wat van je tegenstanders afweet". Cortgene, al een paar seizoe nen bovenin meedraaiend, Kwadendamme en het gede gradeerde Goes 3, zullen waar schijnlijk samen met Drei schor gaan strijden om de titel. Indeling 3e klas B: Noorman nen 2, Goes 3, Hansweertse Boys 2, Kwadendamme, Cort gene, Dreischor, Patrijzen 3, RCS 6, Jong Ambon 2, Ouwer- kerk 2, Renesse 2, Zonnemaire. Trainer: Toine Tiggelman Selectie: Serge van den Bos Norman Dijst Piet de Jong Peter van de Linde Bonnie Meintema Jan Pankow Steven Regeer Ad Romijn John van de Sande Nico Schouwenaar Chris Tettero Jerry Ver west Lucien Vroegh Jamie Tiggelman Patrick Berrevoets Nieuw: Vertrokken: Patrick van der Bijl (Brouwershaven) Trainer: Cor van Aken Selectie: Richard de Bilde Kees de Bree Eric Dogger Marco Duinhouwer Rudger Eyskoot Wim Geluk Hans Goemans Peter 't Hart Alex de Jong Jan Kaspers Arjan van Leersum Sebastiaan van Leersum Edward Schenk Marcel Schouls Peter Simons Erik Stoel Piet Stouten Edwin de Vlieger Marcel de Vlieger Erwin van der Wekken Nieuw: Richard de Bilde, Peter Simons, Alex de Jong Vertrokken: John Kommer (gestopt), Ronald Menten (ge stopt). Accent op de verdediging RENESSE - Als de verwachtingen van Nico Kind, trainer van Renesse, uitkomen gaat die ploeg een hele leuke competitie tegemoet. Zon dag start het elftal met een thuiswedstrijd in de eerste klasse waarin alvast een voorproefje op het beloofde spektakel genomen kan worden. Nico Kind is de opvolger van Ed van Lent, de trainer die vo rig seizoen net de degradatie ontliep. „Ik hoop gewoon met deze jongens een goed seizoen te gaan draaien. Geen schor singen, geen blessures en zo. Maar dat hangt niet alleen van ons af", aldus Kind. Strijdt Renesse ook dit seizoen weer tegen degradatie? „Ik hoop van niet en ik verwacht van niet. Laten we maar eens proberen om een periodetitel te gaan pakken. En dan zien we wel." Het accent zal bij Re nesse dit voetbaljaar op de ver dediging liggen. In Edwin Kriens, die laatste man gaat spelen, en de 17-jarige Guido Willemse, heeft Renesse haar meest in het oog springende versterkingen. Nico Kind heeft zijn elftal rond. „Ik heb zestien spelers die in aanmerking komen voor het eerste. Elf vaste en de rest moet elkaar scherp houden. Zondag heb ik veertien man want je mag nu drie keer wis selen. Leuk van de KNVB, maar een kleine vereniging is daar niet bij gebaat." Op de vraag wie er kampioen gaat worden in de le klas afde ling geeft Kind een veelbelo vend antwoord. „Eigenlijk weet ik helemaal niets van de ze klasse. Ik weet dat Zeelan- dia uit de 4e klas KNVB komt. Als ik moet gokken, gok ik toch op ons". Indeling le klas: Zeelandia, Zeeland Sport, Schoondijke, Hansweertse Boys, Clinge, Graauw, Corn Boys, Oostburg, Renesse, Domburg, Lewedorp- se Boys, Hontenisse. Trainer: Nico Kind Selectie: Leon Bakker Peter Bouterse Robert Jan Canters Jurg Frank Peter Moerland Peter Messemaker Clement Rijnberg Jan Pleune Arjan van de Stolpe Jeroen Verboom Kees Ver weel Edwin Kriens Guido Willemse Wilco Hoogerhuis Eric van Geesbergen Patrick Akkermans Remco Canters Nieuw: Edwin Kriens (DFS) Vertrokken: Mischa van den Ho (S tri jen) OUWERKERK - Ondanks het vertrek van top scorer Erwin van der Maas naar Bruse Boys ziet Ouwerkerk-trainer Jaap Goud komend seizoen mogelijkheden voor zijn ploeg. „Volgens mij moeten we bo venin mee kunnen draaien. Dat heb ik eind vorig seizoen al gezegd. Ach, het niveau van het voetbal loopt ook steeds verder terug. Wij moeten gewoon iedere wedstrijd de oogkleppen op zetten en gaan. Met het balletje 1. Erwin van der Maas Ouwerkerk 45 2. Joeri Pankow Ouwerkerk 30 3. Serge van de Bos Dreischor 19 4. Peter van Mourik Brouwershaven 13 5. Leon Bakker Renesse 11 Niels van de Moezel ZSC 11 Michel Schoenmakers Ouwerkerk 11 René van der Werf Duiveland 11 9. Mischa van den Hoek Renesse 10 Sebastiaan van Leersum Zonnemaire 10 Anco van der Linde DFS 10 'honderd keer hooghouden kom je er niet", geeft Goud de in stelling aan die hij van zijn ploeg verwacht. Aanpakken Ouwerkerk gaat spelen met William Remeeus voor zijn verdedigers. „Om de tegenstander eerder aan te pakken". Verder heeft Goud opvallend veel spelers voor de linkerflank. „Freek van Marie, John Roks, John Hage en Eric Begemann strijden daar om twee plaat- De 2e klas is wat de uitwed strijden betreft een hele verve lende klas. „Al die wedstrij den naar Zeeuws-Vlaanderen. Dan ben je een hele dag kwijt." Indeling 2e klas:Hulsterloo, Ria W„ SDO, Terhole, Groede, Aardenburg, Biervliet, Sluis, Volharding, Ouwerkerk, Jong Ambon en Noormannen. Trainer: Jaap Goud Selectie: Erik-Jan van Dongen Arjan Brouwer Bonno Brouwer Michel Begemann Eric Begemann Wouter van Marle Freek van Marle Wim Hage John Hage John Roks Peter Hillebrand Michel Schoenmakers Michael Dalebout Pascal Dalebout Peter Bezemer Joeri Pankow Angelo van de Vlies William Remeeus Nieuw: Angelo van de Vlies Peter Hillebrand. Vertrokken: Erwin van der Maas (Bruse Boys), René Man- ni (2e elftal).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9